Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

Moja prijateljica je sad uzela 3G net i kaze da joj trazi šifru i user name... šta tu treba da se upiše?

p.s. nešto je već pisalo, ali to je obrisala
 
APN: 3gnet
username: mts
password: 064
 
Moja prijateljica je sad uzela 3G net i kaze da joj trazi šifru i user name... šta tu treba da se upiše?

p.s. nešto je već pisalo, ali to je obrisala

Kako je uspela da joj aktiviraju karticu? Moja devojka ceka vec 6 dana da joj aktiviraju? Reklamirali smo jos prosle nedelje,ali nista se ne menja? Kazu da im je neka greska u sistemu i da ne radi automatsko aktiviranje posle 24 sata
 
pa pitanje je dali ce da radi i dali je aktivirano, inace ona je u petak isla u MTS u pancevu i samo je to trazila... nisu spominjali da imaju nekih problema
 
Danas mi se veza prekinula 10.000.000.000 puta. Ne moze da izdrzi ni 5 min.:wall:
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas sam proverio stanje i pise mi sledece:

Zaduzenje: 0.00
Stanje: 0.00
Preostali besplatni saobracaj:
U mrezi mts: 0
Van mreze: 0
Sms: 0
Gprs(KB): 5165180

Interesuje me koliko je ovo u gigabajtima i jel sada ovo znaci da sam od 1. juna do danas vec potrosio 5 gigabajta?
 
ovako, imam lap top i 3g usb modem kao na ovom linku http://cosmofon.com.mk/?SectionID=557&pos=5 . Pokusavan jedan satelitski uredjaj da preko srossower kabla spojim na lap top da koristi shared internet connection sa njega. E sada kada satelitski uredjaj spojim preko lan kabla na adsl router on izlazi na internet bez problema. Ali nikako ne mogu da podesim da izadje na internet i da povuce sharanu konekciju od laptopa preko 3g usb modema. Pitanje: dali ide standardni kabal ili ukrsteni i koje postavke i parametre ukucati na lap topu?
 
^moraćeš da odradiš Internet connection sharing za 3G konekciju, kako bi LAN interfejs shvatio da postoji neki internet za deljenje preko njega.

Postoji mogućnost da te taj uređaj zeza i zbog NAT.

Što se samog kabla tiče, većina uređaja novije generacije ne pravi problem da li je straight ili cross...
 
ma probavao sam svasta i nisam uspeo. Ajde nebilo ti tesko ako mozes steb by step da napises sta po redu. Sat receiver ima podesavanje za ip, net mask, nameserver, gataway samo neznam koje podesavanje za 3g i kako a da proradi
 
Hteo bih da pitam dal je jos neko imao problema sa ogroooomnim racunom ? Stigao mi juce i iznosi oko 25 000... Strasno... A nisam ni do 3 GB stigao,a koristim onaj od 5 GB... Sta da radim? Nema sanse da im ovo platim...
 
Poslednja izmena:
Hteo bih da pitam dal je jos neko imao problema sa ogroooomnim racunom ? Stigao mi juce i iznosi oko 25 000... Strasno... A nisam ni do 3 GB stigao,a koristim onaj od 5 GB... Sta da radim? Nema sanse da im ovo platim...
Zdravo.
Uzeo sam studentski paket od 2GB u martu. Za maj zatrazim promenu paketa na 5GB. Stanje mi je (preko *797#) obracunavao kao da sam na starom paketu do 10og maja. Do tada sam potrosio oko 1GB. Nakon toga mi se pokvario modem, pa ga nisam koristio do 17og. Od tada, na stanju nisam imao nista besplatnog protoka, a net su mi racunali u proseku 80din/MB. Odem do mts poslovnice, uradim reklamaciju, oni naravno nemaju pojma sta se desava, navodno, to je jer rade tranziciju na novu bazu. Listing ne mogu da izvade, naravno. Nastavim da koristim net, i posle par dana, na nekih 30Kdin zaduzenja mi se blokira kartica. Popizdim, odem opet kod njih, ista prica. Savet, da sacekam do juna, kada krece novi obracun, a za maj cemo da vidimo. Ok. Dva dana kasnije (u maju) mi se kartica odblokira, zaduzenje stoji, jedino sto obracun protoka ide po normalnoj tarifi. Od tada mi kartica radi normalno, provera stanja u junu je isto ok. Resenje reklamacije nisam dobio. Takodje, jos mi nije stigao racun za maj.
Eto, to je moje iskustvo sa racunom.
 
