Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

Axa, ok....pa valda su i sami skontali da su pogresili kada mi 2 mesacasalju 1din racun! ali u buduce cu otici...
 
NEKI SU ZATO DOBILI RACUN OD 99500DIN (i slovim vise od hiljadu Evra)

Ortak me je nazvao besan kao ris! Koristi 3G MTS internet, studentski paket, gde ima 2GB za 700 din, sve preko toga placa... Njemu je sad stigao RACUN ZA MAJ 99,650 DIN !!! Da li je to moguce, jer je na njegovom counteru trenutno stanje 1,44 GB?? Znam da je u ovoj zemlji svasta moguce, ali da se ovako covek istraumira, nije humano... Predspostavljam da je greska kod ovih sto obracunavaju racune ali sam u jednom trenutku posmunjao na Dialer-e, koji su bili aktvni kod Dial-up konekcija koliko se secam i da su zvali brojeve servera u egoticnim zemljama, meni je zvao Gvajanu, ali sam ga na vreme uhvatio pomocu AdAware... Molim vas da podelite vase znanje iskustvo sa mnom, jer ovaj ortak samo sto se ne slogira...
 
Jos jedan *zadovoljan* korisnik mts 3G:
E ovo nije normalno dobio sam racun imam studenski paket 10000 dina plus porezi +13000 i nesto,ovo je da poludis,dodatni sobracaj je preko 6000 din ,koliko oni racunaju mb dodatni jel zna neko,a signal im je toliko slab ne znam sta da kazem jel ima neko iz mts-a na forumu ,dajte neko resenje,jel ovo neka greska ili je mts (telekom)resio da pocasti studente ,pa ovo je ko da sam bio u grckoj u roamingu koristio non stop internet.
Ja ne znam da li ovo negde ima na svetu,pa zar mislite vi iz Telekoma-mts-a da vam mi finasiramo razne grand parade,tacno cu da napravim sajt da odgovaram ljude od telekom-a.
 
Što se stalo sa temom...
Zar nema novih iskustava :)
Meni net radi malo bolje od pre par dana... mada otvaranje stranica koči, i to često... download radi relativno brže nego ranije...
Čak mi je bio i do 20KB/s, na EDGE, ali za trenutke i veći...
Račun za prethodni mesec, ako već nisam rekao, bio je regularan... mada... nisam uspeoi da potrošim ni pola paketa...

E sad hoću nešto da pitam... na neki način vezano za temu:
Da li neko može da mi objasni šta znači ovo "Projected" na DUMeter totals prozoru??? Zaokružio sam na slici crvenom tanjom linijom...
Isto to postoji i kod NetMetera...
attachment.php

Na softveru koji je uz modem, stoji da sam u istom tom periodu napravio 175.26MB... a DUMeter pokazuje 174,2MB, i to shvatam, ali ne razumem šta znači onih 791,5MB projected...???

Hvala
Pozdrav
 

Prilozi

  • dumeter totals.jpg
    dumeter totals.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 625
Poslednja izmena:
Stalo se sa temom zato što ne pišemo samo da bi pisali, već kada za to postoji objektivna potreba.
U prethodnih 18 strana (x25 poruka) smo ustanovili da 3G ima visoko kvalitetan signal i da im je teh. podrška jedna od boljih u Indiji.

Zar nema neki FAQ na njihovom sajtu ili u samom programu?
U osnovi, to ti program pokazuje koliko ćeš, verovatno, potrošiti u toku sedmice.
 
Od 01.09.2009 za sve postojece i nove 3G net korisnike mesecni protok je povecan 3x...!
Odnosno dosadasnjih 5GB od danas su 15GB itd....
 
Bre, pa kako sad da raskinem ugovor, ovo povecanje je bas primamljivo, sad se lakse dise.
 
He... jutros stize mail o povecanju protoka POSTOJECIM i NOVIM 3gnet korisnicima... a sada dobijam INFO da smo mi koji vec imamo ugovore ostali na istom, povecanje ce samo dobiti novi postpaid korisnici...

Sada sam zvao 733 i kazu da nove tarife ali samo za nove korisnike, mi ostaje na istom, posle 15 minuta zovem 789 gde mi lik kaze ne to nije tacno, protok se povecava svima :(

Kada telekom pocne ovo da radi, muti maze i laze, ja iskreno sumnjam da cemo mi dobiti bilo sta od njih...
sada sam im pustio mail.. i ovo ce znaciti raskid postpaid ugovora samnom na svim mojim brojevima... samo ako nedobijem povecanje...
Ovo stvarno nema vise smisla...

A bilo bi lepo da se organizuju svi koji imaju 3G pakete... ako nedobijemo povecanje... potpisi pa na sud... a u medjuvremenu zovite 789 ili 733 pa proverite informacije... ako neko zna da vam odgovori, ili se jos nisu dogovorili...:(
 
Ne paniči. Biće svima. Nemaju oni software sposoban da podeli stare i nove korisnike :d

Ubaci karticu u telefon, pa proveri stanje...nadam se da sada sistem provere radi malo efikasnije nego ranije...
 
I ja mislim da ce da povecaju, cim su napisali i za postojece. Pa oni nisu mogli da razdvoje i one poruke kad bile promocije, kamoli ovo.
 
Moj post je sadržao određenu dozu ironije...ali dobro, zato se i zove ironija...

Naravno da mogu da formiraju nove pakete, ali bilo bi besmisleno da to urade.
Dosta nagađanja, sačekajmo i nadajmo se najboljem :)
 
Evo, pričao sam sa drugarom, on radi u mts poslovnici, i rekao mi je da vazi povećanje i za postojeće korisnike. E sad, nek proveri ovo još neko ako može, mada mislim da je ovo dobar info.
 
Poslednja izmena:
Pa taj info imam iz obavestenja koje je stiglo jutros u svim poslovnicama...
Ali, ljudi na broju 064/733 koji su zaduzeni za 3G kazu drugacije... mozes da pozoves i pitas poziv je besplatan a nemas cekanja na javljanje operatera...
 
he he... nemas jos 30GB danas stiglo obavestenje da je samo za nove korisnike, a za nas nista... navodno ce biti obavesteni stari korisnici o promeni , mada ja u to neverujem...A dok im na sajtu stoji:

01.09.2009
Novo u Surf paketima za prenos podataka!

Telekom Srbija je pripremio specijalno iznenađenje za sve postojeće i nove korisnike Surf paketa!
... http://www.mts.telekom.rs/index.php/vesti_detaljno/items/promena-u-surf-paketima.html
 
Poslednja izmena:
Evo jutros sam zvao korisnički za 3g na 733 i potvrdili mi da je povećanje i za postojeće korisnike, a da će stanje biti ažurirano oko sedmog. Tako da ću ja ipak da ostanem na mts iako je veza crap, ali je 15giga odlična ponuda, mnogo bolja od telenora.
 
Da li postoji negde na netu o pokrivenosti Srbije 3g signalom? Hteo bih da znam koliko je pokriveno MTS a koliko Telenorom?
 
Poslednja izmena:
pozdrav! mogu samo da pohvalim MTS sto se tice povecanja besplatnog prenosa podataka... A da li se nekom desilo da 4.racun bude takodje 1 dinar? Prva tri meseca mi je racun bio po 1. I sada je takodje dinar :p
 
Danas mi je stigao racun za prerio od 01.04.2009 - 30.04.2009. i iznosi 1,18 din. Juce mi je stigao normalan racun za avgust. Da li je to mozda neka greska i da li je jos neko dobio ovakav racun od 1 din?
 
Ja sam dobio za dva ugovora ispravku računa za april (novi iznos 1.18), a na njima nije bilo greške, dok mi za maj (koji je imao grešku), nije stigla ispravka...
 
Danas mi je stigao racun za prerio od 01.04.2009 - 30.04.2009. i iznosi 1,18 din. Juce mi je stigao normalan racun za avgust. Da li je to mozda neka greska i da li je jos neko dobio ovakav racun od 1 din?
Meni stiglo za taj isti period 6.82 din.:crash:U specifikaciji pise da je to neka zakonska kamata.Poludeli su nacisto,pa vise ih je kostalo slanje racuna.:wall:
 
Sad mi je stigao racun od 01.05.2009 - 31.05.2009. na 824 din, po iznosu sam i primetio da nesto nije u redu. Taj racun sam platio na vreme i imam priznanicu za njega. Da li je jos nekom stigao racun za maj? Ne znam da li treba da idem kod njih u MTS ili samo da ne platim racun?
 
Ja se nadam da će meni konačno da stigne ispravljen račun za maj, da ga platim i konačno ozvaničim kraj saradnje sa MTS :)
 
Nazad
Vrh Dno