Šta je novo?
Za Leadtek winfast potrebno je instalirati najnovije drajvere za zvuk,instalirati nove drajvere za tv kartu,posle instalacije pvr2 pokrenuti live update.
 
Poslednja izmena:
Ma sve sam isprobao ali nece pa nece..:mad:
Koji god drajver da stavim.:wall:
Ni PVR ne vidi da ima TV kartica..:crash:
 
imam sledeci problem: znaci jutros sam instalirao win 7 rc (cd sam imao vec,moram sam reinstalirati jer mi je win pukao) i od te instalacije sve radi ok osim sto mi ne radi dvd/rw,znaci ubacim cd ili dvd i nece da ucita!evo sada skidam win7 rtm i ne znam kako cu ga narezati ako mi ne radi dvd rezac,jel moze neko da mi kaze sta da uradim da mi proradi ovaj dvd...
 
prijatelju, imamo isti problem... kada dodjem sa posla, ima ceo net da precesljam, pa ti javljam na pp sta sam uradio! :)

Ja imam winfast dtv 2000 H i nema nista od nje dok ne izdaju nove drajvere...bar ja u to verujem posle svega...pa sam im poslao mejl o tome kako oni ostvaruju snove :) pa kad ce da ostvare i ovaj da radi na win7 :)

Kad jave i ako jave, javljam :)
 
Planiram da instaliram win7 RTM proffesional (sa MSDNAA), ali zelim UPGRADE sa 7100 RC. Problem je sto je RC "Ultimate" paket. Da li je moguca izmena ovoga dok je operativni sistem instaliran ili je to moguce samo pre instalacije (izmenom odredjenog fajla)?
 
imam sledeci problem: znaci jutros sam instalirao win 7 rc (cd sam imao vec,moram sam reinstalirati jer mi je win pukao) i od te instalacije sve radi ok osim sto mi ne radi dvd/rw,znaci ubacim cd ili dvd i nece da ucita!evo sada skidam win7 rtm i ne znam kako cu ga narezati ako mi ne radi dvd rezac,jel moze neko da mi kaze sta da uradim da mi proradi ovaj dvd...

Instaliraj taj RTM sa USB fles diska
 
Planiram da instaliram win7 RTM proffesional (sa MSDNAA), ali zelim UPGRADE sa 7100 RC. Problem je sto je RC "Ultimate" paket. Da li je moguca izmena ovoga dok je operativni sistem instaliran ili je to moguce samo pre instalacije (izmenom odredjenog fajla)?
To što ti planiraš nije moguće pošto se radi o downgrade instalaciji, koja nije podržana.

Vidi priloženu tabelu
 

Prilozi

  • windows-upgrade-chart.jpg
    windows-upgrade-chart.jpg
    167.6 KB · Pregleda: 113
imam sledeci problem: znaci jutros sam instalirao win 7 rc (cd sam imao vec,moram sam reinstalirati jer mi je win pukao) i od te instalacije sve radi ok osim sto mi ne radi dvd/rw,znaci ubacim cd ili dvd i nece da ucita!evo sada skidam win7 rtm i ne znam kako cu ga narezati ako mi ne radi dvd rezac,jel moze neko da mi kaze sta da uradim da mi proradi ovaj dvd...
Skini zvanični Nero Remove Tool deinstaliraj Nero i sa ovim alatom počisti sve tragove Nera iz sistema, nakon restarta instaliraj neki od ovih besplatnih programa za rezanje:

ImgBurn v2.5.0.0 (2,119 KB)

CDBurnerXP ver. 4.2.5 (3.09 MB)

BurnAware Free 2.3.8 (5.04MB)
 
To što ti planiraš nije moguće pošto se radi o downgrade instalaciji, koja nije podržana.

Vidi priloženu tabelu

U medjuvremenu sam naisao na ovu proceduru: http://www.gmtaz.com/index.php/how-to-upgrade-windows-7-rc-ultimate-to-rtm-enterprise/

BTW u toj tabeli ja vidim samo vistu sa leve strane. Za moju situaciju (win7 na win7) to ne vazi, pogotovo kad postoje manipulacije sa registrom, instalacionim fajlovima itd...

