Šta je novo?
Recimo imas gomilu prozora, a interesuje te samo jedan i da ne bi morao za svaki da ides na minimize "protreses" ovaj sto te interesuje i ostali odlaze u taskbar.
http://www.youtube.com/watch?v=HkE1PyWATtA

Mislim da sam to vidjao na nekim distribucijama Linuxa ;) U svakom sluchaju brza i efikasna fora ;)
Btw skoro sam na Linuxu (ne znam koja je distribucija) video jedan lep efekat.
Naime pomerish prozor koji je staja negde levo, desno. I pri pushtanju on se pomeri josh malo desno i zatalasa sav kao pihtija :D. Da li mozda postoji neki programchic za win koji to radi?
 
Poslednja izmena:
Nista od 3rd party resenja sto sam probao u Windowsu ne radi kvalitetno kao Expose u Leopardu.
Da li bi neko mogao da uporedi ovaj poslednji build sa Windows Serverom 2008?
 
Ne razumem samo kako je to drmusanje brze i lakse od Win+D pa klik na taskbar na prozor koji vam treba. Ako su hteli tako nesto da naprave da bude jednostavnije onda su trebali da dodaju dugme na prozor koje sluzi da skloni sve ostale prozore osim tog. Bas me zanima sta ce paraplegicari da kazu na accessibility tog feature-a.

Znaci Microsoft koji je sam objavio pravila dizajniranja UI-ja (kojih su svi drugi trebali da se pridrzavaju) i na sva usta pricao kako treba voditi racuna o ljudima sa specijalnim potrebama sada se ne pridrzava tih pravila i uvodi mouse gestures bez alternative za ljude kojima je fizicki tesko ili nemoguce da izvedu takav pokret. Svaka im cast na licemerju. Bice to super OS.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem samo kako je to drmusanje brze i lakse od Win+D pa klik na taskbar na prozor koji vam treba. Ako su hteli tako nesto da naprave da bude jednostavnije onda su trebali da dodaju dugme na prozor koje sluzi da skloni sve ostale prozore osim tog. Bas me zanima sta ce paraplegicari da kazu na accessibility tog feature-a.

Veruj mi da je itekako korisno kada imas npr. 10+ aktivnih prozora. To trzanje nije ni dugo ni zamorno, jednostavno cimnes prozor levo desno i to je to. Jedini problem je sto ne odreaguje uvek, ali verujem da ce to resiti u finalnoj verziji.

jel mozes ovo ponovo da objasnis, nisam razumeo.. :)



i jel moze printscreen ovog?

tnx

Izvoli...
 

Prilozi

  • ScreenShot032.jpg
    ScreenShot032.jpg
    139.3 KB · Pregleda: 227
Veruj mi da je itekako korisno kada imas npr. 10+ aktivnih prozora. To trzanje nije ni dugo ni zamorno, jednostavno cimnes prozor levo desno i to je to. Jedini problem je sto ne odreaguje uvek, ali verujem da ce to resiti u finalnoj verziji.

Ti kao da nisi procitao ceo moj post.

Nije ni dugo ni zamorno ali zahteva preciznu koordinaciju pokreta sto je osobama sa invaliditetom veliki problem, a alternativna komanda ne postoji.

Ako tebi zdravom i pravom nece uvek da odreaguje sta moze da ocekuje neko ko nema potpunu kontrolu nad rukama -- na primer neko ko boluje od MS kao recimo glavni Microsoftov covek za internacionalizaciju softvera Michael Kaplan?
 
Ti kao da nisi procitao ceo moj post.

Nije ni dugo ni zamorno ali zahteva preciznu koordinaciju pokreta sto je osobama sa invaliditetom veliki problem, a alternativna komanda ne postoji.

Ako tebi zdravom i pravom nece uvek da odreaguje sta moze da ocekuje neko ko nema potpunu kontrolu nad rukama -- na primer neko ko boluje od MS kao recimo glavni Microsoftov covek za internacionalizaciju softvera Michael Kaplan?

Izvinjavam se, procitao sam samo prvi pasus.:wave:
 
i dalje je win+D pregledniji i funkcionalniji "potez" ;)
 
Ne razumem samo kako je to drmusanje brze i lakse od Win+D pa klik na taskbar na prozor koji vam treba. Ako su hteli tako nesto da naprave da bude jednostavnije onda su trebali da dodaju dugme na prozor koje sluzi da skloni sve ostale prozore osim tog. Bas me zanima sta ce paraplegicari da kazu na accessibility tog feature-a.

