Šta je novo?

razvod kablovske po stanu

Hvala puno! :wave: A da li neko ima odgovor zbog čega mi se na UHF kanalima pogoršala slika od kako su mi stavili modem? Nije to neko drastično pogoršanje,ali je vidljivo. Da li da ih zovem da mi pojačaju signal ili tako nešto? Napomenuo bih da mi internet radi perfektno ovako.
 
PCT-TRS-6 konektori moraju da se stisnu krip kljeshtima.
Zna li neko gde ima to da se nabavi, kao i krip alat?
0001022+.jpg
 
Mislim da sam pisao o ovome...

Kompresioni konektori mogu da se nadju ili u Perseju ili u Crony-u ali oni rade pretezno sa firmama. Za krimpovanje se koriste kompresiona klešt a koštaju od 40-50 e. Sami konektori su 15-20 dinara ali na veliko.

Ali :D
Na buvljaku u prvom redu možeš da pazariš i konekore po ceni od 50 dinara po komadu i sama klešta po ceni od 50 e . To je tezga sa antenama na njoj i svakakvim kablovima. Alat i konektori su ispali iz kamiona verovatno. :)
 
Ma ja sam sva tri oblepio izolir trakom cisto da kabl ne spadne sa konektora i slika savrsena. Bacanje para na klesta i ostale gluposti, a i ne osteti se konektor, ako treba lako se i skine :p
 
Kompresiona univerzalna kljesta 25E + PDV u netiksu tamo ima i dodatak za krimpovanje RG58/59 i RG6 1000 dinara.
F nastavci na toj tezgi u prvom redu buvljaka (imaju iznad tezge veliku antenu, 2-3 metra visina) kostaju 20din.komad. Ima i drugih kablova i nastavaka.
U AntenaAll je 100 nastavaka 800dinara.

Pozdrav Kvascev

PS. Posle postenog prekabliranja, slika poprilicno bolja (na digitalnoj sa kvaliteta 3-5 otislo na 5-7 od mogucih 10)! Vodite racuna i o izvorima smetnji!
 
Nazad
Vrh Dno