Šta je novo?
Nije pitanje da li lepo radi kao program vec da li pravilno prazni reg bazu :)
 
Nije pitanje da li lepo radi kao program vec da li pravilno prazni reg bazu :)

Bas tako.

Stavio sam CCleaner, za sada je sve ok, a s obzirom da sam tek instalirao OS i 40-tak programa 100+ gresaka je sasvim solidno :crash:

TuneUP ne zelim da upotrebim, na sajtu im eksplicitno stoji da nije kompatibilan sa win7 (verovatno samo neki modul(i)), tako da preporucujem da ga ne koristite za sada, pogotovo ne registry cleaner!

Hvala na preporukama :)
 
Moze li neka preporuka za kvalitetan softver za ciscenje registra koji radi na win7. Treba mi bar dok se TuneUp Utilities 2009 ne osvezi sa novom verzijom (trenutna je nekompatibilna). Crapcleaner radi sa 7? Eventualno Registry Mechanic?

CleanMyPC Registry Cleaner v4.23 x64
 
^Probao sam ovaj CleanMyPC Registry Cleaner v4.23 x64 ocistio visak i za sada ne primecujem neke greske.Koristim i CCleaner.
probao sam i neke druge cleaner-e, ali mi se posle ciscenja pojavljivala po neka greska (nestane mi ikona u notification arei i sl)
 
Windows 7 vs Vista VGA game performance
imageview.php
 
Bas tako.

Stavio sam CCleaner, za sada je sve ok, a s obzirom da sam tek instalirao OS i 40-tak programa 100+ gresaka je sasvim solidno :crash:

TuneUP ne zelim da upotrebim, na sajtu im eksplicitno stoji da nije kompatibilan sa win7 (verovatno samo neki modul(i)), tako da preporucujem da ga ne koristite za sada, pogotovo ne registry cleaner!

Hvala na preporukama :)

I ja trenutno koristim samo CCleaner...nakon sto sam sje*ao sistem sa jwpower tools-om (nekadasnji RegCleaner) pa je morao reinstall win-a (x64 rtm). Inace ono sto je zanimljivo jeste da je jw radio super na x86 build 7124, ali sa ovom finalnom x64 brlja...

Jos jedan apel da kad otkrijete update verziju nekog registry cleanera koja pravilno radi sa sedmicom javite :wave:
 
ako imas Win7 onda samo dupli klik na .iso fajl (ukoliko ti neki drugi program nije preuzeo ekstenziju). Ukoliko jeste, preuzeto iz W7 helpa:
If a third-party CD or DVD burning program is installed on your computer, that program might open when you double-click the disc image file. If this happens, and you want to use Windows Disc Image Burner to burn the CD or DVD from the disc image file instead, right-click the disc image file, and then click Burn disc image.
 
Jel se dešava još nekom da bafer drastično varira, uz često padanje na nulu, u ImgBurnu na sedmici? Mislim na bafer programa, ne rezača.

edit: najnovijem ImgBurnu
 
Poslednja izmena:
^
mislim da je lakse sa ugradjenim softverom nesto uraditi nego da instalira softver koji usput i nije free
 
I šta su se ljudi toliko naprimili na PowerISO, kad je UltraISO bolji i kompletniji?
 
Moze neko da mi odgovori zasto kad mi se pali komp pita me dal hocu da pokrenem win 7 ili predhodnu stariju verziju win-a???

Hard je formatiran natavno i nikakvi tragovi od predhodne verzije (XP) win-a nisu ostale, u cemu moze da bude problem? Isto to sam uradio i na laptopu i tamo radi sve ok
 
Poslednja izmena:
Moze neko da mi odgovori zasto kad mi se pali komp pita me dal hocu da pokrenem win 7 ili predhodnu stariju verziju win-a???

Hard je formatiran natavno i nikakvi tragovi od predhodne verzije (XP) win-a nisu ostale, u cemu moze da bude problem? Isto to sam uradio i na laptopu i tamo radi sve ok


Pokušaj: u run kucati msconfig


U novom prozoru ići na tab boot,tu bi (kao na slici u prilogu) pored "Windows 7, Current OS" ili slično u narednom redu trebalo da stoji Windows XP ili "previous version of windows" tako nešto.
Tu 2. liniju (ako je ima) treba obrisati da ti više ne izbacuje da biraš OS pri butovanju.

Na starijim verzijama windowsa to je radilo pa valjda može i na sedmici.
 

Prilozi

  • msconfig.jpg
    msconfig.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 82
  • run.jpg
    run.jpg
    21.6 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:
Moze neko da mi odgovori zasto kad mi se pali komp pita me dal hocu da pokrenem win 7 ili predhodnu stariju verziju win-a???

Hard je formatiran natavno i nikakvi tragovi od predhodne verzije (XP) win-a nisu ostale, u cemu moze da bude problem? Isto to sam uradio i na laptopu i tamo radi sve ok

Možeš to da rešiš i sa veoma jednostavnim besplatnim programom EasyBCD.
Link: http://neosmart.net/dl.php?id=1
 
Jel ima nacina da "zakljucam" gadgete na desktopu da ne mogu da se ugase? :D
I da, na Visti u run kucam "sidebar" i dobijem sidebar, kako na 7-ici? :S:
 
^ Nema sidebar-a u 7-ici :banana:, to je jos jedan + u odnosu na Vista-u. Sto se tice "zakljucavanja" gadget-a, ukljucis ih i to je to, nece se sami iskljuciti
 
Na sedmici ne postoji sidebar kakav postoji na visti.Na sedmici gadgeti mogu biti bilo gde na desktopu, doduše mogli su i na visti, ali ovde je sistem malo unapređen.

Edit: Preduhitriše me dušmani :d
 
Poslednja izmena:
Zna li se nesto o eventualnom sysprep-u za Win 7
 
Na ovom linku ima nekih saveta.
 
Sto se tice "zakljucavanja" gadget-a, ukljucis ih i to je to, nece se sami iskljuciti

Ma imam brata koji se tripuje da mu gadgeti smetaju prilikom igranja Source-a, kao manji mu fps :wall: , pa ih stalno iskljucuje, trazim nacin da ih "zakljucam" na desktopu :D

Da, naravno, hvala svima na savetima.
 
Poslednja izmena:
koliko ja znam, jedini nacin za gasenje gadgeta je task manager. ostaje ti da mu blokiras task manager a kako? verovatno nikako..
 
Nazad
Vrh Dno