Šta je novo?
Nikako ne uspevam da dobijem CnQ na win7, uradjena instalacija chipset drajvera sa CDa ali i dalje nista :S Na visti je CnQ radio odlicno...
 
meni firefox redovno zapuca 3.5.2 ver. Kad god ga ugasim normalno na x pri ponovnom pokretanju javlja da je vec aktivan?
 

Prilozi

  • ff w7.jpg
    ff w7.jpg
    139 KB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
Zaglavio se proces, ubij ga rucno.
 
pa znam:D
ali svaki drugi put se zaglavi :S:
 
OFF
@rastafarian:
Baci mi taj wallpaper ako ti nije tesko. :D
 
^^ Da nemas neki AV/FW/Shit security softver koji ga blokira?
 

Prilozi

  • 1798_homeworld_1680x1050.jpg
    1798_homeworld_1680x1050.jpg
    274 KB · Pregleda: 205
Imam nekoliko pitanja u vezi Win7 i mozda su nekome i glupa ali bi zeleo da znam sta instaliravam pre nego to instaliram.
Ja sam veliki fan XP-a jer to instaliras i radi i cuti pogotovo SP2 jos i sit i zadovoljan , kada sam instalirao Vistu nakon sat vremena provedenog za racunalom toliko se iznerviram da moram da odmorim od silnih bespotrebnih komplikacija i sve to uz vise sistemske zahtjeve.
Dakle zeleo bi da znam.

1. Koliko je u procentima Win7(32) zahtevniji od WinXP SP2

2.Hocel mi raditi stari programi na Win7 (Adobe CS3 recimo) , ali bez virtualnog XP-a , dakle samo Win7

3.Da li ce finalna verzija se razlikovati od trenutno najdovrsenije i hoce li to biti neka bitna razlika

4.I koja je trenutno najbolja verzija za mene da instaliram (sad ili ako ce neka izaci unapred mjesec dana)

POzdrav :wave:
 
DAEMON

Radi li nekom daemon na W7? Probao sam zadnju verziju i neće... Ima li neko rešenje za daemon?
 
Instalirao sam Windows 7 Ultimate i radi fenomenalno. Samo me interesuje jedna stvar, a to je da li je ovo normalno kod njega.

Naime, imam CRT od 17'' i rezolucija je naravno 1024x768. E sad dok surfujem nikada mi na XP-u nije bio ovakav odnos texta na web sajtu i texta u adress baru i okolo, ako me shvatate. Evo i slike :



Pozdrav!
 
Idi na Control panel/Display. Vjerovatno ti je podešeno na više od 100%.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    42.7 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Reinstaliraj taj FF. Meni se to dešavalo na XP. Reinstal je pomogao.
 
Najbolje podeli hard disk na 2 particije, tako da ti neko vreme ostane XP, a na drugu (od 15-ak Gb) instaliraj Win 7 pa ga probaj.

Ostalo:
1. Procene zavise, ali je (po mom sudu) Sedmica zahtevnija za nekih 10-15% od XP-a. U nekim slučajevima (recimo Tiny 7, tj. vLiteovana), čak je i brža.

2. Ne bi trebalo da bude nikakvih problema oko toga. Meni svi programi rade.

3. RTM je što i finalna (dok MS ne bude ubacio neku zakrpu, recimo).

4. RTM (uz malo posla oko aktivacije), ili neka od ranijih čiji je vek trajanja do marta iduće godine.

Imam nekoliko pitanja u vezi Win7 i mozda su nekome i glupa ali bi zeleo da znam sta instaliravam pre nego to instaliram.

Ja sam veliki fan XP-a jer to instaliras i radi i cuti pogotovo SP2 jos i sit i zadovoljan , kada sam instalirao Vistu nakon sat vremena provedenog za racunalom toliko se iznerviram da moram da odmorim od silnih bespotrebnih komplikacija i sve to uz vise sistemske zahtjeve.
Dakle zeleo bi da znam.

1. Koliko je u procentima Win7(32) zahtevniji od WinXP SP2

2.Hocel mi raditi stari programi na Win7 (Adobe CS3 recimo) , ali bez virtualnog XP-a , dakle samo Win7

3.Da li ce finalna verzija se razlikovati od trenutno najdovrsenije i hoce li to biti neka bitna razlika

4.I koja je trenutno najbolja verzija za mene da instaliram (sad ili ako ce neka izaci unapred mjesec dana)

POzdrav :wave:
 
Imam nekoliko pitanja u vezi Win7 i mozda su nekome i glupa ali bi zeleo da znam sta instaliravam pre nego to instaliram.
Ja sam veliki fan XP-a jer to instaliras i radi i cuti pogotovo SP2 jos i sit i zadovoljan , kada sam instalirao Vistu nakon sat vremena provedenog za racunalom toliko se iznerviram da moram da odmorim od silnih bespotrebnih komplikacija i sve to uz vise sistemske zahtjeve.
Dakle zeleo bi da znam.

1. Koliko je u procentima Win7(32) zahtevniji od WinXP SP2

2.Hocel mi raditi stari programi na Win7 (Adobe CS3 recimo) , ali bez virtualnog XP-a , dakle samo Win7

3.Da li ce finalna verzija se razlikovati od trenutno najdovrsenije i hoce li to biti neka bitna razlika

4.I koja je trenutno najbolja verzija za mene da instaliram (sad ili ako ce neka izaci unapred mjesec dana)

POzdrav :wave:

Kakve komplikacije sa Vistom?

1. Vise od 10-15%. Imas ok masinu, radice fino.

2. Da. Ako radi na Visti, radice i na Win 7, jedno nenapisano pravilo (ponekad postoje izuzeci).

3. RTM i Final je isto, razlika je u imenu.

4. Ultimate (http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions)
 
Odakle ti brojke 10-15%? Usporenje može da se oseti na matorim mašinama, a na konfiguraciji iz potpisa neće osetiti nikakve penale. Eventualno ako hard disk ima 2 MB keša možda bude malo glasnije i češće drljanje, ali ništa strašno.
 
Imam jedan čudan problem. Pokušao sam da instaliram windows 7 (x64) rtm na mašini iz potpisa, ali instalacija se blokira svaki put na samom početku, baš u trenutku kada treba da se pojavi prvi prozor (za izbor regionalnih setovanja ako se dobro sećam). Probao sam i sa USB-a i sa DVD-a, ali dešava se potpuno isto. Instalacioni disk je dobar, jer sam ga prethodno instalirao na 2 različita računara bez ikakvih problema. Na internetu se pominje neki problem sa više od 2GB rama, ali ništa konkretno nisam našao. Da li neko ima ideju u čemu je problem?
 
Na koji način se blokira?

Ono što se meni desilo je da instalacija samo stoji nekih 5 minuta prije nego što nastavi, i tako par puta, prije svakog narednog koraka. Ne znam da li je to zato što sam instalirao na ATA hard disk, jer kada instaliram u VirtualBox-u na SATA disku onda nema tih zastoja.
 
Pojavi se plava pozadina (ne ekran smrti, nego pozadina koja stoji tokom instalacije), pojavi se strelica i "peščanik" (kružić koji se okreće). Kružić nestane posle par sekundi i ništa se ne dešava. Strelica može da se pokreće, ali se ništa ne dešava.
 
Nazad
Vrh Dno