Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

corwyn

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2007
Poruke
73
Poena
309
Kao sto nazliv kaze interesuju me (sveza) iskustva korisnika mts 3G neta. Posto je mts snizio cene i nudi data karticu za 99din a ja ne mogu da se docepam niti jednog drugog neta :wall: , razmisljam o ovoj opciji. Uklapam se u 1GB mesecne potrosnje tako da mi i nije skupo tih 900 + pdv koliko traze. Zanima me kolika je brzina, pokrivenost i opsti utisci.
 
brzina ako imas 3G signal - 1.8Mbps

ako nemas - 238kbps

samo veci gradovi pokriveni sa 3G signalom, ali ne svi delovi grada.

za surf ok, za download manje ok, ogranicen pristup nekim sajtovima: microsoft, windowsupdate, itd...

u svakom slucaju, zerice bolje od dial-upa
 
nisam primetio/merio, mada mislim ni da nema smisla, jer protok nije "kontinualan" nego nekako "burst", ko da ima nekih problema u rutiranju gde da vrati pakete...

btw, imao sam velikih problema sa stranicama koje imaju JavaScript, jer ne detektuju da sam nesto uneo u neko polje, pa mi ne otvara dalje opcije...
 
Hvala IzNoGooDe. Mislim da cu uzeti najslabiji paket pa da vidimo kako to cudo radi.
 
ako si uzeo kazi kako funkcionise, ja planiram da uzmem sa pcmcia karticom za lap-top, mislim da je cena vise nego odlicna.. jer tako negde se krece i ADSL koji ide po protoku (mada ne znam zasto bi to neko uzimao za 300din vise ima flat,ali...)
jedino sto moze da bude glupo je to gubljnje paketa, onda ti vise trosi od protoka, a i sporije je...
jel se prenose Mb (nisam uspeo da saznam, a nigde ne pise => verovatno ne,a?)
 
Uzmi od nekog 3G aparat i vidi kako ti šljaka po lokacijama gde se obično nalaziš, pre nego što zađeš u celu priču. Tamo gde ima dobrog signala radi poprilično kako treba.
 
a tamo gde ga nema... teska pusiona...
takodje, desi se da ne otvara neke sajtove...
 
Narucio sam pre desetak dana preko mts ekspresa i jos nije stiglo. Sta bi bilo da nije ekspres? :) U svakom slucaju javljam utiske cim dobijem.
 
Da li neko može da mi kaže da li je kartica za notebook PCMCIA tip I ili tip II?!
Zvao sam Mts, ali oni neznaju...
 
Verovatno tip I, II su valjda one debele? Nagađam, ne znam sigurno, samo nema razloga da bude II. Ispravite ako grešim.
 
Mislio sam na ovo:
dimensions_annotated.png

Express card (na desnoj slici leva kartica) zove se još i PCMCIA type II, dok je na levoj slici klasična PCMCIA (type I) kartica.
 
Uredjaj je iskljucivo PCMCIA i to Type II (Type-II PC Card devices feature a 16- or 32-bit interface. They are 5.0 mm thick) i trazi podrsku za CARDBUS.

mislim da kod MTSa ne postoje u Express card varijanti...

@svetozar
mislim da si malo pobrkao: Express card je nov standard koji treba da zameni PCMCIA, a postoji vise verzija PCMCIA
http://en.wikipedia.org/wiki/ExpressCard
http://en.wikipedia.org/wiki/PC_Card
 
Uredjaj je iskljucivo PCMCIA i to Type II (Type-II PC Card devices feature a 16- or 32-bit interface. They are 5.0 mm thick) i trazi podrsku za CARDBUS.

mislim da kod MTSa ne postoje u Express card varijanti...

Hvala na odgovoru, to je informacija koju sam tražio.

@svetozar
mislim da si malo pobrkao: Express card je nov standard koji treba da zameni PCMCIA, a postoji vise verzija PCMCIA
http://en.wikipedia.org/wiki/ExpressCard
http://en.wikipedia.org/wiki/PC_Card

Izvinjavam se, pogrešno sam se izrazio.
Hvala za info!
 
Ovi iz mts su stvarno neverovatni. Narucio sam karticu 28.12.2007. Zvali su me 15.01.2008 da dodjem u postu i podignem paket (ekspers isporuka od skoro 20 dana). Otisao sam do poste i sacekao me je pogresan paket! Vratio sam paket i bio posteno "pocascen" od radnika("Sta ti hoces! Jel znas uopste sta si narucio!"). Zvali su iz mts sutra, izvinuli se zbog pogresnog paketa i rekli da su poslali ispravan. Sutra su zvali da dodjem ponovo u postu po paket (nista od isporuke na adresu). Dosao sam, otvorili smo paket u kome je bila kartica ali pogresan ugovor! Opet nisam mogao da podignem paket. Posto sam vec imao skustva sa mts, sve sam podatke ponovio operateru dva puta i trazo da ih potvrdi ali izgleda da ni to nije dovoljno.
 
kad bih ja pocheo da iznosim svoja iskustva sa bezobraznim i drskim (sto nekako i mogu da se iskontrolisem), ali nadasve glupim (to je kap koja je prelila casu kod mene) salterskim i ostalim radnicima iz Poste/Telekoma.. gde bi mi bio kraj... Neverovatno je sto i kad nisu u pravu, nastupaju kao da jesu, a ja sam kriv sto sam ziv.... tuga
 
Moja 3G net kartica je konacno proradila. Barem donekle. :trust:
Koristim je tek par sati i utisi su podeljeni.
Dobre strane:
-Kada se poveze na internet brzina je 3,6Mbps(barem tako pise)! Verujte mi to je STVARNO brzo. Bilo koju stranu otvara kao da je smestena na lokalnom disku. Vecinu sajtova otvara bez problema.
-Posto koristim net za programiranje isprobao sam CVS i SVN i oba rade bez problema.
-Skype radi sjajno, mada pozivi brzo trose megabajte.
-Imam net gde god ponesem laptop. :D
Lose strane:
-Veza cesto puca. Ne verujem da sm imao konekciju duzu od 15 minuta.
-Ponekad nece da se nakaci na net. Potrebno je i po 20 pokusaja!
-Ne mogu da odem na vise sajtova, i to ne na www.tamo-neki-no-name-sajt.tw nego npr. YouTube!
Dok sam ovo nakucao veza je pukla tri puta. :mad: Srecom, da bi se povezao na net potrebno mu je manje od 10 sekundi.
 
probaj da stavis 3g prefered ili eventualno stavi GPRS tj. EDGE; cisto da vidis oko pucanja veze i problema sa kacenjem. tako sam ja resavao.

za sajtove - nemam reci. meni je najgore sto ne mogu na www.microsoft.com
probao sam i da idem preko proxya i nece ni dalje. ne znam u cemu je fora...
 
Veza puca u poslednje vreme često zaista. Meni možda ne na 15 minuta ali na pola sata - sat uglavnom pukne...Na većini lokacija u Beogradu na kojima sam bio, 3G je bio dostupan. Za moje potrebe (internet u letu :)) radi posao. Što se brzine tiče, zadovoljavajuća je, doduše download nisam probao, koristim za surf&mail.

Ja kada sam uzimao nije bilo USB modema u filijalama, samo PCMCIA, ne znam da li se sada situacija promenila. U svakom slučaju ako neko planira EEE asusov da pazari ili neki sličan laptop (odlično rešenje za mobilnost) usb mu je jedino rešenje ;).
 
Poslednja izmena:
video sam da neko na benchu prodaje Express card karticu za do 200 E. ali to nista ne znaci, jer od telekoma ne mozes da uzmes samo SIM karticu. tako da ostaje samo USB
 
za sajtove - nemam reci. meni je najgore sto ne mogu na www.microsoft.com
probao sam i da idem preko proxya i nece ni dalje. ne znam u cemu je fora...

Upravo mi je stigao mail od mt:s. Pitao sam ih zasto ne mogu na neke sajtove. Poslali su mi neki .reg fajl koji bi trebalo da resi problem. Nisam ga probao posto sam na poslu.
 
E da jedna stvar...iz nekog x razloga mi ne radi MSN od prvog dana od kada sam uzeo karticu? Problem se javlja kada hocu da pristupim preko msn live-a, dok npr iz mirande radi sasvim normalno. Ima li neko ovakvih problema?

S druge strane, recimo youtube, mi otvara sasvim normalno, microsoft nisam probao.

I ne bi bilo lose da uvedu pracenje potrosnje megabajta putem web-a, ali pretpostavljam da ce se i to pojaviti u odredjenom trenutku.
 
Upravo mi je stigao mail od mt:s. Pitao sam ih zasto ne mogu na neke sajtove. Poslali su mi neki .reg fajl koji bi trebalo da resi problem. Nisam ga probao posto sam na poslu.

ajde postuj ovde sadrzaj tog .reg fajla...
posto mislim da nekako blokiraju M$ realted sajtove
 
Evo ga. Raspakovati i dvoklik da se ubaci u registry. Resilo je problem sa youtube i microsoft sajtovima.
 

Prilozi

  • MTU.rar
    306 bajta · Pregleda: 1,732
E Korvine, ovaj tweak je stvarno spas, hvala ti.

Kada sam pre dva meseca prijavljivao da ne mogu da otvorim veći broj sajtova, biljka iz korisničkog servisa mi je rekla da nema pojma o čemu se radi i da je, verovatno, nešto kod mene. Naravno, kako bi moglo da se desi da oni imaju problem.

Mrzelo me da pišem mejlove guruima iz tehničke podrške...

Inače, meni ovaj 3G zlata vredi - radi dobro i na skoro svim mestima, mada sam čitao da ne radi u pokretu. Ne znam, nisam ga probao u vožnji. Jedino što u vreme većeg opterećenja mreže veza stalno puca.

Imam ga od juna prošle godine - iskustva više nego pozitivna. 1 GB paket, uz stalnu upotrebu (normalan surf, mejlovi sa pdf fajlovima, ažurirane verzije programa koje koristim od po 25-30 MB, ali bez P2P, naravno), taman mi je pokrio mesec dana. A još su i povećali protok, pa može da se živi :)

Hvala još jednom, pitam se samo zašto MTS ne okači ovaj reg fajl na svoj sajt, nego kriju problem kao zmija noge...
 
Drago mi je da sam pomogao.
Mada, ni meni nisu jasni. Ovo za .reg sam nasao na nekom forumu, sasvim slucajno. Kada sam im poslao mail, odmah su mi odgovorili i poslali fajl. Uz karticu nisam dobio nikakvo stampano uputstvo, a ono sa njihovog sajta ne pominje nista van standardne instalacije.
 
Da li je neko probao da podesi mobilni telefon da mu radi kao modem za 3G net? Ako jeste kako radi i koji su mu osnovni parametri za pristup?
I da li neko zna gde ima da se nabavi PCMCIA to ExpressCard adpter?
Hvala
 
Skinuo MTU, ubacio ga ali i dalje nema efekta, kada je postavljen network na GSM/GPSR only, MSN nece da se konektuje. Kada je stavljeno na 3G, MSN radi bez problema. Ima li nekog resenja za ovu muku..
 
Ja cu verovatno uzeti jednogodisnju pretplatu za par dana, pa onda javljam utiske :)

Inace, jel moze neko da mi kaze koje je GPRS klase ovaj Huawei modem sto ga daje MTS? Pretpostavljam da je klasa 8, ali ako je u pitanju klasa 10 - divota :)

Pozdrav...

p.s. koji Firmware trenutno koristite?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno