Šta je novo?

Wii - Opšta diskusija

Zaboravio si plavu pecurku od power up-a (smanjuje te pa mozes da trcis po vodi) , i bas igram ovaj suma nivo al vise lici na mocvaru :p Inace igra je dobra , al se meni i dalje najbolji SMB3 . Svetovi ovde izgledaju nekako mali.
 
Poslednja izmena:
Rabbids Go Home i muzika od Bregovica! AHAHAHA! Kad sad nisam umro!
Crkoh od smeha! Pice zecovi sa sve trubama i cepaju "Kalasnjikov"! AHAHAHAHA! Pa ovo nije normalno! :):):) Blesava igra do bola !!!
 
Rabbids Go Home i muzika od Bregovica! AHAHAHA! Kad sad nisam umro!
Crkoh od smeha! Pice zecovi sa sve trubama i cepaju "Kalasnjikov"! AHAHAHAHA! Pa ovo nije normalno! :):):) Blesava igra do bola !!!

JAAAAKO DOBRA IGRA :d :d :d Cini mi se da se polako vracaju Rayman-u i to me bas raduje.

Gitaru sam stavio na "standby" zbog ove igre :guitar:
 
Zecove sam skinuo pre nekih 5-6 (ma kakvih 5-6... hmm ima sigurno vise od 10...) dana i dao klincu i on pocne da igra i ja pravim cudnu facu tipa-odakle se bre ova muzika cuje... kad sam skontao vristao sam od smeha pola sata i zvao sve redom prijatelje da dodju da vide... znaci igra je vrh a evo i klinac se ne skida sa nje... odaaavno, bas odavno nisam video zarazniju i bolju igricu za ubijanje vremena i da te tako lepo nasmeje... :d:banana::p
 
Poslednja izmena:
Doneo sam crni Wii iz Engleske, oni poceli rasprodaje pred Bozic i izasao me 185 eur sa dodacima.
E sad me naravno interesuje kako da uradim taj softmod ili ako je previse komplikovano gde u BGD da to odradim?
 
Pocinje sa LEH500xxxx.... Dobro je, hvala puno na informaciji.

Ne razumem najbolje samo ovaj deo iz uputstva sa gbatemp.net:
"Setting up the SD Card
1st download the precompiled link modify.zip by emailing [email protected]"

Da li to znaci da moram da posaljem prvo mail na tu adresu da bih dobio taj modify.zip, a da nema nigde da se skine vec gotov?

Hvala jos jednom.
 
Gde kupiti Wii sa chipom?

Hteo sam da kupim Wii sa chipom u virtualnom centru ili tako nesto, i tamo su ostali bez ijednog. Imaju samo neke nove Wii koji nemogu da se chipuju zato sto imaju novu plocu...

Sad mene zanima sta je bolje novi ili stari Wii? Da li nesto gubim sa starim hardverom? Verujem da ce kad tad izaci chip i za taj novi, ili je mozda izasao a ovi pojma nemaju.

Ili je mozda bolje da probam samo softverski?
 
^^ Odradiš softverski i vidiš da ti čip nije potreban i zaboraviš na ugradnju skroz.

TOP 25 igara prema IGN
http://wii.ign.com/articles/104/1048874p25.html

25) De Blob
24) No More Heroes
23) Wario Land: Shake It!
22) Rabbids Go Home
21) Wii Sports Resort
20) Dead Space Extraction
19) Muramasa: The Demon Blade
18) Resident Evil 4: Wii Edition
17) Boom Blox: Bash Party
16) Excitebots: Trick Racing
15) Super Paper Mario
14) Lost Winds: Winter of the Melodias
13) Mario Kart Wii
12) Punch-Out!!
11) Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure
10) Tiger Woods PGA Tour 10
09) MadWorld
08) Okami
07) Guitar Hero 5
06) New Super Mario Bros. Wii
 
.....a najbolja je super mario gAlAxy ..lol
 
Igrao si je?

Odigrao sam NSMB Wii pre neki dan i premišljao se koja je bolja Mario igra.
SMG ima bolju muziku, duže se igra, bossovi i neprijatelji raznovrsniji, table raznovrsnije...
a NSMB Wii ima multiplayer...
 
I ja sam skoro zavrsio sa drugarom NSMB Wii. Odlicna igra. Povratak korenima sa dodatkom multiplayer-a.
Smatram samo da bi 4 igraca mozda bilo malo mnogo, pogotovo na poslednjih par "svetova" mada ko zna. :)
Uglavnom, odlicna zabava je zagarantovana.
 
Ajde da se ja ubacim sa pitanjem oko softmoda. Uzeo sam juce wii, od nekog lika kome je stojao u kutiji (nikad nije ni probao :)) Sve novo upakovano, +2x wii remote...

E sad, hocu i ja da uradim soft mod, ali verzija FW unutra je neka staraaaa 2.1 . Pitanje je sledece, da li prvo da update na 4.2 pa onda softmod, ili da ga nosim ovakvog kakav je?
 
Ajde da se ja ubacim sa pitanjem oko softmoda. Uzeo sam juce wii, od nekog lika kome je stojao u kutiji (nikad nije ni probao :)) Sve novo upakovano, +2x wii remote...

E sad, hocu i ja da uradim soft mod, ali verzija FW unutra je neka staraaaa 2.1 . Pitanje je sledece, da li prvo da update na 4.2 pa onda softmod, ili da ga nosim ovakvog kakav je?

Taj koji ti bude radio softmod ce ga update-ovati pa krekovati tako da ne moras nista da radis... pogotovo sto mislim (ali nisam siguran) da kreka nema za najnoviju verziju softvera...

Pozz
 
Evo jedne "interesantne" igre za Wii. Za sad postoji samo japansko izdanje ali drzimo fige da i ostatak sveta dobije svoju verziju. I ko posle ovakve igre moze reci da Wii nije ozbiljna platforma :d

Muscle March by Namco :-devil-:
 
Pozdrav svima!

I ja stigoh u wii club nedavno, pa imam po koje pitanje... ;)

Qpio sam novu konzolu dobijenu na smoki nagradnoj igri,
na njoj je firmware verzija 3.4E i razmishljam se da li da odvojim mnogo vremena i uputim se u softmod ili da odvojim malo para za chipovanje?

U stvari zanima me, koje su bitne razlike izmedju ugradjivanja chipa i softmoda?

Prochitao sam da se pomocju softmod-a moze omogucjiti i pokretanje igrica sa externog hdd-a utaknutog u usb i to mi je vrlo privlachna kombinacija (nema rezanja diskova, ubacivanja/izbacivanja itd), bash je praktichno. Jel to omogucjava i ugradnja chipa takodje?

Da li postoje neka ogranichenja u smislu "ako se uradi softmod onda necje raditi neke igrice" ili "sa chipom radi manje igrica nego sa softmodom" ili sl. ili je to svejedno?

Gde se u BG-u radi softmod ili chipovanje i koliko to koshta otprilike?

Btw, lala je rekao "Trenutno je bolje updateovati pa onda raditi softmod. Manje muke. ", a koliko sam se ja uputio u prichu, update na 4.2 update-uje i bootv2 na v4 or something, pa u tom sluchaju necjesh mocji da pravish ili bar da iskoristish one NAND backup-e ako neshto krene naopako, tj. zar nije bolji savet da se ne radi update na 4.2 zvanichno preko nintenda nego da se ruchno odradi po uputstvu sa
Kod:
http://gbatemp.net/index.php?showtopic=171901
?

Poshto sam dobio konzolu samo sa jednim wiimote i nunchakom, gde savetujete da uzmem dodatne? Neki lik iz NS je prodavao komplet za 40eur, ali vishe nema, a inache su po prodavnicama dosta sqplji...

I na kraju ako mi sve sa modovanjem/chipovanjem prodje kako treba, i ako sme ovde da se okachi, jel mozete da navedete neke sajtove sa kojih skidate te "backup kopije" igrica?

Eh da, i poshto imam hdtv, negde sam prochitao da je dobro uzeti komponentni kabl, tj. da se dobije na kvalitetu slike dosta u odnosu na kompozitni koji dolazi uz wii... Gde kod nas ima da se uzme taj komponentni kabl i koliko otprilike koshta i kakva su vasha isqstva sa tim?

o/
 
Poslednja izmena:
Prochitao sam da se pomocju softmod-a moze omogucjiti i pokretanje igrica sa externog hdd-a utaknutog u usb i to mi je vrlo privlachna kombinacija (nema rezanja diskova, ubacivanja/izbacivanja itd), bash je praktichno. Jel to omogucjava i ugradnja chipa takodje?

Da li postoje neka ogranichenja u smislu "ako se uradi softmod onda necje raditi neke igrice" ili "sa chipom radi manje igrica nego sa softmodom" ili sl. ili je to svejedno?

Gde se u BG-u radi softmod ili chipovanje i koliko to koshta otprilike?

Btw, lala je rekao "Trenutno je bolje updateovati pa onda raditi softmod. Manje muke. ", a koliko sam se ja uputio u prichu, update na 4.2 update-uje i bootv2 na v4 or something, pa u tom sluchaju necjesh mocji da pravish ili bar da iskoristish one NAND backup-e ako neshto krene naopako, tj. zar nije bolji savet da se ne radi update na 4.2 zvanichno preko nintenda nego da se ruchno odradi po uputstvu sa
Kod:
http://gbatemp.net/index.php?showtopic=171901
?

Poshto sam dobio konzolu samo sa jednim wiimote i nunchakom, gde savetujete da uzmem dodatne? Neki lik iz NS je prodavao komplet za 40eur, ali vishe nema, a inache su po prodavnicama dosta sqplji...



Eh da, i poshto imam hdtv, negde sam prochitao da je dobro uzeti komponentni kabl, tj. da se dobije na kvalitetu slike dosta u odnosu na kompozitni koji dolazi uz wii... Gde kod nas ima da se uzme taj komponentni kabl i koliko otprilike koshta i kakva su vasha isqstva sa tim?

o/

Sa pojavom novih igara tipa NSMBWii softmod je obavezan.
Sa softmodom neke igre ne rade (starije neke). Da su vredne, već bi bilo rešenja za njih...

U Beogradu čipovanje (oko 5k), u NS softmod (2k).

Odlično je ono uputstvu. Samo isprati svaki korak i dooobro pročitaj sve.

dodatni kontroleri: http://tinyurl.com/ydv3d4h , samo u prodavnicama.

Komponentni kabel je mnogo bolji za HDTV, košta cca 2k, naćeš ga u svakoj bolje opremljenoj radnji tehničke opreme.
 
Zdravo svima i ja sam ponosni vlasnik wii konzole.Imam jedan problem i ne znam kako se resava.Igrice koje sam skidala sa torenta neke ne mogu da pokrenem jer mi trazi update.Chipovana mi je konzola.Serviser mi je rekao da mogu samo da koristim pal igre da li je to tacno?Da mi se ovakve stvari ne bi desavale na sta bi trebala da obratim paznju?Unapred zahvalna na odgovorima ali meni ovde nista nije jasno.Pozz Kristina
 
Zdravo svima i ja sam ponosni vlasnik wii konzole.Imam jedan problem i ne znam kako se resava.Igrice koje sam skidala sa torenta neke ne mogu da pokrenem jer mi trazi update.Chipovana mi je konzola.Serviser mi je rekao da mogu samo da koristim pal igre da li je to tacno?Da mi se ovakve stvari ne bi desavale na sta bi trebala da obratim paznju?Unapred zahvalna na odgovorima ali meni ovde nista nije jasno.Pozz Kristina

Nije tacno , serviser nema pojma . Poslacu ti poruku kako da koristis NTSC:banana:
Usput izasao FF crystal bearer , igra nema BCA ; izasao update za wiikey 2 (sredjuje BCA) .
 
Poslednja izmena:
Ako se razumeš u računare i znaš engleski ne bi trebao da bude problem. Važno je samo da nađeš odgovarajući guide za tvoj wii i system meni .
Rizik postoji, ljudi su brickovali svoje Wii-je, prvenstveno zbog jednog razloga - nisu ispratili ceo guide.
 
Ako se razumeš u računare i znaš engleski ne bi trebao da bude problem. Važno je samo da nađeš odgovarajući guide za tvoj wii i system meni .
Rizik postoji, ljudi su brickovali svoje Wii-je, prvenstveno zbog jednog razloga - nisu ispratili ceo guide.

Tjah, znam odlicno i jedno i drugo tako da nije u tome problem. Veci je problem sto nisam u materiji pa sam prilicno zbunjen izrazima koji se tamo pojavljuju tipa "homebrew", "dop ios" i slicno - kad nisi u toku to zvuci sve prilicno komplikovano samim tim sto je novo.

Imam novi crni wii koji navodno ne moze da se chipuje jos uvek (bar su mi tako rekli), a i ne daje mi se 5k ako bas ne mora. Na njemu je original 4.2 sistem, a mislio sam da koristim ovo uputstvo:
http://gbatemp.net/index.php?showtopic=171901

Jedini mozda problem je sto imam samo SDHC karticu od 4Gb, a ovde kazu da bi "preferably" trebalo da bude non-SDHC, ali takvu nemam...
 
Kako ti počinje serijski broj na Wii-ju ? (prva tri slova i prva 2 broja su potrebna, npr LEH28 ili sl.)

Uvek možeš da probaš sa tom SDHC karticom, pa ako radi-radi, ako ne -pazari neku od 1 ili 2Gb , one rade sigurno.
 
Nazad
Vrh Dno