Šta je novo?
Meni isto sve radi eeeeeeextra brzo... ubio se par puta chrome al ok on se svakako ubija svuda :D
 
Ja sam instalirao Win7 ult i X64 i X32 i nisam zadovoljan!

-Prvo sto je podrska za drivere losa, iako cesto pasuju driveri za Vistu.
-Drugo radio je ok dok ga nisam opteretio nekim zahtevnijim programima
a onda je pocelo sa pucanjima programa
(IE8 puca kada otvorim novi tab a u jednom prozoru radi ok)
(multi tasking radi lose - desi se da zakoci kada otvorim dva tri programa)
-Sporo mi kopira podatke (sporije nego u Visti)


Imam osecaj da su rasteretili graficku zahtevnost i opterecenje preneli na procesor!
Sto je i realno jer je krajnje vreme da se napravi softver da iskoristi multi procesore!

Kao sot rekose ljudi,proveri malo komp ili oper instlairaj win 7.
kod mene recimo cod 4 instlaira za 2 min preko alkohola...dok u visti to treje i traje...obracao sam paznju i na kopiranje i radi fantasticno...tako da sta god da je nije u pitanju win 7
 
Ako je 7loader zeznuo stvari sa loadovanjem OS, da li bi pomocu EasyBCD i opcije Manage Bootloader -> Reinstal the Vista Bootloader uspeo da resim stvari?
 
Mene zeza FireFox v3.5... Neko vreme radi sasvim normalno a zatim pocne debelo da brljavi (gasi se, resetuje passworde, otvara tabove nasumice ili se freezuje) dok sa IE8 nemam nikakvih problema. Sve ostalo fercera besprekorno!

Ima li jos neko ovakav prob. ikako ga resiti?
 
Mene zeza FireFox v3.5... Neko vreme radi sasvim normalno a zatim pocne debelo da brljavi (gasi se, resetuje passworde, otvara tabove nasumice ili se freezuje) dok sa IE8 nemam nikakvih problema. Sve ostalo fercera besprekorno!

Ima li jos neko ovakav prob. ikako ga resiti?

Ja koristim taj pretraživač, kod mene radi besprekorno...
 
Poslednja izmena:
Ako je 7loader zeznuo stvari sa loadovanjem OS, da li bi pomocu EasyBCD i opcije Manage Bootloader -> Reinstal the Vista Bootloader uspeo da resim stvari?

Ja sam uspeo da resim taj boot problem prostim repairom, nisam popravljao ceo win vec je repair sam detektovao gresku i popravio za minut.
 
Ne mogu da editujem...moj prethodni post se odnosi na win7 tek sam sad video da se spominje i vista, cisto da ne bude zabune.
 
Ako je 7loader zeznuo stvari sa loadovanjem OS, da li bi pomocu EasyBCD i opcije Manage Bootloader -> Reinstal the Vista Bootloader uspeo da resim stvari?
Pošto si na drugom forumu napisao da si uklonio Windows 7 (!!!????), onda je postupak restauracije Viste sledeći:
1. Butuj sa instalacionog Vista DVD-a i odaberi opciju Repair your computer
RepairVista_7275.jpg


Sačekaj da procedura pronađe ijnstalirani Windows pa onda
2. Odaberi Command Prompt
RepairVista_7277.jpg


3. Kucaj sledeće komande:
bootrec /fixboot [Enter] i potvrdi sa [Y]
bootrec /fixmbr [Enter] i potvrdi sa [Y]

Nakon restarta bi Vistin boot morao biti restauriran, 7Loader uklonjen.
;)
PS
Da ponovim još jednom, batali tu Vistu i instaliraj samo Windows 7, kada već imaš legalnu verziju!
 
Poslednja izmena:
uh, skinuo sam pre neki dan finalni rtm win7...anyway,do tada sam koristio build 7600 ali predposlednju verziju i sve je lepo radilo na njoj. medjutim, oko ovog problema sada ne mogu nigde da nadjem resenje. ukratko - desava mi se lag dok pikam online igre(Heroes of Newerth,quake online itd) na svakih par min po 2-3 sec nepodnosljivog laga sa do 2-3sec delaya a onda nakon toga sve je ok,normalno bez ikakvog laga sledecih par min,pa onda opet tako...i tako u nedogled. na kompu imam takodje win xp32 gde sve radi perfektno, nikakav lag, tako da nije do kante(prvo sam pomislio na router i providera). vidim na netu da jos ljudi ima ovaj problem ali resenja nigde... jel ima iko ikakvu ideju sta bi moglo da bude?
 
Može se opušteno skinuti u okviru Windows Live Essentials, čini mi se, ja sam viđao to kada instaliram Windows Live Messenger pa može da se izabere i Windows Mail.
 
Da li je nesto promenjeno u odnosu na Leadtek 2000 Expert tv tuner ili je i dalje potrebno zongliranje sa driverima pa kako kome proradi?
 
Da li je nesto promenjeno u odnosu na Leadtek 2000 Expert tv tuner ili je i dalje potrebno zongliranje sa driverima pa kako kome proradi?

