Šta je novo?
I meni je tako sa onom procurelom verzijom dok sa orginalom to se nedesava.
 
Da li neko ima informaciju kada ce se pojaviti finalna verzija za download na MSDN Academic-u?
 
@Cwelle
Hvala za driver, da mi je "složen" device manager. :)

Problem sa gašenjem je ostao, ali pošto komp uopšte i ne gasim, sem kad menjam hardware, ostaje tako.
Hvala još jednom drugari.
 
takodje sam imao problema sa BSOD-ovima, ali od kad sam presao na magic iso umesto poslednje verzije daemon-a kernel panic-a vise nema...
irq problem je bio u pitanju, koji naravno sugerise na problem driver-ske prirode...dok sve ostalo radi savrseno... :)
 
Trebao bi mi jedan savet prilikom prelaska na drugi OS,trenutno sam na XP-u!Koji je bolji operativni sistem za DX10 igrice Vista ili Windows 7!Izvinjavam se clanovima i moderatorima ako pitanje nije prikladno za ovu temu!
 
Ja mislim da sa W7 neces mnogo pogresiti.
 
W7 je bolji za gaming od Viste, makar za moju konfu ;) Framerate mi je isti, a negde i bolji nego u XP-u (GTA4 npr.).
 
@bro82

Pa neces pogresiti nimalo ako stavis Windows 7. Ali ako si neodlucan moj savet ti je ako imas viska vremena da instaliras Vistu da vidis kako ti rade igre, programi pa vidi kako se ponasa dan dva je koristi pa onda opet odradi to isto sa Windows 7 pa vidi koji ti je od ta dva OS bio bolji?
 
Poslednja izmena:
Win7, nije toliko zahtevan kao Vista :)
 
Ja sam Vistu nekako zaobišao, sad stoji XP/win7 dual boot i nekako se sve više vremena provodi u win7 ;)
 
Win 7 stvarno radi odlicno... pogotovo se vidi napredak u brzini kopiranja brisanja itd. a mislim da su i multitasking jos malo ispeglali daleko je to od mac-ovog ali tu je negde polako se priblizava... nego jel ima neki programcic koji omogucava onako 4 desktopa kao sto to imaju neki linuxi i mac os x ili to vec ima u sedmici a ja ne mogu da nadjem?
 
imam hard od 500 gb eksterni wd my book , i skoro je pun filmova svacega sad imam problem. na xp radi normalno zakacim ga na usb ucita ga normalno i sve radi ok. dok sad na sedmici , nakacim ga i pise da hd treba hormatirati tj da je sadrzaj na hd pokvaren . sad kako to da resim ???? a da i kad pokusam da ga otvorim pokazuje kao da je hd prazan.
 
Probaj da utaknes u neki drugi USB port, My Bookovi su jako lose odradjeni, te problem sa strujom, te otkazuje HDD. Uzas.
 
Pre nekoliko dana instalirao sam Windows 7 i odusevljen sam. Jedino imam problem sa Firewire karticom koja ne radi, iako je instaliran driver. U Device Status-u pise This device cannot start. (Code 10). Isto sam naisao na problem sa Avira Premium security suite 2009 koji kad instaliram ne radi mi internet (kablovski preko LAN-a). Ima li resenja?:wave:
 
imam hard od 500 gb eksterni wd my book , i skoro je pun filmova svacega sad imam problem. na xp radi normalno zakacim ga na usb ucita ga normalno i sve radi ok. dok sad na sedmici , nakacim ga i pise da hd treba hormatirati tj da je sadrzaj na hd pokvaren . sad kako to da resim ???? a da i kad pokusam da ga otvorim pokazuje kao da je hd prazan.

I ja sam imao taj problem samo sa obicnim HDD, jedan je bio formatiran u NTFS a drugi u FAT32, i za ovaj drugi Win 7 je stalno javljao da je "pokvaren" i da treba uraditi bekap. Vidi da li ti je taj HDD u FAT32, ako jeste onda sacuvaj te podatke nekako, formatiraj ga u NTFS i to je to.
 
@saigic
I kod mene je alvira pravila probleme i nikako nisam mogao da namestim uvek mi je blokirala kucnu mrezu na kraju sam obriso alviru i instaliro NOD32 i resio problem.
 
Jedno pitanje? Koliko vama firefox trosi memorije? Kod mene se ispostavilo da trosi preko 400 mb. Jel to normalno ili ne? Doduse jeste da je imao otvorenih 4-5 tabova ali se isto ponasa sa toliko otvorenih i sa jednim! Evo par slika sa ukljucenim firefoxom koliko tosi memorije i koliko je ukupno uzeto rama i koliko je rama uzeto kada je isklucen firefox.

8vys0x.jpg
2iltup.jpg

r7ptlx.jpg
169f1qe.jpg


Ovo je idalje Windows 7 (7100) posto sam probao ove finalne verzije professional i enterprise ali jos nije u mogucnosti da se iste aktiviraju tako da sam vratio ovu koja je za sada ok, ili ja nisam upucen sa kojim lekicem to moze da se odradi a probao sam sve dosadasnje verzije koje su se pojavile i nemoze ni sa jednom (bar meni to nije uspelo).

edit: Jel to mozda problem do ovih novih verzija firefox posto trenutno koristim 3.5.2 verziju, dali bi se nesto smanjilo ako bih stavio dosta stariju verziju 2.0.0.17 ili je to generalno problem kod firefox?
 
Poslednja izmena:
Je l' imaš nekih problema u radu kompjutera pa gledaš koje ti je zauzeće memorije? Ako nemaš nikakvih problema ni u jednom programu/igrici, ne znam zašto bi obraćao pažnju na to. Jeste čudno da baš toliko memorije uzme, meni Opera trenutno zauzima ~200MB sa par otvorenih tabova, ali ako ti radi sve normalno ne znam zašto bi to bilo alarmantno. Činjenica je da ima memory leak.
 
Pa problem je taj sto uopste neobracam paznju na potrosnju memorije ali mi je malo cudno da bas toliko uzima memorije za rad!?
 
Da li ima mozda neka dobra dusa koja bi mi dala Windows 7 7600 64 bit boot verziju?

bio bih zahvalan... meni se sje*** HDD i obrisali se podaci a DVD sa 7100 nece da cita :(

Hvala unapred :wave:
 
Dosta uzima. Meni sa 5 otvorenih tabova 60-70MB, verzija 7600 Proffesional.

Nemam pojma o cemu se radi ali kada se upali i kod mene zauzima toliko rama ali posle par minuta ona ode na preko 400 mb i zbogom pameti, e sada pitanje dali je menjati jer licno mi nesmeta u radu ali me sama pomisao nervira da windows 7 ultimete 7100 sam zauzima oko 750 mb a da firefox zauzima preko 400 mb. Neznam najverovatnije cu probati onu stariju verziju da vidim kako se ona ponasa ako i ona bude uzimala puno rama e onda cu morati da se naviknem na neki drugi program.

A da nije to mozda do ove verzije windowsa? Pa posto je ovo verzija koja se pojavila davnih dana? Mozda je to do toga? Jer ako je tebi u 7600 samo toliko rama zauzeto onda su mozda to u medjuvremenu ispeglali i doveli u granice normale?
 
Evo sad je 150MB, znači raste vremenom, ali mislim da ne treba time da se opterećuješ. Ako ti mašina radi kako treba, uživaj ;).
 
Kako da namjestim Aimp da se ne skriva u quick lanch.

Lijepo mu namjestim da je uvijek vidljiv u podešavanjima quick lanča u windowsu ali svaki put poslije restarta to opet moram raditi!
 
A na koji Quick Lunch misliš? Po defaultu, Win7 nema to. Misliš na Notification Area?
 
Kako da namjestim Aimp da se ne skriva u quick lanch.

Lijepo mu namjestim da je uvijek vidljiv u podešavanjima quick lanča u windowsu ali svaki put poslije restarta to opet moram raditi!
To i mene j**e mislim na notification area, svaki put posle restarta moram ponovo da ga "otkrivam".
 
Sad sam probao...posle regularnog Shutdown-a i ponovnog paljenja, stoji u vidljivom delu, ne znam što tebe zeza.
 
Nazad
Vrh Dno