Šta je novo?
:(
Pa jel ima neko neki predlog sta da radim, kako da mi proradi glupa dota :wall:. To je za sada jedini razlog zasto sam ostao sa starim hardom i xp-om !
 
mene interesuje sad sta je sa ELMS-om ili ti MSDN AA ja u mom login ga jos ne vidim?

Ovde kažu da mi preko ELMSa moramo da čekamo do 15og :mad:.

Još:
Microsoft has pointed out that those of you who use ELMS (The separate web portal to access MSDNAA software) won't have access until the middle of August. Those that get access directly through an admin (The IT administrator on campus) can request it now though.
 
Da li je neko probao stampac HP1010 na winu7?

Ja nikako da ga nateram da radi, probah sve moguce verzije drajvera i nece :(
 
Vidim da imaš drajvere na HP sajtu za Vistu, to bi trebalo da radi.
Ja imam 1018 i drajvere za Vistu i sve radi, ali sam proces instalacije nekad ne prođe kako treba pa treba ponoviti.
 
Probao sam par puta i nikako, nadje on njega sve super ali nece da stampa. Cak sta vise, nema u onoj listi da treba da se stampa.
 
Hmm
1. Je l' prošla instalacija do kraja, jel izbacio poruku da je uspešno instaliran?
2. Jesi li restartovao komp?

Edit: sa sajta

Installation Instructions

1. Close any software programs running on your computer.
2. Double click on the downloaded file.
3. Click "Extract all files" to extract driver files. Remember the directory where files are extracted.
4. Open Control Panel -> Printers. Click "Add a printer".
5. Follow instructions of the Add Printer Wizard. Point to the inf file located in the directory when prompted.
6. Upon completion print a test page to verify. Restart the PC if needed.
 
Poslednja izmena:
Sve proslo super, naravno odradjen par puta restart :) Nisam bio kuci par dana, ali sve odradjeno po PS-u :). Na drugom kompu radi savrseno.
 
Windows 7 RTM: Official MSDN / Technet release

Danas je pušten zvanično za MSDN / Technet pretplatnike koji mogu da preuzmu Windows 7 RTM verziju sa zvaničnog sajta.
Verzija i oznaka Build-a je ostala ista kao kod verzije koja je procurela na internet 25. jula.

Što se može proveriti preko sha1 / crc hashes...

Zvanična verzija vs "procurela verzija":
 

Prilozi

  • ultimate hashes.jpg
    ultimate hashes.jpg
    86 KB · Pregleda: 119
  • hashes.jpg
    hashes.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 150
Poslednja izmena:
Trenutno mozete skinuti sledece varijante Windowsa 7 sa MSDN-a:

* Windows 7 Enterprise (x64) - DVD
* Windows 7 Enterprise (x86) - DVD
* Windows 7 Professional (x64) - DVD
* Windows 7 Professional (x86) - DVD
* Windows 7 Ultimate (x64) - DVD
* Windows 7 Ultimate (x86) - DVD
* Windows 7 Home Basic (x86) - DVD
* Windows 7 Home Premium (x64) - DVD
* Windows 7 Home Premium (x86) - DVD
* Windows 7 Starter (x86) - DVD

Sto se tice generalne dostupnosti moze se ocekivati nakon 22.10.2009. da se pojavi po maloprodajama...
Upravo skidam Ultimate pa javljam utisak veceras.
 
Poslednja izmena:
Kad ce se pojaviti dvd sa svim verzijama (ako uopste i postoji kao kod viste)?
 
Poslednja izmena:
Taj bug ni slučajno nije kritičan.Koliko puta dnevno radiš chkdsk /r na nesistemskoj particiji?
Microsoft je pored toga rekao da je toliko iskorištenje memorije namerno urađeno kako bi se ubrzao proces provere diska.

To je čisto preuveličavanje.
 
Ja koristim ovaj Windows 7 Ultimate 64bit RTM i zadovoljan sam, nije nesto bolji od Viste, ima samo malih vizuelnih razlika i zauzima manje memorije i mozda malo manje opterecuje procesor kad se nista ne radi... Ostalo je sve isto kao kod Viste...
 
Poslednja izmena:
Ja koristim ovaj Windows 7 Ultimate 64bit RTM i zadovoljan sam, nije nesto bolji od Viste, ima samo malih vizuelnih razlika i zauzima manje memorije i mozda malo manje opterecuje procesor kad se nista ne radi... Ostalo je sve isto kao kod Viste...

Sta li ti radis kad ti je sve isto kao kod Viste, kucas u wordu i gledas slike?
 
Ma bre ljudi, mozda se vidi razlika kada teras Vistu na komodoru, pa instaliras Win7, ali kada imas dobru masinu koja tera vistu i instaliras Win7, kolika je razlika u otvaranju desnog klika? 0,02 sekunde?
 
Ja sam imao Vistu ultimate x64 a sad Win 7 x64.
Kopiranje preko mreze i sa particije na particiju mi je znatno brze!
Samo jedan od primera...
 
Ma bre ljudi, mozda se vidi razlika kada teras Vistu na komodoru, pa instaliras Win7, ali kada imas dobru masinu koja tera vistu i instaliras Win7, kolika je razlika u otvaranju desnog klika? 0,02 sekunde?

kolko sam video u susednoj temi, manje vise svi imamo masine koje imaju ocene preko 6 (izuzev hard diska), tako da pusti ti te price o komodoru molim te!
 
haha pa kimi, upravo ti to i objasnjavam, što bolja mašina, to manja (vidljiva) razlika u brzini rada! Još uvek nisam radio RAW na Win7, jer iskreno, to je i jedino čemu mi komp služi. Ako tu bude razlike, onda ok, ali banalne stvari i prednosti od 0,001 sekunde me ne zanimaju!
 
to što si ti imao 14 instaliranih igrica i što ti je sistem bio preopterećen, ne govori ništa o brzini Viste. Kada si instalirao fresh sistem, normalno je da ce raditi brže!

IGY, to kopiranje isto zavisi gde je zapisan fajl na disku!

Jel ima neko činjenice, isti hardver i čist sistem, 1:1, Vista Vs. Win7, svakodnevne funkcije, učitavanje Firefoxa, Office2007, PS CS4, rar, kompresovanje... ?
 
Da li se nekome desava da se particija sama "zakljuca" tako da ne dozvoljava pisanje i brisanje po istoj? Od kako sam instalirao W7 RTM x64 (to je ona verzija sto je izasla 26) stalno mi se to desava. Nakon restarta sve se vrati u normalu.
 
to što si ti imao 14 instaliranih igrica i što ti je sistem bio preopterećen, ne govori ništa o brzini Viste. Kada si instalirao fresh sistem, normalno je da ce raditi brže!

IGY, to kopiranje isto zavisi gde je zapisan fajl na disku!

Jel ima neko činjenice, isti hardver i čist sistem, 1:1, Vista Vs. Win7, svakodnevne funkcije, učitavanje Firefoxa, Office2007, PS CS4, rar, kompresovanje... ?

Cek' a kakve veze imaju igrice sa brzinom otvaranja desnog klika?
 
Trenutno mozete skinuti sledece varijante Windowsa 7 sa MSDN-a:

* Windows 7 Enterprise (x64) - DVD
* Windows 7 Enterprise (x86) - DVD
* Windows 7 Professional (x64) - DVD
* Windows 7 Professional (x86) - DVD
* Windows 7 Ultimate (x64) - DVD
* Windows 7 Ultimate (x86) - DVD
* Windows 7 Home Basic (x86) - DVD
* Windows 7 Home Premium (x64) - DVD
* Windows 7 Home Premium (x86) - DVD
* Windows 7 Starter (x86) - DVD

Sto se tice generalne dostupnosti moze se ocekivati nakon 22.10.2009. da se pojavi po maloprodajama...
Upravo skidam Ultimate pa javljam utisak veceras.

Na MSDN Academic Alliance još uvek samo
Windows 7 Beta (x86) - DVD
Windows 7 Ultimate RC (x64) - DVD
Windows 7 Ultimate RC (x86) - DVD

Mi ćemo izgleda da čekamo OEM...
 
@IGY
Koja ti je brzina kopiranja preko kucne mreze.
Kod mene povezana dva kompa (kablom) jedva nekih 11.5mb/s.
 
Na MSDN Academic Alliance još uvek samo
Windows 7 Beta (x86) - DVD
Windows 7 Ultimate RC (x64) - DVD
Windows 7 Ultimate RC (x86) - DVD

Mi ćemo izgleda da čekamo OEM...

U postu iznad imas link (neowin.com) gde se dostupnost na MSDNAA odnosno ELMS očekuje 15.08. Odnosno možda i ranije ako admistratori odnosno IT Univerziteta upute zshtev MS-u. Biće samo Pro verzija što je pandan Business verziji Viste (samo ta verzija Viste je i bila na ELMS-u) bez WMC-a igrica i enkripcije (kome li to treba). Nadam se da ova informacija nije žvaka.
 
Ja vidim Vista Busines i Vista Enterprise. Ne znam u čemu je razlika, i da li postoji, ali eto, postoji i ta druga verzija. Business ima DVD 64bit i CD verzija, a Enterpise (5 diskova) x86.
 
Nazad
Vrh Dno