Šta je novo?
To se desava kod mnogo ljudi da zakoci malo instalacija ali nastavi nakon 5 do 10 minuta i tako u svakom sledecem koraku do formatiranja diska posle normalno nastavlja instalacija.
 
Hvala. Bilo mi je čudno, jer sam već 2 puta instalirao bez problema.
 
Ja i dalje nemam na ELMS portalu W7 Professional iako stoji da je dostupan od 14.08. al ga u listi ali ni u pretrazi nema.. samo RC
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje nemam na ELMS portalu W7 Professional iako stoji da je dostupan od 14.08. al ga u listi ali ni u pretrazi nema.. samo RC

Nemam ni ja ni mnogi drugi, što u Srbiji što u svetu. Problem je u Administratoru koji je na odmoru i koga mrzi da enabluje Win 7 na portalu za download. Ako znaš ko ti je adminsitrator i ako možeš s njim da stupiš u kontakt i ako je on spreman da ti to učini (to je 2 minuta posla) je rešenje. Ja znam ko je moj admistrator ali mi ne odgovara na poruke jer se verovatno negde brčka na nekom moru.
 
Sad sam ponovo poslao mail administratoru, ali čini mi se uzalud. Treba mi samo ključ, a Win mi se nešto unervozio, malo-malo pa traži aktivaciju :).
 
Poslednja izmena:
Ti si instalirao W7 Ultimate a dobićeš ključ za Professional :d
 
Nisam ;).
Uradio sam promenu u ei.cfg fajlu...instaliran je Professional.
 
Ploča iz potpisa, G41+ICH7 čipovi, instalacija inf apdejta (novog) sa Asusovog sajta kao prolazi, mada ništa ne kopira nego samo prijavi da je završio, al imam unknown device u device manageru.

"on Intel(R) 82801GB/GR (ICH7 Family) LPC Interface Controller - 27B8"

Jel zna neko šta je ovo?
 
Raspakuješ intel drajvere negde i ručno update-uješ drajver za taj uredjaj a daš mu putanju na taj folder gde si raspakovao intel drajvere
 
Ploča iz potpisa, G41+ICH7 čipovi, instalacija inf apdejta (novog) sa Asusovog sajta kao prolazi, mada ništa ne kopira nego samo prijavi da je završio, al imam unknown device u device manageru.

"on Intel(R) 82801GB/GR (ICH7 Family) LPC Interface Controller - 27B8"

Jel zna neko šta je ovo?

1. opcija
Isti problem, Windows update je našao potreban drajver:)

2. opcija
Mislim da je to ovaj drajver : ATK0110 is a driver for the ACPI utillity
 
Poslednja izmena:
Raspakuješ intel drajvere negde i ručno update-uješ drajver za taj uredjaj a daš mu putanju na taj folder gde si raspakovao intel drajvere
To sam probao odmah, ne radi.

Videću dal će uspeti windows update...

...uspelo je preko windows updatea, a inače ako naletite na ovakav problem da inf update samo iskulira instalaciju jer misli da je instalirana novija verzija drajvera, raspakujte onaj paketić i pokrenite instalaciju sa SETUP.EXE -OVERALL, što će forsirati overwriteovanje Microsoftovih drajvera sa ovim Intelovim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Na ELMSu sad nema ni RC verzije, izgleda da će biti uskoro final.
 
ja našao:D
 
Dvoumim se oko instalacije

1. Staviti 32bit ili 64bit ?
2. Koliko ce se sporije izvrsavati 32bit aplikacije?
3. Koliko ce biti problema da se izvrse 32bit aplikacije i igre?
Hardver mi je novijeg datuma i mislim da nece biti problema sa drajverima.
 
Poslednja izmena od urednika:
U većini slučajeva nisu sporije, ali ima ih koje rade nekoliko procenata sporije na 64bit.
Proveri i drajvere za periferije...štampač, skener i ostalo.
Imaš dobru konfiguraciju, ne bi trebalo da bude problema.
Što se igara tiče, neke rade i bolje na 64bit-nom sistemu.
 
Poslednja izmena:
1. Staviti 32bit ili 64bit ?
2. Koliko ce se sporije izvrsavati 32bit aplikacije?
3. Koliko ce biti problema da se izvrse 32bit aplikacije i igre?
Hardver mi je novijeg datuma i mislim da nece biti problema sa drajverima.

1. 64-bit
2. Nece se izvrsavati sporije.
3. Nece biti problema.

Ja ne verujem da i dan-danas postoje pitanja vezana za 64bit kao da je neko neprovereno i neistestirano zlo :)
 
Pre skoro mesec dana instalirao sam 64 bitnu verziju win7 rtm,ali sam ipak sinoc presao na 32bitnu,kad ono jutros vidima da na studentskom ELMS-u izasla pro verzija (koji maler,da sam malo samo sacekao).E sad mnogima netreba puno za instalaciju ali meni dok sve podesim treba skoro 4 sata(programerski alati,baze podataka...)i kako sam naravno instalirao ultimate verziju nista od iskoriscenja pro kljuca,pa me zanima dali mogu nekako da reinstaliram windows ali da mi ostanu svi programi i podesavanja (tj da ultimate verziju prebacim u pro).Dali bi ponovno pokretanje instalacije ali selektovanjem pro verzije mogao da odradim ovo?
 
Koje si probleme imao sa 64bitnom verzijom? Što si prešao na 32bit?
Probaj da pošalješ mejl Microsoftu pa vidi šta će ti reći. Kažeš da imaš RC instaliran :).
 
Kako da nakalemim na Win7 Pro sve sto nedostaje u odnosu na Ultimate verziju a da pri tom ocuvam legalnost studentske licence :D?
 
Šta ti nedostaje od ovoga?

AppLocker
BitLocker Drive Encryption
BranchCache Distributed Cache
DirectAccess
Subsystem for Unix-based Applications
Multilingual User Interface Pack
Virtual Hard Disk Booting
 
Nisam imao nikakvih problema sa 64bit-nom verzijom,naprotiv sve je odlicno radilo.Presao sam na 32bit jer nisam imao koristi od 64bit-ne verzije.Svi programi koje koristim(ukljucujuci i one za programiranje)su 32bit-ni,a i imam 2gb rama.Instalirao sam windows 7 rtm (7600) ultimate verziju (prilikom instalacije nije bilo izbora verzije koju zelim ali vidim da to nije problem napraviti)i taman sam sinoc dokasno sve podesavao kad ono ujutru izasla 'legalna' pro verzija i sad da me ubijete nemogu sve ponovo da snimam.Nadam se da ce za 4 meseca koliko traje probni period izaci neki crack(sem ovih sto vec postoje i koji ce funkcionisati do SP1)ili nekako da prebacim na pro verziju
 
Vrlo neobičan problem!?!
O2K7 sam instalirao glatko i bez ikakvih problema na više različitih mašina i to na sve "službene verzije Sedmice" (Beta / RC / RTM)...
Uvek odmah instaliram i SP1, pa SP2 za Office, a potom mi Windows Update još ponudi nekih 130-ak MB raznih zakrpa i ispravki za sve Office programe...
Na Win 7 se uredeno instalira i bez ikakvih problema radi i OpenOffice.Org 3.1.0 (ako nekog zanima)
;)

@magicus: Prouči malo kako se koriste Libraries u Win 7, a user folder nije namenjen za to...


ja sam navikao da mi na desktop-u stoji my computer i user folder... a on nije na C particiji... Libraries samo otezava stvari
 
^ Pa ni desktop ne mora da bude na C: particiji.
Kad vec pričamo o navikama... :)
Primer:
Na dva hard diska postoji više particija i operativnih sistema (Win7 / Vista / XP / SLAX / Puppy Linux )
Svi dokumenti, kao i sve ostale sistemski podrazumevane lokacije (Music, Videos, Downloads, Favorites, Links, Desktop, Email...) se nalaze na posebnoj particiji. A svi instalirani Windows sistemi su podešeni tako da zajednički koriste ove podrazumevane (default) lokacije.
Tako da bilo koji od instaliranih Windowsa da pokrenem uvek vidim isti sadržaj desktopa, samo je slika pozadine drugačija...
;)
 
Poslednja izmena:
Evo stavih i ja konacno X64 verziju sa ELMS-a.

Imam par pitanja:
Koje x64 aplikacije ili programi su obavezni(tipa: kodeci, office, browser...) posto sam sinoc celo vece jurio aplikacije i skinuo jedno 3 puta nod i nero dok nisam nasao standardan "full" paket.

Koje verzije aplikacija za svakodnevnu upotrebu su najstabilnije???

Da li je moguce da na X64 pali FF i Operu momentalno dok na X32 treba 2-3 sec???
 
Evo stavih i ja konacno X64 verziju sa ELMS-a.
...
Da li je moguce da na X64 pali FF i Operu momentalno dok na X32 treba 2-3 sec???

Nije moguce (mozda i jeste) ali u svakom slucaju ne zavisi od verzije (32 ili 64bit).
Probaj IE8 x64 koji je implementiranu win7 pa da vidis sta su krila browsera.
:)
 
Da li je uopste moguce poterati Leadtec Winfast TV2000 XP na windows 7-ci??
Probao sam sve sto je do sada napisano ovde i ali i dalje Win ne prepoznaje karticu i drajver.
Prabao sam global,expert,vista64 drajvere..... ni jedan ne pomaze.:wall:
Ima uopste li resenja???:(
 
Ja sam uspio uz pomoć uputstava negdje sa ove teme. Ali sam morao instalirati drajvere za zvuk koji su došli sa pločom jer oni koje je windows stavio mi nisu dali sve opcije koje su mi bile potrebne.
 
Nazad
Vrh Dno