Šta je novo?
Danas nabacih i ja Windows 7 :). Dosada jako zadovoljan, sve radi kako treba :). Instalirao sam Win7 Ultimate Black Edition x64, a prije ovog sistema sam imao Vistu Ultimate x64, tako da ima dosta slicnosti, ali ipak Win7 ostavlja dosada bolji utisak :). Sam izgled je ljepsi, meni uz ovaj BE doslo nekih dosta tema, pa sve super izgleda. Elem, performanse su isto super!!! :) U Visti su mi se recimo igre jako sporo instalirale, i uvjek mi je bilo mrsko reinstalirati vistu upravo zbog reinstalacije igara:wall:. Danas dosao s posla i instalirao Win7 i rekoh ajd da nesto pojedem dok mi se instalira CoD4, da malo probam kako radi, kad ono wtf, instalacaija je trajala, pa glavu dam ako je i 2 do 3 minuta :zgran:. na visti mi se cod4 instalirao i po pola sata! i ne samo CoD4, nego i Grid recimo cak i duze. Na Win7 Grid instalirah za 5 minuta max. Igre rade nesto malo bolje, konkretno Crysis i Crysis Warhead. Nije neka velika razlika u odnosu na Vistu. Mozda u par frejmova max.
Imao sam jedan mali, pa da tako kazem problemcic sa zadnjim nVidia drajverima 190.62. Rade ok, ali konstantno u 2D spustaju i podizu klok. U igrama rade ok, ali u 2D desavalo se to sto se desavalo. Probam 186.18 i sve radi ok... Mada citam na guru3d da puno ljudi ima ovaj problem sa 2D/3D klokom u idle i to bas sa ovim 190.xx drajverima. Elem, 186.18 rade perfektno :).

Svi programi koji meni trebaju zasada rade kako treba, igre takodjer, nesto bolje nego na Visti u svakom slucaju. Generalno ipak puno bolji OS nego Vista x64 :).
 
pa sad da je neko rekao ~20% brza instalacija aj de ali 4-5x :))))))))), hype cini cuda kod ljudske percepcije..
 
Vjeruj mi da je tako... barem kod mene se tako desavalo na Visti. Moguce da je nesto drugo bio problem, ne znam, ali znam da mi je CoD4 i Grid uvjek trebalo i po pola sata da instaliram, znaci po igri, ne za obe :wall: i nije pogresna percepcija vjeruj mi nego je stvarno tako bilo, sto ne znaci da to tako treba u Visti, mozda je kod mene bio neki problem, u verziji Viste, ne znam kazem ti, ali znam da je bilo tako.
Sad u Win7, pa ako je uzelo za obe igre 10 minuta, glavu dam...
 
Danas nabacih i ja Windows 7 :). Dosada jako zadovoljan, sve radi kako treba :). Instalirao sam Win7 Ultimate Black Edition x64

E s tim ćeš se baš usrećiti! Nisam znao da je i Win7 počeo već da se pojavljuje u "Frankenštajn verziji"
Gde samo pronalazite te budžene krševe od "specijalnih edicija"???!!!!
:D
 
I kod mene se daleko brze instalirao COD4 prosto nisam mogao da verujem...
 
U pravu je Catch 22, batalite te black-dzidza-bidze, necete se usreciti. Sto "cistije" to bolje ;)
 
Samo da kazem da je moj subjektivan utisak da internet na 7-ici radi jedno 10 puta brze nego na xp-u. Mislim na sam odziv, npr. kad ukucas nesto u google pa koliko cekas dok pocne da se ucitava strana. Bas sam sinoc pokazivao drugaru i on se zaprepastio. Ne znam sta vi mislite.
 
Samo da kazem da je moj subjektivan utisak da internet na 7-ici radi jedno 10 puta brze nego na xp-u. Mislim na sam odziv, npr. kad ukucas nesto u google pa koliko cekas dok pocne da se ucitava strana. Bas sam sinoc pokazivao drugaru i on se zaprepastio. Ne znam sta vi mislite.

Sve je brže na W7, extra je OS.
 
Danas nabacih i ja Windows 7 :). Dosada jako zadovoljan, sve radi kako treba :). Instalirao sam Win7 Ultimate Black Edition x64, a prije ovog sistema sam imao Vistu Ultimate x64, tako da ima dosta slicnosti, ali ipak Win7 ostavlja dosada bolji utisak :). Sam izgled je ljepsi, meni uz ovaj BE doslo nekih dosta tema, pa sve super izgleda. Elem, performanse su isto super!!! :) U Visti su mi se recimo igre jako sporo instalirale, i uvjek mi je bilo mrsko reinstalirati vistu upravo zbog reinstalacije igara:wall:. Danas dosao s posla i instalirao Win7 i rekoh ajd da nesto pojedem dok mi se instalira CoD4, da malo probam kako radi, kad ono wtf, instalacaija je trajala, pa glavu dam ako je i 2 do 3 minuta :zgran:. na visti mi se cod4 instalirao i po pola sata! i ne samo CoD4, nego i Grid recimo cak i duze. Na Win7 Grid instalirah za 5 minuta max. Igre rade nesto malo bolje, konkretno Crysis i Crysis Warhead. Nije neka velika razlika u odnosu na Vistu. Mozda u par frejmova max.
Imao sam jedan mali, pa da tako kazem problemcic sa zadnjim nVidia drajverima 190.62. Rade ok, ali konstantno u 2D spustaju i podizu klok. U igrama rade ok, ali u 2D desavalo se to sto se desavalo. Probam 186.18 i sve radi ok... Mada citam na guru3d da puno ljudi ima ovaj problem sa 2D/3D klokom u idle i to bas sa ovim 190.xx drajverima. Elem, 186.18 rade perfektno :).

Svi programi koji meni trebaju zasada rade kako treba, igre takodjer, nesto bolje nego na Visti u svakom slucaju. Generalno ipak puno bolji OS nego Vista x64 :).

Meni se desava sa svim 190.xx drajverima da nakon sto izadjem iz igre vent na grafickoj vrti kao da je graficka pod opterecenjem i nikako da spusti broj obrtaja. Jedino kad preko EVGA Precision manualno spustim brzinu venta i vratim na auto onda kartica dodje sebi i pocne da obara broj obrtaja.
 
Samo da kazem da je moj subjektivan utisak da internet na 7-ici radi jedno 10 puta brze nego na xp-u. Mislim na sam odziv, npr. kad ukucas nesto u google pa koliko cekas dok pocne da se ucitava strana. Bas sam sinoc pokazivao drugaru i on se zaprepastio. Ne znam sta vi mislite.

Slazem se, internet je mnogo brzi nego na XP-u. Ja sam u servisu instalirao do sad bar jedno 50 kompjutera, sto laptopa sto desktopa, mogu samo da kazem, najbolji Prozori ikad! :)
 
Poslednja izmena:
Ja do sada nisam kod mene isprobao W7 ali prelazi mi se sto pre.
Da se ceka Final jos...mesec dana bese ? Ili je ovaj RTM sto se moze naci + aktivacija ista stvar ?
 
Evo juce sam instalirao ultimate verziju koju dobijamo uz m.a.p.s paket od micrsoft-a i moram reci da sam se prijatno iznenadio.prvo sam uradio upgrade i sve sem alkohola i call of duty 4 je radilo perfektno...zatim sam uradio cistu instalaciju koja je bila gotova za15-ak min...sve je radilo super izuzev cod4 koji nije hteo da se pokrene kad se ubace stari profili...sve u svemu napokon nesto dobro :)
 
Vec mesec dana koristim win7...odlicno radi jedino me smara sto nema network animaciju ono sa monitorcicima u donjem desnom uglu, da zna covek kad se povalaci nesto kroz mrezu ili sa neta...to bi moglu da dodaju obaveno !
 
Poslednja izmena:
^ Nemam poverenja u hirurške zahvate nepoznatih doktora za Windows!
Preferiram čiste verzije pa ih onda po potrebi sam "utanjim", onako kako najbolje znam i umem prema trenutnim zahtevima.
Volim tačno da znam šta je isključeno i zbog čega je to tako.
Raznorazne tiny-winy i ostale "specijalne edicije", kao što već ranije rekoh, najradije ubivam na licu mesta!
;)
 
Cisto jedno iskustvo - da se zna sta moze da se desi, ali ako neko zna dobro bi mi dosla i pomoc, bez obzira sto sam sam kriv za situaciju, ali tako mi i treba kad mi djavo ne da mira nego me tera da cackam i sto ne treba!!!
Na C: particiji sam imao instaliranu Vistu HP, legalnu i aktiviranu (OEM) koja mi dve ipo godine radi bez ikakvih problema. Na J: particiju sam instalirao Windows 7 ultimate 64-bita untouched skinut sa MSDN koji sam zeleo da vidim kako radi. I sad umesto da iskoristim normalan kljuc ja upotrebim Orbitov i Hazarov 7loader 1.5 samo release 2. Odmah da kazem da je, sto se tice W7 odlican jer ga je aktivirao i isti je downloadovao update bez problema ali mi je sa druge strane nesto zeznuo u Visti na drugoj particiji!!!
Pre neki dan prilikom downloada updatea na Visti prvi put mi izadje poruka "You may be victim of counterfeiting", rekoh glupost i nastavim dalje. Prilikom sledeceg podizanja OS pojavi mi se crni ekran umesto svarnog beckgrounda a u donjem levom uglu poruka "This copy of Vista is not genuine". Ja brzo odem u control panel, change key i ukucam broj sa stickera zalepljen na pozadini laptopa. Restart i sve je OK (bez poruke i sl.) neko vreme kada opet pri podizanju poruka da moram da menjam kljuc da mi Windows nije legalan i sl.
Da sve bude cudnije u control panelu stoji da mi je windows activated i stoji mi Product ID. Takodje odradim Widows Validation na njihovom sajtu i oni mi zahvale sto koristim legalan windows ali poruke se i dalje pojavljuju, sto postaje bas iritirajuce. A resenja nema.
Probao sam da nadjem neko resenje, npr. obrisem kljuceve, ali da nista od onoga sto sam probao za sada nije pomoglo, tako da mi ostaje da pokusavam sa necim drugim.

Ovo sam, kao sto rekoh, napisao da svako ko pokusa da koristi 7loader razmisli o tome, ako vec ima neki (legalni) OS na racunaru i da pazi da ne prodje ko ja, a takodje dobro bi mi doslo ukoliko bi neko imao/znao neko resenje u vezi ovog problema.
 
pa normalno loader se pokrece pre boot loadera tako da sad Vista misli da imas Dell ili HP (proveri sa everestom ACPI slic info) znam da ima fora da se rucno grub ubaci u boot loader tako da pre dizanja sistema mozes izabrati da ide bez loadera (nije jednostavno i vise o tome ima na mydigitallife forumu)... onda bi ti Vista videla BIOS (pravi)
ovako jedini nacin da aktiviras Vistu je da promenis oem slic file da odgovara onom iz loadera u Visti ili za win7 da koristis slic koji dogovara onom iz Viste... ali tada i loader mora da ima istu SLC licencu
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam delom da ukapiram sta hoces da kazes, ali jednim delom bas i nisam pa moram da te pitam kako bih onda mogao da izvedem to o cemu si pricao i da mi se Vista vidi onakvom kakvom bi trebalo da bude, dakle legalna, a da se to sto je, da kazem "visak koji pravi problem" eliminise.
 
Vec mesec dana koristim win7...odlicno radi jedino me smara sto nema network animaciju ono sa monitorcicima u donjem desnom uglu, da zna covek kad se povalaci nesto kroz mrezu ili sa neta...to bi moglu da dodaju obaveno !

DU Meter mada nista ne titka li non stop ispisuje aktivnost/protoke!
 
@Martyn Mystere: Imaš dve opcije
1. Pokreni isti taj "7Loader 1.5" i klikni na Uninstal, nakon deinstalacije i restarta aktiviraj Win7 ključem od MSDN i završen posao!


2. Opcija je uobičajena za sve Dual-Boot sisteme (Vista / Win7) - Nakon aktiviranja Win7 pomoću 7Loader 1.5, moraš da pokreneš Vista Re-Activator da bi oba Windowsa bila aktivirana.
Detalje o tome imaš na forumu MyDigitalLife u prvoj poruci topovane teme "....Windows Repository"

PS
Moje lično mišljenje je da ti je Vista sada apsolutno nepotrebni višak, ne vidim nijedan razlog zašto bi je zadržao na tom računaru, ako već imaš i Win7 legalan!?
;)
 
Ja sam instalirao Win7 ult i X64 i X32 i nisam zadovoljan!

-Prvo sto je podrska za drivere losa, iako cesto pasuju driveri za Vistu.
-Drugo radio je ok dok ga nisam opteretio nekim zahtevnijim programima
a onda je pocelo sa pucanjima programa
(IE8 puca kada otvorim novi tab a u jednom prozoru radi ok)
(multi tasking radi lose - desi se da zakoci kada otvorim dva tri programa)
-Sporo mi kopira podatke (sporije nego u Visti)


Imam osecaj da su rasteretili graficku zahtevnost i opterecenje preneli na procesor!
Sto je i realno jer je krajnje vreme da se napravi softver da iskoristi multi procesore!
 
Ja imam osećaj da ti imaš nekih drugih problema sa kompjuterom, pošto se kod drugih takvi problemi ne javljaju (meni nit pucaju programi nit sporo kopira, sve je lightning fast).
 
Da li si ti siguran da si sve dobro podesio? Malo mi je čudno da se sedmica tako ponaša.
 
Nazad
Vrh Dno