Šta je novo?
Hvala , resio problem, jos samo ostaje prikaz Divx-a iz VLC-a !

Isto tako uradi i sa VLCom (pretpostavljam da ima to podesavanje u okviru VLCa). Ja sam u BSu tako namestio i sve sljaka bez ikakvih problema...
 
Elem, sto se mog problema tice izgleda da je sa lose skinutim/narezanim iso fileom. Skoro sam siguran jer mom drugu radi normalno dvd
 
e jel znate kako da maknem neke programe iz start-up-a?
a nisu u start up folderu?

Start pa u search upises run pa enter

U Run kucas "msconfig" bez " " navodnika.

4 tab je startup tu odcekiras i cekiras sta oces da se startuje, izbacice prozorce da restartujes racunar i ucini to.
 
Interesantno da na Intel integruši (GMA 4500) i drajverima sa Intelovog sajta uopšte nije kockast prikaz bez obzira na output u plejerima. Tako da ipak može biti da je problem do ATI-jevih drajvera, a ne do Windowsa.
A inače je preporuka da se na novim Windowsima NE koristi overlay, jer overlay gasi Aero i ne dozvoljava nikakvo šejdersko postprocesiranje slike kao kod akcelerisanog directx-a. Probaj da promeniš na OpenGL output u VLC-u.
 
Poslednja izmena:
Interesantno da na Intel integruši (GMA 4500) i drajverima sa Intelovog sajta uopšte nije kockast prikaz bez obzira na output u plejerima. Tako da ipak može biti da je problem do ATI-jevih drajvera, a ne do Windowsa.
A inače je preporuka da se na novim Windowsima NE koristi overlay, jer overlay gasi Aero i ne dozvoljava nikakvo šejdersko postprocesiranje slike kao kod akcelerisanog directx-a. Probaj da promeniš na OpenGL output u VLC-u.

Sve je to lepo, medjutim kako sa TV karticom izaci na kraj?

Dapache je stvar sa drajverima u pitanju...
 
Evo meni je win7 ultimate 32bit posle nedelju dana sam od sebe poceo da se gasi nevezano da li je komp idle ili nesto radi. Polude odjednom iz cista mira. Samo ugasi monitor, ne reaguje ni na kakvu komandu pa cak ni na hard reset. Jedino gasenje iz struje pomaze. Sreca pa drzim i stari dobri xp. :) Jel imao jos neko ovakav problem?
 
Evo meni je win7 ultimate 32bit posle nedelju dana sam od sebe poceo da se gasi nevezano da li je komp idle ili nesto radi. Polude odjednom iz cista mira. Samo ugasi monitor, ne reaguje ni na kakvu komandu pa cak ni na hard reset. Jedino gasenje iz struje pomaze. Sreca pa drzim i stari dobri xp. :) Jel imao jos neko ovakav problem?

Moguce da ode u sleep pa da nece da se probudi. Iskljuci sleep/standby skroz pa vidi.
 
Moguce da ode u sleep pa da nece da se probudi. Iskljuci sleep/standby skroz pa vidi.

Iskljuceno je to. Kao sto rekoh, nema pravila, random je vreme pucanja. Moze i u toku rada i kad stoji 'nako. :) Samo odlepi i ne mozes mu nista osim iz struje da ga otkacis. Pih, a taman mi se svideo kako radi i reko da ga pohvalim kad ono...
 
Jos mi niko ne rece jel ima ovaj mocni OS mogucnost da kada se podigne ucita color profil za monitor? Ako ima bilo bi lepo da neko da malo detaljnije uputstvo.
 
Jos mi niko ne rece jel ima ovaj mocni OS mogucnost da kada se podigne ucita color profil za monitor? Ako ima bilo bi lepo da neko da malo detaljnije uputstvo.

Pa moze valjda da se podesi detaljno monitor, zasicenost boja, gama, kontrast i osvetljenje, sve to kroz ugradjeni wizard, pa bi trebalo da upamti ta podeshavanja i da ih aktivira sa podizanjem OS-a.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu nikako da podesim Counter Strike 1.6 na Win7 x32 da se zakačim na neki server. Na Visti sve radilo kako treba ovde neće, pa neće.

Prvo propustio kroz firewall, pa ga skroz isključio ali ista situacija. Inače nemam ni jedan drugi firewall instaliran. Ne pronalazi mi ni jedan server. Ranije kada kliknem na Internet imao sam puno servera. Jesu bili pojedini zakljucani ali sam ih bar video. Sada i kada dodam neki server po IP adresi u Favorites nece da ga pronadje.Inace i utorrent i skype tj. ono sto izlazi na net normalno radi. Jedino CS neće.

A baš mi treba :D.

Da citiram samog sebe posto se niko nije javio. Zna li neko kako da otklonim ovaj problem.

Nije valjda da niko ne koristi CS :beat:.
 
Da citiram samog sebe posto se niko nije javio. Zna li neko kako da otklonim ovaj problem.

Nije valjda da niko ne koristi CS :beat:.

Koristi, i to na win7 najnormalnije.
Jesi probao reinstalaciju? Ili mozda neku drugu instalaciju. Takodje obrati paznju da je aktuelna verzija 32. Predpostavljam da se radi o non steam verziji a tu stvarno na svasta moze da se naleti...
 
Jos mi niko ne rece jel ima ovaj mocni OS mogucnost da kada se podigne ucita color profil za monitor? Ako ima bilo bi lepo da neko da malo detaljnije uputstvo.

Control Panel > Color Management > Advanced > Calibrate Display

Nakon kalibracije zapamtice ti podesavanja, naravno :)
 
OK, probacu. Mada ja imam color profil skinut negde sa neta koji koristim u XP-u i koji mi savrseno odgovara, pa sam se pitam da li mogu njega da ucitam u 7-ci.
 
Koja je razlika izmedju Windows 7 Enterprise i Windows 7 RC? Ili koju od te dve verzije da skinem?
 
Ok, verzije koje sam ja pomenuo vidim da su trial 10 dana ili sa aktivacijom 90 dana. Kakav je slucaj sa Ultimate? Ona se "ne deli" za dz?

I ako neko moze da mi objasni razlike tih paketa? Nisam znao da ima final?
 
Hmmmmmmm....
Konacno sam se sinoc nakanio da odradim upgrade sa Viste na Windows 7, krenem da radim upgrade, sve prodje OK do momenta kada treba da pocne sa upgradeom ali nakon toga na Copying Windows Files jednostavno zaglavi na 0% i satima ne mrda odatle (to satima znaci oko 8 sati, tj. cele noci). Probao sam sa dva razlicita DVD koja sam oba uspeo da bez problema instaliram (clean install) na istoj masini, samo druga particija. Inace DVD su sa MSDN i hash file i MD5 potvrdjuju da su pravi.
Zna li neko razlog zbog cega ne mrda sa 0% i sta ciniti da bi uspesno odradio upgrade.

Odmah da napomenem, ne treba mi clean install, posto mi on trenutno nije opcija, iako znam da je nakon njega sve brze i stabilnije, vec me za sada (iz vise razloga) interesuje samo upgrade.
 
Ok, verzije koje sam ja pomenuo vidim da su trial 10 dana ili sa aktivacijom 90 dana. Kakav je slucaj sa Ultimate? Ona se "ne deli" za dz?

I ako neko moze da mi objasni razlike tih paketa? Nisam znao da ima final?

Nemoj da mesas Final, RC sa Ultimate, Professional, itd

Final verzija je zavrsna verzija Windowsa koja ide na rezanje, ispeglana od bagova u odnosu na RC ili Beta verziju.

Inace, razlicita izdanja Windows 7 mozes pogledati ovde http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions
 
RTM = Final verzija, RTM se pojavio negde krajem jula/pocetkom avgusta ako se ne varam.
 
Moze li se WMP namestiti da uvek otvara library po pokretanju tj. kada kliknem na samo neku pesmu ili vise njih da otvori prozor kao na screen-u a ne player.

 
Ima neko ideju kako staviti web stranu kao desktop?
 
ne mogu vise da instaliram win7...instalirao sam ga 100 puta sa istog diska i x64 i x86 ali vise nece
odradjivao sam macosx posle toga i easyBCD od novih stvari. medjutim izubijao sam hard na param parcad iz partition magica misleci da sam nesto tu zjbo, i opet nece...

simptomi: doje do skrina sa onim `cvecem` odmah na pocetku instalacije gde treba da izadje prvi prozor i nista, vrti onaj krugic pored kurzora i crvc tu i stane..???
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno