Šta je novo?

omiljene igrice sa automata : ))

pisao sam ja ranije, evo vam lista igara koje sam ja kao najokoreliji fliperanash igrao, i da sam bio dobar u njima:

1. Dragon Ninja

ti si zan klod van dam, i patoshesh nindze. imaju plave nindze, oni su retardi, imaju crveni koji su isto retardi, al daju stvari (noz, chake, vreme ili energiju) imaju sive nindze, i oni su funjare, bace neki shit pa pobegnu, i ima vatreni nindza. on samo trchi, ali te isprepada. imaju dzukele, i nindze sa machevima. i nindze sa reumom, pa izgledaju kao da su mali.

boss-ovi su najjachi -

1. karnov iz gorepomenute Data East igre, koja je i napravila dragon nindzu

2. mini verzija shredera iz nindza kornjachi

3. nindza replikator

4. bizgov veliki u shumi

5. shpanski nindza sa lancem

6. celavi sa motkom

7. dragon ninja

118124205071.png


2. Ghosts and Gobilns (prvi deo)

legendarna igra. ti si vitez, i bacash koplja, i idesh i tepash se sa djavolima i svakakvim gulovima. po mom mishljenju druga najteza igra na aparatima, svih vremena.

cela poenta oko tezine je to shto na predzadnjem nivou morash da predjesh dva uzasno teshka djavola sa oruzijem "shield" koji pritom nema domet nikakav. i onda kada ti se sliva znoj niz chelo, jer si ih preshao - dolazi ogromna spodoba gde ti treba ogromna koncentracija da ga prdjesh.

free_game_big_2.jpg


3. Zed Blade

najteza igra ikada. evo, ko ne veruje - uzmite na MAME32 i probajte SA SVE save state da predjete igru, sa jednim kreditom i ja sechem ono shto ne bi volo d isechem.

u pitanju su avionchici u nekoj futuristichkoj varijanti - deda spor, sa puno bombi, baja srednje brz sa srednje bombi, i riba brza sa malo bombi.

odlichna grafika za to vreme, i DALEKO najbolaj muzika na MAME igrama.

zed%20blade2.gif


4. Chuka Taisen

ti si mali gej, letish na oblaku :) napadaju te pite, chinije, lubenice, andjeli, leteci machevi, i shta god vam padne napamet a da nema smisla :) :)

defintivno jedna od tezih, i zanimljivijih igra za aparate - secam se da su ovi mangupi iz kraja bukvalno naredjivali ovima shto su drzali luna park da im podese najbolju ruchicu na taj aparat, da bi se preshao leteci gusar :d

bosovi su - letece pile, debil shto baca gromove, buda, gusar, i zmaj.

118124207023.png


eto, nadam se da sam nekog podsetio kolko je ovo dobro bilo :)
 
Alienstorm

Alien%20Storm%20(set%202,%20US,%203%20Players,%20FD1094%20317-0147).gif


[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=YZgU6q0T1WA[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
final fight
Final_Fight_Cody.png



Cadillacs and Dinosaurs
9793.jpg


i naravno ne prevazidjeni Shadow Dancer :D
shadow-dancer-1.jpg
 
Saint Dragon, Rampage, Green Beret, Arkanoid, Gun smoke, Double Dragon

Silkworm, Robocop, Yie Ar Kung-Fu, Rolling Thunder, 1942, 1943, Ghost'n'Ghouls, Donkey Kong

Tetris, Commando, Moon Patrol, Operation Wolf, Pole Position

... na šta su se pare davale tada.
Stojiš naslonjen na aparat pola dana i gledaš druge dok igraju. Skidaš cake da unaprijediš svoju igru :)
Novčiće stavljaš da ih pregazi tramvaj i ubacuješ ih umjesto onih pljosnatih žetona.
Obično su neke pijanice prodavale žetone. Kad zaspu obavezno im mazneš žetona i nadoknadiš dato.
Kada ne znaš gdje ćeš - odeš na "igrice" :)

Ima li negdje u Bg fliperana ili koji od ovih gore nabrojanih automata?
 
Galaga i Double Dragon su igre na kojima sam definitivno ostavio najviše para. Zatim slede Snow Bros, Pang, Golden Axe, Punisher, Cadilac & Dinosaurus i R-Type(verzija za 2 igrača).
 
Nikako da ga predjem, svaki put se iznerviram i iskljucim igru :D

hehe, pitaj mene za savet sledeci put kad sednesh - ja sam jedini na zetone uspevao da uzmem SVAKI specijal bonus - kad ne bacish ni jedan shuriken.

hehe, ubedljivo najtezi za to su bili vodopadi, voz, i poslednji nivo, pred fuk*u na rampi (ona fabrika)

imao sam publiku jbt :) ako se neko seca onog mobilnog beogradskog luna parka, sa balerinom, ne znam kako se beshe zove, videli ste sigurno aparat sa svim mojim potpisima .. :)
 
Nije bio fazon da nastavljas vec igras od pocetka pa dokle stignes, barem je tako bilo u Sabackim igraonicama (fliperanama).

Isto i u Smederevu. Još uvek se sećam da sam sa drugom u Final Fightu došao do zadnjeg glavnog i tu je on poginuo a ja ga osvetio, ko u američkim filmovima :D

Ili kad se setim Cadilac & Dinosaurs kad sam prelazio sa Mess Obradovichem u inat Mustaphi :D
 
Jel se seca neko igre NARC ili tako nesto,neka akcija-pucacina koliko se secam,jedino nisam siguran da li je to bilo na automatu ili kompu,znam samo da se masa lozila na to,a i ja:d

Cenim da misliš na ovo

http://www.rom-world.com/file.php?id=22535

Sećam se da je taj automat bio u buvari na Kališu i da sam jedva dočekao da izađe verzija za amigu... Plašim se sada da probam, verovatno mi ne bi bilo baš najjasnije šta mi se tu sviđalo. :)
 
...

Jel zna neko kako se zove ona igra sa automata sa punkerima, street fighing je u pitanju?
 
Jel zna neko kako se zove ona igra sa automata sa punkerima, street fighing je u pitanju?

Crime fighters ?

crimefighters-6.png


ova igra je bila super, ali je bila bagovita, ja mislim da je u njoj imao random code, ko ce koga da udari, to je jako iritiralo dok igrash ..
 
...

Crime fighters ?

crimefighters-6.png


ova igra je bila super, ali je bila bagovita, ja mislim da je u njoj imao random code, ko ce koga da udari, to je jako iritiralo dok igrash ..

Nije. Glavni lik je panker sa chirokanom. Koliko se secam izvedba je bila kompletno 2D, znaci nisi mogao da se kreces gore dole po nivou. Tacnije izvedba je kao platformska igra :D

Secam se da si mogao usput tokom nivoa da iscupas semafor i da mlatis likove...
 
Momci,može li neko da mi pomogne i kaže kako se zove jedna igra sa automata novije generacije.U pitanju je nešto slično Tekkenu 3.Bore se na nekoj platformi sa koje kada se izbace gube borbu.Sećam se jednog japanca sa nunčakama, onda jednog sa zavojima i nekim night visionom na očima,zatim jednog razbacanog tipa (liči na konana) sa velikom sekirom.Nije neko objašnjenje ali samo toliko znam.:) Hvala i pozdrav
 
Momci,može li neko da mi pomogne i kaže kako se zove jedna igra sa automata novije generacije.U pitanju je nešto slično Tekkenu 3.Bore se na nekoj platformi sa koje kada se izbace gube borbu.Sećam se jednog japanca sa nunčakama, onda jednog sa zavojima i nekim night visionom na očima,zatim jednog razbacanog tipa (liči na konana) sa velikom sekirom.Nije neko objašnjenje ali samo toliko znam.:) Hvala i pozdrav

Virtua Fighter ili Soul Calibur možda?
 
...jao...ova mi tema treba :) . Trazim jednu igricu godinama i nikako da se setim ni detalja ni imena.
U pitanju je neka avantura. Na aparatu postoje 2 igre...jedna je neki shit (vozis se u onim rudarskim kolicima kao i pucas...tako nekako) a druga igra je ona koju ja trazim. Lik je neki elf/vilenjak ili sta vec...secam se jos samo da je cela igra sa fantasticnom grafikom za ono doba i da je cela u nekom dream fazonu (vilenjaci,piramide,oblacici ;) , ubijas neke polumesece i sl...).
Pomagajteeee :(
 
Uh, taman ja da iskoristim da pitam za jednu igru koju trazim vec godinama !
Pucacina je u pitanju, skrol sa leva na desno. Ti si neki insektoidni robotic, postapokalipticno okruzenje, pa kad skupljas powerup-ove sve se vise razvijas i jace pucas. Pa kad te drmnu, vratis se stepen nazad.
Ima li iko predstavu...?
 
Uh, taman ja da iskoristim da pitam za jednu igru koju trazim vec godinama !
Pucacina je u pitanju, skrol sa leva na desno. Ti si neki insektoidni robotic, postapokalipticno okruzenje, pa kad skupljas powerup-ove sve se vise razvijas i jace pucas. Pa kad te drmnu, vratis se stepen nazad.
Ima li iko predstavu...?

Vectorman?

Vectorman%20(2).gif
 
Ne ne ne, mnogo manji robotic, nekako sivkast :)
Also, samo sam na automatu to video, Vectorman je valjda i na Segi bio.
Ovo je dosta starije, bio je zajedno sa Street Fighter 1 automatom :)
 
Meni je ubedljivo najbolja igra sa automata bila Mouse Trap. Ti si kao mis i jure te macke, nesto u PacMan fazonu, sa cetiri velika dugmeta razlicitih boja i naravno dzojstikom. Ubijao sam, satima sam mogao da igram, znao sam napamet kako se prolaze nivoi. To kad bih nasao ja mislim da bih kupio za gajbu da mi stoji u cosku umesto cveca.
 
Uh, taman ja da iskoristim da pitam za jednu igru koju trazim vec godinama !
Pucacina je u pitanju, skrol sa leva na desno. Ti si neki insektoidni robotic, postapokalipticno okruzenje, pa kad skupljas powerup-ove sve se vise razvijas i jace pucas. Pa kad te drmnu, vratis se stepen nazad.
Ima li iko predstavu...?

Act-Fancer - Cybernetick Hyper Weapon
 

Prilozi

  • actfancr.png
    actfancr.png
    52.2 KB · Pregleda: 93
Prokletstvo sad mi se opet igra Cadillacs and Dinosaurs. Koji je dobar joystick za MAME igre i koja verzija MAME emulatora je dobra za W7?
 
MameUI (nekad MAME32) mozes naci ovde http://www.mameui.info/
Za 150 evra imas SFIV arkadni stik, koji ce naravno biti perfektan i za MAME. Ukoliko nisi bas toliko nostalgican bilo koji gamepad ce raditi posao.
 
Nazad
Vrh Dno