Ako to ne uspe ne gine mi cist install ili upgrade na "narodnu" verziju :(
 
Poslednja izmena:
U medjuvremenu sam naisao na ovu proceduru: http://www.gmtaz.com/index.php/how-to-upgrade-windows-7-rc-ultimate-to-rtm-enterprise/

BTW u toj tabeli ja vidim samo vistu sa leve strane. Za moju situaciju (win7 na win7) to ne vazi, pogotovo kad postoje manipulacije sa registrom, instalacionim fajlovima itd...

Ako to ne uspe ne gine mi cist install ili upgrade na "narodnu" verziju :(

Bas me zanima dali ovo moze da resi moj problem.Da moju rtm ultimate verziju prebaci u professional i da onda iskoristim kljuc sa MSDNAA.
 
Ma sve sam isprobao ali nece pa nece..:mad:
Koji god drajver da stavim.:wall:
Ni PVR ne vidi da ima TV kartica..:crash:

Resenje koje uvek upali (barem je tako kod mene, WXP):

- ugasi komp,
- izvadi karticu,
- upali komp,
- ugasi komp,
- ubaci karticu,
- upali komp :)

Naravno, potrebno je da imas vec instalirane drajvere i da pustis da se win ucita prilikom paljenja.
Eto, probaj pa javi, meni se neretko desi da mrezna kartica nestane tako da uvek koristim ovu rutinu i uvek upali :)
 
@Pegazbre: Da ponovimo, nije moguća instalacija sa više na nižu verziju Windowsa (downgrade)

@P$ych0: Ultimate i Enterprise su potpuno iste verzije, razlika je samo u načinu licenciranja.
Članak opisuje poznatu metodu (obrišeš fajl ei.cfg) za upgrade RC na RTM verziju.
DOWNGRADE NIJE MOGUĆ!
 
prijatelju, imamo isti problem... kada dodjem sa posla, ima ceo net da precesljam, pa ti javljam na pp sta sam uradio! :)

Ajd'..
Bas bih voleo da nesto pronadjes. Pocinje da me nervira ovaj problem.:mad:

Ja imam winfast dtv 2000 H i nema nista od nje dok ne izdaju nove drajvere...bar ja u to verujem posle svega...pa sam im poslao mejl o tome kako oni ostvaruju snove pa kad ce da ostvare i ovaj da radi na win7

Kad jave i ako jave, javljam

Pa valjda ce da se sete da naprave drajvere za Win 7-cu..:smackbum:
 
Za winfast expert :
1.skinuti poslednje drajvere za zvucnu (Realtek HD),instalirati
2.skinuti poslednje drajvere za tv kartu,PVR2 i Driver uninstall tool
2.1.Pokrenuti Driver uninstall tool
2.2 Instalirati drajver za tv kartu
2.3.instalirati PVR2
3.Restart

Ovo je kod mene pomoglo
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo sta oni kazu u mejlu:

Dear customer!

Thanks for your contact.
Unfortunately, we haven’t announced the driver or application that compatible with Windows 7.
We will try to develop the driver and application ASAP.
Before that, you can try to use the driver for Vista to install.
Sorry for your inconvenience.

Thank you.
Best regards.
Leadtek Service, PCBU, Leadtek Research Inc.
TEL: +886 (0)2 8226 5800
FAX: +886 (0)2 8226 5801
18F, 166, Chien Yi Road , Chung Ho City ,
Taipei County, Taiwan (235), R. O. C.

Certified under ISO-9001. We make Dreams a Reality !!! Scoll


Hmmmm...za ocekivati...steta sto kod mene nece da radi...mucicu ga jos malo danas pa da vidim
 
Skini drajvee za Vistu
Pokreni njihovu instalaciju
Nakon zavrsetka instalacije odi do Dev.Mangera i pogledaj da li je sve uredno sto se drajvera tice
Ako jeste, restartuj sistem i instaliraj PVR2 pa pokreni njen LiveUpdate i to je to
Ako nije, dodji so nepoznatog uredjaja u Dev.Manageru i klikni na njega desnim tasterom misa i zadaj mu install driver pa pokreni rucnu instalaciju i navdi putanju do tvog foldera sa drajverom...
dalji postupak je isti

eto, to bi trebalo da upali (mozda)
 
Skini drajvee za Vistu
Pokreni njihovu instalaciju
Nakon zavrsetka instalacije odi do Dev.Mangera i pogledaj da li je sve uredno sto se drajvera tice
Ako jeste, restartuj sistem i instaliraj PVR2 pa pokreni njen LiveUpdate i to je to
Ako nije, dodji so nepoznatog uredjaja u Dev.Manageru i klikni na njega desnim tasterom misa i zadaj mu install driver pa pokreni rucnu instalaciju i navdi putanju do tvog foldera sa drajverom...
dalji postupak je isti

eto, to bi trebalo da upali (mozda)

Ma nikako nece da upali...:mad:
Vec tri dana isprobavam sve varijante i dodje mi da Leadtec :crash:
U dev.manageru pise:
-Multimedia Controller i
-Multimedia Video Controller ...oba sa onim upozorenjem da nema drajvera..
ali koji god drajver da instaliram ili postupak da probam nece pa nece,ne prihvata drajver:wall:
A u Uninstall programs pokazuje da je instaliran drajver!!!
 
Da pitam nešto za codec-e, instalirao sam K-Lite 5.05 ali u programu koji koristim za divx-ovanje nisam imao divx codec, a ni MP3 Lame codec, kako to? Imam neku staru K-Lite instalaciju koja mi uvijek omogući DiviX-ovanje u DivX 5.2.1 a uvijek sa njom imam i Lame MP3, a ovde sa K-Lite 5.05 nista, iako ona sadrži DivX 6.8.5 između ostalog. Opciju za kodiranje u DivX 6.8.5 sam dobio tek kad sam ručno skinuo i instalirao sam DivX codec, a Lame MP3 sam dobio tek kad sam i njega ručno skinuo i instalirao.

Takođe ni onaj Windows 7 Codec Pack nije pomogao, ni sa njim nisam imao ni DivX ni MP3 u opcijama za DiviX-ovanje.
 
Ma nikako nece da upali...:mad:
Vec tri dana isprobavam sve varijante i dodje mi da Leadtec :crash:
U dev.manageru pise:
-Multimedia Controller i
-Multimedia Video Controller ...oba sa onim upozorenjem da nema drajvera..
ali koji god drajver da instaliram ili postupak da probam nece pa nece,ne prihvata drajver:wall:
A u Uninstall programs pokazuje da je instaliran drajver!!!

Ako je u pitanju TV 2000 XP Global skini najnovije drajvere odavde za Glistu (Windows 7 compatible). Tu je i najnoviji PVR2.

http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/download.asp?downlineid=190&pronameid=169&lineid=6&act=3

AKo je u pitanju TV 2000 XP Expert skini najnovije drajvere odavde za Glistu (krajem jula su osvezeni i Win 7 compatible). I ovde imas najnoviji PVR2.

http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/download.asp?downlineid=67&pronameid=93&lineid=6&act=3

Ako imas TV 2000 XP (Deluxe/FM/RM) onda drajveri nisu Win 7 kompatibilni.
 
Poslednja izmena:
Evo stavih i ja konacno X64 verziju sa ELMS-a.

Imam par pitanja:
Koje x64 aplikacije ili programi su obavezni(tipa: kodeci, office, browser...) posto sam sinoc celo vece jurio aplikacije i skinuo jedno 3 puta nod i nero dok nisam nasao standardan "full" paket.

Koje verzije aplikacija za svakodnevnu upotrebu su najstabilnije???

Da li je moguce da na X64 pali FF i Operu momentalno dok na X32 treba 2-3 sec???

