Šta je novo?
Zasto ih onda zovu gigabit kartice kad mi se stalno spaja na 100mbps bez obzira kolko kvalitetno kablo stavio.
 
Ja vidim Vista Busines i Vista Enterprise. Ne znam u čemu je razlika, i da li postoji, ali eto, postoji i ta druga verzija. Business ima DVD 64bit i CD verzija, a Enterpise (5 diskova) x86.

Da u pravu si. Previd. Ima i Enterprise. Mislim da je to neka verzija sa servere. Tako sam čuo.
 
Poslednja izmena:
Jesi li siguran da oba računara imaju gigabitne karte? Kako su vezani, direktno kablom bez switch-a?
 
I da li je oprema gigabitna?
 
Direkno su vezana dva racunara a probo sam desetak kablova uvek se spaja na 100mbps i oba racunara imaju gigabit kartice.
 
Nasao sam koji racunar zeza tako sto sam doneo od druga racunar prikacimo na jedan kad ono konektova se na 1gigabit a na drugi (moj) i dalje na 100mbps(sad makar znam koji je).

Ps: sad moram uzeti drugu karticu jer mi je ovo sporo 11.5mb/s vs 70mb/s.
 
Ljudi ajde jedno NOOB pitanje! Zanimam me koja je razlika izmedju ova dva sistema i koji je od njih sada bolji?

* Windows 7 Enterprise (x86) - DVD

* Windows 7 Ultimate (x86) - DVD

Koliko sam mogao na onoj tabeli na ovoj ili predhodnoj stranici ova dva OS se nerazlikuju po nicemu ali opet je svaki za sebe, sada nedoumica koji staviti da bude OS za kucni racunar?

Ili bolje pitanje sta bi meni vise odgovaralo za kucnu upotrebu racunara, koji OS? Pa racunar koristim uglavnom za skidanje torrenata, onda za obradu slika u photoshop-u gledanje filmova, sklapanje filmova u dvd lab-u, poneka igrica naravno novije proizvodnje, dx10, surf, mp3 znaci ono neka najnormalnija upotreba koja moze da se kaze. Pitanje je koji bi meni vise odgovarao OS u racunaru? Jer netreba mi ni polovina ovih funkcija koju sada imam u Windows 7 Ultimate (7100), jer iskreno jedno 80 posto mogucnosti ovog operativnog sistema ja nikada necu koristiti a samo mi bespotrebno trosi ogranicene resurse racunara!

Dali bi bilo neke vece razlike ako bih sa Ultimate verzije spustio na Professional? Posto vidim da je jako mala razlika u njima e sada sto mene kao obicnog korisnika buni za cega mu dodju ove funkcije posto vidim da ih u Ultimate ima a u Professional nema: BitLocker, BitLocker To Go, AppLocker, Boot from VHD, BranchCache, DirectAccess, Federated Search (Enterprise Search Scopes), Multilingual User Interface (MUI) Language Packs, Subsystem for UNIX-based Applications. Hoce li one meni nekada da biti potrebne i za cega se iste koriste ili ako mi nikada nece koristiti dali ce bar malo ubrzati rad sistema? Posto sada kako se upali racunar on zauzima oko 1,5 gb ram memorije, dali ce to biti na Profesional manje ili nece?

AMD Phenom X4 9650 2.3GHz 2MB 65nm AM2+ Box
DFI LanParty JR 790GX-M2RS
Transcend 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz AxeRAM TX106...
Western Digital Caviar WD1001FALS 1000GB 7k 32MB SATA2
XFX GeForce 9800 GT 512MB GDDR3
Thermaltake W0104RE 650 W

Ja se malo raspisah ali eto dodjoh do kraja! Unapred hvala svima na odgovorima ako ih bude!?
 
Da li se nekome desava da se particija sama "zakljuca" tako da ne dozvoljava pisanje i brisanje po istoj? Od kako sam instalirao W7 RTM x64 (to je ona verzija sto je izasla 26) stalno mi se to desava. Nakon restarta sve se vrati u normalu.

I ja imam ovaj problem!!! :wall: Da li neko zna resenje? :crash:

@najj

Meni su spojeni gigabitnim svicem,brzina varira izmedju 60-100mbps.
Na visti kada dodje do 35 sam pevao. U prevodu drasticna razlika...:,,:
 
Ljudi ajde jedno NOOB pitanje! Zanimam me koja je razlika izmedju ova dva sistema i koji je od njih sada bolji?

* Windows 7 Enterprise (x86) - DVD

* Windows 7 Ultimate (x86) - DVD

Koliko sam mogao na onoj tabeli na ovoj ili predhodnoj stranici ova dva OS se nerazlikuju po nicemu ali opet je svaki za sebe, sada nedoumica koji staviti da bude OS za kucni racunar?

Ili bolje pitanje sta bi meni vise odgovaralo za kucnu upotrebu racunara, koji OS? Pa racunar koristim uglavnom za skidanje torrenata, onda za obradu slika u photoshop-u gledanje filmova, sklapanje filmova u dvd lab-u, poneka igrica naravno novije proizvodnje, dx10, surf, mp3 znaci ono neka najnormalnija upotreba koja moze da se kaze. Pitanje je koji bi meni vise odgovarao OS u racunaru? Jer netreba mi ni polovina ovih funkcija koju sada imam u Windows 7 Ultimate (7100), jer iskreno jedno 80 posto mogucnosti ovog operativnog sistema ja nikada necu koristiti a samo mi bespotrebno trosi ogranicene resurse racunara!

Dali bi bilo neke vece razlike ako bih sa Ultimate verzije spustio na Professional? Posto vidim da je jako mala razlika u njima e sada sto mene kao obicnog korisnika buni za cega mu dodju ove funkcije posto vidim da ih u Ultimate ima a u Professional nema: BitLocker, BitLocker To Go, AppLocker, Boot from VHD, BranchCache, DirectAccess, Federated Search (Enterprise Search Scopes), Multilingual User Interface (MUI) Language Packs, Subsystem for UNIX-based Applications. Hoce li one meni nekada da biti potrebne i za cega se iste koriste ili ako mi nikada nece koristiti dali ce bar malo ubrzati rad sistema? Posto sada kako se upali racunar on zauzima oko 1,5 gb ram memorije, dali ce to biti na Profesional manje ili nece?

AMD Phenom X4 9650 2.3GHz 2MB 65nm AM2+ Box
DFI LanParty JR 790GX-M2RS
Transcend 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz AxeRAM TX106...
Western Digital Caviar WD1001FALS 1000GB 7k 32MB SATA2
XFX GeForce 9800 GT 512MB GDDR3
Thermaltake W0104RE 650 W

Ja se malo raspisah ali eto dodjoh do kraja! Unapred hvala svima na odgovorima ako ih bude!?

Windows 7 Enterprise moze da bude aktivirana sa Volume License MAK-om ili koristeci KMS.
Ukoliko ti ovo sto sam ja napisao nista ne znaci, onda uzmi Ultimate jer na njega mozes da agrejdujes trenutni RC, inace Ultimate ti ima sve funkcije kao i Enterprise samo za "ne bizinis korisnike".

Have fun.
 
Poslednja izmena:
Windows 7 Enterprise moze da bude aktivirana sa Volume License MAK-om ili koristeci KMS.
Ukoliko ti ovo sto sam ja napisao nista ne znaci, onda uzmi Ultimate jer na njega mozes da agrejdujes trenutni RC, inace Ultimate ti ima sve funkcije kao i Enterprise samo za "ne bizinis korisnike".

Have fun.

Obe licence imam tako da mi nije to problem nego sada vise dvoumljenje dali staviti opet najjaci OS ili za mene obicnog korisnika staviti nesto slabije, kao profesional ili mozda i neku slabiju verziju? Zato sam pitao sta one opcije znace i koliko prosecan korisnik koristi od svega toga, mislim na sve funkcije u Win 7?

Jer ja kao sto sam gore naveo za cega koristim Win 7 po tome bih mogao ladno da koristim xp ali mi je vise glupo na takvu masinu da stavljam xp kada znam da sa win 7 mogu mnogo bolje da iskoristim sve komponente iz racunara! Ali mi je opet glupo da se trose resursi memorije, procesora na bezveze... pokrenem kmplayer procesor ode na 80% ako ne i vise, memorija cim upalim racunar vec je uzeto 1,5 gb nekada manje nekada vise a sta je pokrenuto utorrent, msn, daemon tools, firefox, rocket dock, sve ostalo sam poiskljucivao u msconfig da se nepali prilikom podizanja sistema! Jer mozda tu nesto gresim ili jer ima jos nesto da se pokrece a da se to nevidi a da mi to jede memoriju?

Jer drugar i dan danas koristi vistu i kod njega cim se upali racunar uzme mu oko 700 mb a kod mene je ta ista vista uzimala ko sada win 7 a iste su instalirane na oba kompa i da njegov komp je malo slabiji od moga a opet kod njega radi mnogo bolje nego kod mene cak i manje mesta zauzima na hardu nego kod mene! Probali smo vise verzija viste i uvek je kod njega bolje radila nego kod mene. :wall: Najverovatnije da cemo danas u toku dana da opet pokrenemo instalacije ali ovog puta win 7 sada jos koju verziju neznam ali sam skinuo profesional i enterprise pa ce da vidimo kako ce da rade obe verzije?

Pa me samim time zanima dali ce sve to da se umanji ako stavim slabiju verziju win 7 ili mi je sve jedno jer tako ce biti i na slabijim verzijama win 7?
 
Poslednja izmena:
Obe licence imam tako da mi nije to problem nego sada vise dvoumljenje dali staviti opet najjaci OS ili za mene obicnog korisnika staviti nesto slabije, kao profesional ili mozda i neku slabiju verziju? Zato sam pitao sta one opcije znace i koliko prosecan korisnik koristi od svega toga, mislim na sve funkcije u Win 7?

Jer ja kao sto sam gore naveo za cega koristim Win 7 po tome bih mogao ladno da koristim xp ali mi je vise glupo na takvu masinu da stavljam xp kada znam da sa win 7 mogu mnogo bolje da iskoristim sve komponente iz racunara! Ali mi je opet glupo da se trose resursi memorije, procesora na bezveze... pokrenem kmplayer procesor ode na 80% ako ne i vise, memorija cim upalim racunar vec je uzeto 1,5 gb nekada manje nekada vise a sta je pokrenuto utorrent, msn, daemon tools, firefox, rocket dock, sve ostalo sam poiskljucivao u msconfig da se nepali prilikom podizanja sistema! Jer mozda tu nesto gresim ili jer ima jos nesto da se pokrece a da se to nevidi a da mi to jede memoriju?

Jer drugar i dan danas koristi vistu i kod njega cim se upali racunar uzme mu oko 700 mb a kod mene je ta ista vista uzimala ko sada win 7 a iste su instalirane na oba kompa i da njegov komp je malo slabiji od moga a opet kod njega radi mnogo bolje nego kod mene cak i manje mesta zauzima na hardu nego kod mene! Probali smo vise verzija viste i uvek je kod njega bolje radila nego kod mene. :wall: Najverovatnije da cemo danas u toku dana da opet pokrenemo instalacije ali ovog puta win 7 sada jos koju verziju neznam ali sam skinuo profesional i enterprise pa ce da vidimo kako ce da rade obe verzije?

Pa me samim time zanima dali ce sve to da se umanji ako stavim slabiju verziju win 7 ili mi je sve jedno jer tako ce biti i na slabijim verzijama win 7?
Pa moja preporuka ti je svakako Ultimate, mozes i Pro ali mislim da ako vec imash neku licencu bolje imaj sve nego danas sutra da ti neka glupost zafali (mada verovatno nece). Inace sve sto si naveo od f-ja u Enterprise imash i u Ultimate.
Sta znam, sve sem home i starter ti je OK.
 
I ja imam ovaj problem!!! :wall: Da li neko zna resenje?
Proveri ko ti ima owner privilegije nad tom particijom/folderima, takodje pogledaj da li si u Administrators grupi. Ako si admin, samo selektuj sve foldere i uradi grupno podesavanje security-ja, naravno iskljuci inerhit ... to bi svakako trebalo da resi, ako ti neda pod tvojim userom probaj sve to isto ulogovan kao Administrator ... za slucaj da su se permissions skucale, ili polise.
 
Imam problem sa sortiranjem fajlova. Kada hoću da poredam po datumu svi fajlovi i folderi se izmiksaju, tj. na prvo mjesto dođe neki iz 2008. godine, negdje u sredini fajl koji sam maloprije kreirao itd. Kada pogledam karakteristike fajla uredno piše kada su kreirani.
Koristim xplorer2 fajl manager tako da se i tu isto dešava.

Ista stvar je i u Picasi koja mi na prvo mjesto ubaci po neki stari folder sa slikama.

To se dešava u ovoj novoj W.7-ci dok je u RC1 verziji na istom računaru sve perfektno.

Ima li iko ovakvih problema?
 
Kod mene nema tih problema mora da si nesto cacno.
 
Imam problem pri gašenju računara. Instalirao sam Win7 danas (7600). Lepo pokrenem shutdown, on ode u sleep mode. Mašina je iz potpisa. Da li je bilo ko imao sličnih iskustava?
 
Poslednja izmena:
nemam tih problema. iskljuci hibernate ako ti je desktop racunar u pitanju. pogledaj eventualno podesavanja za power management
 
Ja nikakva podesavanja nisam dirao, on mi ga stavi u sleep mod kad nista ne radim, ali shut down normalno gasi...
 
Isključio sam ovom opcijom
powercfg.exe -h off
Da li možda ima veze što mi je ACPI bio isključen u biosu kada sam instalirao win, pa sam ga uključio naknadno? U device manageru imam other devices - unknown device i piše "ACPI\ATK0110". Ima li neko ideju šta je to?
Btw, iskreno sam oduševljen kako to pristojno radi na ovoj mojoj kanti.
 
Imam par pitanja u vezi Win7. Kad izadje Win7 Ultimate (koji nije RC ili tako nesto) za MSDN Academic varijantu, za cega se opredeliti, x86 ili x64 verziju? Kakve su ove verzije po pitanju kompatibilnosti sa WinXP softwerom, tj. koliko je Windows XP Mod zaista dobar. Da li ga je neko isprobao? Ukoliko se odlucim za x64 verziju, da li da dodam jos 4GB RAM na masinu iz potpisa?
 
Poslednja izmena:
Sve sto je radilo na Visti radice ti maje-vise i na W7. A ako imas 64bit CPU i dosta RAM-a, zasto staviti 32 bit-a?
 
Imam par pitanja u vezi Win7. Kad izadje Win7 Ultimate (koji nije RC ili tako nesto) za MSDN Academic varijantu, za cega se opredeliti, x86 ili x64 verziju? Kakve su ove verzije po pitanju kompatibilnosti sa WinXP softwerom, tj. koliko je Windows XP Mod zaista dobar. Da li ga je neko isprobao? Ukoliko se odlucim za x64 verziju, da li da dodam jos 4GB RAM na masinu iz potpisa?
Nema nikave potrebe da dodajes jos 4GB, slobodno instaliraj x64.
Kada bi instalirao x32, ne bi mogao da koristis svih 4GB, vec nekih ~3.25GB.
 
EVo da se javim veoma sam zadovoljan windowsom zaista nemam zamerki na novi os i pokazao se veoma zadovoljavajuce! Nadam se da ce se tako pokazati i u buducnosti ;)
 
meni je jedna od bitnih stavki popravljena sa Win7, a to je USB removal. na Visti mi externe HDD nikako nije hteo da otkaci pa sam ili gasio ili cupao na zivo. na Windows 7 uvek ga oslobodi.
 
oslobodi ga bez problema ali ga ne gasi kao i vista. napajanje i dalje ostane prisutno i ploče na hdd-u rotiraju. ta opcija mi fali sa xp-a a nisam uspeo nigde da pronađem rešenje za to:S:
 
da, ali poenta je sto su na oba bili u nekom trenutku instalirani OS, uvek su bili neki procesi koji su ih okupirali... tipa $Extended_nesto... Win7 me odusevio po tom pitanju
 
oslobodi ga bez problema ali ga ne gasi kao i vista. napajanje i dalje ostane prisutno i ploče na hdd-u rotiraju. ta opcija mi fali sa xp-a a nisam uspeo nigde da pronađem rešenje za to:S:

Da, imeni to smeta. Ne razumijem zasto su tu opciju "upropastili" kako na Visti tako i na W7.


Elem, ja sam sa W7 RC x86 bio prezadovoljan ali od kako sam presao na W7 RTM x64 stalno problemi. Juce sam se dobio vise komada BSOD-a iz cista mira sa greskom 0x00000051. Mada moguce da mi ova kopija ne valja pa cu morati da nabavim originalni iso.
 
Nazad
Vrh Dno