Znaci Microsoft koji je sam objavio pravila dizajniranja UI-ja (kojih su svi drugi trebali da se pridrzavaju) i na sva usta pricao kako treba voditi racuna o ljudima sa specijalnim potrebama sada se ne pridrzava tih pravila i uvodi mouse gestures bez alternative za ljude kojima je fizicki tesko ili nemoguce da izvedu takav pokret. Svaka im cast na licemerju. Bice to super OS.

pa cekaj, zar nisi na pocetku posta (prva recenica) rekao alternativu? da ponovim, sebe licno ne vidim kako drmusam prozore, najver. ostajem sa win+d kombinacijom, ali ne vidim sta je tu licemerno sto su dodali..


tnx :wave:
 
@audiofreak & gx-x

Win+D smanjuje sve prozore u taskbar, pa onda u prenatrpanom taskbaru treba naci onaj koji vam je potreban. Ovde to nije slucaj, jednostavno malo ga protreses :) i on ostane, a ostali odu dole. Prava zamena za Win+D, je pravougaonik u dnu ekrana, pored sata. Kada prevuces kursor iznad njega svi prozori i aplikacije na ekranu postaju prozirni, a kada kliknes, svi se smanjuju se u taskbar kao da si pritisnuo Win+D. Navikavanje na ovo zna da potraje, ali sada zbog ovih sitnica mi se i ne vraca na XP i ako Vistu nisam gotivio. Ono za osobe sa posebnim potrebama, sto je rekao audio, stoji i bilo bi dobro da ubace neko dugme pored onog minimize npr. koje bi imalo istu funkciju kao i pomenuti shake prozora.
 
ne razumem ?
kako ovde mozes bilo sta da nadjes kad prozori imaju samo outline i ne pise nista u njima niti imaju sliku ?

Inace u taskbar opusteno staje 10 prozora, 15 na gurku, 20 je pretrpano. Mislis da sa tim treskanjem imas bolju situaciju kad imas 20 prozora ? SumLJam :D
Uostalom, win+D korisim kad mi treba nesto sa desktopa, a ne da biram prozore po taskbaru (kojih uglavnom imam <10 komada)

edit: Evo recimo, gledam onaj screenshot poslednji, kako ces ti sada otvoriti "New Folder (2)" ? :) A probaj win+D ;)
 
Poslednja izmena:
Win+D smanjuje sve prozore u taskbar, pa onda u prenatrpanom taskbaru treba naci onaj koji vam je potreban.

da, a osobe sa specijalnim potrebama pogotovo otvaraju 20 programa i prenatrpavaju taskbar :) .. ne znam da li ostali os imaju precice za takve opcije za osobe sa specijalnim potrebama?

i kad smo kod taskbara.. kolko je prednost/nedostatak u radu sto programi u taskbaru nemaju text nego samo ikonicu?
 
audiofreak je napisao(la):
Ne razumem samo kako je to drmusanje brze i lakse od Win+D pa klik na taskbar na prozor koji vam treba. Ako su hteli tako nesto da naprave da bude jednostavnije onda su trebali da dodaju dugme na prozor koje sluzi da skloni sve ostale prozore osim tog. Bas me zanima sta ce paraplegicari da kazu na accessibility tog feature-a.
Ne mora obavezno da bude brze i lakshe ;) Ali je korisno kao opcija vishe. Ja sam joj vec nashao primenu. Kako veoma chesto surfujem iz kreveta od kad sam nabavio LCD, svaka opcija koja mi omogucava da ne korsitim tastaturu vec samo mish, je dobra i korisna ;).
Naravno ;)
Kada sam u klasichnom rachunarskom polozaju, odnosno kad sedim, mi uvek vishe odgovara prechica na tastaturi.
 
@AnimaN:

skini StrokeIT, besplatan i fully customizable, mouse gestures for windows ;)

Hvala Kovacu jos jednom za ovaj hint !

