Šta je novo?
Reseno, skino AIMP 2.60 Build 491 Beta 3 / 2.51 Build 330 sad radi, imao sam neku budjavu verziju.:D
 
Evo i ja sam konacno stavio W7 na jedan laptop (MSI GX700).
Instalacija je protekla izuzetno (iznenadjujuce) brzo i glatko a sam sistem je nasao sve drajvere sem za chipset, grafiku i kamericu. Medjutim, posle instaliranja istih sa sajta proizvodjaca, sve je proradilo kako treba.

Svi programi koje koristim(o) rade najnormalnije ali sam sistem nije nista brzi ili sporiji od Viste. U principu radi podjednako kao i ona. U nekim operacijama je mozda malo brzi ali to nije toliko bitno. U svakom slucaju ne vucara se, ne koci i ne stuca i za sada nije pao ili prikazao BSOD sto je dobro :) Jasno se vidi da je ovo Vista copy/paste sa nekim sitnim doradama u koje ne ukljucujem 20 px visi taskbar.

Moja najveca zamerka ide interfejsu koji je totalno razudjen i debilno odradjen. Ja zaista ne znam ko je radio planiranje gde ce sta od opcija u ovom sistemu da stoji ali kao da su namerno projektovali interfejse tako da se sto teze snadjes ili da prosto odustanes od bilo kakvog pokusaja pronalazenja adekvatne operacije. Sve je razbacano, rastrkano, ocajno organizovano i postavljeno bez ikakve logike. Meniji koji se dobijaju desnim klikom na taskove u taskbaru su potpuno van svake price postavljeni, kao da su ispali iz aviona - 20% prozora su predebele ivice Aero interfejsa a ostatak je neki meni u VB6 stilu. Moralo je to mnogo bolje jer ako su vec hteli da iskopiraju MacOS-ov dock onda su morali malo vise da se potrude. Super je to sto sada desni klik daje vise opcija ali vizuelno to izgleda jako jako lose.

Takodje mi ni dan danas nije jasno zasto koji djavo i pored Aera svi meniji imaju klasicnu izometrijsku senku kao da je u pitanju alpha verzija KDE 1.0 a ne Aero. Ako vec prozori imaju sasvim lepu senku zasto onda i meniji nisu dobili takvu? I gde je dodjavola opcija za ubijanje te stupidne izometrijske senke a da pritom ne ubijete sve senke? Ja je ne nadjoh, mozda postoji ali ja je ne videh, moguce zbog ocajno dizajnrinaog interfejsa.

Sve u svemu, lepo prepakovana Vista sa malo izmena od koje sam ocigledno ja jedini ocekivao malo vise :)
 
Imam dosta Apple stvari kod sebe, nije u tome poenta ;) nisam ti ja kovacm :)
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • small.jpg
    small.jpg
    37 KB · Pregleda: 160
Poslednja izmena:
posto pretragom nisam uspeo da pronadjem nista moracu da pitam,gde pronaci drajvere za m.plocu Asus P5K Pro i stampac hp 1000w? na netu nisam naso nista upotrebljivo,ovi sa cd-a ne prolaze...ima li leka ili jednostavno da ostavim tako kako je?
 
...

Jasno se vidi da je ovo Vista copy/paste sa nekim sitnim doradama u koje ne ukljucujem 20 px visi taskbar.

...

Sve u svemu, lepo prepakovana Vista sa malo izmena od koje sam ocigledno ja jedini ocekivao malo vise :)

U narodu se to kaže - isto sr.a.nje, drugo pakovanje.

A kad sam ja ovo pričao meni su lupane packe...
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam konacno stavio W7 na jedan laptop (MSI GX700)...

Da ne quote-ujem sve, zaista sjajan post, koji skoro savršeno opisuje W7. Nikad mi neće biti jasno zašto su se svi toliko oduševljavali sedmicom u odnosu na Vistu, ali dobro, ima nas raznih...

Samo bih još dodao, pošto si napisao da SVI programi koje koristimo rade, da baš i nije tako, nova verzija (updateovana) TuneUp-a ne radi, AdMuncher ne radi, NetLimiter ne radi (postoji neka beta koja traje 5 dana i ona radi, ali ono, šta će mi 5 dana...), Daemon radi samo kad se skine onaj novi SPTD ili kako se već zove, Football Manager izbacuje error pri instalaciji (i 2008 i 2009) ali radi ipak kad se instalira... I da, aero i dalje secka...

Ima još par sitnica, koje će se sigurno popraviti vremenom, ali onda opet dolazimo samo do malo promenjene Viste i ništa drugo...
 
Poslednja izmena:
Samo bih još dodao, pošto si napisao da SVI programi koje koristimo rade, da baš i nije tako, nova verzija (updateovana) TuneUp-a ne radi, AdMuncher ne radi, NetLimiter ne radi (postoji neka beta koja traje 5 dana i ona radi, ali ono, šta će mi 5 dana...), Daemon radi samo kad se skine onaj novi SPTD ili kako se već zove, Football Manager izbacuje error pri instalaciji (i 2008 i 2009) ali radi ipak kad se instalira... I da, aero i dalje secka...

Ima još par sitnica, koje će se sigurno popraviti vremenom, ali onda opet dolazimo samo do malo promenjene Viste i ništa drugo...

Ja kod kuće koristim Netlimiter 2 Pro i on radi bez ikakvih problema, Daemon Tools Lite 4.30.4 koji takođe radi bez problema.Aero secka? Kako?
 
Pa secka kad se prozori zatvaraju, kao što je seckao u betama, na svim mogućim grafičkim karticama i konfiguracijama. Ne znam kako ti NetLimiter radi, kad lepo na sajtu piše da ne radi u W7 i da se razvija trojka baš za W7...
 
Ljudi win7 tek se pojavio i normalno je da ima problema sa drajverima i programima sve ce se to srediti u narednih nekoliko meseci.
 
meni radi i tuneup i netlimiter .. skoro sav soft mi radi koji sam instalirao .. jedino alc, ali i to nije sad tolika propast .. :)
 
TuneUp radi ukoliko nije najnovija verzija, ova poslednja updateovana ne radi, ni u compatibility modu... Nije mi samo jasno kako vam radi NetLimiter, ali dobro, ako radi, blago vama... Svakako ću ostati na Visti još dugo vremena :)
 
Pa secka kad se prozori zatvaraju, kao što je seckao u betama, na svim mogućim grafičkim karticama i konfiguracijama. Ne znam kako ti NetLimiter radi, kad lepo na sajtu piše da ne radi u W7 i da se razvija trojka baš za W7...

To ne znači da ti ne možeš da pokreneš instalaciju u compatibility modu za Vistu i da instaliraš. ;) Ja sam tako uradio i šljaka NetLimiter kako treba.
 
Verovatno nisam probao u compatibility modu, moguće da bi i kod mene radio... Ali dobro, sačekaće W7 još malo, dok svi naprave programe i drajvere koji valjaju i 100% rade, bez ikakvog budženja i modova, pa ću onda možda preći, mada ne vidim neki dobitak u bilo čemu...
 
Meni nece da proradi Office 2007 setup :) Tuzno i strasno. Takodje neki programi prilikom startupu izjavljuju da nisu u mogucnosti da inicijalizuju ikonicu u trayu. Dakle, moracu da povucem svoju rec o tome kako sve radi - ocito da ne radi.

Ono sto mogu da pohvalim, ako je to uopste za pohvalu, je dobar compatibility - uspeo sam da pokrenem neku matoru verziju TeX-a zvanu 4AllTeX koju koristim iz 1996 godine. U prvi mah nije radilo najbolje ali posle koriscenja wizarda po prvi put u zivotu sve je proradilo kako valja.

Mislio sam da posle laptopa uzmem i prepeglam sistem na mojoj glavnoj masini na kojoj je sada Vista Ultimate sa SP2 ali kada sam uvideo da je to samo copy/paste odlucio sam da to ipak ne cinim jer u sustini necu nista dobiti (a izgubicu dosta vremena da sve opet namestim kako valja).
 
Poslednja izmena:
Ako oćete da vratite MSN u tray gde mu je i mesto, treba ga baciti na Vista compatibility mode...
 
Ljudi win7 tek se pojavio i normalno je da ima problema sa drajverima i programima sve ce se to srediti u narednih nekoliko meseci.

A zasto bi ovo bilo " Normalno " ?? zasto bismo progledali kroz prste MS-u ?? zasto jednom ne bi izasao WIN ispeglan bar 90 %, zasto mora da se instalira u " compability " modu i slicne stvari ??

Kao kada Jugo izadje iz fabrike pa ga posalju na " Nulti " servis i kazu .. Srbija brale ...mora tako ... znaci moramo da se naviknemo il da ne kupujemo Juga i slicno ...

Zasto se ovde neko vredja kad se pomene WIN 7 u losijem kontekstu ? Mislim jel neka rodjacka veza ili sta ...
 
Poslednja izmena:
A zasto bi ovo bilo " Normalno " ?? zasto bismo progledali kroz prste MS-u ?? zasto jednom ne bi izasao WIN ispeglan bar 90 %, zasto mora da se instalira u " compability " modu i slicne stvari ??

Kao kada Jugo izadje iz fabrike pa ga posalju na " Nulti " servis i kazu .. Srbija brale ...mora tako ... znaci moramo da se naviknemo il da ne kupujemo Juga i slicno ...

Zasto se ovde neko vredja kad se pomene WIN 7 u losijem kontekstu ? Mislim jel neka rodjacka veza ili sta ...

nema to puno veze sa windowsom vec sa debilima koji pisu aplikacije...
 
Evo i mojih utisaka posla 2 nedelje koriscenja.

Imam Dell Studio 1737 laptop (masina iz potpisa) i instalacija je prosla bez ikakvih problema (zvanican release sa MS sajta build 7100)
Sve sem card reader-a je bilo automatski prepoznato, znaci komp je radio savrseno. Instalirao sam Ati 9.7 drivere i IC drajvere. Drago mi je sto nisam morao da stavljam bloatware Dell drivere za wireless, bluetooth i sl.

Masina radi stabilno, ni jedan BSOD niti slican problem.

Od problema primetio sam sledece, Office 2003 ima mali lag u radu, kao da secne pre nego sto otvori prozor na desni klik. Ne znam da li je do mene ili sta.

Ostatak softvera koji koristim (a nema ga puno :) ) radi bez problema, ukljucujuci i TuneUp.

Sto se tice brzine u odnostu na Vistu, iskreno ne primecujem razliku. Takodje se jos uvek navikavam na novi toolbar.
 
Ja sam samo hteo reci da netreba pljuvati po win7, setite samo viste kad je tek izasla (koje smece) a vidite sada kolko su je ispeglali tako da ipak treba malo sacekati sa blacenjem.

Nemam nikakve rodjacke veze otkud ti ta ideja niti bilo koje druge veze sa MS-om.

I jos nesto nikad nije bilo kad tek izadje novi OS da bude sve savrseno.
 
Planiram instalaciju windows 7 x64 na laptop acer aspire 7720g. Cini mi se da sam negde procitao da proizvodjaci laptop-ova modifikuju drajvere za graficke kartice. Ovaj moj ima ATI Radeon mob 2600 karticu. Ono sto me interesuje da li da:
1) koristim drajvere koji "dolaze" uz win7 i preko update-a ih nadogradim
ili
2) skinem sa acerovog sajta drajvere za vistu x64.

Imam utisak da sa ostalim komponentama nece biti problema i da ce win7 odraditi posao, ili mozda gresim?

Unapred hvala.
 
Ja na gx610 koji isto ima 2600 nisam nista instalirao znaci samo win7 i sve normalno radi igrice takodje
 
Ja na gx610 koji isto ima 2600 nisam nista instalirao znaci samo win7 i sve normalno radi igrice takodje

Hvala na brzom odgovoru. Mene u sustini i ne interesuju igrice, vec od malo graficki zahtevnijih aplikacija photoshop i ulead video studio za kranje amatersko montiraje filmova (sa letovanja, nije to sto ste pomislili...).
 
Koristim Win7 kao primarni OS već nekih mesec dana (prvo betu, sad RTM) i imam samo pozitivne utiske.

Instalacija prošla bez problema, prepoznao mi je i stari MSI BT koji nije bio podržan na Visti.

Od starog softvera sve radi, dok Office 2007 leti, otvara se momentalno bez laga.

Probao sam i windows XP mode u kojem imam instaliranu staru verziju Office 2003, tako da mogu da koristim obe verzije po potrebi.

Ono što bih izdvojio kao korisnu stvar je pokretanje instaliranih programa u virtuelnoj mašini direktno iz start menija Win7-ce.
 
Samo da javim da drajveri za Wacom Bamboo One rade bez problema za Win 7 x64, ako nekog zanima.
 
ja imam jedno pitanjce... da li je ikako moguce da rasporedim ikonice u folderu po mom nahodjenju? to mi treba zbog user foldera... da stavim po redu Pic,mus,vid itd
 
Meni nece da proradi Office 2007 setup :) Tuzno i strasno...
Vrlo neobičan problem!?!
O2K7 sam instalirao glatko i bez ikakvih problema na više različitih mašina i to na sve "službene verzije Sedmice" (Beta / RC / RTM)...
Uvek odmah instaliram i SP1, pa SP2 za Office, a potom mi Windows Update još ponudi nekih 130-ak MB raznih zakrpa i ispravki za sve Office programe...
Na Win 7 se uredeno instalira i bez ikakvih problema radi i OpenOffice.Org 3.1.0 (ako nekog zanima)
;)

@magicus: Prouči malo kako se koriste Libraries u Win 7, a user folder nije namenjen za to...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno