Šta je novo?
Poslednja izmena:
Pa cool, u pravu si, ali to je "dzabe" uz OS, moras priznati da je ipak napredak. Gledam recimo mog matorog koji koristi piratski ofice svaki dan, kucka neke papire i ugovore koje bi mu ovaj wordpad zavrsio savrseno. Da oce legalno morao bi da kupi office paket koji je skuplji od windowsa. Ovako kupis windows imas i neki osnovni word, nejmu vise nego dovoljan i resena stvar. Po meni je to dobro. I nemojt emi open office pominjati, nije to isto, matori je navikao na pirateriju i na interfejs i to je to, morate razumeti ljude koji nisu tehnicki pismeni kao i mi, a takvi su vecina.

Uostalom, do sada je bilo mac "out of the box" ovo ono, sad kad m$ pokusava isto to (pokusava ! ) sad vam fali meni, ovoo ono. Navice ce se ljudi kojima to treba. Mi ostali verovatno necemo ni koristiti. Budimo relani - ovo jeste POZITIVNO. ;)
Cekaj bre gx-x, sta je ovde napredak??? Sto mi je neko nabudzio fenseraj i smanjio mi radnu povrsinu??? Ja ovde ne vidim ama bas nista novo osim lose redizajniranog interfejsa :trust: I jos posle neko treba da plati za paket da bi ovo dobio za dzabe? Neka hvala. Ajde reci mi zasto sad ovo tvoj matori moze da koristi, a zbog cega nije mogao da do sada koristi matori WordPad? Vecina svih ovih alatki je u starom WordPad-u bila u samo jednom redu sa funkcionalnim UI-jem koji je svima bio intuitivan.
A da, "minimize the ribbon". E onda se isplati upgrade :D

Citam ovaj silni hate i prosto neverovatno kako se prepucavate. Meni radi, meni je super... zakljucak: to je nesto najbolje na svetu :d
Ljudi, budite malo realni ;)
Sto rece Audio, OS ne cini sminka! OS ne cine raznorazni gadget-i i programi koji jedu resurse i koji se pazi cuda "dobiju za dz" gde je to "za dz" uslo u cenu paketa i time mu diglo cenu. OS treba da bude core na koji ce korisnici u skladu sa svojim potrebama da dodaju ono sto im TREBA i sto ZELE da koriste, a ne nesto sto im neko na silu gura i ubedjuje kako je upravo to ono sto oni zele i kako je to nesto najbolje na svetu, a ako i dalje grese sto to ne zele mozda ce moci i da iskljuce, ali ce morati da postanu "experti" da bi to umeli da urade.

Ajde manite se prepucavanja i supljih prica, nego konkretno, argumentovano, sta je to sto W7 donosi novo zbog cega biste bez razmisljanja zavukli ruku u dzep i izvadili 100€, 200€ ili vise? Da budem iskren, osim malo sminke koja meni ne znaci apsolutno nista jer se ne lozim na fenseraj, cak i da je dzabe ja zaista ne vidim nikakav poseban razlog zasto bih radio upgrade i rizikovao da moram sve da reinstaliram s nule ako se ispostavi da nisam zadovoljan rezultatom :S:

Ne znam kako vi, ali meni se nikako ne svidja pravac u kom je M$ krenuo, puno obecanja o novim feature-ima se sve vise svodi samo na sminku i lose kopirana resenja drugih proizvodjaca, a sustina se odlaze za sledecu verziju, pa cak i tada nisu u stanju da na vreme isporuce proizvod. U stvari, kad je uopste M$ ispunio obecanje? :)
Do skoro je po meni M$ bio primer kako se pravi dobar UI, ali bojim se da su krenuli nekim zabrinjavajucim smerom preko IE7, O2k7, Viste... gubeci nesto po cemu su mnogima bili uzor :S:
 
Stvarno treba biti geniTalac i u eri wide monitora glupim ribbon interfejsom dodatno smanjivati radnu površinu po vertikali. Nevarovatno čega se ljudi sete :wall:

Nije to glupost, vec namerno, sta mislis kako nikom nije palo na pamet "e ljudi pa evo je vec dovoljno nisko, nemojte dalje"?
Pa daj bre, ako svojim potezim prave retarde od ljudi, ne znaci da su i oni retardi, vec naprotiv.
E sad, ZASTO namerno? E pa to je vec van tema ovog foruma...
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako vi, ali meni se nikako ne svidja pravac u kom je M$ krenuo, puno obecanja o novim feature-ima se sve vise svodi samo na sminku i lose kopirana resenja drugih proizvodjaca, a sustina se odlaze za sledecu verziju, pa cak i tada nisu u stanju da na vreme isporuce proizvod. U stvari, kad je uopste M$ ispunio obecanje? :)

oduvek je bilo tako: " puno obecanja o novim feature-ima se sve vise svodi samo na sminku i lose kopirana resenja drugih proizvodjaca"

dakle to nije da je M$ "sad krenuo u tom pravcu"!

pa pogledaj unazad: jedine promene u prethodinh 15 godina su prelazak sa Windows 9x arhitekture na Windows NT (WinXP nije apsolutno nista doneo u odnosu na Win2K sto je vredno pomena) i prelazak sa Windows XP na Vistu (kompozitni desktop, nov sistem drivera...) i onda kazes da je sad M$ krenuo u nekom losem pravcu?? pa apsolutno isto radi u poslednjih 15 godina...

a sve pocelo sa pricom o Cairu ! obecanja, obecanja... Cairo je bio vapor projekat Microsofta u vreme kad je predstavljao Windows95 - prica o WinFS se vuce jos od tad!! ni do danas M$ nije uspeo da isporuci WinFS...

Do skoro je po meni M$ bio primer kako se pravi dobar UI, ali bojim se da su krenuli nekim zabrinjavajucim smerom preko IE7, O2k7, Viste... gubeci nesto po cemu su mnogima bili uzor [/B]

Windows UI dobar? da dobar dok ne vidis bolji :D Windows UI je ravan nuli! bash me interesuje da li ce "novi" Dock/taskbar u Windowsu7 podrzati napokon drag&drop dokumenata u aplikaciju... :mad:
 
Poslednja izmena:
Cekaj bre gx-x, sta je ovde napredak??? Sto mi je neko nabudzio fenseraj i smanjio mi radnu povrsinu??? Ja ovde ne vidim ama bas nista novo osim lose redizajniranog interfejsa :trust: I jos posle neko treba da plati za paket da bi ovo dobio za dzabe? Neka hvala. Ajde reci mi zasto sad ovo tvoj matori moze da koristi, a zbog cega nije mogao da do sada koristi matori WordPad? Vecina svih ovih alatki je u starom WordPad-u bila u samo jednom redu sa funkcionalnim UI-jem koji je svima bio intuitivan.
A da, "minimize the ribbon". E onda se isplati upgrade :D

Citam ovaj silni hate i prosto neverovatno kako se prepucavate. Meni radi, meni je super... zakljucak: to je nesto najbolje na svetu :d
Ljudi, budite malo realni ;)
Sto rece Audio, OS ne cini sminka! OS ne cine raznorazni gadget-i i programi koji jedu resurse i koji se pazi cuda "dobiju za dz" gde je to "za dz" uslo u cenu paketa i time mu diglo cenu. OS treba da bude core na koji ce korisnici u skladu sa svojim potrebama da dodaju ono sto im TREBA i sto ZELE da koriste, a ne nesto sto im neko na silu gura i ubedjuje kako je upravo to ono sto oni zele i kako je to nesto najbolje na svetu, a ako i dalje grese sto to ne zele mozda ce moci i da iskljuce, ali ce morati da postanu "experti" da bi to umeli da urade.

