Šta je novo?

Wii - Opšta diskusija

Hakovana je naravno, kao sto sam rekao, igraju deca neke wbfs-ove, ali ne mogu da igraju skylanders, to nesto nece da radi. Inace, na tom plavom Wii-u nema usb-a sa strane, imam dva pozadi jedan iznad drugog.
 
u ovaj usb pokusaj da ubacis flesku, a u drugi skylanders:wii_unbox_usb_port.jpg
 
A jel treba nešto dodatno da se šetnje u igri, tj u usb loader-u? Tamo ima gomila nekih opcija. Kao sto sam ranije rekao, mnoge igrice se kao startuju, ali je ekran crn. I ništa se ne desi, odnosno negde se restartuje wii sam.
 
kod mene radi 95% igrica, mada ja nisam sam hakovao konzolu.
dok su ga igrali, skylanders je klincima zanimljiviji na pc-ju bio.
i sve rade na isti nacin, tj. bez podesavanja po usb loaderu ( ako ih i ima ).
 
Nisam ni ja sam hakovao konzolu, i rade igre koje je napakovao taj lik, a od o ih koje sam ja skinuo rade poneke.
 
Sada, za cenu za koju moze da se nadje plus tolika biblioteka odlicnih naslova... i te kako se isplati :)
 
Posle ovoga lagano picis pirate? Nema muke? Nesto se razmisljam da uzmem wii , prvi put da kupim nitendo.. nzm dal se isplati sta vi mislite o tome?

Wii možeš da nađeš za oko 70e. Hakovana konzola omogućava igranje igara sa GB/GBC, GBA, NES, Snes, Nintendo64, SegaMaster, SegaGameGear, SegaMegaDriveII, GameCube i naravno Wii konzole. Bukvalno ulitimativna Nintendo i retro konzola.
Inače sama konzola je prilično mala, tiha, kvalitetna i teško se kvari, jedino se optika može pokvariti ali za hakovanu konzolu ti optika ni ne treba.
 
ja imam problem sa wbfs igrama...neke kada pokrenem dobijem crn ekran, settings i start dugme bez slike..i kada pokrenem, samo se restartuje u onaj Wii mode i to je to..i tako za gomilu igrica, a opet neke rade....tako da mi hack generalno radi...ali ne i igre
 
ja imam problem sa wbfs igrama...neke kada pokrenem dobijem crn ekran, settings i start dugme bez slike..i kada pokrenem, samo se restartuje u onaj Wii mode i to je to..i tako za gomilu igrica, a opet neke rade....tako da mi hack generalno radi...ali ne i igre

Skoro sam radio hack jedne konzole i to se dešavalo, probao sam razne stvari nisam uspeo da sredim.
Onda sam formatiorao konzolu i odradio ponovo hack i sve radi bez problema.

Preporučujem ti uradiš isto, formatiraj konzolu i odradi ponovo hack.
 
Uh, hvala za predlog, ali u ovom trenutku je to bas cimanje, a i kosta...morao bih da nosim opet nekom da mi to uradi...mislio sam da li ja nesto pogresno radim, ili treba da se nesto setuje..to sam da uradim je veoma slozeno, nisam nikada radio, a ne bih da zeznem konzolu.
 
Šta se dešava sa Wii U da li je razbijena, ili je tolika nezainteresovanost da je još zaklučana :) ?
 
Ljudi jel ima za ovu konzolu negde u Beogradu da se kupi Call of duty 3 i gde?
Ne razumem se u ovo,sestric me smara pa ako neko moze da me uputi gde da vidim.
I videh da je ima i po torentima za skidanje onako "licencirano" ;) pa me zanima ako tako skidam jel treba neke posebno narezivanje ili klasika?
I ako neko ima neki dobar link torent za taj treci deo nek mi posalje na PP ;)
 
Poslednja izmena:
Rezes u iso fajl standarno.
Naravno ako konzola moze da ti cita takve diskove.
⊙_⊙
 
Uzeli smo Wiimote Plus RVL-A-PNRB (crveni, Mario edition).
Kada udjemo u USB Loader GX Wiimote se ugasi. :(
Ima li nekog resenja?
 
Uzeli smo Wiimote Plus RVL-A-PNRB (crveni, Mario edition).
Kada udjemo u USB Loader GX Wiimote se ugasi. :(
Ima li nekog resenja?

Ne znam tacno gde ti je zapelo, ali ako su kineske "original" kopije u pitanju one uglavnom ne rade u homebrew aplikacijama. Originali rade. Kad krene igrica onda rade i kinezi.
Da li to u pitanju ili nesto drugo?
Ako je to uvek ti je potreban barem 1 original :)

Ili sa druge strane mozda ti je potrebna nova sinhronizacija?
 
Poslednja izmena:
Ne znam tacno gde ti je zapelo, ali ako su kineske "original" kopije u pitanju one uglavnom ne rade u homebrew aplikacijama. Originali rade. Kad krene igrica onda rade i kinezi.
Da li to u pitanju ili nesto drugo?
Ako je to uvek ti je potreban barem 1 original :)

Ili sa druge strane mozda ti je potrebna nova sinhronizacija?

Hvala na odgovoru.
Original je 100%.
Radi kada smo u Wii meniju, medjutim kada se startuje USB Loader gubi sinhronizaciju. Ako startujemo neku Wiiware igru direktno, bez ulaska u Loader, radi.
Na Wii U radi bez problema.
 
Pozdrav svima , vidim da tema nije aktivna punih 10 meseci , ali meni treba pomoc pa nema boljeg mesta od ovog da je zatrazim. Naime , zelim da kupim na poklon devojci Wii konzolu jer znam da se njoj to dopada , ja sam vise za PS , nebitno skroz. Zanima me sad na sta treba da obratim paznju pri kupovini ? Koja je najnovija verzija , da li bas nju treba da jurim ili neku stariju ? Vidim koliko pisete da su igrice unazad kompatibiline pa onda kontam da je najbolje kupiti najnovije ? Da li je to tacno ?

Zelim takodje da joj ajde da kazem omogucim da igra razne igrice , vidim da mnogi pominju hakovanje/softmod i slicno , zanima me da li je to potrebno raditi ukoliko se kupi nova konzola ? Ja ni ne znam sta to tacno predstavlja , uopste nisam upoznat sa hakovanjem konzoli i slicno , bukvalno 0 .

Zanimaju me prakticno svi detalji jer nikada nisam posedovao Wii , a ne znam ni nikoga ko ga sada poseduje (igrao sam samo kada je sestric doneo iz Nemacke par dana nakon izlaska i to je to , bese davno). Bukvalno me sve zanima , od toga koji kupiti , sta treba srediti , sta treba da ima od dodataka da bi imao potpuni ugodjaj , koliko treba onih daljinaca , dzojstika , cega sve vec pomocu se igraju igrice :D

Iskreno kazem da ne znam nista , pa mi trebaju infomracije od 0 bukvalno. Na kp sam gledao one (valjda) starije konzole . odnosno Wii pa me zanima da li se to isplati za nekih 100ak eura ili kupiti najnoviju ? Ako uzimam polovnu veoma mi je bitno da bude u originalnom pakovanju i to sve.

Nadam se da ce mi neko odogovoriti i puno vam hvala. Pozdrav za ekipu sa benchmarka cheers
 
Niko bas nista ? Pomagajte molim vas , stize nova godina polako :)
 
Kada pricamo o Wii (ne o Wii U), razlika izmedju novog i starog modela koliko ja znam je ta što stari model ima i portove za Game Cube joystick, ali ako ne planiraš da igraš GC igrice, to ti je nebitno.
Softmod se radi da bi mogao da igraš piratske igrice preko usb (flešić ili eksterni hard disk). Uputstva imaš na internetu, i nije ni teško ali ni lako da se odradi.
Za kontrolere pored glavnog kontrolera za neke igrice treba ti i onaj drugi deo, nunchuck:

fd9ef68f0d40644d2e6fa9b609ba6580.jpg



Takodje neke igrice zahtevaju motion plus (neki dodatni senzor pokreta) kojeg noviji kontroleri već imaju ugradjen i piše na njima dok za starije su kupuje posebno:

21884e8bfa91a3f63f5d8dab6d378ed6.jpg


4cb8868855235eae2767b89b3dd16404.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima , vidim da tema nije aktivna punih 10 meseci , ali meni treba pomoc pa nema boljeg mesta od ovog da je zatrazim. Naime , zelim da kupim na poklon devojci Wii konzolu jer znam da se njoj to dopada , ja sam vise za PS , nebitno skroz. Zanima me sad na sta treba da obratim paznju pri kupovini ? Koja je najnovija verzija , da li bas nju treba da jurim ili neku stariju ? Vidim koliko pisete da su igrice unazad kompatibiline pa onda kontam da je najbolje kupiti najnovije ? Da li je to tacno ?

