Šta je novo?

Wii - Opšta diskusija

Baš je bzbz da ima da se kupi nova konzola u inostranstvu za nekih 14000 a kod nas polovne u oglasima za 20000.... Glupava carina i pdv..... Neću iz principa da dajem pare. Stići će i kod nas sniženje kad tad.
 
Baš je bzbz da ima da se kupi nova konzola u inostranstvu za nekih 14000 a kod nas polovne u oglasima za 20000.... Glupava carina i pdv..... Neću iz principa da dajem pare. Stići će i kod nas sniženje kad tad.

Mislis da ce da ukinu carinu i porez pa ce da bude jeftinije? Nema sanse dok ne izadje Wii2 da padne cena... a onda vise nece biti novih Wii ali ce polovnim pasti cena... a mozda i nece ;)
 
Ne placas samo carinu nego i PDV na vrednost+carina :)

BTW koje Wii igre preporucujete za klinca od 4 godine?

Moj klinac je u to vreme krenuo sa LEGO izdanjima: LEGO Star Wars, LEGO Indiana Jones pa kasnije sa LEGO Indiana Jones 2, LEGO Batman, LEGO Harry Potter 1-4, a evo ovih dana nastavlja sa LEGO Pirates of The Caribbean i LEGO Star Wars Clone Wars.

Dok je imao 4 godine i tata je morao nekada da pomogne :)
 
OMFG ljudi pomagajte, kako da obrišem softmod da mogu normalno da updatujem konzolu da bi mogao da igram igre koje traže update i da pazarim za Wii kanala???? HELP, nisam znao da će softmod da smeta više nego da koristi.
 
Plašim se da updatujem preko neta, dal postoji mogućnost da će Nintendo da mi brickuje konzolu? Ili će update da mi reši problem?

Ima li neko od vas neke igre da mu više ne trebaju? Može PM pa ćemo da se dogovorimo :)
 
Ako apdejtuješ Wii preko neta dobićeš novi firmver i izgubićeš softmod. Samo što ako kasnije želiš ponovo softmod procedura nije jednostavna kao što je pre bila.

Ne znam koje igre ti traže apdejt, uglavnom traže neki novi ios a to se rešava apdejtom softmoda. I ako već koristiš softmod pa iskoristi mogućnost da nađeš to što bi "kupio" negde na netu pa instaliraj i igraj. Šta to ima da se kupi na Wii kanalu a nema da se nađe i ne radi pod softmodom?
 
Pozdrav, ne znam smem li to uopšte ovde da pitam, al ajde... zna li ko gde ima kod nas da se kupi non-OEM wiimote? bar na p.p. jer ne mogu nigde da nađem :)
 
И мене занима исто... а да не кошта 50000 динара.
 
Koga preporucujete za nabavku novog i cipovanog Wii? Ili, ako nista drugo, za cipovanje? Znam da je za PS3 i X360 bio neki Perisa ili slicno na forumu, ali za Wii nemam pojma...
 
Pre neki dan vidim za 19000 prodaju wii u Gejmsu ako se ne varam, a za 20.000 imaju sa nekim paketima igara.
Ako neko prodaje wii nek me cimne na pm.
 
Mislim da je 19k sa nekim igrama, ali meni treba i cipovana... Ako ne nadjem ovako, moracu da kupim u GameS pa da jurim nekoga da je cipuje :) Da je za mene ne bih se ni cimao, ali je uzimam za necaka pa ne mogu bas da mu uvalim roditelje u troskove (posto ce klinac hteti milion igara) pa nek ima i opciju igranja piratskih igrica... :)
 
Nemoj da čipuješ ni slučajno. Softmod je jedina razumna opcija.
 
Mislim da je 19k sa nekim igrama, ali meni treba i cipovana... Ako ne nadjem ovako, moracu da kupim u GameS pa da jurim nekoga da je cipuje :) Da je za mene ne bih se ni cimao, ali je uzimam za necaka pa ne mogu bas da mu uvalim roditelje u troskove (posto ce klinac hteti milion igara) pa nek ima i opciju igranja piratskih igrica... :)

Moraćeš. Novi Wii će da čita samo igre sa externog harda (30-70e) a softmod košta 20. Pa još dodatni kontroler...
 
Nemoj da čipuješ ni slučajno. Softmod je jedina razumna opcija.

Onda mi ne treba niko cipovanje... Sve sto moze sofverski nije problem :) BTW kakav je taj softmod? Znam da su za PS2 bili nezgodni posto si morao da svaki ISO pre rezanja provlacis kroz odredjeni program...
 
Pa pošto taj wii neće moći čitati narezane diskove, neće ti biti problem prebaciti imidže igara na externi hard.
A klincima je mnogo lakše korisiti softmodovan wii, tj te programe za pokretanje igara.
 
pozz forumasi. imam problem. do pre neki dan sam igrao igre sa fleshke i sve je radelo ok i resih danas da kupim hdd-LG HXD5,za koga pise da je kompitabilan sa wii konzolom. napakujem ga sa igricama,kad udjem u usb loader sve su tu ali kad hocu da pustim bilo koju zamrzava mi crni ekran.... da li je neko imao slican problem i da li ima neko resenje za ovo???
 
Hard ima dvoglavi usb ( ;) ) i moras oba da steknes u Wii i to ako postavis Wii uspravno u levi usb na Wii-u ide usb sa debljim kablom... ja sam tako postavio slucajno pa mi je radilo a kasnije sam procitao da ima veze ali ne znam sta se desava ako obrnes... nadam se da je pomoglo...

Pozz
 
e moguce da je to,samo sto sam ja dobio jednoglavi.moracu da nabavim takav i da isprobam...ovako pokazuje da su igre tu ali kad pokrenem zacrni se ekran i hard pocinje da se muci jadnicko
 
Ako na konzoli nemas USB2.0 port onda moras da koristis dvoglavi kabl posto USB1.0 ne moze da isporuci dovoljno struje za HDD... Jedino drugo resenje je da HDD ima svoje napajanje
 
Ja sam radio softmod kod ovih u NS www.nskonzole.com

Jel zna neko da li moze da se ide na net ako mi je softmodovana konzola?
 
@daniel07
Naisao sam i na ja jedan takav, bele boje je bio, bas fancy HDD. Ali nisam uspeo da ga pokrenem ni preko 2 loadera.
Na kraju je zamenjen za verbatim HDD.

Eventualno da probas razne varijante File Systema. Ja sam ga formatirao u NTFS bio.


To sto ima 2 USB stekera nema nikakve veze sa USB 2 ili sl. Svi diskovi koji imaju 2 USB utikaca i rade sa Wii-jem, radice i sa jednim utikacem.
 
Poslednja izmena:
@daniel07
Naisao sam i na ja jedan takav, bele boje je bio, bas fancy HDD. Ali nisam uspeo da ga pokrenem ni preko 2 loadera.
Na kraju je zamenjen za verbatim HDD.

Eventualno da probas razne varijante File Systema. Ja sam ga formatirao u NTFS bio.


To sto ima 2 USB stekera nema nikakve veze sa USB 2 ili sl. Svi diskovi koji imaju 2 USB utikaca i rade sa Wii-jem, radice i sa jednim utikacem.

resio sam problem brate tek kad sam ga formatirao u fat32 i stavio kao primarnu particiju. hvala svima koji su se ukljucili u moj problem.pozz
 
jel moze neko da mi posalje poslednje ciose u privatnu poruku?hvala unapred
 
Pozdrav imam običan remote i hteo bih da mu stavim motion plus dodatak.On košta 2500.E sada čuo sam da ne mogu 2 remote obična sa plus dodacima već mora da se kupi nov remote plus?Da li je to istina?
 
Kakav maler mi se desio...Samo što sam otišao iz sobe mali komšija mi shebao sd card slot...Šta sada da radim?Gde su najbolji servisi za WII?Taman se spremao da ga hakujem...
 
Nazad
Vrh Dno