Šta je novo?

[MTS] Postpaid - (ne)Mogucnost provere stanja

kod mene je kako stvari stoje sve ok. prosli mesec mi je bio prvi na mix500 tarifi i posto im je konacno provera stanja proradila sms kaze da je zaduzenje 603.2 (imao sam jedan ili dva smsa koji se posebno placaju), i preneto nekih 40ak minuta i 30ak poruka.
 
Znaci stvarno sramota za MTS :mad:
 
Uzmite lepo listing, šta dižete dževu bez potrebe. Meni uz svaki račun stigne listing i nikad mi dinara nisu uzeli. Drugo je to što sam besan što nisam mogao da pratim stanje čitavog prošlog meseca i što je pokrivenost 3G prebedna da bih stalno bio na 3G, a GPRS im uglavnom ne radi nikako, pa uvek moram da prebacujem kad mi treba net - smaranje.
 
Meni se stvarno desilo da nikad nisu mi zeznuli racun. Lepo mi stize listing i ja uvek uporedim - i sve je korektno. I sad mi je racun unutar ocekivane cifre...

Dok recimo nije bilo signala (2 godine) MTS-a kod mene u kraju, supruga je uzela Telenor PRO 90 i nakon nekoliko racuna, stigne nam racun skoro duplo veci, proverimo listing, kad ono:

- ispade da je sa mobilnog zvala nas fiksni telefon nekoliko puta u isto vreme, trajanje po 6 minuta!?

Neko ce reci, pa mozda i jeste?

Medjutim - sve je bilo u isto vreme (11.23), svih ne znam koliko poziva po tacno 6 minuta. A najsmesnije je sto je u to vreme bila kod kuce sa nasom tek novorodjenom bebom!

Naravno da su se operateri cudili i vukli nas za rukav da ostane na Telenoru, pa ulozicemo reklamaciju, greska je... bla bla, svasta su nudili da ostane... nekako par dana posle toga pojavi se nova bazna stanica (ja sam ionako u gradu na poslu pa sam oduvek koristio MTS postpaid, ali njoj je trebao postpaid sa signalom zbog trudnoce i sve to) i MTS je dobio full signal. Od kada je presla - nikakvih problema sa MTS-om, racun tacan 100%.

Nismo zeleli da se smaramo sa Telenorom i reklamacijama, platila je racun i dovidjenja uz sva njihova kukanja i molbe da ostanemo...

P.S. Naravno, minutaza na mobilnom i fiksnom (koji belezi 50 poziva unazad i trajanje) nije se slagala sa listingom - dakle neko se igrao u Telenoru...
 
Poslednja izmena:
Racun mi je manje vise ocekivan. Ali mi se cini da imam mnogo manje prenesenih minuta i poruka iz proslog meseca, nego sto bi trebalo. Ali ok. Srecan sam sto sam uopste uspeo da proverim stanje posle skoro mesec ipo dana, tako da necu da sitnicarim. Mislim da je ovaj potez Telekoma, nefunkcionisanje provere stanja, totalno bezobziran, neozbiljan, maltene kriminalan. Ne znam da li je to neko od operatera u svetu bilo kad i bilo gde, dopustio sebi. Pretpostavljam da je razlog za nonsarlantno ponasanje, po principu prvo lupi glupost na sav glas pa smisljaj mesec ipo dana kako to da napravis, to sto je vecina postpaid korisnika kupila telefone po povlascenim cenama, i ugovorna obaveza je 2 godine. Dakle nema mrdanja. Tako da ih bas briga.
 
Poslednja izmena:
Sta ja tek da kazem,nedostupan sam od nedelje vece:mad: a kada sam pricao sa gospodjicom iz korisnickog servisa ona mi je predlozila da promenim telefon i mozda postanem dostupan:zgran:
Ha,dobrodosao u klub :wall: ,ja sam jos uvek nedostupan od nedelje :mad: ,kazu sistemska greska i lazu me svakog dana,te sredicemo prepodne,sredicemo popodne...I tako dan za danom...a ja za sve i dalje nedostupan :mad:

