Šta je novo?

Wii - Opšta diskusija

Kupio sam Wii pre neki dan i probao sam da ubacim internet kanal, medjutim kad startujem wii shop, trazi mi update sistema. Da li je to moguce nekako "zaobici"? Hvala
 
Jedino da ga softmoduješ.

A i taj internet channel (opera) nije baš funkcionalan. Eventualno ako baš nemaš na čemu drugom da browsuješ vredi, inače ne.
 
Metroid Other M u radnjama.
 
Od skora sam kupio Wii pa bih zamolio nekoga, ako zeli, da mi kracim crtama objasni kako da narezem igrice koje sam skinuo sa neta ili kako da kopiram igrice od prijatelja? Ono sto sam do sada pronasao na netu mi je veoma zbunjujuce, a ne bih hteo mnogo da pokusavam nesto sto nisam siguran kako ne bih sjebao garanciju. Da li moram da odradim softmod da bi koristio ne originalne igrice ili ne?

Hvala unapred na pomoci
 
Moras da mod-ujes konzolu, softmodom najverovatnije neces izgubiti garanciju, a ako instaliras modchip sasvim sigurno ces je izgubiti.

U kratkim crtama, trebas da:
  • instaliras the homebrew channel pomocu exploita sa SD kartice (potrazi neki Bannerbomb tutorial)
  • onda ces moci iz Homebrew channela da pokrenes programe za pustanje backup igara. (hint: backup launcher 0.3 Gamma, usb loader)

Jedine varijacije su u tome koje cIOS ces morati da instaliras, koji exploit da koristis, a to sve zavisi od verzije FW-a tvoje konzole.
 
Hvala puno, bas takav savet mi je trebao :wave:

Jedini problemcic je sto imam najnoviji firmware 4.3E, ali mislim da i za njega ima resenje.
 
Poslednja izmena:
Au, da, moze da se sredi, bice ti malo slozenije.

Moras da nabavis original Lego indiana jones PAL verzija, ili Super Smash Bros. Brawl - NTSC verzija i pomocu njih da instaliras Homebrew Channel.
Kod:
http://wiibrew.org/wiki/Indiana_Pwns
http://wiibrew.org/wiki/Smash_Stack

Isplatice ti se trud, uz usb loader i pratece programe mozes da spakujes igre na USB memorije/HDD sa kompa ;)

Edit: Izasao je program koji ce ti pomoci i ustedeti dosta vremena: kopirace ti sve potrebne fajlove na SD kartici, tako da ne moras da ih juris po netu:
http://gbatemp.net/t207126-modmii-for-windows
 
Poslednja izmena:
Uh, ovu Lego igricu samo mozda mogu naci polovnu, ako je neko prodaje, jer se sada samo prodaje nova verzija Lego Indijana Jones 2. Dok ovu drugu ne bih da kupujem jer je NTSC, ali ako ne budem imao izbora moracu da nju kupim.

Hvala na ovom zadnjom linku, fenomenalan je :wave:

EDIT: po ovom upustvu sa zadnjeg linka ipak moram da nadjem Indijana Jones igricu
 
Poslednja izmena:
Odlucih da ga prodam al neznam 'de oglas da postavim :smash:
 
^ Nigde, pretpostavljam, posto u oglase ne mozes.
 
Kupio sam pre neki dan Wii i u međuvremenu ga softmodovao. Sys verzija je 4.1E (nikakav update nisam radio). Kada pokušam da učitam backup sa DVD-a preko NeoGamma loadera prijavljuje grešku "drive can not read DVD-Rs" :( Probao sam da nađem rešenje za ovo, ali nisam uspeo...

Ima li neko ideju šta bi moglo da bude problem i kako ga rešiti? Hvala unapred ;)

P.S. Mislim da sam našao grm u kome leži zec:
"Wiis purchased in 2010, black Wiis, and Wiis with system menu 4.2 or 4.3 have the one of the new DVD drive chipsets that will not play DVDR backup discs. Game backups can still be played from a USB device such as an external USB hard disk drive or a USB Flash Drive using a USB Loader."

Moraću da se prešaltam na zadnju stranu Wii-a - USB ;)
 
Poslednja izmena:
Ako je tako, pikaj sa USB-a. Po meni je mnogo bolje tako, ne akas drive, ne moras da trosis DVDje...
Ja sam davno zakacio stari HDD od 40GB i ne mislim. :)
 
Veoma tesko, nije bas mala "baza" ima jedno 2cm.
Uostalom cak i ako uspem da razvucem posle ce biti zesci problem kad treba napuniti baterije. :)
 
Poz ljudi!
Zanima me za koju kintu i gde mogu kupiti nintendo wii od kog ocekujem da je u extra stanju(hardversko-softverski ispravan i bez ogrebotina sa original kutijom i sve sto ide uz to) i da naravno pusta sve aktuelne igre.To mi je potrebno za klinca jer ja za sebe imam ps3 a zaista nezelim ni da gleda sta igram na njemu ako me razumete....
Svaki savet mi je dobrodosao i nadam se da cete mi pomoci!
Poz ljudi!!!!!
 
Poz ljudi!
Zanima me za koju kintu i gde mogu kupiti nintendo wii od kog ocekujem da je u extra stanju(hardversko-softverski ispravan i bez ogrebotina sa original kutijom i sve sto ide uz to) i da naravno pusta sve aktuelne igre.To mi je potrebno za klinca jer ja za sebe imam ps3 a zaista nezelim ni da gleda sta igram na njemu ako me razumete....
Svaki savet mi je dobrodosao i nadam se da cete mi pomoci!
Poz ljudi!!!!!

Odes u radnju, kupis nov i softverski ga hakujes... u slucaju da ti je to mnogo onda moras da pratis oglase na netu pa da sam vidis i izaberes... generalno ti niko ne moze reci gde mozes da kupis takav Nintendo, sem ako se ne javi neko ko hoce da proda svoj... a sto se tice cene, otprilike idu od 150-350 u zavisnosti od toga sta sve ide uz njega (drugi daljinski, motion plus, dodaci razni, wiifit...), da li je cipovan (hakovan), koliko je star, ocuvan itd...

Pozz
 
Ma pitao sam ja pre tacno godinu dana, pa sam posle 15-ak dana kukanja i postavljanja pitanja po svim mogucim forumima odustao i odradio sam!
 
Izasao je Goldeneye i igram ga preko emulatora gde radi skoro besprekorno i to u punoj rezoluciji :)
 
Evo problema... moj kum je uzeo wii koji je cipovan ali firmware mu je neki levi jer pise sve na kineskom a kad hoce da ode u Settings (pise na kineskom ;) ) wii pokusava da ode na net i pojavi se na ekranu kao IE i pise da ne moze bla bla... znaci uopste nije moguce uci u podesavanja...
e sad, moje pitanje je da li moze to nekako da se ubije... da se flash-uje ili sta znam posto je ovako bas bezveze... doduse igrice koje su pal rade ali bas nervira ovako a i ne moze se nista podesiti jer podesavanja nisu tu...
Ako neko ima bilo kakvu ideju nek kaze ili baci neki konkretan link jer sam ja trazio po netu ali nisam nasao... ima svasta o softmod-u i update-u ali nista o atentatu na sam Firmware tj. izbacivanju postojeceg i ubacivanju potpuno novog...

Pozz
 
Koja masina i kako rade ostale igre?
Vredi li uopste razmisljati o kupovini nove masine, ili je bolje dati pare za wii?

Imas nove wii konzole cipovane za 210E, ne znam koliko ide onih wii mote kontorlera ali znam da je garancija godinu dana, komp treba da upgredujes za manje para od 200E(osim ako neplaniras uzeti novi) onda prosudi sam sta ti se vise isplati...
 
Koja masina i kako rade ostale igre?
Vredi li uopste razmisljati o kupovini nove masine, ili je bolje dati pare za wii?

Masina je nova, i7 CPU itd. ali verovatno radi i na slabijim masinama. Iskreno ja ne bih ovo igrao u krzavih 640x480 preko Wii-a ni pod razno. Ako radi, radi, ako ne, ne bih igrao preko Wii.
 
Masina je nova, i7 CPU itd. ali verovatno radi i na slabijim masinama. Iskreno ja ne bih ovo igrao u krzavih 640x480 preko Wii-a ni pod razno. Ako radi, radi, ako ne, ne bih igrao preko Wii.

Bas zato se i dvoumim.
Razmazili su me xbox i ps3, nisam siguran kako bih podneo 480p.
Ali sa druge strane, ako vecina igara ne radi bez seckanja, nemam izbora.
 
Nazad
Vrh Dno