Zelim takodje da joj ajde da kazem omogucim da igra razne igrice , vidim da mnogi pominju hakovanje/softmod i slicno , zanima me da li je to potrebno raditi ukoliko se kupi nova konzola ? Ja ni ne znam sta to tacno predstavlja , uopste nisam upoznat sa hakovanjem konzoli i slicno , bukvalno 0 .

Zanimaju me prakticno svi detalji jer nikada nisam posedovao Wii , a ne znam ni nikoga ko ga sada poseduje (igrao sam samo kada je sestric doneo iz Nemacke par dana nakon izlaska i to je to , bese davno). Bukvalno me sve zanima , od toga koji kupiti , sta treba srediti , sta treba da ima od dodataka da bi imao potpuni ugodjaj , koliko treba onih daljinaca , dzojstika , cega sve vec pomocu se igraju igrice :D

Iskreno kazem da ne znam nista , pa mi trebaju infomracije od 0 bukvalno. Na kp sam gledao one (valjda) starije konzole . odnosno Wii pa me zanima da li se to isplati za nekih 100ak eura ili kupiti najnoviju ? Ako uzimam polovnu veoma mi je bitno da bude u originalnom pakovanju i to sve.

Nadam se da ce mi neko odogovoriti i puno vam hvala. Pozdrav za ekipu sa benchmarka cheers


-Wii U, poslednja Nintendo konzola (izašla 2012.), pušta igre u HD-u, ima podršku i za Wii igre pored naravno novijih Wii U igara. Ima tablet kontroler, podržava i Wii kontrolere.
Može se veoma lako hakovati za Wii U igre, a može i za Wii igre. Cena konzole preko oglasa je 200-250e.
-Wii, predposlednja Nintendo konzola (izašla 2006.), pušta Wii igre u SD (kao i PS2), ima kontrole na pokret Wii Remote i Nunčak. Može se hakovati ali je malo teže nego za Wii U za koji je hack vrlo jednostavan.
Cena konzole preko oglasa je 50-100e.

Obe konzole su veoma izdržljive i teško se kvare, pogoto ako misliš da hakuješ, samo obrati pažnju da ekran Wii U kontrolera nije polomljen. Ako misliš da igraš u više igrača, još jedan Wii Remote kontroler ti je obavezan u svakom slučaju, on je preko oglasa oko 2000 din.
Wii U igre su neuporedivo lepše pošto su naravno rađene za HD konzolu, dok Wii SD rezolucija izgleda prilčno zastarelo i loše na modernim televizorima. Wii U je u svakom slučaju bolji izbor ali je zato i u proseku oko 150e skuplji.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima i posle toliko vremena , znaci bolje je kupiti Wii U po nekom mom zakljucku , puno hvala :)
 
koja verzija cIOS-a se preporucuje za Wii?
probao sam USB Loader GX sa USB ext4 particijom i nesto se zalio da je verzija cIOS-a losa, mada (neke bar) igrice rade.
 
Skoro sam radio hack jedne konzole i to se dešavalo, probao sam razne stvari nisam uspeo da sredim.
Onda sam formatiorao konzolu i odradio ponovo hack i sve radi bez problema.

Preporučujem ti uradiš isto, formatiraj konzolu i odradi ponovo hack.
Imam i ja silne probleme, neke su igre radile neke ne, sad neće ni jedna. Ako možeš da pomogneš oko tog, kako se vraća na početno stanje, kako kažeš format... Nisu mi baš jasne stvari oko konzole, izmene IOS a ne mogu da razumem i celu tu strukturu.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Moze li pomoc oko hack-a, neki noviji tutorijal, nasao sam na youtube nesto, ali ne znam je li to to? Hvala

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Vrlo prosto, ima wizard mihack, sakupi sve fajlove koje traba sam i samo pratiš uputstvo.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Ako to nkje muka samo u inbox link , hvala!

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Jos jednom molba za pomoć :)?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Guglaj modmii

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno