Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

Moraćeš da zoveš call centar i da se ganjaš sa njima. Proveri da te možda nisu isključili iz saobraćaja. Pored toga proveri koji su ti sve portovi aktivni/zauzeti na računaru.
 
Ja sledeci put kad viim MTS usb okrecem ledja i izlazim iz stana, to ***** RETARDA mi je pojelo sve zivce, vece smejurije od interneta u zivotu nisam video, jedan sajt radi drugi ne, skype nece da otvori prozor sa search, windows update radi kad mu se cefne, msn isto!
Aj sto je nagore objasni ti *****cini koja je to kupila da to nije internet za poneti vec ***** za *****a!, dodje mi da ih oteram sve u .... i korisnike koji tvrde da to radi i one iz MTS majmuncine!
 
Pozdrav svima srećni novogodušnji i božićni praznici. Imam problem oko skidanja sa ovim internetom. Programu mts interneta pokazuje variranje downloada 30-90 kb/s dok mi skida na upola manje a isključio sam sve antivirus i firewall programe. Do sad mi se ovo nije dešavalo. Ovaj internet stvarno ni za šta nije.:mad:
 
Poslednja izmena:
Juče u mt:s na Terazijama dok sam čekao da potpišem ugovor nalete neki Cigo koji je hteo da piše žalbu jer mu je "žena objasnila samo da mu je preplata 1din, a nije mu rekla ništa šta se dešava ako prekorači paket (u šta čisto sumnjam, mada i da mu ne kaže piše u ugovoru)" i to ponavlja na svakom šalteru gde ga pošalju u nedogled. E sad, da li njemu stvarno treba mobilni internet ili se jadnik navukao na reklame, ko zna, po izgledu i načinu komunikacije rekao bih da je reklama odradila svoje. I tako, nemam pametnija posla, kao pravi udbaš slušam priču i ne verujem a onda čujem da je nabio račun za taj mesec +20.000din :D

Prvo sam pomislio ko zna šta je on to radio a onda sam otišao da proverim na netu i shvatio da je skinuo samo pišljivih 6GB protoka preko dozvoljenog limita... I dalje ne verujem da u današnje vreme 1mb naplaćuju 3 dinara :(
 
Lopovska posla. U normalnim zemljama nema klepanja po ušima kad se probije paket, tj čak te ni ne isključe, nego te stave na throttling od 64 ili 128kbit, do sledećeg meseca ili adekvatne doplate.

Baš je gadno da jedna državna firma deo prihoda ima od čiste obmane i zbunjivanja korisnika. Šta čovek onda da očekuje od privatnika?
 
Evo mog iskustva. Pre par nedelja, kupio sam mts-ov 3g modem sa pre-paid sim karticom. Probao sam je na 4 razlicita mesta (sva 4 blizu centra Novog Sada) na 2G i 3G mrezi i u proseku mi je trebalo vise od 2 minuta da mi se bilo koja stranica otvori, tek sa povremenim naletima kako-tako prihvatljive brzine. Do sada nisam nijedan put uspeo da ucitam nijedan youtube video klip do kraja, a vecina ih nikad ne predje ni 5 sekundi. Sve u svemu, katastrofalno lose i sramotno za 2. deceniju 21. veka.

Izvinjavam se za off, ali da li neko moze da me uputi na nacin da "otkljucam" modem kako bih u njega ubacio recimo telenorovu sim karticu da bas ne bih morao sve ponovo da kupujem?
 
Već nekoliko dana imam problema sa protokom na dve lokacije. Na oba mesta se koristi siti modem i kartica E170+MTS. Modem prikazuje OK signal, ali protok je toliko loš da webmail ne može da se proveri. Danas zamenim taj modem sa E1550 i sve radi bez problema. Speedtest.net kaže: ping ~120ms, DL 1.47mbps, UL 0.3mbps.
Kasnije ću testirati modem na drugim emstima.

vidra, ako je huawei, daj IMEI, neko će ti već vratiti kod na private ;)
 
Uzeo sam mts-ov net, potpisao ugovor na 6 meseci. To je bilo najmanje sto su davali posto sam pre toga koristio prepaid koji je bio jako skup (250mb 250 rsd). Posle pocetnog razocarenja sada mi radi net koliko toliko ok. Okacio sam modem na produzni usb kabal, stavio ga na orman i time poboljsao malo signal.
Ovako je radilo samo prvi dan
http://forum.benchmark.rs/showthrea...et-konekcije&p=2682040&viewfull=1#post2682040
Ovako mi radilo jedno 3-4 dana dok nisam nabavio produzni kabal
http://forum.benchmark.rs/showthrea...et-konekcije&p=2684624&viewfull=1#post2684624
PS. jedna zanimljivost: nakon uzimanja mts interneta pozvala me teta iz telekoma i pita me da li sam zainteresovan i dalje za ADSL i nudi mi IPTV. Inace za ADSL sam se prijavio cim se pojavio u Srbiji, ako se ne varam proslo je bar 5-6 godina od tada.
 
Izvinite sto tek sad odgovaram.

Modem je:
HUAWEI
Model: E153u-1
IMEI: 356342047260506

MagicMaster: Gde mogu da nadjem takav program? Izvinjavam se na glupim pitanjima, ali nisam nikad ovako nesto radio pa zato pitam.

Takodje, da li moze posebno da se kupi Telenorova internet sim-kartica?
 
Videh ... nisam uspeo sa attachmentom, "UP"no sam na megaupload, imaš link i u PP a i na mejl :) :) :)

PS. Vidim da i ti koristiš PM, ja sam se dugo odvikavao i navikavao na PP, jer ono PM mnogo asocira na "ono drugo" ...

Pogledaj u PM, poslao sa ti u PM .....

Idi u PM, imaš tamo ...

:) :) :) :)
 
Poslednja izmena:
Ma ne treba mu "upisivač".
Dovoljno je da ubaci karticu drugog operatera i modem će sam da traži kod :)
 
Samo da javim, odradio sam proces i pisalo je u prozorcicu da je OK. Sad samo preostaje da isprobam sa drugom sim karticom.

MagicMaster, hvala jos jednom na pomoci :)
 
Ja imam njihov internet vec godinu i po dana i do sada nikada nisam imao nikakvih poteskoca. Istini za volju, njihov repetitor se nalazi u komsijinom dvoristu tako da neprekidno imam pun 3G signal i download od ~250kbps. Jedino sto im zameram je sto je ograniceno i sto ukoliko ne prekinete ugovor na datum kada ste ga potpisali on se produzuje na neodredjeni period i/ili ako raskinete ugovor dva-tri dana pre zvanicnog isteka oni vam odmah gase.
 
Pretpostavljam da imas postpaid ugovor. Ja sam uzeo prepaid jer mi samo povremeno treba uz netbook internet pa mi se vise isplati. Problem kod veze se kod mene manifestuje u tome da je cesto, kako da kazem, neaktivna. Treba mi u proseku 2 minuta da otvorim najobicniju stranicu bez mnogo slika, a o video linkovima da i ne govorimo. Do sada nijedan youtube snimak nisam uspeo da pogledam. 5-6 sekundi najvise ucita, i za to mu je potrebno isto toliko minuta, a onda se prekine. Ne ocekujem bog zna kakvu brzinu, ali barem da mi stranice otvara kako treba, kao npr. Benchmark forum ili Guru3D i sl. Sve u svemu, osim za slanje cisto tekstualnih e-mailova i otvaranje poneke stranice uz tesku muku, potpuno je beskoristan. Zvao sam podrsku i rekose mi da probam da u mreznim podesavanjima stavim na samo 2g ili samo 3g mrezu, ali nijedno od tih podesavanja mi nimalo nije pomoglo :(
 
Jedino sto im zameram je sto je ograniceno i sto ukoliko ne prekinete ugovor na datum kada ste ga potpisali on se produzuje na neodredjeni period i/ili ako raskinete ugovor dva-tri dana pre zvanicnog isteka oni vam odmah gase.
Ja sam potpisao ugovor na 6 meseci i kod mene pise da moram da im se javim 15 dana pre isteka ugovora ako hocu da ga raskinem ili ga oni produzavaju na neodredjeno vreme.
*Ako im se javim 15 dana pre isteka ugovara da li to znaci da mi odmah gase net? Malo mi to nema logike jer onda oni nece ispostovati ugovor ali u ovoj drzavi je sve moguce.
*Kakva je procedura ako hocu kasnije da raskinem ugovor? Da li se nesto placa?
 
Pa ja sam dosao tri dana pred istek ugovora i ugasili su mi istog momenta. Za ovo drugo pitanje ne bih znao sta da ti kazem, mada mislim da ne bi trebalo da placas jer nisi potpisao ugovor za taj period.
 
Kao i uvek sa MTS-om, sve zavisi od osoblja u poslovnici, licno sam se uverio, ali gase odmah, meni je ostalo jos 17 dana u mesecu...zbog kojih se nije vredelo raspravljati sa njima
 
Ima li neko problema sa mts-ovim internetom? Do pre neki dan je radilo kako tako :D ali je radilo. Ovih dana na svakih par sekundi nema protoka. Signal je maltene na max, konekcija uspostavljana ali nema protoka. Veoma je iritirajuce kad otvoris jednu stranicu kako treba i onda krenes da otvaras neki link na njoj i dobijes poruku Could not connect to remote server
 
Nazad
Vrh Dno