Šta je novo?

[MTS] Postpaid - (ne)Mogucnost provere stanja

Radi i meni ali po njima imam suludo veliki broj sms-a.
 
Poslednja izmena:
Provera kao provera radi, samo sto se vec 5 dana ne menja stanje. ;)

Edit: Evo danas se promenilo, dakle ponovo radi. :)
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da preteruju svi koji se brinu da ce ih mts opeljesiti, dok nisam dobio listing i video da su mi na pocetku meseca razgovor sa 063 brojem naplatili 1,81din. A posle toga nijedan vise nisu - 0,00. Nisu nikakve pare, ali opet cini se da to bas i nije bez greske. Zato treba biti oprezan. Dinar tamo dinar ovamo x XY korisnika = lep dzeparac za popunu budzetskog deficita...
 
Ti si verovatno prekoracio minute oni npr. 31.10 u 15:00 urade presek,ti u 15:15 napravis poziv i potrosis 1,81 dinar.Oni taj 1,81 racunaju kao prekoracen minut u prethodnom mesecu i prebacuju ga u racun za sledeci mesec i naplacuju ga jer u tom nekom periodu nije poceo obracunski period za tekuci mesec.
 
Upravo tako, to se i meni desavalo prethodnih meseci. 1. u mesecu u 00:00 dobijas nove besplatne minute i poruke (ako ih tvoj paket ima, naravno) i tu ne bi smelo nista da bude naplaceno. Je l' takva situacija?
 
Upravo to, kad sam otisao u Ks na pitanje kako je to moguce odgovorili su mi da postoji odredjeni vremenski period od trenutka kad se uradi presek pa dok ne pocne novi obracunski period .Ako minute nisi istrosio ulazi u pretplatu ako jesi to se pojavljuje naplaceno kao prvi pozivi u narednom mesecu.
Sad sam proverio kod Telenora toga nema kad urade presek od tog trenutka dobijas minute i poruke za tekuci mesec.
 
Poslednja izmena:
Sve bi to bilo lepo ali: 1. Nisam potrosio minute, vec je preneto nekih 60, 2. Taj naplaceni poziv je obavljen 03.10. Bilo je poziva pre toga i to na 063 i oni su 0,00. A uz to je trajao oko minut, a naplaceno 1,81din.
 
Sve bi to bilo lepo ali: 1. Nisam potrosio minute, vec je preneto nekih 60, 2. Taj naplaceni poziv je obavljen 03.10. Bilo je poziva pre toga i to na 063 i oni su 0,00. A uz to je trajao oko minut, a naplaceno 1,81din.
I da potkrepimo ovu pricu slikom.
Ocemo jednu grupnu tuzbu? :)
 

Prilozi

  • IMG_2731.jpg
    IMG_2731.jpg
    35 KB · Pregleda: 120
Opa,znaci kradu na sitno :zgran:
 
evo mog slucaja...
 

Prilozi

  • Picture_0007.jpg
    Picture_0007.jpg
    12.4 KB · Pregleda: 98
Poslednja izmena:
Kao sto sam vec spomenuo, nikada nisam sumnjao u regularnost racuna na mtsu, ali sad sam vec ljut. Sutra cu ici do njih, bas me zanimaju objasnjenja. Racun za oktobar mi je nesto veci nego sto sam ocekivao, nista strasno, moglo je i da prodje kao moja losa procena, ali zbog ovih vasih listinga rekoh da pogledam i ja svoj na mts sajtu, i imam sta da vidim

Kao i vi, imam jedan poziv van mts mreze, 19.10. (znaci nema veze sa presekom), trajanje 1 minut tacno, tarifirano sa 1.28 din. Nisu potroseni besplatni minuti, jer i pre i posle toga pozivi su tarifirani sa 0.00, a imam i prenetih minuta. Inace paket je mix1000 sa dokupljenim dodatnim minutima i porukama...



Druga stvar koja me je i najvise naljutila je sto imam nekoliko int. poruka po 5.5 din sa brojem
+4673 7494040
Evo jedan screenshot


Naravno pojma nemam ni koja je zemlja, broj nemam u imeniku, sem mene apsolutno niko ne koristi telefon, zivim sam tako da ne postoji sansa da je neko koristio telefon dok ja nisam tu, nikom ne pozajmljujem telefon itd.

Naravno, to malo dinara sto su mi vise uzeli mi ne znaci apsolutno nista, samo me nervira sto nas prave budalama...

I da, jedva sam provalio sta su sms poruke od 3.3 din koje se vode kao dolazne od Radio_Sport_plus (radio iz Pirota, nadjoh na google-u). Rosa nagradna igra, nemam pojma odkud da se tako vode, pobrljavio im sistem...
 
Imam, svaka cast, ne bi mi palo nikad na pamet... Dobro, bar je to reseno
 
imam 6 postpejd brojeva. Uvek me i na svakom odrape . 2 broja su bila van telefona 2 meseca i oba meseca je preslo pretplatu ,neznam ni sam kako.

Svi su lopovi , ali jedno je sigurno kome zaista treba postpaid on ne obraca paznju da li su ga skratili za 50 ili 100 dinara.

Svi danas svakog prave budalom ,nista necemo promeniti mozemo da ih pljujemo na 800 stranica...boli ih

RESENJE . KOGA GOD MOZETE PRAVITE I VI BUDALOM. Bar ce te biti manja budala od budale koja stalno ispada budala a nikog ne pravi budalom Filozofski receno
 
Druga stvar koja me je i najvise naljutila je sto imam nekoliko int. poruka po 5.5 din sa brojem
+4673 7494040
E ovo moze da bude problem. U ovakim situacijama listing ne znaci nista.
Ostaje da se nadamo da su ovo greske usled te njihove reorganizacije sistema, i da se nece vise ponavljati.
 
Poslednja izmena:
I meni su nakalemili 167 din. u delu stanje. Račun plaćen 19og i zaduženje je resetovano, ali ovo stanje se vuče od 07.11.! Malo ću ih posetiti u korisničkom centru...bezobrazluk!
 
Vrlo je moguće da imaš neki beta SW u telefonu, pa je u njemu ostao deo za debug i reporting ...

Telefon si kupio od MT:S ili "na ulici"?
 
Poslednja izmena:
Ako se na mene odnosi onda ne, imam w850 sa najnovijim softwareom, kupljen u comtradeu
 
Možda si instalirao neki program koji je nešto pokušao sa SMS?

Ima sam sličnu situaciju sa internacionalnim SMS na WM aparatu pre 2-3 godine. Pogledaj u sent items, da li imaš neki SMS tamo. Prošli mesec sam imao sumnjiv internacionalni poziv i stvarno sam ga našao u listingu aparata! Nemam pojma ni ko je, ni čiji je broj, ali je neko stvarno obavio ultrakratak međunarodni razgovor sa mog aparata.

Tako da... Uvek malo rezerve pre pljuvačine, jer ja sam sve svoje misteriozne stavke na računu svaki put razjasnio - ne odmah, ali uvek se razjasnilo posle nego vremena. Na mt:s sam od prvog dana i nikad se nisu sjebali na moju štetu, uvek na njihovu.
 
Vrlo je moguće da imaš neki beta SW u telefonu, pa je u njemu ostao deo za debug i reporting ...

Telefon si kupio od MT:S ili "na ulici"?

Od mt:s-a

Možda si instalirao neki program koji je nešto pokušao sa SMS?

Ima sam sličnu situaciju sa internacionalnim SMS na WM aparatu pre 2-3 godine. Pogledaj u sent items, da li imaš neki SMS tamo. Prošli mesec sam imao sumnjiv internacionalni poziv i stvarno sam ga našao u listingu aparata! Nemam pojma ni ko je, ni čiji je broj, ali je neko stvarno obavio ultrakratak međunarodni razgovor sa mog aparata.

Tako da... Uvek malo rezerve pre pljuvačine, jer ja sam sve svoje misteriozne stavke na računu svaki put razjasnio - ne odmah, ali uvek se razjasnilo posle nego vremena. Na mt:s sam od prvog dana i nikad se nisu sjebali na moju štetu, uvek na njihovu.

Od programa...hm, jedino ako FSCaller pravi dodatni saobraćaj???, stvarno mi nije jasno.
Inače, prošli mesec sam prekoračio pretplatu, ali znam zbog čega - GPRS.
Čekam 10. dec. da vidim šta će reći.
 
OK ... SonyEricsson ... kad ga uključiš prvi put, on te pita nešto, hoćeš li da se registruješ ili tako nešto ... pa onda kad ga uključiš posle resetovanja ili tako nešto, onda on šalje zahtev za konfiguracionu poruku (direktno Ericssonu, ne provajderu). +46 je ŠveCka, tako daaa ... to ti vrlovrloverovatno nema veze sa MT:Som, nego sa ŠvedŽanima ... ;)
 
Nije SE nego Nokia 6120. ;)
Ako imaš rešenje i za njega...
 
Bas sam sad zvao i umesto broja poruka kaze: "Vas preostali saobracaj za tekuci mesec iznosi... SMS poruke SMS poruka". :D
 
Poslednja izmena:
ne mogu danas ceo dan da dobijem shifru za proveru listinga za prethodni mesec. ajde ako nekog ne mrzi nek proba.. poshaljem "racun" na 773 i chak ni report ne dobijem
 
Pretplatite se na listing i stizaće vam uz svaki račun.
 
ma ne zanima me uevk nego samo kad mi je sumnjivo. evo i sad ne radi.
 
Evo i ja sam slucajno citajuci forum naleteo na ovu temu pa resio da proverim stanje.
Poslao sam poruku, pogledao listing i jedna stvar mi nije jasna.
Imam MIX1000 tarifu (250 minuta razgovora i 250 sms), za prosli mesec mi je stigao racun nesto preko 1400 din. Proslog meseca nisam mnogo telefonirao tako da nisam ni stigao da potrosim svih 250 "besplatnih" minuta, ali su mi dva razgovora posebno naplacena. Jedan razgovor je bio sa fiksnim brojem u trajanju od 13 minuta i naplacen je 62.68 din bez pdv-a a drugi sa MTS mrezom u trajanju od nesto preko 3 minuta i naplacen 4.94 din bez pdv-a. Naravno, ovde se ne radi o 100-tinak dinara ali me zanima kako su uspeli da ih nakace. Posle ovih razgovora telefonirao sam dalje i sledeci razgovori nisu naplacivani, s obzirom da sam imao 250 minuta razgovora prema bilo kojoj mrezi i da do kraja meseca nisam potrosio ceo paket. Svi ostali razgovori bili su kraci od 3 minuta, jedino sto mi je logicno palo na pamet jeste da naplacuju duze razgovore posebno, totalno besmisleno ali za MTS me ni nesto tako ne bi zacudilo.
Ako me ne bude mrzelo svraticu od predstavnistva da vidim o cemu se radi, pa ako mi budu dali neko iole normalno objasnjenje javicu se ponovo.
Pozdrav svima
 
Meni su proslog meseca naplatili poziv ka 063 broju od 1 minut nesto sitno - oko 1din, i posle toga nista. Ovog meseca mi se prvi put ne slaze listing gprs i brojac podataka u telefonu, i to za oko 2MB, taman da prekoracim vrednost dodatka, a zadnja 2 meseca se slaze u kilobajt. Ne znam stvarno sta da mislim, nisam nesto u panici, ali mi je jako cudno.
 
Nazad
Vrh Dno