Šta je novo?
nema to puno veze sa windowsom vec sa debilima koji pisu aplikacije...

Ili sa Microsoftom koji ubacuje compatibility jer se plasi da ce nekom upreti prstom u njih ako aplikacija iz 1991. ne bude radila korektno? :D

Kutija probaj da skines drugu verziju ofisa 2007

Ja imam originalnu verziju i ne koristim crack-ove i ukradene seriale i ne radi. Takodje ne radi ni narodna verzija. Setup radi kako valja na Visti i XP-u, ovde nece :) Zasto - nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji druga verzija, ja imam originalnu verziju i ne koristim crack-ove i ukradene seriale. Setup radi kako valja na Visti i XP-u, ovde nece :) Zasto - nemam pojma.

mora da je neka zastita u pitanju, ko ti kriv kad koristis original :p
 
Poslednja izmena:
Office 2007 nema ama bas nikakvu zastitu :)
 
Office 2007 nema ama bas nikakvu zastitu :)

neznam za 2007 ali verzija 2003-ke sp2 je imala.. bar sam tako zakljucio poste je exe "domace" verzije prepakovan i neki AV programi ga detektuju kao virus sto samo ukazuje da je M$ nesta mutio sa setup.exe filom..
 
Da u vise verzija.
 
Ne znam, Kutija, prvi put čujem da neko ima problema da instalira Office 2007 na Win7, meni je isto glatko instalirao. Kakvu grešku javlja?
 
Encountered error (incompatibility error).
 
Evo samo da potvrdim da Office 2007 radi bez problema na W7. Probano na Beta, RC, RTM x86 i x64. Ne koristim nikakve update za Office 2007.
 
Neznam zasto tebi nece da radi ali kod mene Office 2007 sljaka bez problema, probao cak i Office 2003 prosao bez problema instalaciju i pokrenuta bez compability moda i jedna i druga verzija!
 
Da nije mozda zbog antivirusa? Za Photoshop isto kazu da ne treba instalirati kad postoji aktivna zastita...
 
Ko zna sta je kutija multitaskingovao dok je instalirao Office 2007 :d

Na netu jedino sto sam mogao da nadjem je da su ljudi uradili reinstall sedmice kako bi im Office 2007 radio.
 
Vrlo neobičan problem!?!
O2K7 sam instalirao glatko i bez ikakvih problema na više različitih mašina i to na sve "službene verzije Sedmice" (Beta / RC / RTM)...
Uvek odmah instaliram i SP1, pa SP2 za Office, a potom mi Windows Update još ponudi nekih 130-ak MB raznih zakrpa i ispravki za sve Office programe...
Na Win 7 se uredeno instalira i bez ikakvih problema radi i OpenOffice.Org 3.1.0 (ako nekog zanima)
;).

zar SP2 ne sadrzi i SP1? :D
 
Nikako mi nije jasno zashto li su zakljucili da je right-click meniju potrebna "dorada"?

Nikako da se naviknem na to da za zatvaranje prozora "sa taskbar-a" moram posle desnog klika da pomeram kursor na gore, poshto se tu nalazi "close" ocija...
 
Poslednja izmena:
Ja upravo instalirao finalnu verziju windows 7 32bit i radi ekstra.
 
@Scorpio(DDMF)!: Pa kad grešiš u startu. Pogrešan taster koristiš. Prisloniš pokazivač miša na ikonicu na taskbaru da prikaže preview za taj task i onda levim tasterom u samom preview prozorčiću klikneš na [X] u gornjem desnom uglu i to je sve...
Prislanjanje pokazivača i samo jedan levi klik i gotovo!
;)
 
@Scorpio(DDMF)!: Pa kad grešiš u startu. Pogrešan taster koristiš. Prisloniš pokazivač miša na ikonicu na taskbaru da prikaže preview za taj task i onda levim tasterom u samom preview prozorčiću klikneš na [X] u gornjem desnom uglu i to je sve...
Prislanjanje pokazivača i samo jedan levi klik i gotovo!
;)

Navika je cudo :) Hvala na predlogu, mada opet i tom metodom je potrebno dodatno pomeranje kursora - gornji desni ugao (provericu kada budem pri 7ci) - nasuprot starom interfejsu?

Pozdrav! :wave:
 
Poslednja izmena:
Za pominjani neobičan problem sa instalacijom MS Office 2007, pogledajte ovaj članak:

Microsoft Office 2007 Complete Registry Removal and Deletion Uninstaller

Sometimes, Microsoft Office Suite 2007 unable or cannot be uninstalled by using Add or Remove Programs (or Programs and Features) in Control Panel. There could be multiple causes and reasons that cause user cannot uninstall Office 2007, mainly due to corrupted, invalid or missing critical registry keys, files or components. When official uninstallation fails, the following error messages may appear.

Cannot fine setup.ini file.

Setup cannot continue because a required file is either corrupted or not available. Run setup again from the original source disc or download location.

Setup failed. Rolling back changes.

When the 2007 Microsoft Office system cannot be uninstalled, you may be unable to install or reinstall the 2007 Microsoft Office system.

To fix the error, user will have to uninstall the Microsoft Office 2007 manually by following the procedures listed below. For those who prefer automatic uninstall, there is a Microsoft Office 2007 Complete Clean Registry Removal Tool available.

... ostatak teksta i detaljno uputstvo na gornjem linku!
;)
 
Instalirao sam win7, al' imam problem sa kvalitetom slike videa(probao za sada km player) i na tv tuneru(winfast tv2000 expert). Problem se manifestuje u izrazito "pikselizovanoj" slici. Instalirani su najnoviji driveri za graficku(ati 3870).

Na Visti je sve radilo kako treba.

Takodje, mozda je neko imao slican problem, sa pomenutom tv karticom u najnovijoj verziji pvr2 za Vistu ne mogu da regulisem Audio output(imam, ustvari, samo dvije opcije), pa tako volume control slider nema efekta. A pored svega ovoga, daljinac ima svega tri opcije, i to smanjivanje zvuka(koje ne radi zbog pogresnog audio out-a), listanje kanala u nazad i boss key. :crash: Na kraju, svaka od ove tri opcije moze biti aktivirana na 1/3 postojecih tipki daljinca. :d
 
Poslednja izmena:
Cudno da ovo niko nije spomenuo:

However, Microsoft is now in code-red panic mode as a major bug has been found in Windows 7's RTM build, one which threatens to kill the OS's release party. The RTM build -- 7600.16385 -- thus far only received by a handful, features a reportedly massive memory leak in the unassuming, but frequently used program chkdsk.exe.

When scanning a second hard disk (a non-boot partition or second physical drive) using the "/r" (read and verify all file data) parameter the utility starts to leak memory like its a monsoon and quickly runs up a high enough memory debt that it blue screens and crashes the system, according to some (others merely report a memory usage of around 98 percent within seconds, but without the legendary "blue screen of death").

The bug has been confirmed on many different hardware setups --it's been verified to occur on everything from a Intel Atom-based netbook running the 32-bit version, to a Intel Core 2 Duo notebook running the 64-bit version, and a VMware Workstation 6.5.2 virtual machine running the 32-bit version.

Explorer.exe, which runs the utility does not release the excessively large amounts of memory it gobbles up, compounding the problem.

Microsoft is reportedly trying to avoid claiming responsibility, blaming the problem on chipset driver issues and telling users to upgrade their firmware. Yes, that makes absolutely no sense, considering the bug has been verified to exist in VMware. However, that's the current stance Microsoft is reportedly taking.

One painful option for Microsoft is likely to delay the release of Windows 7. Given that Vista doesn't have the bug and it seems to be an underlying file system issue it could take a substantial amount of time to fix -- file system corruption issues in Windows Home Server went unresolved for months. A delay of Windows 7 could help give competitors like Apple and Google steam, but it would at least spare users of the dangers of this critical error.

The other main alternative is to release Windows 7 broken in hopes of fixing it in the near future. However, this would essentially kill any prospects for IT adoption. Further, the new OS would have an easily exploitable security hole -- just gain access to a Windows 7 system as a standard user and run the utility to crash the system with ease.

A final rather unlikely possibility is that Microsoft will be able quickly (within the next week or two) find and fix the problem, without having to delay its release or ship broken code. However, this seems rather unlikely, especially considering Microsoft reportedly says that it has been unable to duplicate the problem and is stick to its belief that faulty hardware is to blame. The longer it sticks with this line of thinking, the longer the OS will likely be delayed.

Dakle, momci & devojke, svi vi koji furate RTM ne radite chkdsk inace ode mast u propast.
 
Poslednja izmena:
@kUdtiHaEX -- stara vest nije ni vredna pomene..... glupost... i jos nikako nije critical bug
 
O itekako jeste vredna pomena ;) pogotovo sto postoji realna mogucnost da zvanicna prodaja bude odlozena zbog tog bug-a.
 
O itekako jeste vredna pomena ;) pogotovo sto postoji realna mogucnost da zvanicna prodaja bude odlozena zbog tog bug-a.

kazao sam bug je star, resen ce biti preko windows updata, problem se javlja samo sa manualnim teranjem scan disk-a sa -r komandom cak sta vise ljudi koji su testirali ni jednom se sistem nije srusio samo sto je scandisk pojeo "dosta" memorije pri testu i nakon testa je oslobodio....
 
Evo ja probo nema ekrana smrti guta puno memorije ali nezabija.
 
Gledao sam prethodne postove, ali nisam uspeo da nadjem nesto slicno. Ako je vec pisano sorry.

Na monitoru povremeno mi se pojavljuju linijice 2-3 mm nekad vise, nekad ih uopste nema, a posle nekoliko sekundi Windows prijavi gresku sa drajverom za graficku (MSI Radeon 3850, drajver je Windows-ov, probao sam i Ati, jos gore radi:smash:)
 
isprati temperaturu grafike, izvrti 3dmark i ako sve prodje kako treba, uradi full clean svih drajvera i instaliraj samo ati drajvere.
ako pukne na 3Dmarku, znas sta ti je ciniti, RTM (return to manufacturer) tj.RTS (return to seller) :d grafiku
 
Poslednja izmena:
Evo nabavio sam originalni ISO i opet mi se desava da mi "zakljuca" particije tj particije budu samo Read Only. E svasta da me ne mrzi opet da instaliram sve iz pocetka sad bih se vratio na RC.
 
Instalirao sam win7, al' imam problem sa kvalitetom slike videa(probao za sada km player) i na tv tuneru(winfast tv2000 expert). Problem se manifestuje u izrazito "pikselizovanoj" slici. Instalirani su najnoviji driveri za graficku(ati 3870).
Imao isti problem.

Skontao da je 'kriv' K-Lite (koji je pod Xp-om i Vistom radio besprekorno) pa sam probao:

Kod:
ftp://majorgeeks.mirror.internode.on.net/multimedia/Win7codecs_v128.exe

i problem je nestao.
 
Nazad
Vrh Dno