Šta je novo?
Ne bih se slozio.... ne mora da znaci ako je novo da je glupo :p meni pocinje da se svidja :)

Pa na svakojake gluposti se covek moze navici (pogotovo mi sto zivimo u Srbiji :)). Ali sto se win7 interfejsa tice ja sam se navikao i dosta mi prijatnije deluje nego xp. Ono grupisanje u tray-u sto je Mustang ismejavao mi je odlicna stvar npr. U pitanju je stvar ukusa i navike. Na srecu ima dosta podesavanja pa svako moze da ga prilagodi sebi (ok, za neke stvari trebaju malo da se potrude i prckaju po registru, npr za dobijanje klasicnog taskbara sa quick launch).

@PABLO
To ti se desava sa win7 codec pack!? Ja ga koristim jos od najranijih verzija i ni jednom mi nije pravio problem. Uglavnom sve gledam preko WMP ili BSplayer-a (koji ispravlja nekompatibilnost sa aerom - sto je voodoo fino objasnio).
 
Poslednja izmena:
Nije do kodeka nego do outputa. U plejerima koji podržavaju menjanje treba namestiti na EVR (znači ne overlay, VMR itd). Neki kažu da u VLC-u problem rešava prebacivanje na OpenGL, pošto u njemu ne postoji EVR output, ali to ne bih znao jer koristim Media Player Classic.

pa da pod nacinom prikaza sam mislio na outpur :)
inace na Visti/Win7 trebao bi se bas EVR koristiti ali mozda se nekima bas on nesvidja jer po meni overlay je bas imao tamnu sliku koja sakrije deo nedostataka divx/xvid-a
 
Jel moze neko da mi kaze zashto mi je slika u svim playerima zrnasta i nazubljena ??
Najpre sam mislio da mi je zrnasta samo u DVBDream-u ali posle sam pustio DVDRip u KMPlayeru i RadLight playeru i tu je isto slika zrnasta. Isti film na XP-u ako pustim slika je chista bez zrna i nazubljenja...

Da nema Aero neke veze sa ovim ??

Pusti svaki pleyer da reprodukciju radi iz overaly-a i resio si stvar.
Meni je tako i na TV kartici i na plejerima. Sve drugo osima ovarlay-a dovodi do "zrnaste" slike...
 
Da pitam, zasto u sedmici nema kalendara kao u Visti?
Kalendar je mnogima potreban.
 
Pusti svaki pleyer da reprodukciju radi iz overaly-a i resio si stvar.
Meni je tako i na TV kartici i na plejerima. Sve drugo osima ovarlay-a dovodi do "zrnaste" slike...

overlay je stvar istorije i nije vise podrzan.... ja sam vec naveo razlog prividno bolje slike u overlay-u
 
zelko, da li je prividno ili nije, mene glava vise ne boli :d:d:d.
Sala na stranu, ali tako je. I slika sa TV kartice i reprodukcija filmova preko BS Playera mi tece normalno i glatko (sve u OverLay-u). Osim toga, zuzece procesora u Leadtek PVR2 aplikaciji je palo na 0-3% (pod OverLay-e,) dok je prethodno pod VMR9 (ili sl.) blo 35-46%)...
 
zelko, da li je prividno ili nije, mene glava vise ne boli :d:d:d.
Sala na stranu, ali tako je. I slika sa TV kartice i reprodukcija filmova preko BS Playera mi tece normalno i glatko (sve u OverLay-u). Osim toga, zuzece procesora u Leadtek PVR2 aplikaciji je palo na 0-3% (pod OverLay-e,) dok je prethodno pod VMR9 (ili sl.) blo 35-46%)...

pa sto se tice PVR2 aplikacije problem je do nje jer da pravilno koristi vmr9 ili evr (kod Viste ili Win7) zauzece bi bilo neprimetno... inace HW akceleraciju HD sadrzaja mozes dobiti jedino pod vmr9 ili evr... :)
 
pa sto se tice PVR2 aplikacije problem je do nje jer da pravilno koristi vmr9 ili evr (kod Viste ili Win7) zauzece bi bilo neprimetno... inace HW akceleraciju HD sadrzaja mozes dobiti jedino pod vmr9 ili evr... :)

Znam ja sve to i greska je do PVRa sigurno mada me buni zasto mi BSP ne reprodukuje sliku filmova sve dok ga ne prebacim u OverLay???
 
Ako se odabere "power saver" mod rada windowsa (power options), zar ne treba da ugasi Aero?! Mogu da se kladim da sam video ovakvo ponasanje sistema kod kolege (ima intel integrusu). Meni na Gateway LT3103 (ati x1270) to ne radi :(
 
Pusti svaki pleyer da reprodukciju radi iz overaly-a i resio si stvar.
Meni je tako i na TV kartici i na plejerima. Sve drugo osima ovarlay-a dovodi do "zrnaste" slike...

EVR je reshio stvar u playerima ali neznam shta cu sa SkyStar2 i DVB Dream-om...

U ovom programu pod video settings nemam opciju da prebacim na EVR nego samo Ovarlay, WMR9 i josh nekoliko njih ali sve daju zrnastu sliku osim Ovarlay-a koji daje trepcucu sliku....
 
Cujem da TuneUP ne radi na Win7 a Registry Mechanic ne radi cak ni na Visti. Govorim o x64 verziji.

Koja je alternativa obzirom da mi je to jako bitna alatka?
 
Cujem da TuneUP ne radi na Win7 a Registry Mechanic ne radi cak ni na Visti. Govorim o x64 verziji.

Koja je alternativa obzirom da mi je to jako bitna alatka?

Пробај System Mechanic Professional.
 
Da ne bih citao ovu silu stranica (koju sam inace citao ali nisam bas tada obracao paznju na to), samo da pitam jel neko mozda umesto cistog instala radio upgrade sa Viste na W7 i kako je to na kraju ispalo po pitanju prepoznavanja drivera i uopste sto se tice rada same sedmice, tj. da li su se naknadno javljali problemi ili je sve radilo OK?
 
Cujem da TuneUP ne radi na Win7 a Registry Mechanic ne radi cak ni na Visti. Govorim o x64 verziji.

Koja je alternativa obzirom da mi je to jako bitna alatka?

I meni je zao sto TuneUp ne radi na w7 64..:(
Evo ti spisak prograna koji rade na win7 64 (bar one koje sam probao):
-Ashampoo 6 (compatibility mod za XPSP3)
-Clean My PC
-Win7 Manager
-Glary Utilites

Nisu tako detaljni kao TuneUp, ali nisu ni losi..
 
Da ne bih citao ovu silu stranica (koju sam inace citao ali nisam bas tada obracao paznju na to), samo da pitam jel neko mozda umesto cistog instala radio upgrade sa Viste na W7 i kako je to na kraju ispalo po pitanju prepoznavanja drivera i uopste sto se tice rada same sedmice, tj. da li su se naknadno javljali problemi ili je sve radilo OK?

Ja sam uradio upgrade sa Vista x64 SP2 na Win 7 x64 i nisam imao nikakvih problema. Sve je ostalo netaknuto (drajveri, programi...), bukvalno sam samo dobio novi interfejs tj. win 7

Edit: Naravno nesto me je cackalo iznutra da tu sad kao nesto ne valja pa sam uradio "clean install".
 
Poslednja izmena:
Da li je neko uspeo da instalira O&O Defrag ? Meni prijavljuje da zahteva Win 2000 od better a pokusavam da ga instaliram na sedmici. U pitanju je verzija 10.
 
Jel ima neko problema sa nestankom taskbar-a(superbar)?

Naime uvek kada mi pc ode u sleep posle povratka u win nema taskbara?Posle restarta se vrati ali smara da ga stalno resetujem.
 
Jel ima neko problema sa nestankom taskbar-a(superbar)?

Naime uvek kada mi pc ode u sleep posle povratka u win nema taskbara?Posle restarta se vrati ali smara da ga stalno resetujem.

Ja nemam sve je kako i treba da bude. Mozda drugi imaju taj problem izguglaj malo na tu temu.
 
Konacno jos neko ko je primetio da su raspored opcija i kompletan user interfejs uzasno glupo dizajnirani i planiran.

Zar je toliko tesko da se jednom smisle kako ce da izgleda control panel koji nece da menjaju sa svakom novom varijantom windowsa. Nove opcije jednostavno samo dodaju ali sistem i raspored opcija neka ostane isti. Neko ko predje sa WinXP-a na Vistu ili Win7 pogubi se, ne bude mu dobro, jer ne zna ni gde su sada smestili najosnovnije opcije... ControlPanel je dizajnirao neko ko nema smisla za logiku ni jedan posto.

Po meni Start meni je isto tako ocajan nekad jedva nadjem program koji sam instalirao, da ne pricam o tome sto kada instaliram igru on je ubaci pod games zajedno sa FreeCell i ostalim win kartolikim igrama... Da nije onog Search-a koji vadi stvar bila bi totalna katastrofa.


Sve u svemu ocena za UI je u odnosu na WinXP, deset koraka unazad...
 
Kako kukate ko neke babe. UI je super, a drugo, CP ima View as Large/Small Icons i u tom pogledu nije menjan još od Windowsa 95.
Drugo, šta ima da tražiš bilo šta u Start meniju? Jel postoji search? Postoji. Jel radi kako treba? Radi. I meni je teško palo uklanjanje klasičnog Start Menija, al opet, i ovaj novi sa Searchom je jako upotrebljiv. Kad se već hvatamo XP-a, onaj "novi" Start meni u njemu (non-classic) je bio najgori ikad, pa su ga mnogi opet koristili.
 
Imam gadan problem. Naime prilikom instalacije win7 ne mogu da nastavim do ekrana za formatiranje hdd-a vec mi izbaci grsku da mi je potreban drajver za CD/DVD uredjaj, i mogu d aidem na browse i da pretrazujem da ga nadjem (ubacio sam dvd od win7 RC koji je inace normalno prosao instalaciju u nadi da ce tamo naci driver koji mu fali ali uzalud). Sto je najcudnije mogu da prretrazujem sve normalno, cak i DVD uredjaj na kom se nalazi sam win7. Prvo sam mislio da je lose narezan disk, pa sam ga ponovo narezao, zatim ponovo skinuo image i opet ista prica. Potom sam pribegao metodi da ga instaliram sa usb diska, ali isto. Otkacio sam sve uredjaje (hdd i optiku) i samo pokrenuo instalaciju sa usb diska i opet isto???

Da napomenem da je ovo legalni win7 x64 tj onaj sa elms sajta.
 
Imam gadan problem. Naime prilikom instalacije win7 ne mogu da nastavim do ekrana za formatiranje hdd-a vec mi izbaci grsku da mi je potreban drajver za CD/DVD uredjaj, i mogu d aidem na browse i da pretrazujem da ga nadjem (ubacio sam dvd od win7 RC koji je inace normalno prosao instalaciju u nadi da ce tamo naci driver koji mu fali ali uzalud). Sto je najcudnije mogu da prretrazujem sve normalno, cak i DVD uredjaj na kom se nalazi sam win7. Prvo sam mislio da je lose narezan disk, pa sam ga ponovo narezao, zatim ponovo skinuo image i opet ista prica. Potom sam pribegao metodi da ga instaliram sa usb diska, ali isto. Otkacio sam sve uredjaje (hdd i optiku) i samo pokrenuo instalaciju sa usb diska i opet isto???

Da napomenem da je ovo legalni win7 x64 tj onaj sa elms sajta.

Susreo sam se sa istim problemom.
Ma koliko smijesno zvucalo, problem je bio do medija koji je bio iskrivljen od pritiska u plasticnoj kutiji. Promijeni medij na koji ces da snimis instalaciju.
 
@duschan: Kako pokrećeš tu instalaciju Windows 7?
Sa butabilnog instalacionog DVD-a (pre dizanja sistema odabereš "Boot from DVD..."), ili možda pokušavaš da pokreneš instalaciju iz neke starije verzije Windowsa (ako je to slučaj iz koje)?
Windows 7, koji pokušavaš da instaliraš je 32-bit ili 64-bit?
 
@duschan: Kako pokrećeš tu instalaciju Windows 7?
Sa butabilnog instalacionog DVD-a (pre dizanja sistema odabereš "Boot from DVD..."), ili možda pokušavaš da pokreneš instalaciju iz neke starije verzije Windowsa (ako je to slučaj iz koje)?
Windows 7, koji pokušavaš da instaliraš je 32-bit ili 64-bit?

Naravno da pokrecem sa butabiilnog dvd-a. Skinuo sam iso file i narezao alkoholom na 4x brzine. Najcudnije mi je to sto kad otkopcam sve uredjaje i pokrenem instalaciju sa usb diska on mi opet prijavi tu gresku.

To je win7 64bit professional
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno