Šta je novo?

Wii - Opšta diskusija

Ako ti je bitnije da igre ipak odigras i predjes onda wii ali onda nemas eye candy, mada to je samo rezolucija. U GE se primeti u fullscreenu manje poligona, slabije teksture, osvetljenje je last gen itd ali ja se malo odmaknem i igram sa joypadom i nije me briga. Doduse odusevio sam se kako pojedina lica izbliza izgledaju, mozda bolje nego u nekim igrama sa ps360. Emulacija je u svakom slucaju sve bolja i bolja.
 
Bas zato se i dvoumim.
Razmazili su me xbox i ps3, nisam siguran kako bih podneo 480p.
Ali sa druge strane, ako vecina igara ne radi bez seckanja, nemam izbora.

Imas komponentni za wii ali, ne znam koliko moze da popravi kvalitet jedan kabl?
 
Ljudi, poceo je Wii da mi pravi probleme sa diskovima tj. nece da ih cita... rezao sam neke igrice pa nije hteo da ih cita pa sam pomislio da je do diskova i uzeo sam Verbatim pa nece ni to da cita... pritom dosta ranije rezanih diskova cita normalno a ove novije nece pa sam pomislio da je do mog rezaca ali nije jer isti ti diskovi rade na drugom Wii-u...
E sad, sta da radim sa tim laserom na Wii-u... kad je dvd u pitanju ja to bacim i kupim drugi jer su jeftini ali sa ovim to bas i nije slucaj... da li da kupujem onaj disk za ciscenje (mada to retko kad ima efekta) ili mozda znate nekog ko bi to mogao da sredi/popravi/zameni stagod...

Pozz
 
This deserves a topic in itself. The latest GameInformer BiteSize news section has posted a juicy rumor... the Wii 2 is poised to use the Cell CPU as featured in the PS3. It will certainly be a big step-up but will it be 'defining' enough for the Wii 2? What do you think? Is it i a likely possibility? Or is it just pure BS?

:)
 
Ljudi, poceo je Wii da mi pravi probleme sa diskovima tj. nece da ih cita... rezao sam neke igrice pa nije hteo da ih cita pa sam pomislio da je do diskova i uzeo sam Verbatim pa nece ni to da cita... pritom dosta ranije rezanih diskova cita normalno a ove novije nece pa sam pomislio da je do mog rezaca ali nije jer isti ti diskovi rade na drugom Wii-u...
E sad, sta da radim sa tim laserom na Wii-u... kad je dvd u pitanju ja to bacim i kupim drugi jer su jeftini ali sa ovim to bas i nije slucaj... da li da kupujem onaj disk za ciscenje (mada to retko kad ima efekta) ili mozda znate nekog ko bi to mogao da sredi/popravi/zameni stagod...

Pozz

Čišćenje lasera može bilo koji elektronski (TV, DVD) servis da uradi ako ima šrafciger sa kojim se otvara wii. Ali će ti se sve češće događati taj problem.
Ja bih ti preporučio softmod uz kupovinu nekog externog HDD-a. Em će brže da ti učitava igre, em nećeš bacati diskove koje si pogrešno narezao. Trajno ćeš rešiti problem učitavanja a i one buke pri čitanju diskova ;)
 
Čišćenje lasera može bilo koji elektronski (TV, DVD) servis da uradi ako ima šrafciger sa kojim se otvara wii. Ali će ti se sve češće događati taj problem.
Ja bih ti preporučio softmod uz kupovinu nekog externog HDD-a. Em će brže da ti učitava igre, em nećeš bacati diskove koje si pogrešno narezao. Trajno ćeš rešiti problem učitavanja a i one buke pri čitanju diskova ;)

Uradjen mu je softmod... a i ja sam razmisljao o varijanti usb harda ali je to problematicno jer ima oko 200 igara +, sto znaci da bi trebalo uzeti usb hard od minimum 1TB a to nije jeftino... ne znam da li mozda moze da se zameni taj laser ali i to bi verovatno bilo skupo... bice krastavac da ce morati taj usb hard da se uzima... a treba i meni jedan :wall: ... decisions decisions :eyebrows::crash:;)

Pozz
 
U kojem formatu trebaju da budu igre kad se pustaju sa usb-a (ili usb harda)... jel' moze .nrg ili treba .iso ili neki treci...

Pozz
 
E da, i ima li nekih pravila, tipa da igre moraju da budu u Root-u ili sl. i treba li negde da se podesi onaj Neogama da pusta sa usb-a ili ce da pita?

Pozz
 
Hvala za linak... nisam obratio paznju, imam na wii-u Usb Loader pa cu preko njega da pustam...
... nego citam na netu da nece svi usb hardovi da rade sa wii-em pogotovo ovi veceg kapaciteta. E sad, ako je to tako, kako da znam da li ce raditi taj koji kupim, nesto sumnjam da ce mi u radnji dati da uzimam i vracam dok ne nadjem neki koji radi. Ima li neki koji sigurno radi?... i da li je uopste to tacno da nece neki da rade ili sam nabasao na likove koji ne znaju da formatiraju ili sl.

Pozz
 
I ja imam problem sa USB diskovima/flashevima, i u mom slucaju CFG loader-om v60 (poslednja verzija, instalirao pre dva dana). Probao sam Samsung S2 320gb (NTFS) i nece da ga prepozna, probao Toshiba 40GB preko USB fioke (kao FAT32 i WBFS) i takodje nece da ga prepozna. Od dva flash-a koje imam, Transcend 4gb je prepoznao bez problema ali Transcend od 8GB nije hteo. Postoji li neki lek za ovaj problem ili je to cisto hardware-ske prirode? Video sam po nekim forumima da postoji program za formatiranje u FAT32, ali nisam probao da li pomaze pri ovom problemu. Ne bi bilo lose da napisete koje hardove imate i koji provereno rade.

Pozdrav
 
Evo ja probao usb flash Kingston od 8GB formatiran kao wbfs, i to preko Neogame, i od dva usb-a na Wii-u na jednom hoce da radi a na drugom nece... znaci probaj i da ustekas u drugi usb na wii-u, mozda ti prepozna nesto...

Pozz
 
Evo ja probao usb flash Kingston od 8GB formatiran kao wbfs, i to preko Neogame, i od dva usb-a na Wii-u na jednom hoce da radi a na drugom nece... znaci probaj i da ustekas u drugi usb na wii-u, mozda ti prepozna nesto...

Pozz

Koliko sam citao po forumima, za usb HDD se koristi uvek donji port (blizi podu, kad se wii polozi), ovaj drugi je za mikrofon i ostale USB zajebancije... Probacu da eksperimentisem da li ima veze koja je vrsta particije, da li je formatiran sa tim tool-ovima ili u windows-u, da li ima veze u kom momentu se hard steka u usb (pri paljenju wii-a, pri paljenju cfg loadera itd.).
 
Koliko sam citao po forumima, za usb HDD se koristi uvek donji port (blizi podu, kad se wii polozi), ovaj drugi je za mikrofon i ostale USB zajebancije... Probacu da eksperimentisem da li ima veze koja je vrsta particije, da li je formatiran sa tim tool-ovima ili u windows-u, da li ima veze u kom momentu se hard steka u usb (pri paljenju wii-a, pri paljenju cfg loadera itd.).

Nisam obracao paznju s obzirom da mi stoji uspravno pa su mi oba u istoj ravni ali pogledao sam ponovo i tacno je tako, radi onaj koji je blizi postolju kad se wii polozi...
... a sto se tice usb harda, definitivno cu morati da ih pitam da li mogu da zamenim ako nece da radi ili da im odnesem wii pa tamo da probam... ili da uzmem obican hard i fioku pa ako ne radi stavim ga u moju masinu ;):d,)
 
Cao svima,u nedelju mi stize wii konzola-super mario bros edition,onaj crveni,narucio sam ga preko druga iz nemacke,tamo je 199e. Zanima me sad da li cu moci da ga softmodujem i da li je neko voljan da mi pomogne oko toga???
 
Čim danas uvežbam softmod na mojoj konzoli, rado ću ti pomoći da i ti to odradiš
 
Ima li negdje postupak kako prziti igre za wii, konzola ima ugradjen cip. Hvala
 
Ima li negdje postupak kako prziti igre za wii, konzola ima ugradjen cip. Hvala

Skines sa interneta .iso fajl i narezes ga na dvd ali brzinom od 4x ni vise ni manje...
Bilo bi dobro da konzolu soft-modujes jer konzole koje su cipovane (koliko je meni poznato) ne citaju ntsc igrice vec samo pal, sto generalno i nije problem ako pazis i skidas samo pal verzije ali nije ni lose da ne moras da obracas paznju na to... a ne kosta nista ;)

Pozz

... e da, i ne koristi neke divca diskove...
 
Jel' probao neko sa wii-em ili inace ovaj PQI H551 od 500GB, na nekoj je kao akciji i kosta oko 6.500din sto nije losa cena, samo ne znam valja li cemu... evo sad vidim da ima i garanciju 3 godine, znaci trebalo bi lepo da sljaka... ima li neko iskustva sa ovim, da mu nisu ustrojili brzinu ili sl...
... sa druge strane ima Transcend od 500GB i kosta oko 8.300din... mislim, nije mala razlika u ceni ako isto rade...

Pozz
 
Radi taj PQI. I ja sam uzeo jedan u Mercatoru, mada ga ima i u Win-Win-u po istoj ceni.

Sa transcendom od 320Gb sam imao loše iskustvo (gumeni narandžasti). Jedan je radio besprekorno, drugi nije. A razlikovali su se samo u pakovanju.

I to se lako nabavi. Za sve ima rešenje :)

Izgleda lako, jer svi tvrde da ga imaju na stanju. A kad naručiš.....
 
Poslednja izmena:
Steta sto emulacija Kirby's Epic Yarn puca kod prvog boss-a. Igra je veoma simpaticna graficki i po prezentaciji a dusu dala za opustanje :)
 
Naravno, igra stvarno predobro izgleda na Dolphinu, ali mi je isto scena kod prvog bossa i pad brzine i fps-a ubila dalju volju za igranje :(
 
Nazad
Vrh Dno