Šta je novo?
Imam Creative audigy ES, kad instaliram driver uvek mi ostane jedan prazan, Game port (vista SP2 x32 i W7 X32), zvuk je osetno lošiji pod ovim OS (W7 i VSP2).
Imam još jedan problem, naime imam asus wifi sa kojom imam mrežu po čitavom stanu, samo nije kompatibilan sa W7 i VSP2. Pod xp-om radi sve kako treba, tako da sam odlučio da ipak ostan pod ovim sistemom. Wifi je ona kartica od asus-a što je išla uz ploču P4C800 DL. Ako neko zna neko rešenje za ovo, pa da i njega stavim u W7. Evo iz upgrade adv. slika.
 

Prilozi

  • Desktop.rar
    37.5 KB · Pregleda: 29
Meni bogami služi, kad mi je upaljen Total Commander i browser, a sve skidam na desktop, prodrmusam download prozor i vidim potreban fajl na desktopu :)
 
^
Desktop odn. fajlove na njemu možeš vidjeti i kada kursor postaviš na "show desktop", nalazi se pored sata.
Vjerovatno to znaš ali eto korisno je kada treba vidjeti recimo neki gadget bez zatvaranja prozora.
 
Nestaju mi ikonice sa desktopa svaki put kada pokrenem win. Rešim to tako što odem na view/show desktop icons, ali je malo glupo da to moram da radim svaki put. Jel imao neko sličan problem?
 
^
Desktop odn. fajlove na njemu možeš vidjeti i kada kursor postaviš na "show desktop", nalazi se pored sata.
Mogu da ga vidim, ne mogu da pristupim (bez kliktanja na show desktop).
Najčešća akcija mi je skidanje na desktop, raspakivanje negde ili instalacija, i potom shift+delete skinutog fajla. Tako da mi je ovo stvarno korisno :)
 
Већ сам питао, нико ми није одговорио, можда сад буде неко знао шта је у питању...
Елем, Windows ми не убацује 3/4 песама у библиотеку. Све су сређене, имају тагове, чак и сличице за омоте. iTunes (на који сам морао да пређем пошто је WMP12 у односу на WMP11 много лошији) све налази нормално, приступа свим песмама. И због тога, са xbox-а не могу да приступим музици с рачунара. Је л' зна неко шта је овде по среди?
 
^
Desktop odn. fajlove na njemu možeš vidjeti i kada kursor postaviš na "show desktop", nalazi se pored sata.
Vjerovatno to znaš ali eto korisno je kada treba vidjeti recimo neki gadget bez zatvaranja prozora.

Najbrža je Hotkey kombinacija za prikazivanje desktopa:
[Win]+[D]
ponovnim pritiskom istih tastera se restaurira prethodno stanje...

;)
 
Ima li sanse da se samo malo resize-uje taskbar po vertikali. Nemoguce da sve moze da se resizeuje osim t.b ? Ili je preveliki ili premali ?
 
Jedno pitanje samo, da li je Windows 7 Professional na elms-u finalna verzija (znaci nije rtm ili rc)?

Unapred hvala
 
Šta bi ovo moglo biti?
Sve mi radi OK, ali me ovo malo nervira...

37125775.png


11146879.png
 
ACPI kontroler.
Ubaci CD od matične i stavi da ti skenira CD u potrazi za drajverom, trebalo bi da instalira šta treba.
Ili skini sa intel sajta Intel INF drajver pa instaliraj hint
 
Poslednja izmena:
Ljudi, pomagajte. Nikako ne mogu da je instaliram. Instalirao sam Windowse do sada jedno 2845 puta. Probao sam 64-bit pro verziju u 32-but ultimate rtm verziju. Kod obe varijante instalira se 7-ica kako treba, dva puta resetuje racunar i konacno da boot menu da se izabere "starija verzija OS-a" ili Windows7. Izaberem ovaj drugi, pokaze ono Starting Windows...i otprilike kada treba da se pokaze kursor (cenim), samo pocrni ekran i tako stoji. Inace i kod instalacije mi se isto ovo desi, posle prvog reseta, ali ocigledno mi je bilo da nesto radi u pozadini, iako je ekran jedno 5-6 minuta bio crn. Posle se resetovao i dobio sam pomenuti boot meni. Kod obe verzije isti simptomi. Instaliram ga na particiju na prvom sata disku, koja je podesena kao Primary. Na tom disku jos imam 2 particije, Windows XP i jedna za podatke. Pre instalacije sam formatirao disk, pri samoj instalaciji ustvari. Mislim da ne gresim nigde, ali opet jednostavno nece. Bas bih voleo da mi jednom nesto proradi iz prve, pa makar bilo i nesto ovako prosto. Cisto da vidim kakav je osecaj...
 
Najveci problem na koji sam do sada naisao je sa zaglupljivanjem oko IP adresa.
Posto mi SBB veoma promenljivo radi i nekada se desi da pukne veza i par puta na dan, Vista sa tim nije imala problema, dok u 7-ici samo stoji uzvicnik na ikonici mreze pored sata i onda ja moram da kliknem na crveni X u Network and Sharing centru da bi on resio problem. Totalno debilno.
 
Ljudi, pomagajte. Nikako ne mogu da je instaliram. Instalirao sam Windowse do sada jedno 2845 puta. Probao sam 64-bit pro verziju u 32-but ultimate rtm verziju. Kod obe varijante instalira se 7-ica kako treba, dva puta resetuje racunar i konacno da boot menu da se izabere "starija verzija OS-a" ili Windows7. Izaberem ovaj drugi, pokaze ono Starting Windows...i otprilike kada treba da se pokaze kursor (cenim), samo pocrni ekran i tako stoji. Inace i kod instalacije mi se isto ovo desi, posle prvog reseta, ali ocigledno mi je bilo da nesto radi u pozadini, iako je ekran jedno 5-6 minuta bio crn. Posle se resetovao i dobio sam pomenuti boot meni. Kod obe verzije isti simptomi. Instaliram ga na particiju na prvom sata disku, koja je podesena kao Primary. Na tom disku jos imam 2 particije, Windows XP i jedna za podatke. Pre instalacije sam formatirao disk, pri samoj instalaciji ustvari. Mislim da ne gresim nigde, ali opet jednostavno nece. Bas bih voleo da mi jednom nesto proradi iz prve, pa makar bilo i nesto ovako prosto. Cisto da vidim kakav je osecaj...

Pokušaj da promijeniš konektor na video kartici... Moguće je da MS drajveri drugačije tretiraju primarni i sekundarni konektor.
 
@ Nabukodonosor

Kod mene je problem bio DUAL DVI tj kombinacija plazme i monitora, kad pokrenes comp upali oba monitora ako imas ili sta god ti je na drugom dvi izlazu tako bi trebalo da ti se pokaze na drugom monitoru ostastak instalacije ili boot win 7 :)
 
Ljudi, pomagajte. Nikako ne mogu da je instaliram. Instalirao sam Windowse do sada jedno 2845 puta. Probao sam 64-bit pro verziju u 32-but ultimate rtm verziju. Kod obe varijante instalira se 7-ica kako treba, dva puta resetuje racunar i konacno da boot menu da se izabere "starija verzija OS-a" ili Windows7. Izaberem ovaj drugi, pokaze ono Starting Windows...i otprilike kada treba da se pokaze kursor (cenim), samo pocrni ekran i tako stoji. Inace i kod instalacije mi se isto ovo desi, posle prvog reseta, ali ocigledno mi je bilo da nesto radi u pozadini, iako je ekran jedno 5-6 minuta bio crn. Posle se resetovao i dobio sam pomenuti boot meni. Kod obe verzije isti simptomi. Instaliram ga na particiju na prvom sata disku, koja je podesena kao Primary. Na tom disku jos imam 2 particije, Windows XP i jedna za podatke. Pre instalacije sam formatirao disk, pri samoj instalaciji ustvari. Mislim da ne gresim nigde, ali opet jednostavno nece. Bas bih voleo da mi jednom nesto proradi iz prve, pa makar bilo i nesto ovako prosto. Cisto da vidim kakav je osecaj...
Pa ako ti je plazma vezana preko dvi-hdmi konektora moras i nju upaliti jer njega vidi kao primarni monitor.Koliko sam ja razumeo glavni je onaj monitor na koji je nakacen hdmi prikljucak.Dakle kad instaliras windows 7 neka budu upaljena oba monitora.I lcd i plazma.Isti slucaj se i kod mene desio pre par dana.Na tft-u samo crn ekran a samsung od 40 incha mi nije bio upaljen pa sam dva puta ponovio instalaciju jer sam mislio da je neka greska i tek kada sam upalio i veliki tv video sam da je slika sa kompa na njemu.
 
Jel mi moze neko reci koje kodeke da instaliram. Za Vistu 64 sam koristio Klite Codec Pack, hoce li raditi to na WiN 7?
 
Sinoc instalirao po prvi put Win 7 RTM 64bit pokrenuo Genuine i uradio update. Pronasao sve drajvere za 4 minuta, instalirao i radi dosta brze od XP. Konacno posle 8 godina ostavljam XP.
 
Poslednja izmena:
Za početak instaliraj samo najnoviji ffdshow, on bi trebalo da pušta 99% stvari (Xvid, DivX i sve varijante, x264, AC3 itd). Tek ako naletiš na nešto problematično, instaliraj dodatne stvari.
 
OK narode, hvala vam. Ne mogu da verujem. Nego recite mi...hocu li stalno morati tako da radim ili samo sada? Mislim ako cu morati stalno da palim tv kada mi bude trebao racunar da znam da je uopste ne instaliram.
 
OK narode, hvala vam. Ne mogu da verujem. Nego recite mi...hocu li stalno morati tako da radim ili samo sada? Mislim ako cu morati stalno da palim tv kada mi bude trebao racunar da znam da je uopste ne instaliram.

ne samo jednom dok ne podesis, ili rotiraj konektore nazad..
 
Pa prosto drži istaknut HDMI i uključuj ga samo kad ti treba TV... ista situacija je bila i na Visti.
 
Ako nije nekom problem da ne chesljam celu temu...sta da koristim za rezanje diskova na win7 x64?
 
Nazad
Vrh Dno