Šta je novo?

Wii - Opšta diskusija

Nintendo of America boss Reggie Fils-Aime has admitted that Nintendo is "not good" at creating "core" games, and needs to actively court third-parties to make more mature titles like BioShock 2 for the platform.

"The fact of the matter is we know we create great content for younger consumers, we know we've got great content for more casual players, and we want fantastic content for that more active player who loves Metroid or Zelda but maybe also wants something like a BioShock 2 to play as well," he told Industry Gamers at GDC.

"And we also recognize that we don't create that type of content ourselves. We're not good at it and it's not a key focus area. We want that content on our platform, so we have to court third-party developers and encourage them to make [those games]."
 
malo o nintendu :)

nintendo1.jpg
 
Ne verujem koliko se Nintendo ubija od para ! Ima li negde koliko milijardi vredi kompanija, koliko zaposlenih ?
Ja ne znam sta je SNES i NES ? Jel to Super Nintendo ili ? Ne verujem koliko se to prodavalo cak 90tih.
 
SNES, yup Super Nintendo Entertainment System, jako kvalitetna konzola, naslednik sjajnog Nintendo Entertainment Systema. Ali opet, to što kaže psiho, kako je moguće da se to prodavalo u tolikim količinama 90tih :/
 
Ja još uvek imam prvi Gameboy iz ´89. i desetak kertridža. To malo čudo radi, evo, već 21-u godinu bez da štucne. Sit sam se na njemu naigrao.
 
Ne verujem koliko se Nintendo ubija od para ! Ima li negde koliko milijardi vredi kompanija, koliko zaposlenih ?
Ja ne znam sta je SNES i NES ? Jel to Super Nintendo ili ? Ne verujem koliko se to prodavalo cak 90tih.

To je ona Sega sa zutim kertridzima :p


http://gonintendo.com/viewstory.php?id=120705

Ta vest mi liči na onu ribu što nije mogla da hoda normalno posle vakcine protiv svinjskog gripa (morala da trči) - ispalo da je fejk.
 
Ne verujem koliko se Nintendo ubija od para ! Ima li negde koliko milijardi vredi kompanija, koliko zaposlenih ?
Ja ne znam sta je SNES i NES ? Jel to Super Nintendo ili ? Ne verujem koliko se to prodavalo cak 90tih.

Oko 3000...

Cini mi se da je Nintendo 2007. imao najvisi profit po zaposlenom na svetu... Imali su preko milion dolara po zaposlenom, sto je drasticno iznad Goldman Sachsa koji je bio #2.

EDIT: Nasao sam tekstove. :)

Nintendo is on track to earn $1.6 million in profit...

http://www.gamespot.com/news/6234386.html

If there was ever any question as to how obscenely rich Nintendo is, the Financial Times has crunched some numbers to show the cash flow, per employee, at the House of Mario. The newspaper estimates that Nintendo produces more than $1.6 million per employee -- that's more than investment bank Goldman Sachs' $1.24 million per employee during its best year in 2007.

http://www.gamespot.com/news/6234386.html

A s obzirom da je Goldman Sachs prso 2008. verujem da Nintendo i dalje drzi rekord.
 
Poslednja izmena:
Cekaj 3000 zaposlenih ili vrednost kompanija 3000 milijadri ?

DObra ova fotka. :D
wariomoney2261_screen.jpg
 
3.000 x 1.600.000 = 4.8000.000

Dakle, 3.000 zaposlenih x $1.600.000 = $4.800.000.000 profita.

Okvirne su cifre, nisam siguran da li su tacne. Ne da mi se sad da iskopavam Nintendove PR izjave iz aprila 2008/2009....


Sto se tice 3.000 milijardi - te cifre se koriste samo u finansijama... Tesko da ces to naci igde drugde, a pogotovo ne kod izdavaca igara... Oni su sitne ribe za finansijske mafijase. :)
 
Poslednja izmena:
Znam da nije za Wii ali novi resident evil za 3DS deluje odlicno.

Zove se Resident Evil Revelations

115963677.png


1159634308e29683d177f07.png


1159633912c507adf2a01a3.png


115963150.png
 
Poslednja izmena:
Eto, konacno Marli dobija RE u 3d :).

Da li ovo znaci da je RE PSP otkazan?
Odavno nista novo nismo culi o toj igri.
 
Mozda bude ovo i na psp-u, bez 3d-a sta znas. Grafika mi deluje poput one na psp-u ili malo bolja.
 
Zna li neko zasto preko wii emu dolphina nece da pokrene super mario galaxy 1 i 2 stalno prijavljuje da treba da se zakaci wii kontroler?Mario bros 1 i 2 rade sasvim lepo.
 
Zna li neko zasto preko wii emu dolphina nece da pokrene super mario galaxy 1 i 2 stalno prijavljuje da treba da se zakaci wii kontroler?Mario bros 1 i 2 rade sasvim lepo.

Pa zakaci ga "virtuelno" tamo u wiimote plugin configuration pod emulated extension. Sve opcije mozes da menjas on the fly sem naravno samog grafickog plugina. Meni je prva igra radila OK.
 
Emulirao sam nunchuck jer clasic controller nije prepoznao i sada tako radi perfektno.hvala za tip
 
двоумим се о куповини између wii и xbox-a... шта ми можете рећи о избору игара за wii, колико има "озбиљних" наслова (под озбиљним не смартам супер марио, донки конг итд), и колико има игара које се могу прећи у кооп моду? или макар да имају забаван мултиплејер.
какве џојстике добијам у паковању (1 или 2?)
и наравно, где могу да купим, а да то није games (пошто су они скупи...)

и последње питање, око "куповине" игара, шта је потребно и колико кошта тај "мод"? може и на ПМ :)=

надам се да нисам удавио са питањем али не бих да погрешим при избору :wave:
 
Imam veeeeeeeeeeliki problem.Pre neki dan brat je igrao wii i kako mi je drug ispricao (bio je tu) wii kontroler mu je ispao (neznam kako kad sam rekao da stave narukvicu kad igraju)

Kad sam ja uzeo da igram sve je lepo radilo reaguje na wii sve na dugmice pomera onaj mis ali kada udjem u wii sport npr tenis nece ni da servira...Kada pritisnem (A) lopticu baci u vis ali nece da je udari ista je stvar i sa drugim sportovima (sem za kuglanje jer se on igra na dugmice)...
Najvece razocarenje mi je sto sam bas pre tog dogadjaja potrosio 50e na cipovanje :wall:

Sad ako neko zna kako to da resim bio bih mu vrlo zahvalan!

;)
 
Jedino što možeš da probaš je da "promućkaš remote". Isti problem sam imao, i pomoglo. Valjda se tako resetuje accelerometar.
Uhvati wiiremote u ruku, tako da mu vrh bude na gore, pa zamahni na dole sa njim i lupi ga o dlan druge ruke (slično kao kad se muče ameri sa kečapom).
 
Nazad
Vrh Dno