Šta je novo?
Hvala ljudi sad cu da stavim nesto...treba mi da srezem neki disk za auto.

Poz
 
Ja sam totalno prešao na poslednji ImgBurn, odličan program.
 
Bilo koja verzija nero lite/micro.

Znam da sam u ovoj temi citao, ali ne mogu sad da nadjem. Kako da smanjim one strelice na ikonicama na desktopu (posto koristim male ikonice). Ne da ih uklonim. Secam se da je neko spominjao da u registru moze da se podesi :(

@Sto se tice BS playera nove verzije to same rade.
 
Program koji ti treba je schortcut arrow remover, ja sam sa njim uklonio strelice potpuno, ali koliko se sećam mogu pomoću njega i samo da se smanje.
 
Hvala na odgovorima. Hteo sam to preko registra da odradim, ali ni ovako nije lose :)
 
Kako da namestim da mi na hard disku sve foldere prikazuje kao 'medium icons'? Namestim ja na medium ali skoro uvek vrati na 'details'?
 
Kako da namestim da mi na hard disku sve foldere prikazuje kao 'medium icons'? Namestim ja na medium ali skoro uvek vrati na 'details'?

Otvori bilo koji folder, onda u meniju idi na Organize/Folder and search options/View i tu imaš Folders views pa potvrdi sa apply.
 
Poslednja izmena:
Microsoft on Tuesday offered a free 90-day trial of the final version of Windows 7, saying that the three-month free ride is for IT professionals.

Except for a short form, however, Microsoft makes no effort to qualify eligible users, giving anyone the opportunity to try out the new operating system before it ships on Oct. 22.

According to Stephen Rose, a senior community manager for Windows, the free trial will be available until March 31, 2010, or until an unspecified number of copies have been downloaded, whichever comes first. "A limited number of licenses are available, so the download will only be available while supplies last," said Rose in a Tuesday entry on a company blog.

....
http://www.computerworld.com/s/article/9137398/Microsoft_offers_free_Windows_7_RTM_trial
 
ovo se desava burazeru pa me je zamolio da postujem ovde: win7 u toku rada gubi ip adresu i buraz je prinudjen da resetuje modem-ruter (onaj telekomov Huawei 882 mislim da je). nista slicno se ne desava na xp-u.
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
ovo se desava burazeru pa me je zamolio da postujem ovde: win7 u toku rada gubi ip adresu i buraz je prinudjen da resetuje modem-ruter (onaj telekomov Huawei 882 mislim da je). nista slicno se ne desava na xp-u.
Hvala unapred.

nek updatuje driver za LAN, proveri LAN kabal, a moze probat i da setuje staticku IP adresu kad ima ruter....
 
E, i meni se pocelo desavati.. Ostavim komp ukljucen kod kuce, dodjem sutra ili prekosutra, nema interneta a posle reseta rutera sve proradi.
Mislio sam da je do rutera, da nema veze sa W7 jer mi RC a ni Beta nisu to radili. Otkako sam instalirao W7 Professsional Final to mi se desava a ako se desava i drugima, verovatno je i W7 tu umesao prste
 
I meni se ovo desava sa adresama... cak je kod mene namestena staticka posto se kacim preko wifi-ja na adsl...
 
E ovako, i ja imam problem sa 7-icom i interenetom, juče sam dobio priključak za adsl, i operateri su sve smontirali , (priključak je sa modema na mrežnu kartu) otišli i ja zvrljo po interenetu, update-ovo windows, ugasim računar i sve super. Kad sam upalio računar nema intereneta (sledeća slika)



Da bih mogao na internet moram kliknuti gore lijevo na promjene postavke adaptera i oda desni klik na njega pa ga onemogućiti i onda opet omogućiti (sledeće dvije slike)





i onda je sve uredu (sledeća slika)



A ovo je slučaj kad ugasim računar ali ostavim modem pod naponom, takođe ni tada nemam interneta iako pokazuje kao da ima (sledeća slika)



Znači poslije svakog paljenja računara moram valjda "resetovati adapter" da bih mogao na internet...
Usput da napomenem da na Linuxu nemam nikakvih problema sve radi svršeno...
 
Poslednja izmena:
tebi je verovatno do drajvera mrezne ili drajvera modema ako je usb-om zakacen
 
sa modema ide na (integrisanu) mrežnu karticu (NVIDIA nForce Networking Controller)... ali ne nađoh nikakve nove drajvere za nju...
 
Ocigledno si prvo morao pozvati tvog internet operatera, jer do njega je problem i njegovog "adaptera", a ne do Win 7.
 
Hmm pa da li mislite da će M$ tek tako vas pusti da jašete krekovanu sedmicu i još da držite automatic update uključen? :)

Lepo instalirajte sistem, prvo što uradite kad se digne os isključite update i uac, pa onda odradite "onu stvar" i neće biti problema.
 
Hmm pa da li mislite da će M$ tek tako vas pusti da jašete krekovanu sedmicu i još da držite automatic update uključen? :)

Lepo instalirajte sistem, prvo što uradite kad se digne os isključite update i uac, pa onda odradite "onu stvar" i neće biti problema.

nije krekovana nego je RC verzija sa serijskim brojem koji sam i dobio od MS-a...
 
Poslednja izmena:
Hmm pa da li mislite da će M$ tek tako vas pusti da jašete krekovanu sedmicu i još da držite automatic update uključen? :)

Lepo instalirajte sistem, prvo što uradite kad se digne os isključite update i uac, pa onda odradite "onu stvar" i neće biti problema.

Vidi, ja imam potpuno legalnu 7-icu, skinutu preko ELMS-a faxa. W7 Professional.
Pa opet imam problem sa zaglupljivanjem rutera...
Ovih dana cu na jedan hard instalirati WinXP pa cu videti da li ce sa njim da mi se zaglupljuje ruter
 
Meni se danas na jednom PC desila nekompatibilnost Avire free (9ke) i svezeg instaliranog sistema (RTM ultimate), posle restarta windows prijavi da neki driver ad avire ne funkcionise i da je disablovan...
Primetio sam cudno ponasanje mreze koja se pri dizanju sistema zaglupi mreza na 1-2 minuta, posle stavljanja Avasta problemi nestaju
Predpostavljam da je problem nforce NIC (integrisan u win7 isntalaciji) -> Avira...
 
Prvi put ovde čujem da se na Win7 pojavljuje WGA?!?
Znam da su preko WU pustili OGA (za proveru MS Office), ali za Windows 7 ne!?!
Baš me zanima kako to WGA uspeva da prepozna loader, koji aktivira Win offline emuliranjem OEM BIOS-a? To nisu uspeli da reše ni za Vistu, a sad odjednom kao našli rešenje za Win7!?
Nešto se tu ne slaže...
Novijim loaderima se menja onaj čuveni Lenovo OEM MasterKey, pošto su u međuvremenu procureli još neki (Acer, Dell...)
;)
PS
Windows Update i dalje radi, ali jedino povremeno ponudi ažuriranje Windows Defender-a, eventalno update za neki drajver, jer pre 22.10.2009. neće ni biti nikakvih zakrpa za Windos za preuzimanje...

PPS
Taj ToolKit, koliko znam ne funkcioniše sa RTM verzijom, jer od nje pravi tzv. "frankenbuild" (unazadi je u RC verziju)?
 
Poslednja izmena:
dobar deo ljudi ne konta rad loadera i ko zna sta su ranije petljali... nije ni cudo da imaju problema
 
Nazad
Vrh Dno