Šta je novo?
Poslednja izmena:
Da, sad sam proverio to sa share-ovanim folderima - na ikonama hardova se vidi ikonica sa userima, a na folderima togda nema... Hm...
 
Ljudi, winXP mi se zabagovao nakon 8 meseci, i vreme je za format. E sad.... razmisljam se da li da predjem na win7.

Ja na kompu uglavnom surfujem, igram igre i gledam filmove. Surf i filmovi ne verujem da ce biti problem, ali da li ima ikakvih bagova sa igrama?

Takodje, posto se ne razumem, da li svaki program koji moze da se instalira na XP-u, moze i na win7, ili moram da cekam posebne verzije programa za win7? Brine me pogotovo neki programi za gledanje utakmica preko interneta uzivo.



Ako postoji bilo koji razlog zbog cega bih trebao da sacekam sa instalacijom recite, jer nisam u toku uopste.
 
Sa novim igrama nema bagova, (za stare ne znam) Ne rade svi programi koji rade na XP-u, ali svi poznati "svakodnevni" programi rade. SopCast radi.
 
TVAnts sam probao i radi, uusee me mrzi da probam ali ne vidim zasto ne bi radio. Pusti na PM neki dobar sajt ili kanal za gledanje tekmi. Od RTS-a nema nista.
 
Jel ovaj M$ CITAV?
Sad primetim u uglu: "This copy od windows7 is not genuine" a koristim Porfessional 7 sa kljucem od MSDN AA sa faksa...
WIndows kaze da je aktiviran dok me windows update tera da proverom validaciju, a na stranici za validaciju pise da je provera moguca tek od 22 Oktobra???

Normalno loadere i ostalo nisam dirao sve sto sam esperimentisao bilo je pod vmware-om

PS: trenutno sam zakacio HDD za backup pa moguce da je zbog toga detektovao zimenu u HW-u mada koliko znam damo je XP Home kukao za HW update
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da bude dosta hardvera izmenjeno da bi dobio tako nesto. Posalji mail MS-u..
 
Trebalo bi da bude dosta hardvera izmenjeno da bi dobio tako nesto. Posalji mail MS-u..

posle restarta: crn ekran poruka da proverim legalnost, klinem OK dobijem poruku da je windows aktivan i nestane poruka da nije genuine...

mislim jel su oni ludi da ja svaki ~mesec se pitam jel ce da pocrni ili nece????

sva sreca nisam je platio da jesam sad bi se $#54^65$6$, stoka jedna majmunska a posle se nadje neki ***** koji propagira legalan windows, zarad cega!

meni se u biosu vec nalazi Dell slic 2.1 pa nek opet pocrni i pita me za proveru!
 
Radi li nekom PeerGuardian na Ultimate X64 verziji ? :S:
 
64 bit Win7 ne adresira svih 4GB

Pre otprilike mesec dana sam instalirao 64 bitnu 7, i u System Information videh da vidi 4gb ali da je na raspolaganju 3,2gb kao da je u pitanju 32bit sistem. Malo sam googlao i video da relativno veliki broj ljudi ima isti problem. Jedno od resenja je da se "nesto" cacne u BIOSu. Ja sam na mojoj ploci jedino nasao HPET (High Precision Event Timer) opciju za koju sam nagadjao da mozda moze da resi problem, jer na netu pise da ako se ima 64bit os treba da se prebaci u toj opciji sa 32 bit na 64bit.
I zaista kada sam prebacio na 64bit, u win7 je psalo da je svih 4gb available.

Medjutim, kako sam reinstalirao win 7 (druga verzija ali isto 64bit), problem se pojavio ponovo iako je u biosu HPET podesen na 64bit.

U cemu je fora

 
Poslednja izmena:
Vidi imaš li u BIOS-u i Memory Remap opciju, pa ako imaš uključi je.
 
Nije fake, nego tvoja ploca zahteva drugi bios koji ima tu opciju. Vlasnici i945 ploca imaju isti problem.. Vidi da li ima neki bios koji ima tu opciju..
 
Da, baš to...
Uradi screenshot System Properties-a
 
Jel ovaj M$ CITAV?
Sad primetim u uglu: "This copy od windows7 is not genuine" a koristim Porfessional 7 sa kljucem od MSDN AA sa faksa...
WIndows kaze da je aktiviran dok me windows update tera da proverom validaciju, a na stranici za validaciju pise da je provera moguca tek od 22 Oktobra???

posle restarta: crn ekran poruka da proverim legalnost, klinem OK dobijem poruku da je windows aktivan i nestane poruka da nije genuine...

E vidis meni se takve stvari desavaju na Visti, OEM, dobijenoj uz kupovinu racunara koja je dve ipo godine radila kako treba.
Proveravao sam i kod M$ i sve je u redu - moja verzija Viste je genuine, ali mi se stvari o kojima govoris + poruka "you may be victim of counterfeiting" prilikom pokusaja updatea i dalje javljaju (ne stalno vec sporadicno) a niko ne zna razlog svega toga.
A sve to nakon instalacije W7 na drugoj particiji.
 
E sad imam jedan problemchitj. Naime, imao sam dual boot Viste i Win-a 7 jer sam imao neke instalirane i zapochete igre u Visti a nisam vishe imao diskove za iste pa sam drzhao Vistu dok ih ne predjem. Uglavnom, juche zavrshih poslednju igru i posle opela Visti obrisah particiju gde se ista nalazila. Poshto je bilo kasno a i ja sam bio pospan nije mi ni palo napamet da bih mogao da imam problema (lol).

Zajedno sa Vistom je otishao i boot manager i vechna lovishta. Prvo je samo pisalo "NTLDR is missing" a posle pokushaja repaira sa instalacionim diskom sedmice i josh nekih pokushaja vishe ne pishe to. Dodje do boot managera i izbaci mi neki error. Sasvim sluchajno sam provalio da mogu da butujem u win tako shto stavim da se butuje sa cd-a ali ne stisnem nishta kad pishe "Press any key to boot from cd/dvd".

Probao sam i command prompt iz repaira sa instalacionog diska uz komande koje sam izguglao da bi mogle da pomognu (bootsect, bootrec) i nishta se nije promenilo. Naravno i repir sam probao ali ne radi.

Interesuje me da li neko ima ideju kako ovo da sredim a da nije reinstal. Taman sam sve sredio i potpuno preshao na sedmicu i ne instalira mi se ponovo. Znachi mogu da butujem ali samo na onaj gore navedeni chudan i nervirajutj nachin. Otvoren sam za sve predloge

Hvala unapred! :)
 
Poslednja izmena:
Pokreni instalaciju sedmice sa dvd-a kod boot-a, idi na repair-->system recovery options-->command prompt i upiši sledeće:

Bootrec.exe /FixMbr

zatim:

Bootrec.exe /FixBoot

i na kraju:

Bootrec.exe /RebuildBcd
 
Evo šta mi se danas desilo, upalim kompjuter i podizanje windowsa (RTM x64 aktiviran) stoji na "Starting windows". A do sada je odlično radio, inače imam ga tek 8 dana. Resetujem i izbaci mi opcije za normalno startanje i Repair koji je preporučen. Kliknem na Repair i on napiše da se windows nije mogao startati i da sad traži gdje je greška, u toku toga me pita da li želim probati da vrati stanje preko System Restore, ja kažem da hoću i on nastavi, nakog toga resetuje i sve radi normalno, učita windows. Ja opet resetujem da vidim da li će biti neki problem ali sve je opet radilo, učitao je windows.

Ne znam zašto se ovo desilo, nadam se da se više neće dešavati. Juče nisam instalirao ni jedan program pa da eventulano nešto oko toga zeza.
 
Jel ima neko link za chipset drivere za M2N68-AM SE2 za 64bit win7?
Na zvanicnom sajtu je download spor, 3 dana bi mi trebalo.
 
Nazad
Vrh Dno