Šta je novo?

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 8 (2009) FINAL

Nije to u pitanju, jer da je tako ne bi radilo ni sa isključenim fitriranjem porta 80. Međutim kada isključim filtriranje sve radi normalno tj. mogu da otvorim tabova koliko hoću.

EDIT: Zanimljivo je da sam i sa KAV 7.0 ima isti problem samo u još goroj formi. Tamo ako je bilo uključeno filtriranje porta 80 surf uopšte nije radio :trust:

Ne znam u čemu je problem. Možda se KAV i Outpost Firewall ne mirišu, a možda je i nešto drugo. Sledeći put ću skinuti ovu kombinaciju i probati KIS.
 
Poslednja izmena:
KIS se ponasa kao proxy, sav traffic koji napravis se rutira kroz avp.exe. Samo sto su, ne znam zasto, zaboravili da iskljuce belezenje protoka za avp.exe u statistikama...
I pre nego sto postavis pitanje "Ali ja sam skinuo vise od 300MB...", nije sav traffic kroz sve portove skeniran/procesiran, pogledaj u settings>network>monitored ports.

Vidim da si upućen, pa da te pitam. Surf je usporen, znači otvori stranicu skoro do kraja, sa desne strane se pojavi slajder, ali kad pokušam scrool, on kasni. Dešava se i sada, kada kucam ovaj reply da kucanje teksta ima kašnjenje. Otkucam nekoliko karaktera, ne dešava se ništa i onda se odjednom svi pojave.
Pitanja su:
1. Da li isključivanjem opcije Use proxy server u Settings -> Network -> Proxy server settings, smanjujem zaštitu na neki način?
2. Da li se ovo kašnjenje može nekako rešiti?

Hvala
 
Nije to u pitanju, jer da je tako ne bi radilo ni sa isključenim fitriranjem porta 80. Međutim kada isključim filtriranje sve radi normalno tj. mogu da otvorim tabova koliko hoću.

EDIT: Zanimljivo je da sam i sa KAV 7.0 ima isti problem samo u još goroj formi. Tamo ako je bilo uključeno filtriranje porta 80 surf uopšte nije radio :trust:

Ne znam u čemu je problem. Možda se KAV i Outpost Firewall ne mirišu, a možda je i nešto drugo. Sledeći put ću skinuti ovu kombinaciju i probati KIS.

Potrebno je importovati ovaj .reg fajl da bi se KAV slagao sa Outpost-om; iskljuci Self-Defense u KAV opcijama, izadji iz KAVa (right-click on tray>exit), importuj reg fajl, restartuj masinu. (kasnije nemoj da zaboravis da ukljucis SD). Objasnjenje sta je "KavSend" opcija (iz .reg fajla):http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=79957&view=findpost&p=726730
Javi da li je pomoglo. :)
Pogledajte prilog kavsend8.zip
Vidim da si upućen, pa da te pitam. Surf je usporen, znači otvori stranicu skoro do kraja, sa desne strane se pojavi slajder, ali kad pokušam scrool, on kasni. Dešava se i sada, kada kucam ovaj reply da kucanje teksta ima kašnjenje. Otkucam nekoliko karaktera, ne dešava se ništa i onda se odjednom svi pojave.
Pitanja su:
1. Da li isključivanjem opcije Use proxy server u Settings -> Network -> Proxy server settings, smanjujem zaštitu na neki način?
2. Da li se ovo kašnjenje može nekako rešiti?

Hvala

Da li je bio ukljucen Full scan, ili bilo kakav scan kad se to desava? (kasnjenje scroll-a i slova). Da li se desava kada je Kaspersky ugasen? (mozda je do browser-a). Koristis li combo KAV + 3rd party FW ili KIS i koju verziju?
Koliko znam, proxy server setting utice na to kako KIS/KAV pristupa svojim update serverima; kada se pogresno konfigurise ne moze se izvrsiti update. Da li ima efekta na ostale stvari ne znam, ali ne bi trebalo da snizi nivo bezbednosti.
(moze se podesiti da KAV/KIS ocitava podesavanja proxy-a iz IE (ako je proxy u IE pogresno konfigurisan nece moci da izvrsi update), ili manuelna podesavanja nezavisna od onih u IE).
Ako hoces, mozes da kreiras GSI log (GetSystemInfo) koji moze da pokaze koji programi mogu da prave problema sa Kaspersky-m, samo isprati ova uputstva: http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=915
 
Poslednja izmena:
Koristim KIS 2009 i dešava se kada ne radi scan. Probam sa isključenim KISom i onda je sve ok.

Edit: kreirao sam GSI pa ću da vidim šta dalje

Hvala ;)
 
Poslednja izmena:
Verzija 8.0.0.454 (a). GSI log kaže: Potentially Incompatible software found [1] - i to je skype. Ništa više korisno :(
 
Koji browser koristis? Probaj sa nekim drugim, pa vidi da li se isto desava. :)
 
Liju :). Nije valjda do nje... probaću... Znači što se tiče KISa, to je to? Ne pada ti više ništa na pamet?
 
Not done yet ;)
Skini program Autoruns, pokreni ga i u sekciji AppInit odstrikliraj (ne obrisati!) vrednosti mzvkbd?.dll, kao sto je pokazano na slici. Preporucljivo je imati FF iskljucen kad budes iskljucivao taj modul.
mzvkbd.JPG
Ako to ne pomogne, iskljucuj komponentu po komponentu (FileAV, WebAV, ...) dok ne utvrdis koja je problematicna. Malo smoran posao, ali krastavac :p
 
Prvo ne pomaže. Drugi predlog...šta i da otkrijem da je npr. Anti-Malware? Da ga isključim i ostavim tako? Nije mi to rešenje.
 
Ne, tako samo lokalizujemo problematicnu komponentu, nad kojom cemo kasnije da izvrsimo podesavanja a bez da je iskljucimo. Jel koristis Recommended podesavanja ili si ih menjao?
 
EDIT: Mislim da sam rešio problem :). Reinstalacija Firefoxa je izgleda rešila problem. Tražio sam odgovore po Kaspersky forumu i našao na ovo veoooma jednostavno rešenje.

@danilo989: Hvala za trud cheers
 
Poslednja izmena:
Ako neko zna nek mi odgovori, bas me zanima.
Imam komercijalnu licencu za 1 komp Kaspersky AV.
Naravno- radi OK, zadovoljan sam :)
Pitanje je sledece-
Isti kljuc sam "ugradio" na par kompova i kod njih radi-tj apdejtuje se redovno i ne prikazuje nikakvo obavestenje ni upozorenje da je taj kljuc zloupotrebljen?
P.S.
Nadam se da ce tako i ostati :D
 
Da li se još nekome dešavalo da kada na neke periode pauzira KIS7 (njegovu zaštitu) da sistem nakon nekog vremena padne? Mislim da se isto desi ako stopira zaštitu. I mislim da se to dešava bez obzira da li će kasnije "resumovati" rad KIS-a ali ako zaboravim da resumujem sistem padne sigurno, ne odmah već nakon nekog vremena. Meni se to redovno dešavalo. Sinoć sam instalirao KIS8 i isto na kratko pauzirao zaštitu i kada sam resumovao imao sam "blue screen", i naravno reset iza toga.
 
konacan utisak? staviti ga prko 2007 ili ne?
 
Koristio sam ranije verziju 7 i pre reinstaliranja sistema sam ubacio 8 posto sam zakacio onaj virus na msn-u koji sedmica nije nalazila ovaj ga je iz prve nasao i izbrisao.Ne vidim nista znacajno promenjeno al mogu reci da sam zadovoljan.
 
Evo ja koristim KIS 2008 vec neko vreme , i mogu reci da je bolja varijanta od KAV 2008 i ZA firewall-a. Govorim iz licnog iskustva - svaka preporuka za KIS 2008!:smash:
 
Nazad
Vrh Dno