Šta je novo?
Pa ja lepo kazem da je to samo copy/paste sa minornim izmenama a ovde se masa pali kako je to 10x bolje/brze/lepse.
 
Meni je neverovatno drago sto cu posle 6 godina korisceja konacno da zamenim ovaj raspali XP.
 
Mislis 8 godina od kako je izasao? :D
 
Poslednja izmena:
Pa koristim ga od 2003. godine. Pre toga sam furao Win2000. I mogu ti reci da mi se smucio, kako zbog monotonije tako zbog toga sto su ljudi pojavom Viste poceli da ga dizu u nebesa a realno nikada nije bio dovoljno dobar (kao ni jedan drugi MSov OS).
 
@ G@W

Mogu da zamislim kako ces fantasticno prihvatiti ovu tranziciju. Ima da se zaljubiš na prvi pogled!:D
 
Danas bi trebao da se pojavi na ELMS... valjda. Ajde ako ga neko vidi na listi na svom faxu neka postuje ovde čisto da vidimo da ga ima.
 
biće da je tako, ali ima i na moru internet kafe, to mu je 2 minuta posla
 

Nemora da znaci ja jos vidim skoro niko nema windows 7 u elms-u, moguce da kad M$ odobri da ce se svima u isto vreme pojaviti... a dok oni fakulteti koji su insistirali na win7 su ga dobili koji dan ranije...
A i windows 7 language pack (final) se pojavio sam pre neki dan... ( neverujem da je neki moderator faksa tada bio budan..)
 
pa ja nemam na ELMS-u ni taj language pack
 
Nemam ni ja.

EDIT: pojavio se.
Windows 7 Professional (x64) - DVD (English) Windows
Windows 7 Professional (x86) - DVD (English) Windows
 
Poslednja izmena:
isprati temperaturu grafike, izvrti 3dmark i ako sve prodje kako treba, uradi full clean svih drajvera i instaliraj samo ati drajvere.
ako pukne na 3Dmarku, znas sta ti je ciniti, RTM (return to manufacturer) tj.RTS (return to seller) :d grafiku

Pustio sam 3Dmark 06 i sve je proslo OK. Maksimalna temperatura je bila 53°C, ali je rezolucija bila 1024x768 jer monitor ne podrzava vecu. Meni se to dogadja i dok je kartica jos hladna, nekada cak i kad ukljucujem kompjuter monitor ne dobija signal, pa moram da resetujem
 
Nemam ni ja.

EDIT: pojavio se.
Windows 7 Professional (x64) - DVD (English) Windows
Windows 7 Professional (x86) - DVD (English) Windows[/QU
Jel na ELMS-u. Meni još nije, mada se nadam da će se već pojaviti u toku dana
 
Da, za studente. Ako imas search, kucaj Windows 7 i nacices ga.
 
ni meni se nije pojavio, tako da ga onda neko rucno dodaje :)
 
Ja sakidam Professional verziju, kad sidje pogledacu da li je RC ili RTM.
 
Fajl je: en_windows_7_professional_x86_dvd_x15-65804.iso
SHA1: 697FA06554502FB21D30275273B25747299C020D
ISO/CRC: 578725D1

Dakle u pitanju je RTM ako se ne varam.
 
professional nema RC verziju. To je dakle final ili ti RTM kako god.

I dalje na elms mi stoje one 3 RC verzije i Beta, ništa od RTM-a još uvek. Zavisi od faxa kao i od admistratora sa faxa. Recimo neki britanske i američke škole su prekjuče imali opciju skidanja. Jel si dobio i key obzirom da su se neki englezi žalili po netu kako nisu dobili ključ za aktivaciju na EMLS-u?
 
Dobio sam key odmah. Vise nema akanja i smaranja sa OEM kljucevima :)
 
Poslednja izmena:
sutra cu probati ovu verziju :
 

Prilozi

  • en_windows_7_professional_x64_dvd_x15-65805.jpg
    en_windows_7_professional_x64_dvd_x15-65805.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 147
Nemam ni ja.

EDIT: pojavio se.
Windows 7 Professional (x64) - DVD (English) Windows
Windows 7 Professional (x86) - DVD (English) Windows

Jos pre nedelju dana. Ali samo Professional nazalost (druge verzije nece biti kao i obicno).

Ufff, nikakao da zavrsim ovaj backup a tako imam zelju da ga probam :).

@prokula_west

Pa i nije mi toliko bitan vizuelni aspekt, jos uvek drzim Classic temu na Winu 80% vremena (navika). Mene je XP nervirao zbog drugih stvari.

Edit:

Mada, ovo sto sam ja skinuo je tesko 2.1 GB o_O
 
Poslednja izmena:
Namjesto sam juče Leadtek PVR2 i Leadtek Expert 2000 da rade fino, imam i kontrolu jačine zvuka iz PVR2, ali koliko vidim danas nemam PVR2 ikonice u systray-ju, za nju je namješteno "Show icon and notification" ali je nema ni među vidljivima ni među sakrivenima, kao da se PVR2 nije podigao sa windowsom, ali imam WFWIZ.exe u aktivnim procesima. A i TuneUp Utilities kaže da se WFWIZ.exe podiže sa sistemom, ali ga nema u systray-ju. Kako to?
 
Imam strasne probleme sa 7600.16385 ultimate, svaki put kada probam da promenim rezoluciju popijem bsod, takodje i kada pokrenem bilo koju igru isto se desava. Drajveri su 9.7 za windows sedmicu. Ostalo sve radi normalno, ne znam sta da cinim?
 
Sredilo se ono za PVR2, sada imam ikonicu u systray.

Instalirao sam Windows XP Mode, ali ga nemam u Start meniju, nema shortcuta, ne mogu ga pokrenuti. A kada ponovo pokrenem instalaciju kaže mi da je Windows XP Mode već instaliran. Imam Q9550 koji podržava virtuelizaciju, a ona je enable-ovana i u BIOS-u. Zašto onda ne radi?


EDIT: sredio, trebalo je intstalirati i onaj neki hepek (update)
 
Poslednja izmena:
Imam strasne probleme sa 7600.16385 ultimate, svaki put kada probam da promenim rezoluciju popijem bsod, takodje i kada pokrenem bilo koju igru isto se desava. Drajveri su 9.7 za windows sedmicu. Ostalo sve radi normalno, ne znam sta da cinim?

Posle instalacije najnovijeg directx-a mogu da promenim rezoluciju, ali igre opet daju bsod, win32k.sys i tako to
 
Pojavila se profesional verzija za download na e-academy-u :) :) :)
Upravo skidam, naravno samo za studente...
Pozz

Da ne bude zabune...samo studenti koji su se prijavili na svojim fakultetima ( ne svim, npr. FON, ETF...) i dobili login za pristup msdnaa (academic alliance) a pritupaju tom sajtu preko e-academy-a....

Veceras pocinjem sa instalaijom :D :D :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno