Šta je novo?

[MTS] Postpaid - (ne)Mogucnost provere stanja

Ovo sad već nekoliko dana radi ko zmaj, šta kažete? Posebno *797# servis.
 
Pa 797 nikad ne radi do 7-8 u mesecu, ovo nije nista novo.... :d
 
Nisam mislio da budem ciničan, stvarno je radio lepo, ali evo sad muke. Verovatno zbog naredne fiskalne godine.
 
Ovo sad već nekoliko dana radi ko zmaj, šta kažete? Posebno *797# servis.

Servis trenutno(vec 10 dana) nije dostupan. Molimo pokusajte kasnije (citaj za 5-6-10 dana) .:wall:
Sms 797 takodje ne radi (logicno :D )
 
ljudi sto se cudite, u pitanju je drzavna firma - znaci zadnji radni dan je bio 29.12 a prvi sledeci 8.1. znaci presek je nemoguce bilo odraditi jer je vecina osoblja bila na mini odmoru, videcete da ni racune necemo dobiti pre 20.1, a stanje daj boze da proradi u novoj (pravoslavnoj) novoj godini, tj. tamo negde 14.januara...
 
Poslednja izmena:
Ma i meni je stigo sms-racun...

Kad treba brze - bolje da se ispostavi racun onda svi rade,sve lepo praznici tu i tamo... A za proveru stanja radnici "na odmoru",da docekaju i srpsku N.g. pa mozda vidimo stanje za Svetog Savu :d ,jer ce spojiti i Svetog Jovana izmedju! :cuss: :wall:
 
ljudi sto se cudite, u pitanju je drzavna firma - znaci zadnji radni dan je bio 29.12 a prvi sledeci 8.1. znaci presek je nemoguce bilo odraditi jer je vecina osoblja bila na mini odmoru, videcete da ni racune necemo dobiti pre 20.1, a stanje daj boze da proradi u novoj (pravoslavnoj) novoj godini, tj. tamo negde 14.januara...

Hmmm pa zar obrada racuna i stanje nije automatizovan proces koji rade MASINE a ne LJUDI???
 
Ne znam ko radi, ali meni za fiksni tel racun stize najkasnije 10. u mesecu, a za mob izmedju 15. i 20. u mesecu... A mobilna je kao savremenija tehnologija. A da presek radi kompjuter ne bi provera stanja u decembru proradilo 7. a u januaru ne radi ni 11. dana. Cista logika.
 
Samo da se prikljucim. Otisla sam na sajt i pregledala racun za mesec decembar i pronasla 15-ak SMS poruka koje nisam poslala 100% jer jedino ja imam pristup mom telefonu, virus nemam provereno, a razgovori su naplaceni po sistemu Shano dusho. Znaci razocarana sam u najmanju ruku, i planiram da se zalim samo tako, jer se vidi iz aviona.
Isto tako nervira me to sto prema vazecoj tarifi minut VAN mreze kosta 6.9 dinara sa PDV-om, a meni je svaki takav minut na racunu naplacen 7.75.
Primer Shano dusho naplacivanja: Obratite paznju na trajanje razgovora i cenu, a inace oba broja su Friends and family da vas ne buni cena razgovora.

11.12.2007 15:34:11 0640081xxx 00:02:48 Odlazni MTS 3,09
11.12.2007 15:44:27 381643528xxx 00:01:29 Odlazni MTS 4,32

Pa onda recimo ovo:
08.12.2007 10:16:30 062293xxx 00:01:57 Odlazni Van MTS 11,26
11.12.2007 09:59:54 062293xxx 00:01:56 Odlazni Van MTS 13,21
 
Poslednja izmena:
11.12.2007 15:34:11 0640081xxx 00:02:48 Odlazni MTS 3,09
11.12.2007 15:44:27 381643528xxx 00:01:29 Odlazni MTS 4,32

Ok, imaš pravo i treba da se žališ, meni je ovog meseca konačno normalan račun :Klanjanje.... a kakav ti je ovo broj koji počinje sa 00?
 
normalan, poceli su 064 brojevi sa 0 kao prvom cifrom
 
Samo da se prikljucim. Otisla sam na sajt i pregledala racun za mesec decembar i pronasla 15-ak SMS poruka koje nisam poslala 100% jer jedino ja imam pristup mom telefonu, virus nemam provereno, a razgovori su naplaceni po sistemu Shano dusho. Znaci razocarana sam u najmanju ruku, i planiram da se zalim samo tako, jer se vidi iz aviona.
Isto tako nervira me to sto prema vazecoj tarifi minut VAN mreze kosta 6.9 dinara sa PDV-om, a meni je svaki takav minut na racunu naplacen 7.75.
Primer Shano dusho naplacivanja: Obratite paznju na trajanje razgovora i cenu, a inace oba broja su Friends and family da vas ne buni cena razgovora.

11.12.2007 15:34:11 0640081xxx 00:02:48 Odlazni MTS 3,09
11.12.2007 15:44:27 381643528xxx 00:01:29 Odlazni MTS 4,32

Pa onda recimo ovo:
08.12.2007 10:16:30 062293xxx 00:01:57 Odlazni Van MTS 11,26
11.12.2007 09:59:54 062293xxx 00:01:56 Odlazni Van MTS 13,21

E kakve sam ja jade imao sa tim sano duso naplacivanjima, pa to je za riplija. Cuvao sam te listinge sve dok mi nisu po treci put zaredom odbili zalbu na nesto sto bi u normalnoj drzavio dobio zahvalnicu od kompanije sto ih nisam tuzio i olesio na sudu, a ti se bunis za par dinara... :mad: ;)
 
@Ica Vestica: O-ket! ;)
Nisam to znao...

Poz :wave:
 
Poslednja izmena:
E kakve sam ja jade imao sa tim sano duso naplacivanjima, pa to je za riplija. Cuvao sam te listinge sve dok mi nisu po treci put zaredom odbili zalbu na nesto sto bi u normalnoj drzavio dobio zahvalnicu od kompanije sto ih nisam tuzio i olesio na sudu, a ti se bunis za par dinara... :mad: ;)

Pa ovo su primeri, racunaj da imam gomilu poziva- nije bas par dinara razlika je par stotina dinara...:mad::wave: Nije stvar kinte stvar je principa i postovanja dogovorenog.

A i ti si znaci imao slican problem? I na koju foru mogu da odbiju zalbu ove vrste kad flagrantno kradu tj 'zbune se"?
 
Pa pazi, ja sam imao razlike tipa pozovem broj xx u 14:23 pricam 3 min i to je u okviru mreze i ne naplacuje se, dakle o,oo. Sledeci razgovor u 14:27 isti broj xx i razgovo od 2 minuta cena 130,oo din. Poziv u 14:32 opet ka broju xx i cena je o,oo jer je razgovo u okviru bespl. minuta i ne naplacuje se.

I pitam ja njih kako ovo uopste moze da se izvede? Odgovor je - Pa znate ne znamo mi sta ste vi radili sa telefonom, nase sluzbe su proverile i vi ste te razgovore napravili. Ja- Da, jesam, ali kako jedan placam, a ova dva ne? Oni - Pa ne znamo, ali sluzbe su proverile i racun je ispravan, vi morate da platite. I tako u beskonacnost. Tri pismene zalbe sam podneo i sva tri puta su me odjebli. :-(
 
Radi provera preko sms, a ova savremena moderna na sifru ne radi. :)
 
Pa pazi, ja sam imao razlike tipa pozovem broj xx u 14:23 pricam 3 min i to je u okviru mreze i ne naplacuje se, dakle o,oo. Sledeci razgovor u 14:27 isti broj xx i razgovo od 2 minuta cena 130,oo din. Poziv u 14:32 opet ka broju xx i cena je o,oo jer je razgovo u okviru bespl. minuta i ne naplacuje se.

I pitam ja njih kako ovo uopste moze da se izvede? Odgovor je - Pa znate ne znamo mi sta ste vi radili sa telefonom, nase sluzbe su proverile i vi ste te razgovore napravili. Ja- Da, jesam, ali kako jedan placam, a ova dva ne? Oni - Pa ne znamo, ali sluzbe su proverile i racun je ispravan, vi morate da platite. I tako u beskonacnost. Tri pismene zalbe sam podneo i sva tri puta su me odjebli. :-(

Vidi ovako kad uzmes listing u ruke vidis da neke pozive ne naplacuju a recimo sledeci naplate pa sledeci ne naplate. Ne ide to nekim redom mada bi trebalo da prvo potrosis besplatne minute pa da onda krenu sa naplacivanjem. Medjutim u praksi nije tako. Moj listing je isti takav kao tvoj. Nije fora u tome. Meni su za isti broj i isto trajanje razgovora razlicito naplacivali. A o fantomskim sms porukama koje nisam poslala jer su mi brojevi totalno nepoznati a i ovako ne saljem vise od 30 poruka necu ni da pricam, jer to ne mogu da dokazem. Moja rec protiv njihove.
 
^

A ne ne. Pa kako mogu da mi naplate poziv od 05.09. ne trosim bas tako brzo "besplatne" minute... Uostalom cemu onda listing?

Meni su racuni bili povecani i za po 2000 din i sa sve dokazima u listingu. Bas ih briga.

A o par razgvora u romingu d ane pricamo. Ispao bih smesan...
 
Konacno radi i *797#
 
Radi.

Meni mesec za mesecom sve isti racuni u dinar. Dva meseca po 2300, sad dva uzastopno po 2500. Kao da programirano zovem...
 
Malo upozorenje: desava se da prikazuje isto stanje danima (mom drugaru vec 4 dana); zvao je 789 i rekose samo da su "upoznati sa problemom i da rade na resavanju istog" :D... da se jednog dana ne iznenadite kako vam je nestalo "besplatnih" minuta ;)

Btw, meni radi OK...
 
Nije to problem, dobijao sam i stampane iste racune. Ja se zabezeknuo.
 
Radi.

Meni mesec za mesecom sve isti racuni u dinar. Dva meseca po 2300, sad dva uzastopno po 2500. Kao da programirano zovem...


kod mene nije u dinar ali plus/minus 1-2 dinara isti u oktobru i novembru a sad ovaj novi je malo vishi al je opet lep ceo broj. shteluju da tete u poshtama ne moraju da vracaju kusur :D
 
Evo danas je 11.02., meni provera ne radi od 25.01., znaci mreza umesto da se poboljsava postaje sve gora :|
Pokusao sam i 797, i 788, i sms... Eh da, stigao je sms sa racunom za prosli mesec.
 
Ja sam od svega digao ruke... Ne vredi covek vise da se nervira oko toga...
 
hmmm, imao sam interesantan detalj juce. preko 797 dobijem poruku da mi jezaduzenje isto kao za predhodni mesec, do u paru, a stanje -1700 din, plus besplatni minuti. a znam da sam proslog meseca sve minute potrosio... danas, e pa danas na 797 kaze da sistem ne radi:) jooooj sta li ja trazim na lelekomu...
 
hmmm, imao sam interesantan detalj juce. preko 797 dobijem poruku da mi jezaduzenje isto kao za predhodni mesec, do u paru, a stanje -1700 din, plus besplatni minuti. a znam da sam proslog meseca sve minute potrosio... danas, e pa danas na 797 kaze da sistem ne radi:) jooooj sta li ja trazim na lelekomu...

Isti slucaj,vec dvadeset dana mi pokazuje istu cifru,nemam pojma koliko sam potrosio za ovih 20 dana!?:mad:
Ovo je stvarno neverovatno,ja mislim da im ova zajebancija iz meseca u mesec ne bi prosla nigde u svetu,pljustale bi tuzbe samo tako!
 
Nazad
Vrh Dno