Ja koristim K-Lite Codec pack i VLC player.
Nod32 V4
Nero 9.0.9.4 lite
Office 2003
WMP...
7-Zip za arhiviranje...
ACDSee 11

Moguće je... Koliko sam ja uspeo da pročitam na internetu x64 verzija ima nešto bolje odrađen prefetch... Mada, nisam siguran koliko je to pouzdana informacija.
 
Koristim Win 7 vec neko vreme na kućnoj mašini i veoma sam se brzo navi(u)kao na mogućnost da povučem prozor do ivice ekrana i da W7 raširi tako da zauzme pola ekrana, odnosno max. kad privučem do gornje ivice.

Sad mi ta opcija fali na XP-u (moram na poslu da koristim XP) :( Ima li neki programčić za XP koji radi to?
 
Koristim Win 7 vec neko vreme na kućnoj mašini i veoma sam se brzo navi(u)kao na mogućnost da povučem prozor do ivice ekrana i da W7 raširi tako da zauzme pola ekrana, odnosno max. kad privučem do gornje ivice.

Sad mi ta opcija fali na XP-u (moram na poslu da koristim XP) :( Ima li neki programčić za XP koji radi to?
Isto kao i kod mene! Kad sam bio prinuđen da se na nekoliko dana vratim na XP, ludeo sam zbog nedostatka te opcije.
 
Ne radi mi Tmpgenc dvd authoring work 4, a ni verzija 3. Pod Vistom je radila, a treba mi neka takva alatka.
Nervira mi i ova postavka imena foldera/fajla. U Visti je lepo radilo scaliranje, ako se tako zove.

Nikako da lepo "prelomi" ime filea ?
 
@Falcon & Speeder

Izguglajte aerosnap, radi upravo to sto vama treba, samo bez vizuelnih efekata.. Mada su mozda i to ubacili u noviju verziju.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info, sad sam ga instalirao na XP-u i radi ko blesav. Stvarno se covek lako navuce na ovo...
 
@Falcon & Speeder

Izguglajte aerosnap, radi upravo to sto vama treba, samo bez vizuelnih efekata.. Mada su mozda i to ubacili u noviju verziju.
Hvala mnogo za info, iskoristiću ga ako opet budem prisiljen da koristim XP, ali sada sam srećom ponovo na W7 :)
 
Sto se tice codeca jos uvek je "sigurna" solucija (na nekoliko kompova isprobano) neki player (kmplayer radi bez problema) nego mce ili wmp... sa win 7 codec pack-om radi ali mora malo "zongliranja"...pod x64 moraju i x64 i x86 codec packovi da se instaliraju pa da se odradi zamena primarnih codeca (zaobilazenje ms-ovih codeca) Win 7 DS Filter Tweaker-om
i na kraju opet da se preimenuje mp3 decoder da bi mogao da se koristi ac3 filter (ima jos nekoliko fora ali ovo je kao "najsigurnija"). Ovako radi i mce i wmp sa ffdshow-om i ac3 filterom za pustanje filmova a da ostane funkcionalan live tv. Problem je sto kad se ovako pusti film iz mce povremeno secka...
 
pod x64 moraju i x64 i x86 codec packovi da se instaliraju

A tako znači. Ja sam instalirao Win7 x64 pa moram i x64 codece?

Znači ovo

http://shark007.net/x64components.html

ili ovo

http://www.codecguide.com/klcp_64bit.htm

Jel' to to?

Ja sam stavio jedno pa drugo u x32 verziji i uopšte nije ni sa jednim vidio Lame MP3 (nisam mogao kodirati) dok sam nisam ručno skinuo i instalirao Lame MP3. Jel' to normalno?

Isto tako nije vidio DivX ali pretpostavljam da je to zašto što u ovim codec packovima ne dolazi DivX encoder jer se on plaća. (Da li je DivX encoder bio besplatan do neke verzije?)

pa da se odradi zamena primarnih codeca (zaobilazenje ms-ovih codeca) Win 7 DS Filter Tweaker-om

Nisam skontao ovo, tj. nikad to nisam radio pa ne znam o čemu i kako se to radi :S:
 
Nazad
Vrh Dno