Šta je novo?
Istestiraj memoriju, struje na napajanju, kabal za HDD i opticke uredjaje!!!

Memoriju sam testirao, napajanje je novo OCZ extremXblabla od 500w radilo je i jos uvek radi normalno na winu xp koji imam na drugom hdd-u (odmah da napomenem da taj drugi hdd iskljucujem pri instalaciji win7), optika je takodje od pre nekih mesec dva a sata kablove sam takodje menjao.
krastavac. kad god imam nekih problema uvek krenem od hw-a tj od kablova pa na dalje. :)
U svakom slucaju hvala za savet.
 
Memoriju sam testirao, napajanje je novo OCZ extremXblabla od 500w radilo je i jos uvek radi normalno na winu xp koji imam na drugom hdd-u (odmah da napomenem da taj drugi hdd iskljucujem pri instalaciji win7), optika je takodje od pre nekih mesec dva a sata kablove sam takodje menjao.
krastavac. kad god imam nekih problema uvek krenem od hw-a tj od kablova pa na dalje. :)
U svakom slucaju hvala za savet.

Bios load default, pocupaj sav visak od HW-a i probaj onda....
 
Memoriju sam testirao, napajanje je novo OCZ extremXblabla od 500w radilo je i jos uvek radi normalno na winu xp koji imam na drugom hdd-u (odmah da napomenem da taj drugi hdd iskljucujem pri instalaciji win7), optika je takodje od pre nekih mesec dva a sata kablove sam takodje menjao.
krastavac. kad god imam nekih problema uvek krenem od hw-a tj od kablova pa na dalje. :)
U svakom slucaju hvala za savet.

Odradi BackUp HDDa pa mu potom odradi FULL LOW LEVEL FORMAT !!!

:crash:
 
Bios load default, pocupaj sav visak od HW-a i probaj onda....

Da Bios load default je jedina stvar koju nisam odradio...
Ce da probamo...

@neogeo, nemam nikakvih podataka na njemu, 400gb kolekcije HD filmova je vec otislo u nepovrat... :S:
Elem kako se radi taj "FULL LOW LEVEL FORMAT"?
 
obicno, alatkom proizvodjaca harda.. imas da je skines na zvanicnom sajtu..
 
Evo uspeh, bilo do nekih setovanja u BIOSU, reset to defoult je pomogao.
Kako se samo nisam setio da to uradim ranije i postedim sebe nerviranja... :S
Hvala svima na savetima, posebno Zeljku! :)
 
Poslednja izmena:
Hajde i ja kao win7 n00b postavim dva pitanja.
Nista vezano za sam system ali vezano za meni dve vazne aplikace.
Prvo .... firefox backup u xp-u i posle restore u "sedmici" - ekstenzije ne rade. nijedna. Ima li resenja ? ili da ponovo reinstaliram sve extenzije?

Drugo ..... gde se u sedmici nalazi pidginov .purple folder, posto sam uvek tako backupovao pidgin, mislim samo prekopiram .purple folder pre formatiranja i posle ga vratim u appdata (u xp) ali ovde ne mogu da nadjem gde se nalazi.

Hvala unapred na odgovorima.
 
resio oba problema ....
ali izgleda da je trebao restart posle instalacije svega, da bi se pojavili ti folderi :)

%APPDATA% .purple a i slicna lokacija za ff .... nazalost morao sam da obrisem sve extenzije pa da ponovo sve instaliram, ali ... sta je tu je.

Za prvih sat vremena koriscenja , sve pohvale za sedmicu :)

edit ...... pidgin nije bas kompatibilan sa novim winom :( ali radi
 
Poslednja izmena:
Koje servise vi drzite upaljene(auto,manual,disabled)?
Evo sa ovim ludorijama od widgeta,plus rocket dock imam 51 i 33% memorije zauzeto. Sta biste vi ostavili ON?
 
Jel radi nekom flight simulator x na win7?Izbaci mi podatak da nemam dovoljno jaku graficku za igranje....Pretpostavljam da je do dx10 problem....A inace imam 8800 GT grafiku....Kako da isforsiram dx9 na win7 ?
 
Koje servise vi drzite upaljene(auto,manual,disabled)?
Evo sa ovim ludorijama od widgeta,plus rocket dock imam 51 i 33% memorije zauzeto. Sta biste vi ostavili ON?
Pretpostavljam da si na sedmicu prešao direktno sa XP-a...
Pokušaj da zaboraviš na taj način razmišljanja gde svaki čas gledaš u Task Manager. Dokle god nemaš usporenja programa i poruke o nedostatku memorije, nemaš šta da brineš. Zauzeće fluktuira u radu.
 
Zaboravio sam da dodam da je 50 i kusur procesa posle Viperovog tweak-a.
HVala Zak!
Vodoo znam da je to normalno i da je ok ne brinem se nego cisto me zanima kakva je vasa postavka.
 
Pa evo kod mene 733 MB od 2 GB, rade Firefox, Chatzilla, utorrent, Avira i Live Messenger.
 
Jel radi nekom flight simulator x na win7?Izbaci mi podatak da nemam dovoljno jaku graficku za igranje....Pretpostavljam da je do dx10 problem....A inace imam 8800 GT grafiku....Kako da isforsiram dx9 na win7 ?

FSX radi u W7, samo će ti se automatski isključiti aero. Radi i u DX10 režimu, ali je bolje da igraš u DX9 jer u DX10 ima vizuelnih bagova (treperenje nekih tekstura na aerodromima). DX10 režim se isključuje u Settings-->Customize-->Graphics pa odčekiraš opciju Preview DX10
 
Poslednja izmena:
Uvek mi pokaze da nemam dovoljno jaku graficku karticu i shadere za fsx.....a instalirao najnovije drajvere za istu....probacu reinstall.....
 
Ajd sad kao najgori noob da postavim jedno pitanje, jednostavno se ne snalazim u win7 interfejsu toliko dobro posle visegodisnjeg "konzumiranja" XP-a?!

Dakle pokusao sa sa vise alatki da promenim drive letter ali mi konstantno izbacuje poruku da je to nemoguce uraditi pod " ovom x64 verzijom windowsa".
Jednostavno me nervira da mi DVD ulece sa slovnom oznakom usred 4 particije a i godinama koristim odredjene particije za odredjene stvari pa me sad ova situacija smara..
Dali postoji neko resenje?
 
Jedna jedina alatka ti treba a zove se Disk Managment. Unutar Control Panela, Administrative Tools, Computer Managment, Disk Managment... I tamo menjaj slova kako ti je volja.. Nikad mi nije odbio saradnju ;)
 
Pa isto to je postojalo i pod Windowsom 2000 i XP, zašto si koristio third-party alatke?
 
Ljudi postoji li nesto za win7 kao sto je ObjectDock za XP?
Prosto ne mogu bez tog gadgeta, jednostavno volem klot desktop! :D
 
Potrebna mi je pomoc:
Instalirao sam sinoc Win7 i odmah posle 2 sata morao da se vratim na xp iz sledeceg razloga-drajveri koje imam za moj laptop od viste u opste ne rade na win 7, POGOTOVU KAD SU U PITANJU DRAJVERI ZA LAN I WIRELESS:wall:,tj nece da se instaliraju.Uopste nisam mogao da izadjem na net nikako, ali mi nije jasno kako je win7 primio neki apdejt a ja nikako nisam mogao na net.:zgran: Interesuje me kako mogu da nadjem tj da znam koji mi drajveri odgovaraju jer sta mi vredi win 7 kad sinoc nisam mogao na net, a nazalost nemam drugi racunar sa kojim bih tog trenutka jurio po netu odgovor na moj problem. Takodje mi je bio problem kako da konfigurisem vezu na adsl u glupavom Network an Sharing Centr-u u win7. ajde i to bih nekako resio samo kad bih mogao da mi predlozi kako da nadjem drajvere za Lan i Wireless za moj laptop i kako da budem siguran da ce da rade jer ne mogu svaki cas macinjati win7 i dizati xp zbog toga. Unapred hvala svima
 
Ljudi postoji li nesto za win7 kao sto je ObjectDock za XP?
Prosto ne mogu bez tog gadgeta, jednostavno volem klot desktop! :D

Pa mislim da je potreba za dock-om eliminisana time što su stavili ovaj nov taskbar koji u suštini i radi kao dock kada pinuješ programe i staviš hide labels.
 
TV-out?

Ne radi TV-out, ranije pod Win7 radio normalno.
Nemam rjesenja.
Pokusao sve sto mi je padalo napamet: mjenjao drajvere, (trenutni 9.9), kablove, konektore S-video na cinc, ulaze na TV-u, NISTA.
Zanimljivo sto mi u device manageru pokazuje 2 fantomska Non-PnP monitora.
U CCC prikazuje Anlog CRT koji ne postoji.

Ima neko ideju?
 
Nazad
Vrh Dno