Ajde manite se prepucavanja i supljih prica, nego konkretno, argumentovano, sta je to sto W7 donosi novo zbog cega biste bez razmisljanja zavukli ruku u dzep i izvadili 100€, 200€ ili vise? Da budem iskren, osim malo sminke koja meni ne znaci apsolutno nista jer se ne lozim na fenseraj, cak i da je dzabe ja zaista ne vidim nikakav poseban razlog zasto bih radio upgrade i rizikovao da moram sve da reinstaliram s nule ako se ispostavi da nisam zadovoljan rezultatom :S:

Ne znam kako vi, ali meni se nikako ne svidja pravac u kom je M$ krenuo, puno obecanja o novim feature-ima se sve vise svodi samo na sminku i lose kopirana resenja drugih proizvodjaca, a sustina se odlaze za sledecu verziju, pa cak i tada nisu u stanju da na vreme isporuce proizvod. U stvari, kad je uopste M$ ispunio obecanje? :)
Do skoro je po meni M$ bio primer kako se pravi dobar UI, ali bojim se da su krenuli nekim zabrinjavajucim smerom preko IE7, O2k7, Viste... gubeci nesto po cemu su mnogima bili uzor :S:

Nazalost od 2000 godine MS je drasticno usporio razvoj. Desile su se neke minorne evolucije NTFS-a, prebacili su UI i 3D, izolovali drajvere,
naterali da programi moraju da rade u non admin modu i otprilike to je to. Dakle za 8 godina ovo je bas bas malo posla. Na njihovu srecu a nasu nesrecu konkurencija je te 2000 godine bila u toliko losoj poziciji, da cak i posle 8 godina velikog napredka oni i dalje imaju inferioran proizvod. Daleko manje nego pre 8 godina ali inferioran. Naravno ovo je sve prica za desktop trziste, na serverima je totalno druga prica.

Imam utisak da je MS sracunao da mu je bolje da izbaci novi win (pa makar i samo kao minimalnu UI evoluciju) nego da pere ljagu sa Viste koju su prvenstveno nabacali na istu Mac fan-ovi. E sada posto je binarna kompatibilnost sa Vistom zadrzana maltene 100% prelazak ce biti daleko jednostavniji i moci ce da odbace relativno brzo Vistu ko sto shatlovi rade sa "dead weight-om" kada istrose svo gorivo iz njega :)
 
@Crni:

Pazi, ribon nije bas mnogo veci, a ima vise opcija nego wordpad u XP-u. Pogledaj WordPad u XP-u i pogledaj onaj screenshot sa prethodne strane i videces o cemu pricam.
Naravno da nisam ni ja za to da se ribon siri na dole ko maligni tumor, na kraju krajeva ni ne koristim Vistu, a i ona vec ima veci sistem font, deblji taskbar, nacickane foldere u explorer view-u itd itd...
E sad, to sto bi mi da sve to postaje manje, to se kanda nece desiti :d
 

Prilozi

  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    8.5 KB · Pregleda: 160
To sto je Wordpad dobio neke nove opcije nakon x godina je veliko dostignuce :)

Ribbon izgleda dobro, bar kada je office u pitanju. Posle perioda navikavanja, mozda je i tacno da je rad na taj nacin nesto brzi (ili u najboljem slucaju nije sporiji), mada i dalje mi nije jasno zasto su u Word-u, opciju za stampanje tako vesto zakrili - valjda je poenta rada u Word-u da se kasnije nesto i odstampa :)

Ja sam zamalo doziveo nervni slom kada sam video da mi je IT pushovao preko noci, dok sam bio na spavanju (faktor iznenadjena), SP3 i novi Office na racunar, ali sam se navikao, posto sam morao :)

Uglavnom, kako je bilo ranije - nije valjalo. Stotine i stotine novih opcija, skrivenih po menijima... Ribbon je kao doneo brz pristup najcesce koriscenim komandama, ali su mogli da ostave (kao kod IE) opciju da se aktiviraju i meniji. Doduse postoji programcic koji to resava, ali nije free.

Bilo kako bilo, interfejs Windows-a je los, pocev od grafickih resenja, dizanjna, pa do upotrebljivosti. Ako nista drugo, mogu bar da angazuju neke profi dizajnere da ispeglaju fontove, ikonice i elemente GUI-ja, pa da to lici na nesto... Ovo sa ovim glass efektima i ocajno sitnim fontovima, je sve samo ne moderan GUI. Najgore od svega sto ce i Windows 7, sudeci po terminu predstavljanja, imati isti GUI.

Mada, kako su krenuli da usvajaju OpenSource resenja, mozda neki buduci Windows bude baziran na Linux kerenelu i Gnome-u :)
 
Poslednja izmena:
@gx-x : Sto se tice gornje slicice sa Wordpad-ima. Racunaj i da toolbar za fontove mozes da prevuces u gornji toolbar, ko ima manji wide sa losom rezolucijom (ili je pacenik koji voli sve kompaktno, kao ja :p) i to moze da mu znaci. Nije neka bitna razlika ali na wide-u je visina i tako smesna bez 1200 (sto je i dalje retkost) ...
 
Windows UI dobar? da dobar dok ne vidis bolji :D Windows UI je ravan nuli! bash me interesuje da li ce "novi" Dock/taskbar u Windowsu7 podrzati napokon drag&drop dokumenata u aplikaciju... :mad:

Windows jeste imao dobar GUI u svoje zlatno doba (Windows 98, 2k, XP). Problem je sto je MS onda zastao sa inovacijama, a drugi su ih prestigli. Ocigledno sa Vistom nisu zeleli da implementiraju vec postojeca resenja, da ih ne bi optuzili da kopiraju, pa su se bacili u avanturu izmisljanja tople vode i sve zasrali :)

Otvori win explorer pod XP i pod Vistom i videces koliko je Vista konfuzna. Nisu jasno odeljeni elementi prozora: file tree, meniji, radna povrsina. Sve to je kod XP-a odlicno ispeglano i utegnuto.

Taj tree view je npr. nesto sto fali Apple-u, ali i oni su tvrdoglavi, pa nece da iskoriste tudja resenja, nego su u Leopardu implementirali onaj ocajni path bar koji ne lici ni na sta i skroz je neupotrebljiv onako na dnu prozora.

Kada proizvodjaci krenu da izmisljaju rupe u saksiji, onda je jasno koliko je sati: Vista i Lepard su dobri primeri implementacije gomile nepotrebnih i nefunkcionalnih stvari koje su pored svega proglasene za "the greatest things since sliced bread" :)
 
kako bre sitna slova ? :trust: pa krupnija su u visti i win7 nego pod XP-om. Veca su za ceo point :p Iskreno, meni su u Visti bas krupna slova, ja bi to smanjio za taj jedan point :D

edit: to je valjda stvar navike...
 
Poslednja izmena:
zakacili ste se za sitnice, koga stvarno zabole ribon na worpad-u da nece neko u njemu da kuca milion stranice mozda? ;)
trazite iglu u plast sena i onda od nje napravite slona
 
@gx-x:
Problem je sto se sistemski font ne skalira.

@zeljko:
Poenta nije u Wordpadu nego u tome u kom pravcu se krece UI.
 
Windows 7 M1 Build 6519 vs. Windows 7 M3 Pre-Beta Build 6801
The evolution of the installation process

Moving from Windows XP onward to Windows Vista, Microsoft completely overhauled the installation process of the Windows client. The blue background of the XP install was scrapped altogether, and replaced with a much friendlier Aero-inspired wallpaper. But the changes in terms of visual style only came to accompany the underlining evolution of the user experience. Vista delivered a new level of interaction, allowing the end users to utilize the mouse even from the earliest stages of deployment. Now, with Windows 7, the Redmond company is stepping up its game, and users are in for a new “installation” treat, a fresh redesign of the process.

The rest is here:
http://news.softpedia.com/news/Wind...-Windows-7-M3-Pre-Beta-Build-6801-97465.shtml
 
opet ovaj FF i video fajlovi...ni cnet vido izgleda ne mogu da gledam :wall:
 
Da li su velike razlike izmedju M1, M2 i M3?
Naime, neki kazu da je M1 maltene isti kao Vista!
 
