Šta je novo?
Ne radi TV-out, ranije pod Win7 radio normalno.
Nemam rjesenja.
Pokusao sve sto mi je padalo napamet: mjenjao drajvere, (trenutni 9.9), kablove, konektore S-video na cinc, ulaze na TV-u, NISTA.
Zanimljivo sto mi u device manageru pokazuje 2 fantomska Non-PnP monitora.
U CCC prikazuje Anlog CRT koji ne postoji.

Jedino sto mi pada na pamet (ja sam imao taj problem sa atijem) da tv out ne radi kad monitor nije prikacen na DVI port koji je blize ploci (ja sam prikacio na drugi i tv out nije radio).
 
Jedino sto mi pada na pamet (ja sam imao taj problem sa atijem) da tv out ne radi kad monitor nije prikacen na DVI port koji je blize ploci (ja sam prikacio na drugi i tv out nije radio).

Ovo si u pravu ali meni je monitor prikacen na port blize ploci.
Meni ovo smrdi na konflikt drajvera i display managera u Win7,smo nemam vise ideju sta da radim.

U prilogu je prikazan taj fantomski CRT monitor.
Signal ne moze ici na TV-out ako su povezana 2 monitora, moguce da mi problem pravi fantomski CRT monitor.
Jedino da pokusam da na drugi DVI stavim HDMI adapter, mozda to nesto promjeni ali sumnjam.
Nije do TV-a, kacio sam foto aparat na njega.

Instalirao sam neku USB TV karticu (koju nisam koristio pa je pao uninstall.) prije nego je prestao raditi TV-out, bojim se da to nije moguci uzrok problema.
Da bi ovo elimnisao kao moguci uzrok morala bi pasti reinstalacija, sto je zaista posljednja opcija.
 

Prilozi

  • CCC.jpg
    CCC.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 72
Poslednja izmena:
Kako da rešim ovo, često mi se pojavljuje i ne znam što je to...
Dal' ima neko pojma što je u pitanju i kako da rešim?!
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    295.3 KB · Pregleda: 180
Pa mislim da je potreba za dock-om eliminisana time što su stavili ovaj nov taskbar koji u suštini i radi kao dock kada pinuješ programe i staviš hide labels.

Da, samo sto je mogucnost personalizacije istog ravna nuli. Plus su mnogi elementi ocajno izvedeni.
 
Pa mislim da je potreba za dock-om eliminisana time što su stavili ovaj nov taskbar koji u suštini i radi kao dock kada pinuješ programe i staviš hide labels.

Ma nije ni prici, po meni suvise neupotrebljivo.

RocketDock 1.3.5

Zaboravih da smpmenem da je x64 verzija win7.
A na site-u RocketDock-a kazu:
"Please note that Windows XP x64 Edition, Windows Vista 64-bit Editions, and alternate shells are not yet supported."

Tako da, bedak...
 
Ma nije ni prici, po meni suvise neupotrebljivo.



Zaboravih da smpmenem da je x64 verzija win7.
A na site-u RocketDock-a kazu:
"Please note that Windows XP x64 Edition, Windows Vista 64-bit Editions, and alternate shells are not yet supported."

Tako da, bedak...

Ja koristim Win 7 x64, pre njega sam koristio Vista x64 i na oba OS-a provereno radi
Evo moj screen:

 
Poslednja izmena:
Potvrdjujem da rocket dock radi na x64 W7.
Vodoo kako tebi trosi toliko malo sa svim tim programima ukljucenim?
Meni sa nekih 45 procesa trenutno sa KIS2010 kad udjem u Win trosi 950mb a da nista nije ukljuceno:crash: hehehehe stvarno mi nije jasno :whip:
 
Nekoliko pitanja:

0.)Poshto sam navikao na Process Explorer umesto win-ovog Task managera kad u PE namestim replace TM i kad pritisnem alt+ctr+del pojavi se neka greshka. U XP-u radi normalno.
1.)Koji defragmenter za win 7 x64 ?? znam da windowsov radi ok ali volim da imam i alternativu.
2.)Koji codec pack ??
3.)Jel neko uspeo da natera Command & Conquer Generals Zore Hour da radi ?? Poshto je igram sa drushtvom u mrezi preko hamachija a nikako nemogu da je nateram da radi na win 7 x64.
4.)Jel su se reshili problemi sa Punk Busterom i COD4 ??

I sad josh nekoliko pitanja za SS2 i DVB dream:
1.)koje video i audio codec koristite za SS2 ?? na Xp-u sam koristio nVidia samo ovde na sedmici neznam da ga instaliram ( zaboravio sam gde koji file treba da kopiram )
Koji codec za H264 kanale ?? I ako moze linkovi za down.

I koji video renderer da namestim ?

thx

:wave:
 
Poslednja izmena:
Potvrdjujem da rocket dock radi na x64 W7.
Vodoo kako tebi trosi toliko malo sa svim tim programima ukljucenim?
Meni sa nekih 45 procesa trenutno sa KIS2010 kad udjem u Win trosi 950mb a da nista nije ukljuceno:crash: hehehehe stvarno mi nije jasno :whip:

zasto ne koristiti memoriju kad je ima?
zasto svi zele da imaju 3.5GB slobodnog rama od raspolozivih 4GB?

meni samo sidebar trosi 685.000kb :d
 

Prilozi

  • task manager.JPG
    task manager.JPG
    123.7 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
Evo koristim win7 vec neko vreme i mogu reci da je dosta dobar (obzirom da je windows :p ) ali brate mili (ipak je win win) kako nemaju osecaj za user interfejs, raspored opcija sa svakom novom verzijom je sve gora i gora (kliknuli sest puta na random dugmence da se sto bolje izmesa i da ne izgleda kao stari win). Ali ovo kad sam video... prosto nisam mogao da verujem, bilo je kao WOW, kada sam pomislio da nema gore opcije od "group similar taskbar buttons" (u XPu) microsoft uvek iznenadi i pokaze da moze i gore. Prilog:
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    14.5 KB · Pregleda: 105
Nekoliko pitanja:

0.)Poshto sam navikao na Process Explorer umesto win-ovog Task managera kad u PE namestim replace TM i kad pritisnem alt+ctr+del pojavi se neka greshka. U XP-u radi normalno.
1.)Koji defragmenter za win 7 x64 ?? znam da windowsov radi ok ali volim da imam i alternativu.
2.)Koji codec pack ??
3.)Jel neko uspeo da natera Command & Conquer Generals Zore Hour da radi ?? Poshto je igram sa drushtvom u mrezi preko hamachija a nikako nemogu da je nateram da radi na win 7 x64.
4.)Jel su se reshili problemi sa Punk Busterom i COD4 ??

I sad josh nekoliko pitanja za SS2 i DVB dream:
1.)koje video i audio codec koristite za SS2 ?? na Xp-u sam koristio nVidia samo ovde na sedmici neznam da ga instaliram ( zaboravio sam gde koji file treba da kopiram )
Koji codec za H264 kanale ?? I ako moze linkovi za down.

I koji video renderer da namestim ?

thx

:wave:

Ja predlazem RAXCO PerfectDisk 10 (build 119) za defragmentiranje i Shark007 Windows 7 codec pack (ima i x64 dodataka)
 
Poslednja izmena:
Evo koristim win7 vec neko vreme i mogu reci da je dosta dobar (obzirom da je windows :p ) ali brate mili (ipak je win win) kako nemaju osecaj za user interfejs, raspored opcija sa svakom novom verzijom je sve gora i gora (kliknuli sest puta na random dugmence da se sto bolje izmesa i da ne izgleda kao stari win). Ali ovo kad sam video... prosto nisam mogao da verujem, bilo je kao WOW, kada sam pomislio da nema gore opcije od "group similar taskbar buttons" (u XPu) microsoft uvek iznenadi i pokaze da moze i gore. Prilog:
Cemu sada sluze ovakvi postovi?
 
Meni, na primer, dok nisam kupio ovih 8GB je znacilo, zbog rendera, montaza, itd. PS, Illustrator, Artlantis, Sketchup, Archicad, Autocad...sve zavisi koji mi je od programa za sta trebao, i cesto su radili paralelno (sto po ram zna biti jako pogubno:)).

Zato nekima objektivno treba sto vise slobodnog rama (tj. da sto manje rama otpada na kojekakve gluposti - tipa winamp sa 100mb-ucitana citava kolekcija naspram aimp-a sa oko 25mb-otvoreno nekoliko plejlisti od kojih jedna sa citavom kolekcijom; i slicno, poput tvog sajdbara).

Dok sa druge strane ima ljudi koji pricu o slobodnom ramu ponavljaju kao misticnu mantru, i ak' im nist' jasno nije. ;)


Peace

zasto ne koristiti memoriju kad je ima?
zasto svi zele da imaju 3.5GB slobodnog rama od raspolozivih 4GB?

meni samo sidebar trosi 685.000kb :d
 
@Zak81
Jos jedan glas za Perfect Disk 10

@MUSTANG
brate mili klikni na customize pa sredi....
nekom to treba nekom ne...bar imas opciju da namestis ako ti se ne svidja...isto i za group similar taskbar buttons...ja je nisam koristio ali sigurno je bilo ljudi koji jesu i kojima je to trebalo
 
Evo koristim win7 vec neko vreme i mogu reci da je dosta dobar (obzirom da je windows :p ) ali brate mili (ipak je win win) kako nemaju osecaj za user interfejs, raspored opcija sa svakom novom verzijom je sve gora i gora (kliknuli sest puta na random dugmence da se sto bolje izmesa i da ne izgleda kao stari win). Ali ovo kad sam video... prosto nisam mogao da verujem, bilo je kao WOW, kada sam pomislio da nema gore opcije od "group similar taskbar buttons" (u XPu) microsoft uvek iznenadi i pokaze da moze i gore. Prilog:

A šta nije u redu na slici?
 
win 7

ajde vi sto koristite win 7 sad kazite kakva je sad kompatibilnost programa skinutih sa neta?mislim jel vam se desava da skinete neke programe sa neta a nece da se instaliraju na winu 7 ili javljaju neke errore?i kakva je situacija sa drajverima sad jer od viste svi mogu drajveri??
 
Poslednja izmena od urednika:

Zato shto je blacklisted. U pitanju je PCsekira forum. Naravno ovo sekira translatujesh na engleski :D

Nekoliko pitanja:

1.)Koji defragmenter za win 7 x64 ?? znam da windowsov radi ok ali volim da imam i alternativu.
2.)Koji codec pack ??
3.)Jel neko uspeo da natera Command & Conquer Generals Zore Hour da radi ?? Poshto je igram sa drushtvom u mrezi preko hamachija a nikako nemogu da je nateram da radi na win 7 x64.

thx

:wave:

OK znachi:

1.)PerfectDisk 10
2.)Shark007 Windows 7 codec pack - Moze josh neki predlog pa da vidim koji pack mi najvishe odgovara.
3.)Sad sam probao da pokrenem ovu igru i radi normalno. Neznam shto nije htela odmah chim sam je instalirao... :trust:

Josh samo za ovo nek mi neko da neki odgovor:

0.)Poshto sam navikao na Process Explorer umesto win-ovog Task managera kad u PE namestim replace TM i kad pritisnem alt+ctr+del pojavi se neka greshka. U XP-u radi normalno. I kako da namestim kad pritisnem Alt+Ctr+Del da mi se odmah pojavi Task Manager a ne onaj screen gde imam izbor za Task Manager, Log off i ostale gluposti.
4.)Jel su se reshili problemi sa Punk Busterom i COD4 ??

I sad josh nekoliko pitanja za SS2 i DVB dream:
1.)koje video i audio codec koristite za SS2 ?? na Xp-u sam koristio nVidia samo ovde na sedmici neznam da ga instaliram ( zaboravio sam gde koji file treba da kopiram )
Koji codec za H264 kanale ?? I ako moze linkovi za down.

I koji video renderer da namestim ?
 
Poslednja izmena:
Jel kod svih vas ista situacija da kada pustate FLAC u media player-u da se bar jednostavno ne pomera ? Ide pesma normalno, mogu ja i da kliknem na pola pesme i onda ce tu da prebaci da svira ali kazem bar se ne pomera sa pocetka ..

Inace jos prvog dana 7-mice sam stavio Shark007 kodeke (bez njih se FLAC nije ni mogao pustati).

Evo slikovito na screen-u (a pesma je na ~1:00min)
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    13.5 KB · Pregleda: 73
... I kako da namestim kad pritisnem Alt+Ctr+Del da mi se odmah pojavi Task Manager a ne onaj screen gde imam izbor za Task Manager, Log off i ostale gluposti... ?

To sad ide mnogo jednostavnije (bez tastature): Desni klik na taskbar pa odabereš Start Task Manager

;)
 

Prilozi

  • Capture 000.jpg
    Capture 000.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
To sad ide mnogo jednostavnije (bez tastature): Desni klik na taskbar pa odabereš Start Task Manager

;)

Pa znam za to to je bilo i u XP-u :D A kako da kliknem na taskbar ako imam neku aplikaciju u full screenu koja je zaglavila ??
 
Ljudi, ako imate problem sa drajverima i hardverom, tema za to je OVDE.
 
Cemu sada sluze ovakvi postovi?

A sto ne sluze?

Evo koristim win7 vec neko vreme i mogu reci da je dosta dobar (obzirom da je windows :p ) ali brate mili (ipak je win win) kako nemaju osecaj za user interfejs, raspored opcija sa svakom novom verzijom je sve gora i gora (kliknuli sest puta na random dugmence da se sto bolje izmesa i da ne izgleda kao stari win). Ali ovo kad sam video... prosto nisam mogao da verujem, bilo je kao WOW, kada sam pomislio da nema gore opcije od "group similar taskbar buttons" (u XPu) microsoft uvek iznenadi i pokaze da moze i gore. Prilog:

Konacno jos neko ko je primetio da su raspored opcija i kompletan user interfejs uzasno glupo dizajnirani i planiran.
 
Ne bih se slozio.... ne mora da znaci ako je novo da je glupo :p meni pocinje da se svidja :)
 
Win7 x32 i Counter Strike 1.6

Ne mogu nikako da podesim Counter Strike 1.6 na Win7 x32 da se zakačim na neki server. Na Visti sve radilo kako treba ovde neće, pa neće.

Prvo propustio kroz firewall, pa ga skroz isključio ali ista situacija. Inače nemam ni jedan drugi firewall instaliran. Ne pronalazi mi ni jedan server. Ranije kada kliknem na Internet imao sam puno servera. Jesu bili pojedini zakljucani ali sam ih bar video. Sada i kada dodam neki server po IP adresi u Favorites nece da ga pronadje.Inace i utorrent i skype tj. ono sto izlazi na net normalno radi. Jedino CS neće.

A baš mi treba :D.
 
Jel moze neko da mi kaze zashto mi je slika u svim playerima zrnasta i nazubljena ??
Najpre sam mislio da mi je zrnasta samo u DVBDream-u ali posle sam pustio DVDRip u KMPlayeru i RadLight playeru i tu je isto slika zrnasta. Isti film na XP-u ako pustim slika je chista bez zrna i nazubljenja...

Da nema Aero neke veze sa ovim ??
 
Jel moze neko da mi kaze zashto mi je slika u svim playerima zrnasta i nazubljena ??
Najpre sam mislio da mi je zrnasta samo u DVBDream-u ali posle sam pustio DVDRip u KMPlayeru i RadLight playeru i tu je isto slika zrnasta. Isti film na XP-u ako pustim slika je chista bez zrna i nazubljenja...

Da nema Aero neke veze sa ovim ??

ne... jedno sto moze biti uzrok je codec ili verovatnije nacin prikaza, overlay vise nije podrzan a on je po defaultu veoma tamno setovan tako da nedostaci kod divx-a se manje primecuju... igraj se malo sa podesavanjem ili menjaj codec
 
Ne bih se slozio.... ne mora da znaci ako je novo da je glupo :p meni pocinje da se svidja :)

Novo ne znaci glupo ali logicnost interfejsa je univerzalna stvar i ne zavisi od verzije sistema :)
 
ne... jedno sto moze biti uzrok je codec ili verovatnije nacin prikaza, overlay vise nije podrzan a on je po defaultu veoma tamno setovan tako da nedostaci kod divx-a se manje primecuju... igraj se malo sa podesavanjem ili menjaj codec
Nije do kodeka nego do outputa. U plejerima koji podržavaju menjanje treba namestiti na EVR (znači ne overlay, VMR itd). Neki kažu da u VLC-u problem rešava prebacivanje na OpenGL, pošto u njemu ne postoji EVR output, ali to ne bih znao jer koristim Media Player Classic.
 
Nazad
Vrh Dno