Šta je novo?

Wii - Opšta diskusija

Kakav maler mi se desio...Samo što sam otišao iz sobe mali komšija mi shebao sd card slot...Šta sada da radim?Gde su najbolji servisi za WII?Taman se spremao da ga hakujem...

Дај га комшијином тати да га носи на поправку. Озбиљно.
 
Jel zna neko odakle bih mogao mogao da skinem no more heroes 2 iso koji bi radio na dolphin emulatoru? Igrao sam letos prvi deo na ps3 a posto nemam wiija a sve mi se cini da nece raditi hd verziju dvojke za ps3 ovo mi je jedina opcija. btw isto pitanje i za madworld, igra izgleda odlicno :)
 
Ja sam skinuo sa običnog torrent trackera wbfs verziju za wii, sada ne znam da li to može da se mountuje u dolphin ali znam da može da se "odkompresuje" preko wii game manager-a i da ti ponovo bude u iso...

Doduše skidao mi je 4 dana na 16mbit netu...
 
Pa cim je iso trebao bi da moze u dolphinu, nisam jos ni 1 igru probao sa dolphinom, igrao sam se malo sa ds emulatorom, da vidim kakve ja to nitendove igre propustam, i to radi dosta dobro i dosta. Stavio sam sad da se skida taj manager i neku verziju NMH2 ali nigde nisam nasao wbfs verziju drugog dela, pa sam stavio neku Wiisos valjda ce moci i sa tom, ide relativno brzo a i nije velik torrent pa ce biti brzo gotovo
 
Pitao me je drug nesto, a posto ja ne znam prenecu ovde :)

Drug ima Wii i flesovan mu je da mu rade pirati. Na externom hdd mu se nalaze igrice (.iso valjda), kako on moze da ih pokrene odatle? Ili mozda mora da ih reze?
 
Pitao me je drug nesto, a posto ja ne znam prenecu ovde :)

Drug ima Wii i flesovan mu je da mu rade pirati. Na externom hdd mu se nalaze igrice (.iso valjda), kako on moze da ih pokrene odatle? Ili mozda mora da ih reze?

Ima vise programa (WBFS Manager, Wii backup manager...) i sa njima mora prvo da se formatira taj hard a onda isto preko njega da se prebace igrice (ne mogu prosto da se kopiraju .iso fajlovi) ... e sad se ne secam tacno ali treba cini mi se usb loader... ima na netu precizno sta i kako...
 
Ima li neko iz BG-a dosta igrica da mi prekopira na hdd,mrzi me da skidam...a i starije se tesko nalaze na torrentima...a linkovi su uglavnom mrtvi :/
 
Externi hdd moze biti formatiran i kao ntfs, sto je i najbolja opcija, tako da se disk mozete koristiti i za druge podatke.Noviji Configurable USB Loader i USB LoaderGX citaju ntfs bez problema, a i daju opciju izbora particije na kojoj su igrice, iste treba staviti u folder wbfs na hardu. Wbfs fajlovi zauzimaju manje prostora, a sa WBFS Manager-om uvek moze konverzija iz iso i obratno.
 
Posle nekoliko meseci probavanja najrazlicitijih varijanti za maximalno da ne kazem najkompletnije resenje i najvecu kompatabilnost dosao sam do zakljucka da kombinacija koja radi najbolje je:
- USB Loader GX v3
- neek2o (NTSC i PAL) + Postloader (tzv. SNEEK setup) za 99% kompatabilnost sa WiiWare naslovima medju kojima ima pravih bisera. Rekao bi da mi je WiiWare mnogo omiljeniji od mainstream-a scene.
- i vrlo korisni Priiloader (mada nije neophodan ali ubrzava i olaksava stvari)
Ovo se odnosi na prethodno otkljucane Wii.
Mada generalno u varijanti neek2o + Postloader, nije vam ni potreban USB Loader GX, jer Postloader moze uglavnom sve osnovno sto i GX, ali je vizuelno daleko od GX-a.
Externi HD u FAT32 zbog neek2o. Nisam heto da idem na varijantu 2 particije, ali svakako cu preci na ntfs kad neek2o budeo mogao da radi sa njime.
U mom slucaju bez problema radi SiliconPower SDHC od 8 i 16Gb class10 mada mnogi spominju da treba koristiti obican SD.
Nezaobilazni ModMii kao alat bez premca do sada na Wii sceni.
Na externom HD cuvam wbfs fajlove disk igara kao i 2 dump nanda (PAL i NTSC) za koriscenje sa neek2o.
U zadnjim verzijama USB loader GX i Wiiflow recimo su dodali mogucnost emulacije nandova tj startovanja igrica sa tzv emunandova.
Ta varijanta radi ali relativno lose. Kompatabilnost WiiWare naslova startovanih preko emunanda je negde oko 70%. Tako kazu po forumima, ja nisam testirao ali definitivno dosta WiiWare naslova ne radi preko emunand-a.
Sigurno najbolji info sajt o Wii i WiiWare je
http://www.nintendolife.com/wii
Gde mozete naci veliki spisak WiiWare naslova. Dobro je sto si svi ocenjeni pa one sa ocenom ispod 5 ne morate ni da pokusavate da trazite.
Ne treba preterivati sa instalcijom WiiWare naslova u nandove. Sa velikom brojem 200-300 igrica uspevao sam i da jednostavno zablokiram neek2o prilikom ucitavanja.
Sada u oba nanda (PAL i NTSC) drzim po oko 100 naslova sto je dobro i zbog vremena ocitavanja nanda taman na granici istrpljivosti :) 20tak sekundi u Postloaderu.
Ako neko ima neka drugacija iskustva nek iznese.
poz
 
Poslednja izmena:
Meni se cini ovo malo komplikovano, svojevremeno sam (koliko se secam) instalirao na SD karticu The Homebrew Channel pa preko njega instalirao Configurable USB Loader. Uzeo externi HD formatirao ga u wbfs fajl sistem, na njega kopirao igrice kao ISO image i sve radi bez problema i dan danas, bez obzira da li su PAL ili NTSC. Sada je izasla nova verzija pa cita NTFS particije i mogu igrice da budu u wbfs formatu sto znaci da zauzimaju mnogo manje prostora a i HD moze da se koristi za druge svrhe. Sada ne znam koja je prednost tvog nacina?
 
Arture, vec neko vreme formatiranje diska u wbfs fajl sistem nije kao preporucljiva solucija.
Ok za disk igre tj ISO tj wbfs fajlove one rade u vrlo visokom procentu na USB loaderima bez obzira da li je NTSC ili PAL.
Pisao sam o WiiWare igricama koje dolaze kao WAD fajlovi koji se instaliraju u memoriju Wii-ja.
Postoji relativni rizik od instaliranja WAD fajlova u REAL NAND tj memoriju Wii-ja, a osim toga tu je i ogranicenje memorije (moze doci do blokiranja konzole).
Sa SNEEK setupom u najnovijoj varijanti se zove neek2o mi radimo backup memorije svog Wiija ili skidamo sa neta.
Kad pokrenemo Wii u neek2o modu mi ustvari ne koristimo vise pravu momoriju Wiija nego taj backup.
I u ovoj varijanti mozemo slobodno da instaliramo sta god od WAD fajlova i disk igara jer ne postoji opasnost od blokiranja Wiija.
A izmedju ostalog tu je i neogranicena memorija za smestanje kanala tj instaliranja WADova (u teoriji ali u praksi kao sto sam gore pisao optimalno je do 100 kanala po jednom nandu).
I na kraju tesko je uvek naci WiiWare igricu u zeljnom formatu (PAL ili NTSC) i neke igrice bas nece da rade sem u svom formatu (promena foramta igrice takodje ne pali). Zato takav setup sa 2 nanda PAL i NTSC da bi se postigla ogromna kompatabilnost.
Ja jos nisam naisao na WiiWare igricu koju nisam uspesno pokrenuo u SNEEK setupu a recimo pokrenuo sam ih jedno 100 od nekih 300totinjak koliko sam ih nasao.
Najveca mana SNEEK setupa je sporost tj manja brzina pokretnanja sistema koja se sve vise usporava povecavanjem broja kanala.
Nova verzija USB loadera GX ima opciju full nand emulacije i ima cak mogucnost pravljenja backupa nanda tj memorije vaseg Wiija, ali kao sto sam pomenuo ranije nivo kompatabilnost sa WiiWare naslovima je oko 70%.
poz
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika ismedju WiiWare - WAD fajlova i ISO - WBFS fajlova.
Ja opet ne vidim prednosti i jos ako je sporije, drugo meni Wii sluzi za decu ovako upale odu na Loader i izlista se lep meni sa igricama, izberu sta zele i play...
 
Razlika izmedju ISO i WAD fajlova gledano realno kroz prizmu dostupnosti je ta da se ISO - WBFS fajlovi koje mi koristimo, uglavnom na trzistu pojavljuju kao DVD u kutiji, dok se WAD fajlovi tj WiiWare igrice uglavnom mislim i jedino namenjeni za kupovinu i skidanje online preko Wii Shopa.
Sa tehnicke strane gledano WAD fajl je potrebno instalirati da bi se pokrenuo tj da bi dobili taj kanal, dok DVD diskove (tj ISO WBFS fajlove u USB loaderima) samo pokrecemo kao takve.
WAD ne podrazumeva samo WiiWare igrice nego bilo sta sto moze da se ubaci kao kanal u Wii. Tako npr svi USB loaderi i poneki drugi utility dolaze sa tzv forwarderim ili kanalima u WAD fajlu.
Za SNEEK setupom nema potrebe ako:
- ne nameravas da igras WiiWare igre
- ako ne zelis 99% komaptabilnost sa WiiWare
- ako se ne bojis blokiranja Wii kad instaliras puno WAD fajlova
Zasto ne WBFS fajl sistem. Jednostavno zato sto je citljiv samo sa specijalnim programima i na Wiiju.
Mnogo je lakse imati NTFS ili FAT32 i na njemu cuvati wbfs fajlove koje lako posle mozes tumbas, presnimavas recimo drugome, ili uzimas od drugog itd...
Mozda nisam bio dovoljno jasan oko brzine.
Nista oko samih igrica nije sporije, nego taj deo ucitavanja do menija u SNEEK setupu. Mada mogu i da se ispravim tu. Sa 30tak instaliranih kanala i koriscenjem Priiloadera ulazak u neek2o do Postloadera je ne mogo duzi od ulaska u neki od USB loadera.
Za standardne WBFS fajlove da ne kazem disk igre ja ne koristim SNEEK setup, nego normalni pristup preko USB loadera GX.
poz
 
Nedavno sam kupio Wii konzolu, uspešno je softmodovao ali imam jedan problem.
Prebacivanje igara na WBFS HDD je teklo bez problema. Međutim, kada sam pomoću programa Wii Backup Manager konvertovao iso fajlove u wbfs i kopirao ih na fleš, USB Loader GX neće više da prepoznaje neke igre. PRepozna fleš, zauzeće fleša ali igara nema.
Configurable Loader prepoznaje bez problema. Kao da sam na neki način zeznuo fajlove pretvaranjem u wbfs. U čemu je problem?
 
Nedavno sam kupio Wii konzolu, uspešno je softmodovao ali imam jedan problem.
Prebacivanje igara na WBFS HDD je teklo bez problema. Međutim, kada sam pomoću programa Wii Backup Manager konvertovao iso fajlove u wbfs i kopirao ih na fleš, USB Loader GX neće više da prepoznaje neke igre. PRepozna fleš, zauzeće fleša ali igara nema.
Configurable Loader prepoznaje bez problema. Kao da sam na neki način zeznuo fajlove pretvaranjem u wbfs. U čemu je problem?
Da li ti nazivi foldera tj WBFS fajlova sadrze onaj skraceni naziv igrice. npr:
NHL 2K11 [SH3P54]?
Da li si dobro konfigurisao USB loader GX?
poz
 
@dj13
Što se tiče obeležavanja sve je u redu. I folderi i fajlovi su generisani od strane programa a proveravao sam konvenciju o obeležavanju istih.
Ne znam kako bih trebao da konfigurišem USB Loader GX. Radilo je sve ok pre cele ove operacije pretvaranja fajlova. I sada program vidi neke igre ali ne sve. Čak sam pre pretvaranja svih iso fajlova u wbfs uradio probno jednu igru i USB Loader GX ju je prepoznao ali tada nisam skidao omote za igre preko Menadžera. Ne znam da li to nešto menja. Čak sada neće da prepozna ni ako uradim operaciju wbfs fajl -> iso fajl -> WBFS HDD. Zaista mi nije jasno šta se događa.
 
@dj13
Što se tiče obeležavanja sve je u redu. I folderi i fajlovi su generisani od strane programa a proveravao sam konvenciju o obeležavanju istih.
Ne znam kako bih trebao da konfigurišem USB Loader GX. Radilo je sve ok pre cele ove operacije pretvaranja fajlova. I sada program vidi neke igre ali ne sve. Čak sam pre pretvaranja svih iso fajlova u wbfs uradio probno jednu igru i USB Loader GX ju je prepoznao ali tada nisam skidao omote za igre preko Menadžera. Ne znam da li to nešto menja. Čak sada neće da prepozna ni ako uradim operaciju wbfs fajl -> iso fajl -> WBFS HDD. Zaista mi nije jasno šta se događa.
A koji je to procenat igara koje vidi/ne vidi? Da nemas mozda problem sa vecim igrama od 4gb?Jel ti flash FAT ili NTFS? Wii Backup Manager bi trebao velike ISO image (po defaultu) prilikom WBFS konverzije automatski da secka na 4gb. Mozda ti je tu neki zez?
poz
 
Pozdrav,
da li moze negde da se nadje na netu krstena verzija
The Legend of Zelda Skyward Sword (poslati na pp)
Pokusao sam par verzija i sve zavrse zelenim ekranom i vracanje na pocetni meni.

Hvala unapred.
 
Kupila sam novi crni NINTENDO Mario Kart Wii Pack black - inkl. Mario Kart + Wheel black i uzela sam wii flat panel 4x induction charger marke hama ... Cim sa otvorila nove baterije za punjene i stavila u remote nije radilo :mad: takodje nije radilo nakon sto sam ih celu noc punila ( stalno svetli crveno pored baterije kada je naslonim na punjac ... :( Da li neko moze da mi kaze u cemu je problem :Klanjanje
 
ne bih znao da odgovorim na pitanje, ali, da li si uopšte probala sa običnim duracell baterijama?
 
onda furaj tu priču :) nije kao da duracell kratko traju u wiimote-u, meni nikada nije smetala ta obnova baterija. gledaj na to kao na kupovanje cigara :D
 
Pozdrav svima, imam par pitanja za iskusne gamere. Hteo bih da uzmem za klince (4 i 10godina) Wii pa jos skupljam informacije. Da li na ovoj konzoli moze da se pusta i mp3 i da se gledaju filmovi (dvd/divx). I da li je bolje uzeti Wii ili Xbox ili PS3?
 
jos da dopunim. Gledam po oglasima ima dosta jeftinih wii konzola ali su sve varijante donesene iz Nemacke sto me malo brine ( imam osecaj da je to poprilicno razdrndano kod njih, moda tipa neka igraonica ili tako nesto). Da li je neko kupio takvog tipa konzolu i kakva su mu iskustva?

Hvala!!
 
Mp3 ne može, a puštanje filmova je poprilično komplikovano dok ne namestiš prvi put. Samo divx na novijim konzolama.
Wii je skoro neuništiv ako ne računaš disk drive. Koji ti ionako ne treba jer ćeš najverovatnije igrati igre sa hard diska.
A džojstici ko džojstici...
 
Da li mi mozes reci koja je razlika izmedju softverskog i hardverskog cipovanja, posto planiram da uzmem neku polovnu konzolu oko 100e, a jedna mi je naletela stara 2 godine ali je hardverski cipovana pa ako moze mala pomoc.

A konzoli planiram da uzmem za klince, a za mene ako bude bilo mesta :D
 
I da li valjaju kontroleri koji se prodaju po netu i vode se kao novi a kostaju oko 15-20e.
 
Nazad
Vrh Dno