Мало старија вест, али вредна пажње:

Hybrid dual-graphics systems won’t be given native support in Windows 7

Hybrid graphics systems might not be able to churn out the high-res frame rates demanded by enthusiast gamers, but both Nvidia and AMD have invested a lot of marketing bucks in the technology at the lower end of the scale. It turns out that Microsoft really doesn’t like hybrid graphics, though, to the point where the software company has branded the technologies ‘unstable’ in its Windows 7 documentation.

In Microsoft’s Guidelines for Graphics in Windows 7 document, which was released yesterday, Microsoft outlined its feelings about hybrid graphics, stating that ‘Windows 7 does not offer native support for hybrid graphics systems.’ Not only that, but Microsoft added the reason for the decision saying that hybrid graphics systems ‘can be unstable and provide a poor user experience,’ and that it would ‘strongly discourage system manufacturers from shipping such systems.’ Microsoft also added that ‘such systems require a reboot to switch between GPUs.’

http://www.custompc.co.uk/news/605145/hybrid-sli-and-crossfire-unstable-says-microsoft.html#
 
Not only that, but Microsoft added the reason for the decision saying that hybrid graphics systems ‘can be unstable and provide a poor user experience,’ and that it would ‘strongly discourage system manufacturers from shipping such systems.’ Microsoft also added that ‘such systems require a reboot to switch between GPUs.’[/url]

jel se to odnosi na dva razlicita GPU kao sto su npr. ugradjena u novi MacBookPro ?? koliko se ja secam za WindowsXP se kaze da moze da se seta izmedju dva GPU bez da se, ne resetuje, nego da ne mora korisnik cak ni da se odloguje dok u Mac OS Xu mora da se odloguje da bi se preslo na drugi GPU...

jesam li dobro razumeo, ili se ovaj tekst odnosi na nesto drugo ?!?
 
Na Mac-u je to totalno besmisleno. Poenta ovakvog resenja je da sistem automatski prebaci na integrisanu grafiku kada se otkaci adapter sa racunara. Nisam siguran da li Windows XP podrzava ovo, ali Vista podrzava.
 
Ja koliko sam sve do sada razumeo, ovo je ustvari Vista onakva kako je trebala da izgleda, steta sto se to nije desilo sa prvim izdanjem iste, ali ako ovo bude funkcionisalo kako treba, tj kako su ljudi zamislili nema razloga da ne bude dobar, svakodnevni os. Nadam se da ce ostaviti classic look za one kojima se shminka ne dopada, bice puna noviteta (manje-vishe vec vidjenih), a kasnije ce se vec pojaviti gomila alata za doterivanje kozmetickog dela iste... Iz mog dosadashnjeg iskustva u radu sa Vistom, jedna ista stvar mi je uvek smetala, a to je shto mi se za nju kao optimalan izbor chini monitor od 24"+... na 22" sve je nekako pretrpano :S:
 
Poslednja izmena:
Na Mac-u je to totalno besmisleno. Poenta ovakvog resenja je da sistem automatski prebaci na integrisanu grafiku kada se otkaci adapter sa racunara. Nisam siguran da li Windows XP podrzava ovo, ali Vista podrzava.

alo!!!! ko je rekao da to nije poenta?!?????*

ja sam samo pitao da li se text koji je DukeofSerbia linkovao odnosi na slucaj dva GPU kao sto su ugradjena u novi MacBookPro?

ako se odnosi na to, onda je "steta" sto M$ sa novom verzijom Windowsa uklanja feature koji je ranije postojao...
-promenio sam recenicu da bude jasnije- ;)

(*kao da si cekao na penal... :D)
 
Poslednja izmena:
"u svakom slucaju ako se odnosi na to onda je bismisleno sto M$ ide u suprotnom pravcu"

Pa nije, to oni namerno da ti ne bi mogao da koristis njihov windows na svom macu, kao sto oni ne mogu da koriste macov osx na svom PC-u. :p
 
jel se to odnosi na dva razlicita GPU kao sto su npr. ugradjena u novi MacBookPro ?? koliko se ja secam za WindowsXP se kaze da moze da se seta izmedju dva GPU bez da se, ne resetuje, nego da ne mora korisnik cak ni da se odloguje dok u Mac OS Xu mora da se odloguje da bi se preslo na drugi GPU...

jesam li dobro razumeo, ili se ovaj tekst odnosi na nesto drugo ?!?

Izvinjavam se na off-u ali zar AMD PowerXpress ne radi upravo to bez potrebe za odlogovanjem? Naravno pod Vistom iskljucivo.
Znam npr pojedine laptopove koji koriste ovo i kombinuju HD3200 sa nekom diskretnom grafikom, kako bi se nepostojanje "Native" podrske na njima manifestovalo?
 
daste lepo procitali videli bi da nece biti native podrske, sto znaci drajveru za GPU koji budu dolazili sa sistemom nece koristiti hybrid dual podrsku.... ja samo mogu da predpostavim da su za to krivi losi drajveri Nvidie i Ati-a, samo kad se setim koliko je Nvidiji trebalo meseci da sredi stabilan drajver za Vistu... stvarno sramota, e sad jel zbog lose saradnje M$ sa njima ili njihove nesposobnosti i nemarnosti ko ce ga znati
Izgleda ce za Win7 vaziti malo drugo pravilo a to je pre svega stabilnost systema a ne neki future koji bi isao u prilog ATI-ju i Nvidiji a koji pri tome jos nije dovoljno testiran
mada sigurno sa drajverom sa sajta proizvodjaca sigurno ce biti eneblovan hybrid multi gpu...
 
@zeljko procitaj ponovo poslednji pasus DukeOfSerbia posta #289

"Not only that, but Microsoft added the reason for the decision saying that hybrid graphics systems ‘can be unstable and provide a poor user experience,’ and that it would ‘strongly discourage system manufacturers from shipping such systems.’ Microsoft also added that ‘such systems require a reboot to switch between GPUs.’"

po meni to bas i nema smisla... ako je radilo u Visti, a nisu menjali npr. strukturu/sistem drajvera zasto bi to za Windows 7 sad predstavljalo toliki problem?!? Nesto tu nije u redu ... :) (mislim da sama vest nije u redu)
 
Ljudi znajuci ekipu iiz microsofta nebi trebalo da nas iznenadi da nam pod windows 7 serviraju malo izmenjenu i frizitanu vist. Uostalom od kad se pricalo o islasku viste ako se secate prvobitni naziv je bio longhorn. Pa i kad se pojavi dok se srede sve bubice u njemu i dok narod krene da prelazi na novi OS ima da prodje jos bar 3-4 god
 
Ljudi znajuci ekipu iiz microsofta nebi trebalo da nas iznenadi da nam pod windows 7 serviraju malo izmenjenu i frizitanu vist. Uostalom od kad se pricalo o islasku viste ako se secate prvobitni naziv je bio longhorn. Pa i kad se pojavi dok se srede sve bubice u njemu i dok narod krene da prelazi na novi OS ima da prodje jos bar 3-4 god


Ljudi iz microsofta upravo i pricaju da ce Windows 7 biti samo ispeglana Vista koja imati bolje performanse i biti orijentisana na laptopove. Zato nema potrebe da ih optuzujemo bar za to. Windows 7 koliko sam shvatio donosi bolju podrsku za VEOMA veliki broj procesora kao i za 128-bitnu arhitekturu. Vista sa SP1 je koliko-toliko stabilan sistem, koji je nedoradjen. Verovatno su culi ljude da kazu da Vista nije toliko losa samo da nije toliko zahtevna...


Instalirao sam Windows 7 i vec dvadesetak dana mi bas lepo radi na starom laptopu. (1.5Mhz Dothan, 1GB rama)

Taskbar (onaj novi) nije otkljucan, ali ima fora da se otkljuca. Mada ne mogu da vidim transparenciju i onaj plavi izgled jer mi je Gm855 integrusa, lepo izgleda. Mada ovo jos uvek nije beta sasvim zadovoljavajuce radi.
 
Катастрофа...

Report: Benchmarks Show Windows 7 Pre-Beta to be Bloated, With Compatibility Issues
Jason Mick (Blog) - November 11, 2008 10:20 AM

If early testing holds true, so much for running Windows 7 reliably on a netbook

One key Windows 7 feature driven home again and again by Microsoft's Windows team is the superior system performance with respect to Vista. The team, at the recent Professional Developers Conference (PDC), showed off a netbook apparently running the OS smoothly, leading many to hope that their prayers of a smaller-footprint Microsoft OS had been answered.

Unfortunately, it seems the rosy picture painted by the development team at the WinHEC and PDC conferences might have been a bit overly optimistic. InfoWorld has done some extensive early testing on the pre-beta of Windows 7 and the results aren't very impressive in terms of improvement over Vista.

According to InfoWorld, in terms of basic system design, Windows 7 is shaping up to be a OS X like release, in that it is only a minor iteration over Windows Vista, with little change in performance.

Looking first at the kernel, both Vista and Windows 7 M3 (Milestone 3, the other name for the pre-beta) featured 97 to 100 processes. The system process also consumes a similar amount of memory to Vista, according to the writer. He states, "This was not "MinWin," the mythical, streamlined new Windows kernel that promised a clean break with the bloated Vista... In fact, as I worked my way through the process lists of the two operating systems, I was struck by the extent of the similarities."

He continues to reinforce this assertion by pointing to key subsystems such as Desktop Window Manager (dwm) and Client/Server Runtime (csrss), which were virtually identical in Windows Vista and Windows 7.

Using a test suite composed of Clarity Studio's ADO (ActiveX Data Objects), in particular, the MAPI (Messaging Application Programming Interface), and WMP (Windows Media Player) Stress workload objects, InfoWorld set to stress testing the system after examining the kernel. Windows Vista had been shown in March to be 40 percent slower under load than Windows XP, using this test suite, so how would Windows 7 fare?

The results were that Windows Vista actually beat Windows 7's pre-beta by 5 percent in database tasks, while Windows 7 scraped by with a 2 percent win in workflow tasks.

The memory usage during testing was remarkably similar -- 637MB for Vista and 658MB for Windows 7. The thread count was also very close -- 712 for Windows 7 versus 810 for Vista. InfoWorld's Randall Kennedy sums up his conclusions, stating, "In a nutshell, Windows 7 M3 is a virtual twin of Vista when it comes to performance. The few minor variations I observed during comparative testing are easily explained away by slight tweaks to the kernel (such as the aforementioned MDAC changes); they certainly don't indicate a significant performance overhaul."

The reviewer praised the updated UI, stating it was far more than an OS X clone. He argues this is the key feature of the new version of Windows, not improved performance.

However, he also points out numerous frustrating software compatibility issues that he ran across, which could indicate a repeat of Windows Vista's early problems. The Daemon Tools suite, an ISO image-mounting utility, installable under Windows XP and Vista, would not install. When the author tried to use the compatibility tab, he found himself stuck in an "endless loop of failed installations and mandatory reboots".

Additionally, Skype 3.8 would randomly crash with no apparent cause. Also, VMware Workstation would not launch virtual machines, though the exact cause of this problem was not able to be determined.

So has Microsoft tried to pull a fast one on the audience, preparing a Vista-twin with similar problems to its sibling, while deceptively promising a lean fully-compatible fresh OS? It remains to be seen if this is the case, as many changes remain in upcoming beta releases. However, with only a year to go, initial testing is indeed showing a troublesome resemblance to Vista in terms of performance and compatibility problems, a stark departure from the cheery picture painted at Microsoft's PDC.

http://www.dailytech.com/Report+Ben...ed+With+Compatibility+Issues/article13405.htm
 
Nazad
Vrh Dno