Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

Jel moze neko da stavi broj iz zte modema u neki symbian telefon i napravi profil za konekciju na net sa tim acces pointom koji se koristi na kompu, pa da vidi da li radi mini opera, facebook mobile i standardni browser telefona
 
Evo objasnjenje zasto nije radilo. Zato sto su se momci iz Tech Supp malo igrali. Sada mi ladno radi 3G u full-u. :D

Ali i dalje ne mogu da posetim "Pirate", "Microsoft", nece da mi radi MSN... O torrentima necu ni da pricam. :D
 
Jel moze neko da stavi broj iz zte modema u neki symbian telefon i napravi profil za konekciju na net sa tim acces pointom koji se koristi na kompu, pa da vidi da li radi mini opera, facebook mobile i standardni browser telefona

Nisam vadio iz ZTE, već iz Huawei, ali MTS surf je MTS surf :) i radi opera, surf preko integirsanog browsera, fring se muči, ...radi kao i svaka druga katica koju ubaciš u telefon...
 
Cek, ovo je ADSL?

Surfer paketi su ovde.

Zato sto su se momci iz Tech Supp malo igrali. Sada mi ladno radi 3G u full-u.
WTF? :)

Inace meni torrenti i dalje rade ekstra, jedino sto odose megabajti samo tako...
 
nisam probao, ne koristim ih...

nego, jel postoji nacin provere trenutnog zaduzenja / prenetih podataka?
 
Proveru preostalih megabajta vršiš kao i za bilo koji drugi MTS postpaid broj, jedino što moraš da ubaciš karticu u telefon :(
*797#

Bila je i neka fora sa SMS proverom, ali kada sam probao da pošaljem poruku preko modema nije mi vraćen odgovor (niti je naplaćena poruka).

duskoo, već sam na više mesta pisao o tome. Preko MTS-a nije moguće koristiti 3G, jer premali upload i ping je često nepodnošljivo velik. Preko Telenora nekada radi kako treba, a nekada nije upotrebljivo. Problem je ping. Za zezanje može da posluži, ali za ozbiljan razgovor teško.

Koristio sam preko Telenroa SkyPe, GTalk i VoIPbuster preko Fringa i VoIPBuster preko integrisanog VoIP clienta na E51.
Preko MTS sam u nekoliko navrata probao SkyPe i Gtalk preko Fringa.
Interesantno je da VoIPbuster napravi 10-11 puta veći protok od SkyPe-a u jedinici vremena, a razgovor je jednako lošeg kvaliteta. To me navodi na zaključak da nije problem protok, već odziv.
 
imam ovako:
Zaduzenje: aaaa,aa
Stanje: bbbb,bb
Preostali besplatan saobracaj: sve su 0

sta je stanje, a sta zaduzenje?
 
Ne piše ti preostali iznos megabajta?!

Stanje je trenutno stanje na računu u dinarima, a zaduženje je ono što ti je već obračunato (ili kako Srbi vole: fakturisano).

Dakle, zaduženje ti je račun za prethodni mesec, a stanje je ono koliko si do trenutka poslednjeg osvežavanja stanja potrošio u tekućem mesecu (verovatno bez PDV-a, pretplate i popusta).
 
Pise tek posle 17tog od datuma aktiviranja. :) Tako da ti do 17 ako imas pravi 3G mozes da pokrcas poprilicno GB ako si nesmotren. :)
 
Posto sam iz okoline Lazarevca, i posto o ADSL-u mozemo jos uvek da sanjamo, a bezicni internet je visestruko skuplji od ADSL-a uz los kvalitet, za sada mi je ponuda mts jedino resenje. Uzeo bih surf paket od 2 GB pa bih molio za par odgovora:
1. Nismo pokriveni sa 3G, ali sam se konektovao sa laptopa na net preko mob. tel. Nokia 5310 u kojem je bila mts-ova kartica i brzina je bila oko, za mene zadivljujucih, 256 kb ili 5-6 puta veca od dial-up koji trenutno koristim pa vas pitam da li ovu brzinu mogu da ocekujem i sa modemom USB ZTE MF 622 ?
2. Zarko zelim da konacno na netu odigram neku igricu, pa me zanima posto sa igricama na netu nemam nikakva iskustva, da li je ova brzina dovoljna i jos bitnije da li neko zna koliko MB na sat se "trosi" igrajuci se na netu. Da pojasnim, igrica za koju sam zainteresovan je COD 2, jeste stara ali mi racunar ne dozvoljava nista bolje a cuo sam da se jos igra po ruskim serverima.Posto imam 36 god. (Boze , sramote ) ne bih visio po ceo dan za racunarom, ne sto ne zelim vec mi posao ne da, znaci max 5-6 sati nedeljno, pa hoceli 2 GB biti dovoljno.
3. Na desktop racunaru mi je XP, ali na laptopu je Vista pa me zanima da li ima problema da Vista prepozna modem USB ZTE MF 622, i da li onaj .reg fajl koji je Corwyn dobio od mts-a da bi resio problem oko otvaranja nekih sajtova, vazi samo za Windows XP ili pomaze i u Visti.
Izvinjavam se na gusenju, hvala i pozdrav
 
Poslednja izmena:
1. Da
2. Zaboravi na igre, i 3G ima preveliki ping, EDGE može da bude samo još lošiji.
 
3. modem isto radi na Visti kao i na XP, tako da tu problema nema. onaj Reg fajl funkcionise na oba sistema.
 
Povodom onog da su računi zaključani na neku sumu, mala ispravka. Kolega koji nije nešto upućen u tehniku poneo svoj lap sa 3g modemom ,što nam je firma dala zbog posla, na more u CG. I uspeo da sa sitno megabajta napravi račun od 80K dinara. Ako sam dobro video na listingu 15 MB je koštalo oko 10000 dinara. A dogovor u firmi "plaćate sve preko pretplate". Koja je realno sasvim dovoljna i za mnogo veći obim posla.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, ja koristim ZTE MF622, konektujem se preko HSDPA, tj. 3G. U Somboru sam, takođe nisam mogao da otvorim sajtove msn.com , microsoft.com , poznanici.com skinuo sam corwyn-ov reg key restartovao comp i sad radi. Hvala corwyn:happy: Evo kako kod mene ide stanje potrošenih MB-a.
 

Prilozi

  • Stanje.JPG
    Stanje.JPG
    32.6 KB · Pregleda: 185
  • Stanje2.JPG
    Stanje2.JPG
    46.8 KB · Pregleda: 200
Uzeo sam studentski paket od 2gb proslog meseca i za sada sam zadovoljan.Ali,uvek ono,ali,juce ubacim karticu u telefon da proverim stanje,kad ispod zaduzenja od 410 din za prethodni mesec(posto sam ga uzeo oko 15. u mesecu)za stanje stoji 140,00 din,a za ovih desetak dana u novembru nisam potrosio ni 100 mb(dobro sam pratio upload i download preko par aplikacija pored ove njihove).Zovem jutros mts a ona guska mi kaze da nema uvid u moju potrosnju i da moram da cekam 10. u mesecu da bih dobio listing.Bas su me razocarali i jedva cekam da vidim cime sam prekoracio paket kad sa tog broja nisam pustio ni jedan sms a kamoli poziv.Vec pet godina sam na postpaid-u kod mts i u poslednje vreme su poceli da me razocaravaju.Ima li ko slicna iskustva sa ovim prekoracenjem stanja,jedino sto mi je cudno je zasto je bas okruglo 140,00 dinara.
 
To ti je Mts, šta misliš kad bi bili pošteni da li bi imali toliki profit, ja ću se tek iznenaditi kad mi stigne račun, a nisam prekoračio.
Ja i dalje imam problem sa msn-om neće da mi se konektuje, ni preko msn ni preko Trilliana ili Mirande. Jedino sam uspeo da se konektujem preko ebuddy.com
 
Pa necu im dozvoliti pa makar se terali i po sudovima:mad:.Nikakve su pare sto se iznosa tice ali necu da me neko j... u zdrav mozak:wall:.Pored toga pismeniji sam i informaticki potkovaniji od vecine njihovih agenata i prodavaca u poslovnicama.Skoro je jedna gospodja iz mts-a bila u firmi da nam ponude svoje usluge,pa je izasla na vrata zabezeknuta mojim poznavanjem telefona i njihovih usluga uopste.Sta cu kad sam manijak za tehniku:type:(sve pare dajem na to,hoce i devojka jos malo da me ostavi),)
 
Evo i ja da javim da sam uzeo student net od 5gb i za sada je ok,stalno sam u hsdpa rezimu.Download oko 180 kbps.Imam jedno pitanje,ja sam uzeo 10 novembra i jer imam svih 5 giga na raspolaganju do kraja meseca ili mi nesto skrate,rekli su da cu racun da platim samo trecinu,jer moze neko ko ima iskustva sa ovim da mi odgovori....
 
Evo i ja da javim da sam uzeo student net od 5gb i za sada je ok,stalno sam u hsdpa rezimu.Download oko 180 kbps.Imam jedno pitanje,ja sam uzeo 10 novembra i jer imam svih 5 giga na raspolaganju do kraja meseca ili mi nesto skrate,rekli su da cu racun da platim samo trecinu,jer moze neko ko ima iskustva sa ovim da mi odgovori....
Imas svih 5gb na raspolaganju,a platices racun umanjen za broj dana od pocetka meseca.
 
Planiram da uzmem taj internet... Da li je neko naterao torrente da rade. I da li postoji mogucnost otvaranja portova!
 
meni javlja da sam not connectable u utorrentu. prijavljuje mi da port nije otvoren, mada to nije ni ruter - vec modem, tako da sve zavisi samo od ljudi iz Telekoma.
download radi, ali nije punom brzinom. posto upload ulazi u dozvoljeni saobracaj, mislim da ovo nije najpametniji internet za P2P.

inace, neko vreme nisam mogao da skidam sa rapida jer mi je prijavljivao da moj IP vec skida.

po meni, ovo je samo za surf, chat & mail
 
Poslednja izmena:
IzNoGooD, naravno da ti je to izbacio, jer kroz tu IP adresu na NET izlazi na stotine (hiljade?!) ljudi. Bar neko je skinuo nešto u toku dana :(

Premium Rapid radi bez problema.

Prle, Spook, ajde bez nagađanja, kada stignu računi, listinzi, sve će biti jasno.
Zvanično, ponavljam, ZVANIČNO, ovi paket NE podržavaju proveru preostale količine podataka. To što kod 797 radi mu više dođe kao propust.

Meni je danas stigao račun i sve je OK.
Kod Telenora sam imao reklamacije pre nekoliko meseci, ali su ih vrlo brzo rešili u moju korist.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skinuo vise od 2GB podataka preko torenata, upload-a nije bilo jer je skidano sa jednog privatnog tracker-a.
Rapid radi, ali kad imas srece, PJ je objasnio.
U utorrentu je nekad bio onaj crveni kruzic, a cesce zuti znak upozorenja, port naravno ne moze da se forwarduje. Inace to nije uticalo na brzinu skidanja koja je bila maksimalna moguca.
Sto se potpisivanja ugovora sredinom meseca tice, definitivno se dobija puna kolicina podataka, koja se mora iskoristiti do kraja meseca, a da li je racun umanjen ne znam.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ja cu da poludim jer ne mogu da nadjem glupi modem. Ni u jednoj sugavoj poslovici u gradu ih nema, a na pitanje "kad ce biti?" samo odgovaraju da nemaju pojma. Jel ima neko neku blizu (precizniju) informaciju u koju poslovnicu mts-a da odem?
 
Prle, Spook, ajde bez nagađanja, kada stignu računi, listinzi, sve će biti jasno.
Zvanično, ponavljam, ZVANIČNO, ovi paket NE podržavaju proveru preostale količine podataka. To što kod 797 radi mu više dođe kao propust.

Daj Boze da si u pravu.Veruj mi da jedva cekam 10. u decembru da vidim za sta su nakalemili.Proveravao sam preko njihove aplikacije protok i poredio sa DU meter slazu se skoro u mb,mislite li da je ona merodavna za pracenje potrosnje.
 
Pa trebalo bi da bude,mada ja koristim i onaj netlimiter 2 i on kaska malo za njihovom aplikacijom.Videceom kad stigne recun...
 
Nazad
Vrh Dno