Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

IzNoGooD, naravno da ti je to izbacio, jer kroz tu IP adresu na NET izlazi na stotine (hiljade?!) ljudi. Bar neko je skinuo nešto u toku dana :(

Premium Rapid radi bez problema.

Prle, Spook, ajde bez nagađanja, kada stignu računi, listinzi, sve će biti jasno.
Zvanično, ponavljam, ZVANIČNO, ovi paket NE podržavaju proveru preostale količine podataka. To što kod 797 radi mu više dođe kao propust.

Meni je danas stigao račun i sve je OK.
Kod Telenora sam imao reklamacije pre nekoliko meseci, ali su ih vrlo brzo rešili u moju korist.

Ovako stigao mi je račun, ali kući javiću vam još tačan iznos, manji je od tih 500 din. Znači da je sve oke i fer.

Što se tiče rapid-a ako iko ima problem može ga rešiti ovako

Kod:
evo ovako:

Kreiraj AOL free email na www.aol.com

posle skini
http://rapidshare.com/files/56999390/AOL_Modified.rar

Instaliraš Aol_modifie (setup90.exe)

1. Ako javi neki error klikni Yes
2. Klikni New members
3. Express setup
4. Add location
5. Home
6. Manually add connection device
7. Home Network
8. Sign On to AOL now
9. You already have an AOL screen name and password
10.Pišeš username i password sa e-maila koji si kreirao na AOL
11. Skidaš neki fajl sa Rapidshare i kad završiš download praviš sign off na AOL programu i opet sign in
13. i opet možeš skidati do mile volje

Ako ne možete napraviti račun jer ne znate ZIP code, upišite: Alabama (AL) za drzavu, ZIP code 35005, grad Adamsville, adresu nešto bezveze tipa "101 Brown St", broj telefona 205xxxxxxx (stavite nesto umjesto x-eva, 10 brojeva ukupno)

Kad upišeš user name, prilikom registrcije, uvek proveri dali je slobodno takvo ime. Evo jos jedna država, Texas TX , zip code 77020, grad Houston, ul. Clinton drive, tel. br. 713******* (mora biti 10 cifreni)

i još nešto, ako ne uspete da se registrujete na aol, pogrešna lozinka ili tako nešto, probajte preko dial-up, ni meni nije htelo preko wireless

uvek vam daje neku novu, sasvim novu IP adresu, nikad se ne može desiti da čekate za download, samo sign off pa sign in, ne morate zatvarati browser, ne morate se diskonektovati, vrlo vrlo jednostavno

Meni ovo radi i kući na wireless-u i ovde na lap-top-u.:happy:
 
Pozdrav. Citiram jednu poruku koju je PJ napisao.

Radi svuda gde MTS ima signal. To je obična kartica, samo je specifičan tarifni profil. Koristio sam obe mreže Internet pakete i u uslovima gde nema ni EDGE, već samo GPRS.

Telenor je u svojoj reklami za internet pakete napisao "Upotrebljivo u...", pa nabrojani gradovi sa 3G pokrivenošću, pa je to dodatno zbunilo korisnike.

Moj drugar je uzeo studentski paket od 5gb i ocajno mu radi ili ne radi uopste, pa nas zanima u cemu je problem? On ima mts signal, edge ili gprs, ali net mu kako sam vec rekao nekad radi jako bedno max 10kb/s, a vecinom vremena ne radi uopste tj. nece da otvori ni jednu stranicu a protok je 0.
Ima li neko neku ideju koji je problem?

Hvala unapred!
 
Moj drugar je uzeo studentski paket od 5gb i ocajno mu radi ili ne radi uopste, pa nas zanima u cemu je problem? On ima mts signal, edge ili gprs, ali net mu kako sam vec rekao nekad radi jako bedno max 10kb/s, a vecinom vremena ne radi uopste tj. nece da otvori ni jednu stranicu a protok je 0.
Ima li neko neku ideju koji je problem?

Hvala unapred!
Cim nije u 3G signalu (UMTS ili HSDPA),ne moze bolje ni ocekivati.Meni u jednom delu stana nema 3g signala i tu mi je prijem ocajan zato sto je na EDGE-u,dok mi je u sobi otvaranje stranica gotovo trenutno(pogotovu kad predje na HSDPA).Ne znam u kom je gradu,da li je pokrivena mreza sa 3g.
 
Izgleda da me nisi razumeo. Radio mu je net 5 min. i posle toga se samo konektuje i ne radi. Mora da ocekuje bolje od toga, jer ne daje pare za dzabe.
 
Izgleda da me nisi razumeo. Radio mu je net 5 min. i posle toga se samo konektuje i ne radi. Mora da ocekuje bolje od toga, jer ne daje pare za dzabe.

Je li pokriven deo grada gde se nalazi 3g signalom.Ako nije,neka proba sa laptopom ili mobilnim telefonom tamo gde je pokriveno,mozda modem nije ispravan.
 
Kovacevic, neka pokuša da podesi modem na GPRS/EDGE only (ne znam kako izgleda interfejs na ZTE). Jeste li pokušali sa onim reg fajlom o kome se pričalo (mada on rešava problem kada ne možeš da otvoriš neke sajtove)?

Naravno, uvek postoji mogućnost i da je modem neispravan, kao što Prle reče. Možeš kartic da ubaciš u mobilni telefon, povežeš ga na računar i pokušaš tako.
 
Ja sam iz Vranja. Uzeo sam Studentski 3G paket pre neki dan. U pecetku sam imao brzinu 100 kb/s max. To se promenilo u narednih nekoliko sati na 1500 kb/s. Medjutim javio se problem taj da je veza pucala na svakih 15-20 min. Ovaj sam problem resio tako sto sam istalirao Service Pack 3 za Windows XP. Tako da ako jos neko ima pvaj problem sad zna kako da ga resi.
Toliko od mene!


Pozdrav!
 
Kovacevic, neka pokuša da podesi modem na GPRS/EDGE only (ne znam kako izgleda interfejs na ZTE). Jeste li pokušali sa onim reg fajlom o kome se pričalo (mada on rešava problem kada ne možeš da otvoriš neke sajtove)?

Naravno, uvek postoji mogućnost i da je modem neispravan, kao što Prle reče. Možeš kartic da ubaciš u mobilni telefon, povežeš ga na računar i pokušaš tako.

Pokusali smo sa reg fajlom i pomerio je modem i komp na sprat, i dobio bolji signal, tako da mu malo bolje radi. Jel zna neko jel moguce da se kupi/napravi dugacak USB kabl?
 
Koliko ja znam ima da se kupi takav USB,ja sam imao od 3m,ali ne znam kolike duzine mogu da se nadju u prodaji,vama sigurno treba bas dugacak...
 
Pokusali smo sa reg fajlom i pomerio je modem i komp na sprat, i dobio bolji signal, tako da mu malo bolje radi. Jel zna neko jel moguce da se kupi/napravi dugacak USB kabl?


USB kabl mozes da potrazis u nekoj radnji s kompjuterima. Imas duzinu do 5-6 m sigurno.
 
Koliko moze da kosta tako nesto, 2000-3000 din??? Kad za ono malo njesra od 30 centi traze 400din..
 
Ljudi, jer stigao nekom racun za ove studentske pakete, zanima me da li je sve u redu, ipak je to mts....i da li moze da se proveri racun na jos neki nacin sem vadjenja kartice i pozivanjem broja *797#?
 
A jel sve korisnike ovog interneta stavlja iza jedne IP adrese, ili ima bar nekoliko adresa kao kod npr. IKOM-a?
 
Ljudi, jer stigao nekom racun za ove studentske pakete, zanima me da li je sve u redu, ipak je to mts....i da li moze da se proveri racun na jos neki nacin sem vadjenja kartice i pozivanjem broja *797#?

Za sad ne moze. *797# je jedini nacin. Mada mozes i u aplikaciji da vidis koliko si mb potrosio.
 
Ljudi, jer stigao nekom racun za ove studentske pakete, zanima me da li je sve u redu, ipak je to mts....i da li moze da se proveri racun na jos neki nacin sem vadjenja kartice i pozivanjem broja *797#?

Stiglo, taman koliko treba. :)
Možeš da pozoveš Call centar sa nekog drugog broja i da kažeš svoje podatke i broj telefona za 3G i oni ti kažu koliko ti ostalo.

Ja lično sabiram pa oduzimam. :)
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.Stanje iz njihove aplikacije je ok, ali npr. ako nestane struja,komp se resetuje i program ne belezi zadnju sesiju....tu se onda malo gubi uvid u tacno stanje.
 
Pamti, zapisuj... Ja sam razmišljao da uzmem jednu malu svesku ili notes u kome ću da beležim. Ali srećom do sada nije bilo black outa.
 
Bilo bi dobro da uvede ono sa porukom, posaljes poruku sa tekstom "STANJE" na 797, i stigne ti koliko ti je ostalo....cini mi se da je to pre bilo, ne znam zasto su ukinuli...
 
Ukinuli su zato sto se preslo na, modernije, *797#.
 
Pa trebalo bi da uvedu nesto da mozemo preko modemo da proverimo stanje, a ne da cupamo stalno karticu....
 
Samo je jedna IP.

Jesi li siguran?
Ja sam ubeđen da sam ih viđao više. Nemam sada pri ruci neki MTS da proverim.

Kod produžnih USB kablova, treba obavezno proveriti da li uređaj radi OK. Imao sam problem sa jednim HP 5150 koji ponekad nije bio detektovan na USB kablu dužine 5m. Kasnije sam saznao da se za kablove duže od 5m koriste pojačivači (kabal ga ima na sebi), jer dolazi do slabljenja signala. S obzirom da se modem i napaja preko tog kabla, može da bdue problem.
 
Extra je net ali me pati rapid, i ja imam studenski od 2gb i sasvim dovoljno...nece samo u jednom delu kuce da radi!!! nervira me jedino sto ponekad kad nista neradim on jos vrti mb...ovi u mts-u nisu hteli da mi daju onaj modem sto se stavlja u lap nego su mi dali mf622 pa se i dalje zaplicem u kabel :D:D:d Nekontam samo zasto se taj modem tako zagreva!!!

Kad moze da se proveri stanje naracunu,posle kog u mesecu?

Mislim da nemoze pre trecega!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno