Šta je novo?
I meni je zao sto TuneUp ne radi na w7 64..:(
Evo ti spisak prograna koji rade na win7 64 (bar one koje sam probao):
-Ashampoo 6 (compatibility mod za XPSP3)
-Clean My PC
-Win7 Manager
-Glary Utilites

Nisu tako detaljni kao TuneUp, ali nisu ni losi..

?
Meni radi, i na 32-bit Windows 7-ci i sad na 64-bit Windows 7-ci!
Bez ikakvih problema.
Verzija 2009, samo nisam siguran koji je build.
 
Stvarno radi !? Ja nisam ni probao ali kada sam procitao tvoju poruku jesam i... radi! E sad' mozda su ljudi mislili da nije kompatibilan u smislu da ne obrise nesto sto ne bi trebalo...
 
Imam gadan problem. Naime prilikom instalacije win7 ne mogu da nastavim do ekrana za formatiranje hdd-a vec mi izbaci grsku da mi je potreban drajver za CD/DVD uredjaj, i mogu d aidem na browse i da pretrazujem da ga nadjem (ubacio sam dvd od win7 RC koji je inace normalno prosao instalaciju u nadi da ce tamo naci driver koji mu fali ali uzalud). Sto je najcudnije mogu da prretrazujem sve normalno, cak i DVD uredjaj na kom se nalazi sam win7. Prvo sam mislio da je lose narezan disk, pa sam ga ponovo narezao, zatim ponovo skinuo image i opet ista prica. Potom sam pribegao metodi da ga instaliram sa usb diska, ali isto. Otkacio sam sve uredjaje (hdd i optiku) i samo pokrenuo instalaciju sa usb diska i opet isto???

Da napomenem da je ovo legalni win7 x64 tj onaj sa elms sajta.

Da se nisi mozda zezao u Biosu sa radom hdd-ova u AHCI mode ?
 
Ma vec koristim Menager 7, ali kako Tuneup ne radi...mora da radi..:d:p
Salu na stranu, sad sam isprobao stari build .2000 i normalno se instalira. Noviji build.3300.1 nece pa nece..:mad:
Sa Vista comatibility mod-om se instalira , ali nece da se pokrene..:smash:
Koliko vidim na netu i drugi imaju slicne probleme.Mada se nekima pokrece posle instala uz poneki bug.:trust:
 
Kod mene nece izbacuje mi ovo:

To su ubacili u najnoviji build TuneUp_Utilities_2009_v8.0.3300., (hoce da se ograde od eventualnog s.... koje bi program mogao da napravi).
Program se moze instalirati u compatibility modu, desni klik na setup file, izabrati "Troubleshoot compatibility".

Nakon uspjesne instalacije pri svakom pokretanju integratora izbaci poruku (slika 1), izabrati no, nastaviti dalje.
Pri pokretanju bilo kojeg modula programa izbaci sliku 2, izabrati yes.

Ako Vam je sve ovo cimanje probajte neki raniji build
(npr. TuneUp_Utilities_2009_8.0.2000) trebalo bi da radi bez ovih poruka.
 

Prilozi

  • Untitled 1.jpg
    Untitled 1.jpg
    20.7 KB · Pregleda: 59
  • Untitled 2.jpg
    Untitled 2.jpg
    19 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Kako da ubacim neku aplikaciju a start-up ??
 
Start pa all programs i tu nadjes start up folder, ides desni klik open pa ubacis shortcut od cega zelis.

Ok thx a kako da kad se ukljuchuje prilikom start-up-a da je minimiziran ?? Probao sam da dodam na shortcut location "C:\Program Files (x86)\aMSN\amsn.exe" -hide ili -minimized ali nereaguje na te komande.
 
Da se nisi mozda zezao u Biosu sa radom hdd-ova u AHCI mode ?

Jok, sve je na defaultu. Citao sam da moze to biti prroblem, ali ja u BIOS-u nisam nigde nasao podesavanja za AHCI niti bilo sta sto pise AHCI tako da je to iskljuceno. Juce sam probao disk kod druga i isto mu se desava. Verovatno sam opet lose skinuo.
 
Jok, sve je na defaultu. Citao sam da moze to biti prroblem, ali ja u BIOS-u nisam nigde nasao podesavanja za AHCI niti bilo sta sto pise AHCI tako da je to iskljuceno. Juce sam probao disk kod druga i isto mu se desava. Verovatno sam opet lose skinuo.

Isti slucaj i kod mene-inace trenutno koristim Win 7 Ultimate E, verzija bez IE8, ali sam hteo da je zamenim sa verzijom koja ima IE8 u sebi;kada sam pokrenuo instalaciju isto mi je trazio drajvere, sto nije slucaj sa verzijom koja ima oznaku "E"; ono sto je cudno je to da je ova druga verzija koja trazi neke drajvere u iso formatu ima 1,4Gb, a ova koja mi je trenutno na laptop u iso formatu 2,4Gb-tu mi je nesto cudno-to je nesto verovatno osakaceno cim trezi te drajvere.
 
Dali je neko imao ovakav problem,tj problem je vec ranije uocen a ja sam upravo naleteo na njega pa me zanima da li je neko nasao resenje.

Znaci problem je u tome sto mnoge igre nece da se pokrenu ako niste konektovani na internet.
Verovatno ste primetili da na windows 7-ci kad instalirate neku igru od vecine njih se ikonice pojave u 'Game Explorer-u' (Start->Games).E upravo taj Game Explorer pravi problem jer on kad pokrenete igru pokusava da skine takozvani 'box art of the game' (eventualnu slicicu,rating)sa neta i ako niste na netu dolazi do problema.Igre koje win7 nestrpa u Game Explorer neprave problem tj staruju se bez problema.

Kad se pokrene igra ,pored exe fajla same igre pokrece se i proces 'rundll32.exe' koji izmedju ostalog koristi gameux.dll (Game Explorer - vise o ovom problemu mozete procitati ovde http://www.sevenforums.com/gaming/23927-game-explorer-games-startup.html ) i ako niste na netu rundll32 se zapuca i igra se nece pokrenuti.

Probao sam da iskljucim prikupljanje informacija o igrama medjutim nije pomoglo a kako nisam non-stop na netu (nemam adsl)moram svaki put da se nakratko konektujem na net,pokrenem igru,diskonektujem i normalno igram.

Ima li neko resenje?
 
image.axd
 
Nisam imao vremena da pregledam predhodne stanice kojih je gotovo 150.
Dakle problem je sledeci.
Posle 8 godina koriscenja XP platforme, instalirao sam Windows 7 x86
Problem je u tome sto je slika prilikom gledanja video materijala i tv programa na tv tuneru dosta kockastija. Takav problem nisam imao na xp-u ranije. Instaliran je set kodeka Shark007 za Windows 7 u aktuelnoj 1.3.4 verziji.
Ima li neko neku ideju, kako bi mogao da eliminisem ove kockice iz prikaza.
 
Poslednja izmena:
evo instalirao i ja na novu makinu u mogu da kazem da radi odlicno..

imam par pitanja

1. imam particiju koja se ne vidi u my comp, to je ona unallocated kako ja mogu da je allocate-ujem ?

2. kad minimajzujem prozor (mozila, itd.) on negde pobegne a ne u onaj bar dole kao kod xp-a

3.jel bolji shark007 od k-lite-a?
 
evo instalirao i ja na novu makinu u mogu da kazem da radi odlicno..

imam par pitanja

1. imam particiju koja se ne vidi u my comp, to je ona unallocated kako ja mogu da je allocate-ujem ?

2. kad minimajzujem prozor (mozila, itd.) on negde pobegne a ne u onaj bar dole kao kod xp-a

3.jel bolji shark007 od k-lite-a?

1. Pa mozes preko nekog programa sa Hirren's Boot CD-a, a ako ga nemas mozes i pomocu instalacionog dvd-a od win7, samo dodjes do onog dela za parrticionisanje hdd-a i fino napravis particiju i ondak prrekines installaciju.
 
evo instalirao i ja na novu makinu u mogu da kazem da radi odlicno..

imam par pitanja

1. imam particiju koja se ne vidi u my comp, to je ona unallocated kako ja mogu da je allocate-ujem ?

2. kad minimajzujem prozor (mozila, itd.) on negde pobegne a ne u onaj bar dole kao kod xp-a

3.jel bolji shark007 od k-lite-a?

Pa odes u Manage i Disk management i tamo odradis particije nikad lakse.
Sto se tice Firefoxa pogledaj u Start opcijama i cekiraj Never combine. Nadams e da je to to sto ti hoces.
 
e jel znate kako da maknem neke programe iz start-up-a?
a nisu u start up folderu?
 
instaliras Startup ControlPanel ili u registriju nadjes kljuceve u sekcijama Run i pobrises to sto ti ne treba..
 
instaliras Startup ControlPanel ili u registriju nadjes kljuceve u sekcijama Run i pobrises to sto ti ne treba..

druze jel mozes pojasnis to? ja zivim jos uvek u kamenom dobu. za mene je sve ovo space :d

Edit :

e druze nasao sam to, hvala
 
Poslednja izmena:
Dali je neko imao ovakav problem,tj problem je vec ranije uocen a ja sam upravo naleteo na njega pa me zanima da li je neko nasao resenje.

Znaci problem je u tome sto mnoge igre nece da se pokrenu ako niste konektovani na internet.
Verovatno ste primetili da na windows 7-ci kad instalirate neku igru od vecine njih se ikonice pojave u 'Game Explorer-u' (Start->Games).E upravo taj Game Explorer pravi problem jer on kad pokrenete igru pokusava da skine takozvani 'box art of the game' (eventualnu slicicu,rating)sa neta i ako niste na netu dolazi do problema.Igre koje win7 nestrpa u Game Explorer neprave problem tj staruju se bez problema.

Kad se pokrene igra ,pored exe fajla same igre pokrece se i proces 'rundll32.exe' koji izmedju ostalog koristi gameux.dll (Game Explorer - vise o ovom problemu mozete procitati ovde http://www.sevenforums.com/gaming/23927-game-explorer-games-startup.html ) i ako niste na netu rundll32 se zapuca i igra se nece pokrenuti.

Probao sam da iskljucim prikupljanje informacija o igrama medjutim nije pomoglo a kako nisam non-stop na netu (nemam adsl)moram svaki put da se nakratko konektujem na net,pokrenem igru,diskonektujem i normalno igram.

Ima li neko resenje?

Znaci opet isto pitanje.Dali je neko imao slican problem.Verovatno neki nisu primetili jer su vecinom svi non-stop online.
 
Windows 7

Instalirao sam pre neki dan Windows 7 Ultimate Build 7600 (32bit)(full verzija):-devil-: sve radi kako treba,od XP-a mnogo bolje uz to sto lepse i izgleda...Dok ne naleti neka zackoljica sve ce biti dobro,svi programi za sada rade,dok na 64bitnoj verziji nisam mogao da nadjem sta mi je trebalo...:wave:
 
Nisam imao vremena da pregledam predhodne stanice kojih je gotovo 150.
Dakle problem je sledeci.
Posle 8 godina koriscenja XP platforme, instalirao sam Windows 7 x86
Problem je u tome sto je slika prilikom gledanja video materijala i tv programa na tv tuneru dosta kockastija. Takav problem nisam imao na xp-u ranije. Instaliran je set kodeka Shark007 za Windows 7 u aktuelnoj 1.3.4 verziji.
Ima li neko neku ideju, kako bi mogao da eliminisem ove kockice iz prikaza.

Pusti reprodukciju TV kartice u OverLay mod i resices stvar!
 
Nazad
Vrh Dno