Hteo bih da pitam dal je jos neko imao problema sa ogroooomnim racunom ? Stigao mi juce i iznosi oko 25 000... Strasno... A nisam ni do 3 GB stigao,a koristim onaj od 5 GB... Sta da radim? Nema sanse da im ovo platim...

Ja upravo imam isti takav problem...Dobio sam racun 3500 hiljade za ovaj mesec,imam studentsku tarifu od 5gb,i pretplata mi kosta 1200...naravno vodim evidenciju svakog meseca,ali od aprila mi racuni stizu veci! Za maj sam po njihovom uvidu potrosio 7,5 gb,i tih navodno mojih potrosenih dodatnih 2,5 gb oni su obracunali kao 2300 din!! I zasto ja onda vodim evidenciju i trudim se da se uklopim u 5gb,kad lopovi kradu i pisu sta hoce...I odem da se zalim,naravno oni pojma nemaju,listing ne radi..Pa ce kao da me zovu kad proradi!! Klasican lopovluk...
 
xaxax ne mogu da verujem,ja sam vec pisao o ovome,pogledajte na prethodnoj str.47800 dinara,a uzeo ga 15 aprila,jos pretplata treba da mi bude 1 din....i ja i dalje cekam njihov odgovor na reklamaciju...totalno ista prica je kod svih nas...ako nekom jave nesto,javite da i mi znamo sta da radimo...
 
Ja upravo imam isti takav problem...Dobio sam racun 3500 hiljade za ovaj mesec,imam studentsku tarifu od 5gb,i pretplata mi kosta 1200...
Ista tarifa, buraz dobio malo manje od 17k. Dal' su oni normalni?
evo male pomoci :ako vam je slabiji signal jednostavno stavite antenicu ima ih raznih evo pa pogledajte
http://www.panorama-antennas.com/shop/3g_cards/ZTE/MF622/index.html
nadam se da ce biti od pomoci
A cijena prava sitnica...
 
i meni stigo 4k umesto 800din a baš pazim da ne prekoračim limit od 2gb a i da sam prekoračio opet ne bi bilo 4k :(

Kako telenor stoji sa ovim jel i oni kradu tako ?
 
Poslednja izmena:
Ista tarifa, buraz dobio malo manje od 17k. Dal' su oni normalni?


Ne znam stvarno sta im se desava,lopovluk teski...Al nema nikakvog objasnjenja,a uhvatio sam ih kako lazu,dodjem jedan dan,kazu ne radi listing..oces da se prijavis da te pozovemo pa ti ispostavimo listing,ja nisam imao licnu i odem sledeci dan i ponesem racun od predhodnog meseca da ih uverim u njihovo "tarifiranje"! kad su videli da su pogresili odjednom proradio listing,gle cuda!!!! I kao ne,ne racun je u redu a nemoguce je da sam prekoracio za 2.5 gb,jer pazim...Video sam jos jedno dvoje troje ljudi za vreme dok sam bio u poslovnici da se zale...Katastrofa! I jos krajem juna mi stize racun za maj,ko zna do kog datuma obracinavaju,i ko zna kakav ce mi racun za jun doci! Bezobrazluk!
 
danas sa bio do MTSa i bash naletim na druga sto radi tamo kaze doshlo je do neke greshke u sistemu i na nekim rachunima je pokazivalo i do milion din tako da ako imate veci rachun nego sto treba idite do najblize poslovnice i zalite se
 
Kod mene je u pitanju nekoliko stotina dinara, ali odem do poslovnice, kad sam već bio u prolazu....i pokajao se zbog toga....kaže reklamacija primljena, izvadićemo listing, pa da ponovo dođete da to razmotrimo. Alo, ljudi, ne sporim ja ovaj protok koji kažete da sam napravio, samo, taj protok je mnogo manji od 1GB koliko moj paket obuhvata, a vi ste ga naplatili kao da sam za ceo protok probio limit!

Kod Telenora sam imao problem jedan mesec, reklamaciju podneo mailom i sve smo brzo rešili (streaming sa YouTube-a mi je naplaćivao 10din/min, a nije mi odbijao protok iz pretplate).
 
Znaci MTS je prevrsio sve granice - danas sam se zalio i RATEL-u. Ugovor sa njima sam potpisao 12.maja i uzeo studentski "Apsolvent" paket. Sve je radilo ok do negde 25.maja kada vise nisam mogao da se konektujem. Posle beskonacnog broja poziva rekli su mi da mi je na racunu prekoracen neki njihov limit i da mi je na racunu 24.000 din!!! Na moje insistiranje da je to neka greska rekli su da ne mogu nista da urade dok ne stignu listinzi za mesec maj. Od 1.juna modem je opet radio kako treba sve do 18.juna od kada opet ne radi jer je navodno opet prekoracen limit na racunu. 22.juna odlazim u MTS i uzimam listing za maj na kome se vidi da je ostvareni protok oko 400mb (8% od dozvoljenih 5GB) a sluzbenica na salteru mi kaze da je doslo do greske u obracunavanju (obracunavali su mi svaki 1mb oko 50din?!). Ona je napisala 4 primedbe sluzbama koje se bave tim problemima ali do danasnjeg dana nista nisu uradili - kartica je i dalje blokirana. Na njihovom servisu 789 i ako uspem da ih dobijem posle par sati zvanja samo kazu da primedbe nisu jos resene i da oni tu ne mogu nista da urade. Od 45 dana koliko imam 3G modem MTS-a do sada sam mogao da ga koristim nekih 25 dana (i to vrlo retko jer kuci imam kablovski net pa ovo koristim samo kad nisam kuci a da sam ga vise koristio verovatno bi mi radio 10-tak dana i to je to).

Sta reci vise...
 
Poslednja izmena:
Naknadno tarifiranje je posebna prica,ako probijete za recimo 1gb,to vas izadje ni manje ni vise nego 2000 dinara!! Jer 1 dodatni mb obracunavaju od 2 do 3 dinara u zavisnosti od tarife!! I jos plus na to vam nabace neke podatke koje niste preuzeli,povecaju vam potrosnju...A racuni stizu za maj krajem juna,i imate jedan dan roka da ga platite,zalbe vam bukvalno niko ni ne slusa,u fazonu idi **** se...Ja im ovaj racun platiti necu,jeste da 2 hiljade vise nije tolika suma,za razliku od ljudi koji su ovde dobijali i po 25000,al u zdrav mozak me jebati nece!
 
Pozdrav! Da li je neko uspeo da resi problem sa DALnet - om? Nikako ne moze na taj chat :(
 
ovo pokazuje
Reason: [AKILL ID:1246890567K-a] [Sabuse/chase] You have been autokilled due to the fact that you, or someone on your IP address, was abusing DALnet's services.
 
Problem ce biti u tome sto su 3G MTS korisnici NAT-ovani, tj. izlaze na internet preko jedne javne IP adrese. DALnet je zbog neke zloupotrebe servisa blokirao tu IP adresu. Sumnjam da ce ti promena DALnet servera pomoci, postoji velika sansa da je MTS-ova IP adresa blokirana na svim serverima. Ostaje ti jedino da probas preko nekog proxy-ja ili eventualno web-based irc servisa.
 
Upload i dalje 0,06 MB/s

Citam da je jos nekim clanovima foruma upload ogranicen pa evo i na danasnji dan meni i dalje 0,06 Mb/s.Sto se tice racuna uzasnut sam ovim sto sam procitao ovde ja sam uzeo paket negde u aprilu i zakacio onu promociju tri meseca po 1 din.Prvi mesec mi stigao racun 590 kintaca iako sam bio ispod 2GB na koliko je paket deklarisan.Otisao zalio se i sledeci mesec mi dosao racun 1 din a potrosio sam vise nego onaj predhodni.Pitao sta je sa ovih 590 sto sam platio kazu imamo to u vidu kao avansno placanje medjutim na ovom novom racunu nigde nema evidentirano da sam uplatio tih 590 din iako postoji stavka za avans.Ovaj moj iznos je zaista smesan u poredjenju sa iznosima koje sam video ovde na forumu a ticu se racuna za pretplatu medjutim ovakva kaubojstina stvarno ne bi trebala da prodje nekaznjeno.Zanima me da li je iko do sada zahtevao raskid ugovora sa MTS-om.
 

Prilozi

  • speed.JPG
    speed.JPG
    26.7 KB · Pregleda: 65
haha kakva pishijada ljudi moji od mts-a :)

ja opet imam drugi problem, devojka je dobila od brata mf622 hsdpa usb modem (koji je potpisao ugovor sa mesechnim placanjem od 2k din, a i nekoristi ga uopste pa da se ne baci :D), i ona bi da koristi njega malo da prozuji po netu... ali avaj, nema nikakvog softvera niti drajvera uz njega... imate li ideju kako to da reshimo :)

mada sudeci po vashem iskstvu, bolje da ona to vrati bratu :d

e da, kako stoji stvar sa raskidanjem ugovora, ima li neko detalje
 
Nazad
Vrh Dno