Šta je novo?

omiljene igrice sa automata : ))

Nije.
Ocigledno nisam dobro objasnio, humanoidne krave u kaubojskom stilu pucaju na sve zivo :)
Jel sada jasnije?


Ne znam zaista ime igrice,kad nadjem poslacu ako u medjuvremenu ne umrem od smeha


dobro objasnjenje!
 
Poslednja izmena:
Raiden
Raiden%20Trad%20(2).gif
 
Idemo malo oldskool 80-te i pocetak 90-ih,)


Bionic Commando
Bionic_Commando-2.gif

Black Tiger
Black_Tiger-2.gif

Bubble Bobble
Bubble_Bobble-4.gif

Bomb Jack
Bomb_Jack-2.gif

Cabal
Cabal-2.gif

Circus Charlie
Circus_Charlie-2.gif

Combatribes
Combatribes-1.gif

Combatribes-2.gif

Commando
Commando_(Capcom)-2.gif
 
Gryzor(Contra)
Gryzor-1.gif

Gryzor-2.gif

Jail Break
Jail_Break-2.gif

Joust
Joust-2.gif

Metro-Cross
Metro-Cross-3.gif

Midnight Resistance
Midnight_Resistance_(World)-1.png

p47
P-47-The_Phantom_Fighter_(World)-1.png

Popeye
Popeye_(Bootleg)-2.gif

Sly Spy
Sly_Spy_(US_Revision_2)-2.gif

Solomon's Key
Solomons_Key-2.gif
 
Son of Phoenix
Son_Of_Phoenix-2.gif

Super Hang-On
Super_Hang-On-2.jpg

Track & Field
Track_&_Field-2.gif

Valtric
Valtric-1.png


Xevious
Xevious-2.gif

Yie Ar Kung Fu
Yie_Ar_Kung-Fu_(Set_2)-2.gif
 
...
 

Prilozi

  • VANGUARD.jpg
    VANGUARD.jpg
    8.2 KB · Pregleda: 446
Poslednja izmena:
Posto uglavnom mladja ekipa postuje na ovoj zanimljivoj temi, evo jedna preporuka za jednu, za pocetak 80-ih, zaista revolucionarnu igru. Zvala se Vanguard i sadrzala je gomilu prvi put vidjenih stvari na arkadama (ili bar medju prvima) i cudo je i za danasnje vreme sta je sta je stalo u zipovanih 6KB. Podseticu da je Vanguard vrsnjak sa Pacman-om, Phoenix-om, Galaxian-om, Scramble-om, Missile Command-om a stariji od Astro Blaster-a ili Galage.

attachment.php


Dakle, zarazna muzika - u rangu teme iz Ratova zvezda, nivoi se skroluju nadugacko i nasiroko (na desno, pa malo u mestu pa na gore) i okruzenje i protivnici se menjaju nekoliko puta kroz nivo), pucanje na sve 4 strane sa 4 tastera, boss na kraju svakog nivoa, upisivanje u hi-score listu i to sa vise od 3 karaktera (a i to je bio novitet u to vreme).

ROM moze da se nadje na svim sajtovima i ne oklevajte nego probajte. Pre pocetka prekonfigurisite tastere za pucanje, izaberite neke slovne tastere. U vezi s tim moram da napomenem da su na masinama postojala 4 tastera rasporedjena u romb i da su bili jako zgodni za samaranje dok na tastaturi ne moze da se napravi tako dobra kombinacija a cini mi se da ni tastatura ne moze da prosledi sva 4 signala odjednom tako da cete biti delimicno uskraceni za puno uzivanje u igri.
 
Poslednja izmena:
Pa da,kruzili su ti automati svugde tj ploce koje bi lokalni vlasnici lemili i prilagodjavali custom "kutijama".
Ah,zivot je onda bio toliko jednostavniji....:wave:
 
Cabal je odlican,igram trenutno NAM1975 koji je na istu foru,Double Dragon 3 takodje razbija:d


pojavio mi se problem sa mame emulatoru na laptopu.Pri ucitavanju igrice pojavi se na kratko crveni ekran,a pri igranju ponekad bash "secka".Zna li neko u cemu je stvar?
 
Poslednja izmena:
Nisi baš naveo sve detalje... Je li se prije slično dešavalo itd. Pokušaj obrisati mame.ini ili kako se već zove pa ponovo uradi konfiguraciju... Po mom mišljenju svaka sledeća mame verzija je sve zahtjevnija...

Vjerovatno programeri ne misle na nas sa slabijim makinama, a C2D revolucija uveliko traje... ;)
 
Rolling Thunder

rolingthunder1ef5.png

rolingthunderun8.jpg

rolingthunder22et2.png
 
Nisi baš naveo sve detalje... Je li se prije slično dešavalo itd. Pokušaj obrisati mame.ini ili kako se već zove pa ponovo uradi konfiguraciju... Po mom mišljenju svaka sledeća mame verzija je sve zahtjevnija...

Vjerovatno programeri ne misle na nas sa slabijim makinama, a C2D revolucija uveliko traje... ;)

sad mi jos ide ubrzano:d,igram NBA Hangtime sekunde idu samo tako...nisam imao problema ranije kada je na laptopu bila vista...pogledao sam u help-u i uradio sve sto treba proverio throttle,pa i izbrizao mame.ini ali zasada bez rezultata...sve mislim da MAME neki program zajebava (AVG,Zone Alarm,Limewire),ali to mi je bilo i ranije instalirano...

64th. Street - A Detective Story (World)

w64th_Street_-_A_Detective_Story.png
 
Poslednja izmena:
Ljudi, treba mi pomoć:

Da li postoji neki Poker sa ovih automata što ima po kladionicama i kockarnicama, za MAME?
Oću malo da se vežbam. :)
 
Je l može neko da okači link sa slotom, onim što se masovno igra svuda (bar je tako u RS) ili neki poker što broji bonuse tipa pubovi, dame itd... Pa onda slaže u štek i ko prvi njemu sve...

Što se tiče retro igara, sad sam malo igrao onaj Rastan. Teško da se ubiješ. Kao ja ću na hardest, naravno, ali ne mogu mrdnuti ni na easy... Kako vama ide???
 
Bubble Bobble
Bubble_Bobble-4.gif



Ne mogu da verujem da se ova (po mom misljenju, naravno) kultna igrica sa automata samo jednom pojavila u vasem izboru!

Ocigledno je onda da nisu svi imali iste automate sirom zemlje. Inace, igra je imala neki bag, tako da nisam imao tu srecu da je zavrsim i oslobodim klince, uvek se zakucavala na (pogodicete) 99 nivou!!! Paranoja.
 
Trenutno igram Chase HQ
Chase_HQ.png
.
Mislim da sam jednom vec preporucio Teenage Mutant Ninja Turtles (World 4 Players),medjutim mislio sam na Teenage Mutant Ninja Turtles - Turtles in Time (US 4 Players ver. UAA).Razlika je velika,a mislim da je vecina ljudi igrala upravo ovu verziju na automatima ;)

Taman sam razmisljao da otvorim temu tipa omiljene igrica sa Sega Mega Drive 2 .Kako funkcionise ovaj emulator,jer je sve isto kao i za MAME32,koje su slicnosti,razlike,sajtovi za download igrica(evo sad videh da ima nesto na romworld,ali slaba ponuda valjanih romova).Meni se npr bas igra Rock 'N' Roll Racing.Kakva je to igrica bila!!!:-devil-: Evo sam pocetak:

http://www.youtube.com/watch?v=1sPrZW2wXP4

Olaf Pravilaf
:smoke:
Ako neko zna link za download ove igrice,ili je ima,nek posalje please!!
 
Poslednja izmena:
Hvala! Kako jos da podesim komande na tastaturi.Upravo sam nesto pokusavao,igrica krene,ali posle uvoda ne znam kako da nastavim:trust:
 
Igrao sam davno na Amigi 500 platformu u kojoj klinac ide sa fudbalskom loptom i njom ubija protivnike. Nisam nikada na netu naleteo na bilo kakav screen shot, a kamoli da saznam kako se zove igra. Mozda je nekom poznat opis?
 
Nazad
Vrh Dno