Šta je novo?
Samo da se ne sprdamo previshe, UI uopshte ne izgleda loshe :)
 
Windows 7 pre-beta

Sta mislite o ovom sistemu,jel koristi neko ? Ja upravo skidam i bice sutra gotovo pa javljam utiske.Sudeci po youtube snimcima cini mi se da je dobar.
 
izgleda podjednako lose kao i Vista, XP i svi ostali windows UI. Bez object docka ili msstyles, custom ikona, raszvaljivanja explorera - nema upotrebljiv UI :wall: Meni je ona START kugla nesto najruznije sto sam ikada video na desktopu, onaj candy bar (aka taskbar) je blago receno neukusan...Ne znam...Meni je to ko za decu nesto.
 
Pa ne znam meni je sve radilo super na 98ici, a na XP je bilo dugo pipavo. vecina igra je radila loshe na XP nego na 98ici. A tako je i sad sa Vistom, igre rade sporije, jede vishe rama (isto kao i XP u odnosu na 98icu) takodje neki software odbija saradnju sa Vistom, a sliche probleme sam imao i na relaciji 98ica->XP tako da u mom sluchaju meni je ovaj prelazak vrlo slichan :)

E porediš babe i žabe: win98 vs winXP. Pa XP (tj prvobitno win2000) je kvantni skok u odnosu na win98. Ako ne znaš zašto, džaba tebi objašnjavati:trust: Eto meni je na istom kompu win2000 radio 50x bolje i stabilnije nego win98, jeste 1% igara nisam mogao da pokrenem, ali i to se rešavalo. Zato je 98-ca stalno pucala, pa glupi FAT32 fajl sistem, pa lepo kada skeniraš nešto veeeeliko se skuca računar itd. Bilo - ne ponovilo se.
PS
Jeste, lepo sam se naigrao na 98-ci, ali uz velike muke, moram da dodam:S:
 
Poslednja izmena:
На Западу ништа ново

Leaked Windows 7 Ultimate Pre-Beta Build 6801 Activation Keys Available
In the wild

Immediately after Microsoft delivered Windows 7 Ultimate, pre-Beta Build 6801 at the Professional Developers Conference in las Vegas, at the end of October 2008, the bits were leaked and made available for download from various sources, including the top worldwide torrent websites. Product keys accompany Windows 7 Milestone 3, and are used to activate the operating system. Multiple keys for Windows 7 pre-Beta Build 6801 have been leaked, and are up for grabs in the wild.

Initially, the Windows 7 bits leaked post PDC 2008 failed to offer users any chance of completing the activation process. This happened simply because Microsoft offered product keys only to the conference's participants, along with a package of goodies containing the Milestone 3 of Windows Vista's successor on a 160 GB drive. The Redmond giant served the pair of Windows 7 pre-beta releases on the original 160 GB drive, namely: Windows 7 32-bit - 6801.0.080913-2030_Client_en-us_ULTIMATE-ULTIMATE_GB1CFRE_EN_DVD.iso and Windows 7 64-bit – 6801.0.080913-2030_Client_en-us_ULTIMATE-ULTIMATE_GB1CXFRE_EN_DVD.iso.

According to reports, the Windows 7 leaked product keys can be used to activate both the 32-bit and 64-bit flavors of the operating system. Furthermore, even though the leak occurred at the end of the past week, the keys are still valid, namely they will indeed activate successfully Windows 7 pre-Beta Build 6801. Once activated, Windows 7 M3 will have its time-bomb date pushed back to January 2009.

The users who leaked one of the product keys have revealed that there is no limit to how many development milestones of the operating system can be activated. Furthermore, while there is always the possibility that Microsoft will blacklist the key, for the time being, users that have tried it report that it functions without any issues on Windows 7 pre-Beta Build 6801.

http://news.softpedia.com/news/Leak...ld-6801-Activation-Keys-Available-97693.shtml
 
Наставак од јуче контраверзног текста и теста

Windows 7 Benchmarks Part II: Some Second Opinions
Jason Mick (Blog) - November 12, 2008 9:25 AM

Microsoft's new OS is shaping up nicely but numerous reports target some critical spots for improvement

Initial reaction to an early report that Microsoft's Windows 7 might share similar performance and compatibility issues with Windows Vista was mixed and heated. Some lamented the inability of running Vista adequately on netbooks or older work computers, while others pointed to the OS's track record.

Due to the strong response, it certainly seems worthwhile to dig into this topic and offer some second thoughts, as well as get some second opinions, to ascertain if InfoWorld's Randall Kennedy was off base, or possibly onto something when he called Windows 7 a "virtual twin of Vista when it comes to performance."

First, let's examine two other early reviews of the pre-Beta of the OS. These reviews come from the blogging staff of PC World and PC Pro, two publications which typically use and appreciate Windows, despite giving it criticism where criticism is due (though both also feature numerous columns from primary Mac and Linux users).

First of all, PC Pro echoes InfoWorld's sentiments to some extent, stating, "And the net effect? Surprisingly little. At this stage of development, over a year from release, Windows 7 looks almost identical to Vista."

However, the publications points out that many of the upgrades to the OS touted at the PDC and WinHEC -- such as the improved task bar and the improved SSD support -- were not yet supported. Thus it is very reasonable to believe that some at least minor performance improvements may be in store as well.

(цео текст)...
http://www.dailytech.com/Windows+7+Benchmarks+Part+II+Some+Second+Opinions/article13406.htm
 
Mozda se odustane od tih unapredjenja, ne bi im bilo prvi put da nesto obecaju, pa se to prolongira, posle kazu moci ce se naknadno instalirati i na kraju od toga nista (pomeri se za sledecu verziju) :)
 
Da ne pocinjem novi thread -- neko je ovde pominjao da Windows 7 nece imati noviji DirectX od 10.1 u sta ja sumnjam, a evo i zasto -- DirectX SDK (November 2008) sadrzi DirectX11 beta i referentnu dokumentaciju za Shader Model 5.
 
Uvek je novi windows donosio novi directX jer tako imaju nacin da nateraju najvece trziste (igracko) da predje na novi os, cak i ako ima manje performanse.
 
ali je zato svaka verzija DirectX sve upotrebljivija i bliza OpenGL-u ;) yooyo rece, ako se ne varam da je DirectX9 ili 10 sasvim ok :)
 
lm, danas sam drugaru instalirao Win 7 na Toshibu notebook, c2d, 2Gb ram, i ovo prosto leti, mene je stvarno IZNENADILO koliko sve bolje radi nego na Visti. Kopiranje fajlova je dosta brze, novi taskbar sa svojim grupisanjem je odlichan, moze da se podesi u sitna crevca, sto je za svaku pohvalu i nema vishe glupo sidebar-a, taj deo je totalno transparentan i gadgetsi odlichno izgledaju. Control pane je pretrpeo dosta izmena, drugacija je organizacija, windows media centar je zaista sjajno doradjen.....
Nekih 3 sata koliko smo se igrali, sve je radilo perfektno, 650Mb RAM zauzece sa ativirusom i upaljenim AERO-om, od prepoznavanja drajvera na keca do instalacija softvera koji su pravljeni za Vistu i xp apsolutno nijedan problem. :)

Sa obzirom da je ovo pre-build BETA 6801 ne sumnjam da ce final verzija stvarno zasijati kada se pojavi... Chim mi stigne plocha sa RMA odamh se instalira :)
 
Poslednja izmena:
@FantomX:

[sarkazam]Ma nemoguce, kako nesto moze da bude brze i bolje od Viste kad ona lepo radi? :d[/sarkazam]
 
Ovaj novi taskbar je ODVRATAN a ceo utisak korišćenja je kao da sam se vratio na Win98SE sa svim onim glupim efektima i zvukovima. :-/

p.s. A što se tiče sarkazma u poruci iznad - Vista sasvim lepo radi. :p
 
Poslednja izmena:
p.s. A što se tiče sarkazma u poruci iznad - Vista sasvim lepo radi. :p

Obojica ste u pravu, zavisi kako se postavi kriterijum. :)

Ja ako maksimalno snizim svoj kriterijum, vista je ispod, ali ona nije ni tema.
Mi ovde pricamo o tome sta windows 7 treba da donese pa da popravi taj bledi utisak.
Da ne bude da sam hejter, ja se iskreno nadam da ce sedmica da bude toliko dobra da ce da me odusevi :)
 
Obojica ste u pravu, zavisi kako se postavi kriterijum. :)

Ja ako maksimalno snizim svoj kriterijum, vista je ispod, ali ona nije ni tema.
Mi ovde pricamo o tome sta windows 7 treba da donese pa da popravi taj bledi utisak.
Da ne bude da sam hejter, ja se iskreno nadam da ce sedmica da bude toliko dobra da ce da me odusevi :)
Pa mi se svi nadamo da ce svaki sledeci Windows da nas odusevi i da cemo SVI brze bolje da se upgrade-ujemo na novu verziju, ali praksa je pokazala da to nazalost nije slucaj :(
Vista i jeste i nije tema jer Win 7 je ipak Vista SP2 ;)
A komentari tipa "Vista (meni) super radi" su nikakvi argumenti :trust:
Na osnovu prvih utisaka reklo bi se da ce Win 7 da malo popravi los utisak koji je Vista imala, ali to i dalje nije "to". S obzirom da je XP prakticno malo nasminkani 2k, ako je posle vise od 9 godina ovo sve sto M$ moze da ponudi ja ne vidim zasto bi korisnici trebali da budu srecni i zadovoljni i nije mi jasno kako se neko zadovoljava takvim supljim resenjima. Na stranu obecanja od pre 10 godina koja se samo odlazu do besvesti (ko je pomenuo WinFS? :d), a umesto toga se uvaljuje nekakva "besplatna" sminka koja zadovoljava nezahtevne korisnike koji zive u ubedjenju da im je neko nesto poklonio :D

Uvek je novi windows donosio novi directX jer tako imaju nacin da nateraju najvece trziste (igracko) da predje na novi os, cak i ako ima manje performanse.
Ali je isto tako taj isti DX mogao da se instalira i na starijim verzijama Win-a ;)
Prvi put su to pravilo presekli sa Vistom :wall:
S obzirom da vecina ostalih "unapredjenja" moze da se instalira i na XP ispada da je to bio jedini razlog da se predje na Vistu :D
 
Poslednja izmena:
Ova pre-beta radi..... :d I mora raditi kad je ovo doterana Vista

Mozda mi se cini ali ovaj IE8 mnogo brzo renderuje stranice :smoke:
 
Windows 7 Beta 1 to arrive January 13?

At the Professional Developers Conference in late October, Windows chief Steven Sinofsky announced that Windows 7 Beta 1 would be ready “early next year.” A Microsoft insider has now confirmed the actual date, which is indeed very early next year. In a comment on his blog, Keith Combs has revealed that Windows 7 Beta 1 will be available on or around January 13, 2009.

rest:http://blogs.zdnet.com/Bott/?p=613
 
Poslednja izmena:
Poajvio se novi build (6956) koji cu da isprobam sutra, pa javljam utiske.
 
Ok, danas sam se malo igrao sa novim buildom 6956 i generalno, utisci su vise nego pozitivni, imajuci u vidu da je ovo pre-beta verzija. Instalacija je trajala nesto manje od pola sata. Sistem je prepoznao i instalirao apsolutno sve potrebne drajvere, pa cak i one za Asus-ovu TV kartu, samo sam naknadno instalirao Catalyst drajvere za Windows 7 i najnovije Realtek HD Audio drajvere za Vistu i instalacija je prosla bez problema.

Sistem je dosta zivahan i jedino sto moze da stvori zabludu da je sporiji su "fade" efekti minimiziranja prozora i aplikacija. Od programa sam uspeo da instaliram i pokrenem bez problema sve sto se vidi na slikama, a jedino je daemon tools pravio problem jer iznova trazi restart masini u toku instalacije i nemoguce ga je instalirati.

Prevlacenjem umanjenog prozora uz gornju ivicu ekrana pojavice se okvir i kada pustite taster misa, prozor se maximizuje :), a isto vazi i za prevlacenje uz bocne ivice, kada prozor zauzima levu ili desnu polovinu ekrana. Brzim i kratkim trzanjem prozora, svi ostali se smanjuju u taskbar. Postavljanjem kursora na mali pravougaonik u taskbaru, pored sata, svi prozori i aplikacije na ekranu postaju potpuno providni (ostaje samo tanak okvir) i pokazuju desktop.

U taskbaru, prozori i aplikacije se grupisu po tipu, pa ako na primer imate otvorena 5 Internet Explorera :p, svi ce se nalaziti pod jednom ikonom u taskbaru, dok ce se npr. Word dokumenta ili vise zapocetih instalacija, nalaziti u odvojenim grupama. Kada prevucete kursor preko odredjene grupe, stvorice se horizontalni preview aktivnih prozora i klikom otvarate zeljeni, a isto tako iz ovog preview menija, klikom na mali iksic (x) zatvarate nepotrebne. Naravno, taskbar mozete da podesite da izgleda identicno kao na XP-u.

Programi u Start meniju su grupisani kao lista fodera (stablo) koje otvarate jednim klikom, a po meni je jednostavniji, pregledniji i funkcionalniji od klasicnog.

Kopirao sam folder sa 1859 fajlova razlicitog tipa i velicine, tezak 2.8gb, za tacno 120 sekundi. Iso fajl od okruglo 4GB isjopirao se za 163 sekunde.

Probao sam par DX10 benchmarka (3DMark Vantage i Whiteout ATI tecnology Demo) i nisam uspeo da ih pokrenem/instaliram zbog Viste/DX10. Od igara sam probao samo Left 4 Dead i radio je savrseno.

Zauzece memorije sa svim aktivnim procesima i programima u taskbaru je ~600MB, dok skala za CPU usage ide od 0 do 1%. :)

Jedini bag koji sam primetio za ovaj kratak period je taj da su mi se gedzeti nakon prvog restarta izgubili i vise nisam uspeo da ih pokrenem.

Al sam ga sklepao....:)
 

Prilozi

  • ScreenShot006.jpg
    ScreenShot006.jpg
    142.7 KB · Pregleda: 251
  • ScreenShot018.jpg
    ScreenShot018.jpg
    490.4 KB · Pregleda: 203
  • ScreenShot016.jpg
    ScreenShot016.jpg
    162 KB · Pregleda: 211
  • ScreenShot030.jpg
    ScreenShot030.jpg
    296.2 KB · Pregleda: 204
  • ScreenShot009.jpg
    ScreenShot009.jpg
    200.9 KB · Pregleda: 209
Poslednja izmena:
jeli to 32bit ili 64bit?
 
Zadnja slika ce ti sve reci ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno