Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

Jel probao neko da pozove drugu osobu preko skype-a koja takodje koristi mts-ov 3g net? Kakav je kvalitet s'obzirom da su oboje na bezicnoj mrezi? Planiram da uzmem 3g internet i koristio bih ga samo za skype pa me zanimaju vasa iskustva (neka sam vec procitao,ali ako moze jos neko da se javi)?

Pričao sam preko Skype-a i preko gTalka, kada sam mogao, i radilo je sasvim ok.
Skype sam testirao i na WinXP, Vista i MacOS 10.5.2 (kao i 10.5.6).

^Dobra vest, hvala za tip. ;)
 
hypnotic, ako 3G koristiš preko modema, neće biti problema. Ako planiraš da karticu držiš u telefonu, pa da koristiš SkyPe preko nekog 3rd programa, uglavnom neće raditi na nivou zadovoljavajućem za obavljanje telefonskog razgovora.
 
hypnotic, ako 3G koristiš preko modema, neće biti problema. Ako planiraš da karticu držiš u telefonu, pa da koristiš SkyPe preko nekog 3rd programa, uglavnom neće raditi na nivou zadovoljavajućem za obavljanje telefonskog razgovora.

Koristio bih preko modema,ali fazon je sto i druga strana koristi isto 3g internet iz Grcke pa sam zato mislio da li bi bilo problema sa kasnjenjem signala. Zanima me takodje da li je neko isprobao sa gtalk-om da koristi ovaj internet?
Cuo sam jos jednu jako cudnu stvar,da je neki lik pokrenuo onaj registry fajl da bi mogao da otvara sve sajtove i da je zbog toga dobio nesto na racunu,kao ti sajtovi su se racunali van besplatnog protoka.Jel to moguce?
 
Predpostavljam da korisnik marudza2 misli na dodatnu naplatu. Dakle, nije moguće.

Ukoliko obe osobe imaju 3G pokrivenost i kartice u modemima, ne bi trebalo da bude problema. Ja razgovaram sa jednom lokacijom koja na ZTE modemu ima UMTS i antenicu, ponekad dobije jednu crtu (od, mislim, četiri, dakle slab signal). Nema kašnjenja. Doduše, ja sam uglavnom na mnogo jačem linku...
Jedno vreme su me sa te lokacije zvali i na 3G (kartica u telefonu, Fring) i tada je razgovor mogao da se završi, ali nije baš komotno.
 
Poslednja izmena:
Kakva podešavanja imaš za konekciju?
Evo attach pa ti vidi da izvučeš neke podatke iz toga. Uzgred, pravi naziv konekcije ja sam promenio, odnosno napravio sam druga podešavanja (sve isto samo promenjen naziv), orginal naziv glasi MTS-3GDATA.

Hvala ti, ali nista nisam napravio... jos mi je stiglo obavestenje da mi je istekla ta nekakva pretplata za 3G :mad:
 
Da li ti imaš običnu SIM karticu i uplatio si 3G net kao dodatak ili imaš baš SIM karticu za 3G net?
 
Da li ti imaš običnu SIM karticu i uplatio si 3G net kao dodatak ili imaš baš SIM karticu za 3G net?

Obicnu SIM karticu, staru 10 godina, za koju su me na vise mesta ubedjivali da
je sasvim dovoljna za 3G uslugu. Cak su mi u predstavnistvu MTS rekli da ne uzimam novu SIM karticu, nego da uplatim 3G.
 
SuperStaljin, ako je kartica toliko matora, postoji mogućnost da je iz 110xxxx numeracije. One imaju problema sa radom u pojedinim uređajima. Imam jednu 1101, a poznajem više ljudi sa 1101 i 1102.
Nekada davno sam dobio obaveštenje da je u pitanju nestandardni napon (3V vs. 5V), pa zato prave probleme...u MTS neće da ih zamene...
 
ljudi,jel imao neko problema sa racunom za april?
ja sam uzeo paket sa 5gb protoka+sam uzeo dok je bila ona akcija 3 meseca za po 1 dinar+sam uzeo 15 aprila i 100% nisam prekoracio onih 5gb,i zamislite kolko mi je stigao racun....47803,75...:zgran:
ja dobio srcku kad sam video...
i ja ih odma zvao,i kao imaju sad nekih problema sa serverom,kao nesto ga unapredjuju pa ne mogu da mi kazu dal je to neka greska il zasto mi je tolki racun i kao javice mi oni za neki dan...i ja ih opet nazovem posle 3 dana i zena pocne da se dere na mene kako ne mogu da zivkam tako na 2-3 dana,ne moze to tako brzo da se sredi ovo-ono i samo da budem strpljiv...i ja reko,bicu ja strpljiv,al taj racun necu platiti budite sigurni...eeeejjjj 47803,75 dinara...pa pitao bi ja nju kako bi bila strpljiva sa tolkim racunom...:D
 
Izuzetno mali uplodad na MTS-ovom 3G Netu

Duže vreme nisam proveravao brzinu, ali sam se danas iznenadio kad sam video da je upload "zakucan" na 60 kbps (preko speedtest.net). Znam da je ranije bio višestruko brži, pa sam na MTS-ovom Mondo Forumu postavio pitanje.

Obično odgovore u roku od petnaestak minuta, a sada ćute kao zaliveni, što mi daje razloga za sumnju.

Molim druge korisnike 3G Neta da provere brzinu uploada, pa da vidimo da li je u pitanju nešto privremeno ili je MTS ograničio upload na 64 kbps.

Ako je tako, to je neviđeni bezobrazluk i drskost.

Hvala!
 
Što se tiče problema sa računima to je sasvim normalno, kod njih.

Problem je u tome što nisu prilagodili sistem, već su pokušali da nakaleme nekakav modul za obračunavanje 3G neta.
Tako da transfer od 5 GB, ili koliko već imate ili ostvarite, se računa kao transfer u normalnom režimu saobraćaja, kao da nemate 3G net uključen. I posle toga se preračunava pa se šalje račun.

Ne verujem da si toliko uspeo da nakucaš. Ja sam za 3 GB preko platio dodatnih 2.400 dinara, koliko me sećanje služi, ne držite me za reč. Zamisli koliko si tek onda ti morao da skineš. :)
 
ma i ja sam isto to predpostavio,posto je ovo kao obican post-paid broj,pa tako to i tarifiraju...a jos sam siguran da nisam presao ni onih 5gb...a za onih 48000 bi trebao da predjem vise od 20gb...:D
jaooo samo da mi istekne ovaj ugovor i odma cu im se zahvaliti na saradnji...:D
a sto se tice ul-a,100% su ga ogranicili na 60,meni je uvek ukljucen "du meter" i stalno mi prikazuje brzinu,i znam da nikad nije preso 60kbps...mada nekad se desi skoci na sekundu na 120(lupam),ali odmah se spusti na 60...bezobrazluk..:-devil-:
ali sta ocekivati od mts-a...
 
i zena pocne da se dere na mene kako ne mogu da zivkam tako na 2-3 dana
Ali zato oni mogu da ti posalju racun od 50k... :)
 
pa to ti kazem....al rekoh ja,necu platiti taj racun pa makar me u apsu vodili....:)
 
Ne znam da li je neko primetio ali banovani smo sa irc.dal.net-a. Ima li neko ideju kako to da se sredi?
 
Još nisu stigli računi. Na MTS forumu se dosta ljudi žalilo.
 
Ima li jos neko problema sa 3G u zadnjih 15-ak dana kao ja.Kad se konektujem ima 2 crte na UMTS,otvori 1-2 stranice i onda zakuca nece da otvara nista vise.Diskonektujem se,konektujem ponovo opet otvorim 1-2 stranice i opet isto.Na tom mestu mi je ranije bio ful HSDPA jer sam u centru Kragujevca.Kada prebacim na GPRS/EDGE opet isto.Zvao sam korisnicki servis,ona operatorka nema pojma,kao strpite se,preopterecenje bazne stanice,prebacite na gprs na sta joj ja kazem da sam hteo dial up ne bih uzimao ovo.A najveci biser joj je bio da pokusam kasnije uvece,negde oko ponoci da ga koristim,kao tad je manje opterecenje,sto sam proverio i u pravu je.Mozda ce poceti da prodaju i "Nocne pakete".Sustina price je da su prodali brdo paketa a nisu prosirili kapacitete tako da je protok izgubio svaki smisao.Danas cu lepo laptop pod ruku pa u korisnicki servis da im pokazem njihov 3g internet i trazicu raskid ugovora zbog nemogucnosti ispunjenja ugovora od strane mts.Bitno je da oni traze da im mi placamo redovno racune a usluga je nula.
 
Za Kragujevac stvarno ne znam, ali to što si ti napisao ja proživljavam od ~25. Februara do dana današnjeg. Inače, premijerno da izjavim, pisao sam im molbu i napisali su mi reply iz BACK OFFICE-a?! :D
Skeniraću i okačiću, malo da se zblaznete kad pročitate.
 
Za Kragujevac stvarno ne znam, ali to što si ti napisao ja proživljavam od ~25. Februara do dana današnjeg. Inače, premijerno da izjavim, pisao sam im molbu i napisali su mi reply iz BACK OFFICE-a?! :D
Skeniraću i okačiću, malo da se zblaznete kad pročitate.
Kakva molba.Pokazacu im da ne radi i trazicu raskid ugovora.Nemam nameru da im placam za nesto sto ne mogu da koristim.Bas cu vam javiti popodne sta su mi rekli,naravno ako budem uspeo da se konektujem preko usranog MTS.:wall:
 
Nazad
Vrh Dno