:wave:
 
To sto radi Win+D odavno postoji u tasku, a zove se show desktop, znaci moze i misem nema potrebe za tastaturom. I da ponovimo ta opcija ne radi ono sto radi shake. Aj da vas vidim kako sa Win+D vracate sve prozore :p
 
Pa ponovni Win+D vraca sve prozore koliko se ja secam :)
Neka proba neko ko ima windows, pa nek napise?
 
pa cekaj, zar nisi na pocetku posta (prva recenica) rekao alternativu?

Dodjavola... NE! :mad::wall: Citajte bre malo pazljivije sta pisem!

Prava alternativa treskanju bi bila nova ikonica pored standardnih (_ [ ] X) koja bi sluzila da minimizira sve prozore osim tog na kom si je kliknuo.

Win+D pa klik na taskbar nije alternativa jer nije jedan korak kao tresenje vec dva ili cak tri (ako su neki prozori grupisani).

da, a osobe sa specijalnim potrebama pogotovo otvaraju 20 programa i prenatrpavaju taskbar :)

To nije tvoje da sudis pa ni da komentarises. Siguran sam da ima invalida koji su pametniji i rade ozbiljnije stvari na racunaru od nas dvojce zajedno.

.. ne znam da li ostali os imaju precice za takve opcije za osobe sa specijalnim potrebama?

To uopste nije tema niti poenta.

Ovde se prica o Windows 7 i Microsoftu koji je zakleti zagovornik Accessibility-ja i koji se ne drzi sopstvene propovedi
 
Poslednja izmena od urednika:
@audiofreak & gx-x

Win+D smanjuje sve prozore u taskbar, pa onda u prenatrpanom taskbaru treba naci onaj koji vam je potreban. Ovde to nije slucaj, jednostavno malo ga protreses :) i on ostane, a ostali odu dole. Prava zamena za Win+D, je pravougaonik u dnu ekrana, pored sata. Kada prevuces kursor iznad njega svi prozori i aplikacije na ekranu postaju prozirni, a kada kliknes, svi se smanjuju se u taskbar kao da si pritisnuo Win+D. Navikavanje na ovo zna da potraje, ali sada zbog ovih sitnica mi se i ne vraca na XP i ako Vistu nisam gotivio. Ono za osobe sa posebnim potrebama, sto je rekao audio, stoji i bilo bi dobro da ubace neko dugme pored onog minimize npr. koje bi imalo istu funkciju kao i pomenuti shake prozora.

Zapravo ovo (providnost prozora) se postize i sa win+space ;) Drugim recima ovo je analogno izbacivanju gadgeta iznad svih prozora.
Ima dosta razlika u odnosu na prethodnu pre beta, npr nema vise onog glupog pravougaonika pored svake ikone koji prakticno nicemu ne sluzi sem sto zauzima mesto. Nemam na zalost sad vremena da se igram, ali za neki dan mogao bih da vam dam poredjenje Build 6801 i ovog 6956.
Uzgred, slazem se sa Audiom, dugme bi bilo mnogo bolje od ovog drmusanja.
 
Poslednja izmena:
ili Command+H na Mac OS X...

Nažalost, samo mala ispravka... Command+H sakriva trenutno aktivni prozor, a da bi se sakrili svi ostali prozori/programi OSIM trenutno aktivnog, potrebno je Command+Option+H...

Što se accessibility-ja tiče i ovoga što Audio priča, čini mi se da će tu Microsoft predložiti rješenje da se invalidi upgrade-uju... :d:d:d
 
taj mrmot se zove stiven hoking.. nadam se da sad ti shvatas o cemu ja pricam.

On ne mrda ni jedan jedini prst posto je paralisan od vrata na dole, prema tome on se ne racuna, a ti pricas gluposti.

uff.. ukratko, invalid NIJE osoba koja ne moze da uradi shake prozora...

Ja to znam, ali naveo sam ti i konkretan primer (osobe obolele od multiple skleroze). Opet ne citas pazljivo.

ajmo onda da pljujemo ms kako su licemerni jer imaju quick launch.

Za Quick Launch postoji alternativa -- stavis ikonu na desktop. Za shake ne postoji alternativa. Ako ne mozes da ukapiras to onda zaista ne vredi dalje da raspravljamo.

takve osobe ne mogu da koriste i dobar deo sadasnjih opcija

I umesto da se broj takvih opcija smanjuje on se povecava? Jel tebi to u redu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno