Šta je novo?

Wii - Opšta diskusija

Definitivno ću uzeti Nintendo WiiU prvom prilikom.

Gledao sam malo oglase i video da se dosta nude Bundle-ovi najčešći su MarioKart, Zelda Premium i LegoCity pa me interesuje koji uzeti od ova tri jer se cena razlikuje 5-10€ gore dole.

Isto tako me interesuje da li vredi uzimati onaj volančić za Mario Kart ili je to čista glupost? :)

Još jedan savet da mi kažete što uzeti od dodatne opreme što ne ulazi u bundle ili standardna pakovanja a da zaista vredi da ne bude da uzmem nešto što ću uključiti 2 puta i nikad više.


Preporuka za Mario Kart bundle, to je igra koja će se verovatno najviše igrati a i najlepši je paket, a i uz Zelda paket ide digitalna kopija igre umesto fizičke.

Od dodatne opreme ti samo treba par Wii Remote kontrolera (zavisno koliko će ljudi igrati od jednom) i jedan Nunchak koji ćeš koristiti za Wii igre.


@-ShonE-
Sve Wii igre su 480p (i to samo ako se koristi komponentni kabal), tako da ne izgledaju baš najbolje na LCD TV-u, a pogotovo na većim dijagonalama.
Tako da je razlika baš ogromna u odnosu na Wii U igre koje izgledaju mnogo lepo.
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam za wii stare igrice za snes, N64 ali one su u wad formatu. Odradio sam softmod, ali sta mi preporucujete da koristim za te wad fajlove i da li je bolje da skinem neki emulator i da koristim klasicen rom-ove za stare igrice?
 
Skinuo sam za wii stare igrice za snes, N64 ali one su u wad formatu. Odradio sam softmod, ali sta mi preporucujete da koristim za te wad fajlove i da li je bolje da skinem neki emulator i da koristim klasicen rom-ove za stare igrice?
U svakom slucaju preporuka je da napravis backup NAND-a i koristis EMU NAND. Onda mozes bez bojazni da instaliras sta god.
Nisam se puno bavio emulatorima, jer ionako ima vec mnogo dobrih igrica za Wii ukljucujuci i WiiWare.
Trenutno koristim kombinaciju USB LoaderGX, PostLoader, i neek2o. Mada mislim da je i WiiFlow dobar.
Steta sto je ModMii alat napusten.
Mozda nadjes nesto korisno ovde
https://dl.dropboxusercontent.com/u/101209384/MasterPiece/Wiiflow_Pack.html
poz
 
Ja sam odradio softmod koristeci ova uputsva i odradio sam NAND backup, to je odmah na pocetku medju prvim stvarima tamo. Tu sam dobio i nekoliko loader-a
 
Mogu ja kasnije da upload-ujem sve emulatore sa sd kartice a koju sam dobio sa konzolom, mislim da su svi emulatori tu
 
Nasao sam ovde emulatore za sve starije verzije nintenda i koristicu njih.
Bolje tako nego da instaliram igrice u wad formatu jer mogu da prave problema ako je neki file nispravan, (bar tako kazu).
 
Узео сам конзолу Rev001(kor), 3,2U. Шљака све кад се повеже на тв али немам ништа за пробу. Проблем је у томе што не могу да софтмодујем јер су ми све сд картице хц. Имате ли неки савет како да одрадим без картице или морам да сачекам уторак док ми стигне картица. Планирам да играм преко усба.
 
Meni iz nekog razloga samo Configurable USB Loader hoce da prepozna USB Flash dok drugi (recimo USB Loader GX) nece. Flash je formatiran u FAT32. Da li kod vas svi loader-i vide usb uredjaj?

Da li neko koristi komponente kablove koje prave kinezi? Ja sam narucio OVAJ jer trenutni composite koji imam sa 3 cinca, daje slab kvalitet slike. Sa komponentnim kablom bi trebao da dobijem 480i
 
Hvala svima na pomoc! Sada mi sve radi kako treba. Flesh mi je pravio problema ali nabavio sam rack za jedan HDD koji imam iz starog laptopa i radi super i sa fat32.

Imam jedno pitanje, da li je moguce da kada iz igre stisnem Home dugme da izadjem nazad u loader a ne u wii menu?
Da ne moram ponovo da pokrenem loader da bih pokrenuo drugu igricu.

@lrdvejder
Mora SD dok radis softmod, a posle mozes da koristis i ove sto ti kazes "хц" :) Koliko sam ja razumeo od verzije 4.x ubacili su podrsku i za SDHC pa mozes da koristis do 32GB kartice ali dok radis softmod koristis neke programe koji podrzavaju samo SD.
 
Успео сам да све средим још пре пар дана. Дигао на 4,1у и гута све. Само са нађем веће складиште пошто ми је УСБ само 4 ГБ. Вероватно ћу данас узети неки од 16 за почетак.

Игре ми раде само када их ја конвертујем и убацим преко менаџера на форматиран уређај, никако неће већ скинуте и убачене у wbfs фолдер.
 
Jel kacio neko dzoje na komp? Ja kupio neki bedni bluetooth za 200din, jedva povezao, zezao se sa toshiba stackom 2 sata... Namestim,povezem,ali jedva da je responsivan,skoro da ne reaguje dzoj...
Jel zna neko proveren blutut, da se povezuje bez problema i da radi normalno?

Prosao sam wii pre godinu i po,ali mi se sad prelazi skyward sword,nisam ga zavrsio ranije... Na dolphinu cepa kako radi,kvalitet slike boli glava,ali me zeza povezivanje :(
 
Jel kacio neko dzoje na komp? Ja kupio neki bedni bluetooth za 200din, jedva povezao, zezao se sa toshiba stackom 2 sata... Namestim,povezem,ali jedva da je responsivan,skoro da ne reaguje dzoj...
Jel zna neko proveren blutut, da se povezuje bez problema i da radi normalno?

Prosao sam wii pre godinu i po,ali mi se sad prelazi skyward sword,nisam ga zavrsio ranije... Na dolphinu cepa kako radi,kvalitet slike boli glava,ali me zeza povezivanje :(

Ja sam probao nekoliko USB BT stika i kod vecine je problem bio sa povezivanjem Motion Plus-a. Jedino je jeftin Manhattan odradio posao kako treba. :)
 
Evo sad sam probao i igru koja ne zahteva motionplus, New super mario.... Lag je ogroman,znaci problem je do njesra blututa... Ne znam samo kako ljudi po forumima pisu da im radi na "$1-2 ebay dongles",kad je i moj takav pa ne radi :D
Inace se povezuje sada kao iz topa na toshiba program,ali dzaba kad je spor...
 
Imam ovaj USB BT stik:

mhbt.jpg
 
ja imam problem kada pokrecem neku GC igricu, wii se nasumicno gasi. Koristim Dios Mios i gasi se sa svim emulatorima.
Da li kod vas rade GC igrice normalno?
 

Imam jedno pitanje, da li je moguce da kada iz igre stisnem Home dugme da izadjem nazad u loader a ne u wii menu?
Da ne moram ponovo da pokrenem loader da bih pokrenuo drugu igricu.
Može USB Loader GX pošto njega koristim. Postoji opcija u konfiguraciji ali se ne sećam kako se zove. Nemam Wii pri ruci trenutno i tek sada vidim post :)
 
Hvala, nasao sam.
Uspeo sam i GC Mario Shunshine da sredim, prebacio sam ga na SD karticu i sada radi.
 
Da li neko moze da me uputi kako da uradim Softmode za Wii konzolu (paket sa london olympics 2012), koliko sam video verzija softvera je 4.3E. Iskreno, strah me je da nesto ne zeznem klincima, posle ce biti suza na sve strane :D
Hvala unapred!
 
Da li neko moze da me uputi kako da uradim Softmode za Wii konzolu (paket sa london olympics 2012), koliko sam video verzija softvera je 4.3E. Iskreno, strah me je da nesto ne zeznem klincima, posle ce biti suza na sve strane :D
Hvala unapred!

Ja sam moj Wii softmod-ovao prateci ovaj guide. ;)
 
Da li moze da se od wbfs fajl napravi disc i da se regularno koristi za igranje. Konkretno moje dete igra skylanders trap team i izgleda da je disc oštećen, uvek zaglavi na jednom mestu. Ta igra ne može da se igra sa USB diska.
 
Kako je moguće da nešto ne može da se igra sa WBFS? Da li si siguran?

Skinuću i probaću kod mene, ali čim postoji po netu i torentima odgovarajući WBFS fajl, to bi trebalo da radi. Klinac više ne ubacuje diskove jer smo sve skinuli kao WBFS i smestili na veliki USB disk, mnogo je udobnije.
 
Ja sam probao i nece, skoro pa da nece nijedan wbfs...uglavnom mi crn ekran :)
Inace moja konzola je https://www.nintendo.co.uk/News/2011/Challenge-Mario-and-Sonic-with-the-new-blue-Wii-bundle-252797.html i ima samo dva usb-a, sto znaci da jedan ide za ext hdd, a drugi za portal. Negde sam citao nesto da to ne moze valjda zbog portala sto i hdd i portal moraju da budu na istom usb-u, pa je to valjda problem. Mozda i moze, ali sam ja tu totalni duduk, skinuo sam gomilu tih igara, ali skoro pa da nijedna ne radi.
 
konzola ti mora biti hakovana da bi igrao takve igrice ?
kao externi usb se koristi onaj blizi ivici konzole.
 
Nazad
Vrh Dno