Na sajtu Leadteka su krajem jula stavili novije drajvere za pomenutu tv karticu koji rade kao sat.:banana:
 
resenja nema i dalje i vec pocinjem da se nerviram jer sam gotovo sve pokusao......nema laga uopste, onda mi se ping popne na celih 1000ms na par sekundi, i onda se spusti na normalnih ~100ms kao da nista nije bilo, pa opet tako za koji minut....probao sam gasenje wlan autoconfig,cak sam i unutar toga pogasio sve pod recovery tabom,reinstalirao sam drivere, pa ih onda autoupdatovao iz wina ali nista prokleto ne pomaze....dok u xpu sve radi kao podmazano...ako neko ima neku ideju dobro bi mi dosla, jer je ovo vec iritirajuce
 
resenja nema i dalje i vec pocinjem da se nerviram jer sam gotovo sve pokusao......nema laga uopste, onda mi se ping popne na celih 1000ms na par sekundi, i onda se spusti na normalnih ~100ms kao da nista nije bilo, pa opet tako za koji minut....probao sam gasenje wlan autoconfig,cak sam i unutar toga pogasio sve pod recovery tabom,reinstalirao sam drivere, pa ih onda autoupdatovao iz wina ali nista prokleto ne pomaze....dok u xpu sve radi kao podmazano...ako neko ima neku ideju dobro bi mi dosla, jer je ovo vec iritirajuce

za win7 je prakticno vec izaslo nekoliko HOT fixeva ali oni jos nisu regularno dostupni preko windows updata, zmam da se pojedini odnose i na tcip... imas na mydigitallife forumu linkove za njih, ili sacekaj da ih M$ pusti regularno
 
meni danas ponudi update na RC7201 verziji i to izgleda ovako

Untitled123.jpg
neki bug, ili nešto drugo?
moram da pređem na final verziju samo čekam Athlon X4 da mi stigne, onda ću sve nanovo
 
Poslednja izmena od urednika:
resenja nema i dalje i vec pocinjem da se nerviram jer sam gotovo sve pokusao......nema laga uopste, onda mi se ping popne na celih 1000ms na par sekundi, i onda se spusti na normalnih ~100ms kao da nista nije bilo, pa opet tako za koji minut....probao sam gasenje wlan autoconfig,cak sam i unutar toga pogasio sve pod recovery tabom,reinstalirao sam drivere, pa ih onda autoupdatovao iz wina ali nista prokleto ne pomaze....dok u xpu sve radi kao podmazano...ako neko ima neku ideju dobro bi mi dosla, jer je ovo vec iritirajuce

Sacekaj ti lepo SP1 :d na prolece ... onda ce ga vec popraviti
 
izgleda svima samo ne meni...mada to mi je samo sa poslednjom finalnom verzijom,na ove ranije nisam imao zamerke....
 
meni danas ponudi update na RC7201 verziji i to izgleda ovako

Untitled123.jpg
neki bug, ili nešto drugo?
moram da pređem na final verziju samo čekam Athlon X4 da mi stigne, onda ću sve nanovo

Ja imam instaliran Win7 RTM 64-bit + Genuine f.i.x. i juce mi je normalno apdejtovao Win.
 
meni danas ponudi update na RC7201 verziji i to izgleda ovako

Untitled123.jpg
neki bug, ili nešto drugo?
moram da pređem na final verziju samo čekam Athlon X4 da mi stigne, onda ću sve nanovo

Bug.I ja sam imao 3 important update-a a nisam video koji su sve dok ih nisam instalirao i pogledao u update history-ju.
 
Ikonica šerovanog folder izgleda kao običan folder, pih. Previd ili namerno?
 
Imam jedan problem, nije veliki ali nije mi se to dešavalo na XP-u. Kada u Total Commanderu kliknem na neku particiju koja je na drugom hard disku nekad treba čekati par sekundi da prikaže sadržaj te particije, strelica se pretvori u onaj krug koji se vrti dok ne otvori. Ili otvori sadržaj particije odmah ali kad otvaram neki direktorij onda nastane ta pauza od par sekundi dok ne otvori direktorij. To se desi kada prvi put u toku dana otvaram, kada otvaram nešto nakon toga onda ide trenutno, onako kako i treba.

Mada mislim da se možda i u toku dana opet zna desiti da mu treba ta neka pauza da otvori particije i direktorije na tom drugom hard disku.

Dešava li se ovo još nekome i znate li za rješenje? Taj drugi hard disk je ATA a ovaj primarni na kojem je Win7 je SATA, ako to nešto znači. Što se tiče drajvera Win7 je sam sve instalirao mada sam ja ipak ručno instalirao drajvere za chipset, audio i LAN sa CD-a koji je došao uz ploču (Asus P5Q Pro).
 
Da ti nisu zastareli ti drajveri koje si instalirao sa CD-a? Vrati te koje je Windows 7 instalirao...
 
Kao sto rece Thunderdome , to to ti je po def-u namesteno u power options da ti se gase hard diskovi posle odredjenog vremena , ja sam mislio da to pogasim ali sam odustao jer je to i dobra stvar za one kojima i hardovi prave buku ;)
 
Nazad
Vrh Dno