Kada sam konacno proverio stanje,za divno cudo sam se vrlo prijatno iznenadio: po njihovim proracunima ispada da sam se uklopio u pretplatu na Bel 400 ( sto je nemoguce,nisam se skdao sa telefona,imao internacionalni sms...)... I da sreca bude veca stanje kaze da u "nasoj" mrezi imam 455 min ,"van mreze" 121 min. i 570 sms poruka :shock: :eyebrows: ,sto je nemoguce,jer svakog meseca uvek prekoracim minute van mreze (sad ispada da sam potrosio samo 40min van mreze,znaci nema sanse,a tek sms i "u mrezi" nema veze sa zivotom)... u svakom slucaju veliko im hvala!:banana::banana::banana:
 
Ja imam 2 racuna kod MTS-a., oba mix 1000.Jedan mi izgleda ok, ali za drugi jedva cekam 10-ti da vidim listing.Iz iskustva znam da u jednom trenutku daju obracun kao da nemate nikakvu pretplatu, a sravnjenjem stanja i oduzimanjem placenih minuta dobijete pravi iznos, tako da je moj savet svima kojima je racun nerealan, da sacekaju jos 2-3 dana.A onda ako treba da udarimo svi zajedno.
 
Kao sto sam i mislio da ce nastati neko sr*** sa MTS-om tako se i desilo,na svu srecu nisam ja pokraden niti je iko koga ja znam.Ali sigurno znam da su nesto zeznuli jer mi je racun tacno u visini pretplate(sto mi se nije desilo ne secam se ni sam od kad),imam mnogo prenetih poruka,nisu mi naplatili parking i jos neke VAS poruke,tako da im puno hvala u svakom slucaju ali eto jos jednog dokaza da im je sistem krsh nad krshevima :smash::smash::smash:
 
Da sam na vasem mestu ne bih se unapred radovao povoljnom saldu na racunu. :) Sve ce oni obracunati kasnije il' pre, bez brige. Kao sto je letos bilo sa roamingom, stizalo je i u septembru ono sto se trosilo u julu. :S: BTW, meni je racun ovog meseca ok, u skladu sa ocekivanjima, kao i svaki racun u proteklih godinu i po dana kako koristim postpaid. Ko se cuva i Bog ga cuva. :D

Nego provera stanja malo vise kasni nego sto je to ranije bio slucaj. Nakon prve provere od pre dva dana danas mi se stanje uvecalo za 1.50 din (nema sanse, nisam koristio GPRS), stanje u mrezi je sa 15min doslo na 0:00, van mreze sa 240 na 210 min a SMS sa 320 na 300 (nisam ni slao poruke u protekla dva dana). Obzirom da sam ovog meseca presao sa BEL 150 na MIX 1000 resetovao sam brojac za pozvane brojeve i prvo stanje mi je bilo nerealno dobro obzirom da sam po telefonskom brojacu vec 6og prekoracio sat vremena. Opet rekoh bilo je nekog prebacivanja saobracaja u mrezi pa sam to mozda prvo potrosio al' opet kako god da se okrene nisam za prvih 6 dana pricao samo 10 minuta van mreze. Tako da sve dolazi na svoje...bolje verovati telefonu nego proveri stanja. ;)
 
Racun koji sam ja dobio za ovaj mesec je tu negde oko ocekivanog, samo mi nije jasno kako mi je stanje 40 i kusur dinara kada imam jos dosta minuta i sms poruka iz tarife.

Drugar je dobio 3 puta visi racun nego sto je ocekivao, tako da...
 
Kod mene je racun mozda maloveci nego ocekivano :mad:
Ali su mi besplatni minuti i SMS neocekivano uvecani(ako to ne smanje za koji dan)
Ja sam presao na MIX500 i imam 230min besplatnih (nije mi jasno odakle 125+105 prenesenih min)
 
ја

Ја сам на Mix500, рачун ми (још) није стигао, само су ми јутрос послали поруку. Ништа није преувеличано, све је како сам пратио потрошњу путем бројача. :D

ПИТАЊЕ (пошто сам нов са претплатом)

У тој поруци од мт:с-а пише да ми је рачун за октобар 403,57 динара. Како то, када ми је месечна претплата 590, или се плаћа само оно што се потроши.

Uzmite lepo listing, šta dižete dževu bez potrebe. Meni uz svaki račun stigne listing i nikad mi dinara nisu uzeli. Drugo je to što sam besan što nisam mogao da pratim stanje čitavog prošlog meseca i što je pokrivenost 3G prebedna da bih stalno bio na 3G, a GPRS im uglavnom ne radi nikako, pa uvek moram da prebacujem kad mi treba net - smaranje.
Не знам како је на НБГ, али скоро цео Сомбор и Суботица имају 3Г сигнал, чак и нека села у обе општине што ме изненадило, мада ми ништа не значи, јер га и не користим.

Moji utisci o "modernizovanom" servisu: prvo racun za prosli mesec mi je ocekivan. drugo, presao sam na mix, i sada se minuti prikazuju zbirno (tekuci mesec + preneti minuti) pod stavkom "van mreze". sve u svemu nista nisu modernizovali, vec su samo dodali mogucnost da sistem sabira minute koji se prenose i one za tekuci mesec, isto vazi i za sms. i dalje je sistem nedostupan prvih 5-10 dana u mesecu. sveu svemu "seci usi krpi du**".

mozda neki korisnik telenor postpaid-a da nam kaze kako to funkcionise na telenoru...
И код мене исто. Све минуте и поруке које нису искоришће се приказују у салду са тренутним месецом.
 
Poslednja izmena:
ПИТАЊЕ (пошто сам нов са претплатом)

У тој поруци од мт:с-а пише да ми је рачун за октобар 403,57 динара. Како то, када ми је месечна претплата 590, или се плаћа само оно што се потроши.
Ne, ispod pretplate nikada nećeš moći da platiš, nego taj prvi mesec ne plaćaš pun iznos, samo za onaj broj dana koliko si imao na raspolaganju.
 
Хвала

Ne, ispod pretplate nikada nećeš moći da platiš, nego taj prvi mesec ne plaćaš pun iznos, samo za onaj broj dana koliko si imao na raspolaganju.
Хвала. Сад видех и на другим местима да не наплате цео износ, али зато пренесу све неискориштене поруке и минуте као да си цео месец на претплати. ;)
 
Da - dok recimo kod telenora dobijas proporcionalno i minute/poruke.
 
Danas mi stiglo obavestenje od M:ts-a o zaduzenju za prethodni mesec, necu da kazem da mi je racun visi nego sto sam ocekivao (mozda nije a 100% jeste) i da je "neko extra harac kupio"...na postpaid-u sam vec dve godine i nekako ako u granicama normale koristim telefon mogu okvirno da pretpostavim koliki ce mi biti racun... ali jednostavno imam osecaj da sam prethodni mesec mnogo manje pricao i slao poruka od cifre koja je stigla u racunu :S:
 
Ne znam sta se desava ali ja u poslednja dva meseca dobijam duplo manje racune, i malo vise nego duplo :)
Mozda ja samo manje pricam? Konacno. :)
 
Hmm račun 1532 na MIX1000...ok manje-više...samo ne znam otkud mi trenutno stanje 70din...
Nemoguće da sam napravio toliko samo od GPRSa za ovih par dana a jedino što koristim je Ortak-Lokator...nisam slao ni MMS...ni parking...ni Rosa nagradnu igru :)
 
Eeee...kakvih ovde nezadovoljnih penzionera ima.

Meni je sve ok na 2x mix500. Zeni prebacili 85 minuta, meni 40 + gomilu poruka na oba racuna. Racun malo veci od 590 din zbog gprs-a i par sms-a prema inostranstvu.
Sve je korektno, uostalom sa MTSom je kod mene uvek tako i bilo. Jedini problem je bila pokrivenost na pocetku rada mreze, a cak i tada sam dobijao trostruko manji racun od Mobtelovog za umalo pa identicnu minutazu. Da ne pominjem to sto u slucaju zakasnele uplate kod MTS-a sve fercera automatski i veoma brzo (uplatim u lokalnoj posti u 7 uvece, sutra ujutro mi je broj odblokiran), dok sam u Mobtelu u tim slucajevima morao da im idem na noge, vadim rachun, pa cak i da im donosim neke stare racune da ih iskopiraju, jer im je nonstop nesto nedostajalo u bazi. :D Znaci komedija. Jednom su cak i potrazivali kesh za tudj racun dok mi je MTS jednom opusteno vratio pogresno uplacen novac. Mislim, ja sa tim ljudima nikada nisam imao problem u zivotu, cak su mi pristojno uvecali kucni budzet tih godina, to su bili bas jaki racuni, danas mnogo manje pricam.
 
Poslednja izmena:
U vezi ovih što su nedostupni....
Desilo se ćaletu, pa sam rešio. Isključio sam call waiting (kroz menu telefona) i skoro istog trenutka su stigle poruke o propuštenim pozivima. Nisam detaljno čitao sve ovo (u principu i izbegavam velike teme :p) ali simptomi su bili sledeći - bilo ko kad proba da dobije - nedostupno, a u isto vreme sa istog broja može da se razgovara i šalje sms. U telekomu nisu ništa o tome znali, on/off nije pomagao, SIM u drugom telefonu nije pomoglo...
Zanimljivo je da je kad je broj proradio, stigao čak i konfiguracioni sms za gprs i mms, tako da se nešto sigurno zaglupelo...
Ajd pa postanite ponovno dostupni... :)
 
Jos uvek ne mogu da proverim listing, izgleda da su skoro svi dobro prosli sem mene (marnuli su mi po slobodnoj proceni jedno 300 kinti)
 
MTS : Mislim da su sanse za gresku u racunu svedene na minimum iliti na 0,dok putem sms su greske bile jako ceste pogotovu u ranijim periodima..Korisnik sam oko 3 godine i nikada nisu uzeli ni dinar vise..tako da price da mts krade mislim da su licno nezadovoljstvo sto nesto kosta tolko kolko kosta,jer bi svi naravno voleli da je sve to mnogo jeftinije,pa tim nagadjanjima izrazavate licno ne zadovoljstvo..najlakse je uzmite stopericu pa merite razgovore u sekund pa posle proveravajte u stanju videcete da se poklapau sekund..a sto se tiche sms provere stanja ako ce sada da radi normalno naredni period nije mi zao sto nije funkcionisao mesec dana..jer se secam pre kada je usluga tek proradila da su mi dolazila neka ogromna zaduzenja u sms medjutim u racunu je posle stizalo sve normalno..dosta je gresio servis verovatno zbog lose tehnologije,tako da se nadam da ce sada biti sve 100% tacno jer smo ipak cekali na tu njihovu zamenu tehnologije.
 
Slazem se u potpunosti sto se tice navodne kradje, jer sam korisnik mts postpaida cetiri godine, i nikad mi nije naplaceno nesto sto nisam koristio. A sto se tice nove tehnologije u to sumnjam, vise mi lici na preradjeni stari sistem, a uz to i ne radi najmanje od 1. do 5. u mesecu.
 
Kako bi tek izgledalo uvodjenje provere stanja za Tarifne dodatke...:eyebrows:
 
...info od mt:s-a.
NAPOMENA: Zbog hardverskih
problema, čije je otklanjanje u toku,
očekujemo da ćete račune za mesec
OKTOBAR moći da pogledate posle
15. 11. 2007. godine.

...sta li je sledece? (novi tarifni paket "Zanesi"):shock:
 
Poslednja izmena:
Haha! Znaci ne mogu da verujem!
 
Данас ми стигао рачун са листингом, и све је у реду.
 
Opet ne radi provera :(:(:(
Ne znam da li ste primetili ali SMS provera javlja vec nekoliko dana isto stanje, a ja minute trosim... Takodje automat (788) ne radi; tj. ili da staro stanje, ili uopste ne kaze stanje ("Vase trenutno zaduzenje iznosi. Preostale besplatne minute iznose. .... - znaci samo kaze taj tekst, a ne kaze stanje).
Sta sad "popravljaju"?

Edit:
Auuuuu...
Zbog "tehnickih problema sistem trenutno ne radi", ali stanje moze da se proveri pozivom na 789, tamo kazete svoje ime i prezime; i ljubazna devojka (bar u mom slucaju) vam kaze tretnutno zaduzenje, minute (doduse u sekundama :D) i SMSove... Nisam ni pitao kad ce sve da proradi normalno, plasio me moguci odgovor :)

Eh da, 789 sam dobio posle 30 pokusaja, od cega sam samo 3 puta dobio vezu - 2 puta je bilo "Svi operateri su zauzeti, pozovite kasnije" a sve ostalo mi je pucala veza cim okrenem broj (samo se prekine biranje, ne znam tacno da objasnim sta je u pitanju?)
 
Poslednja izmena:
Stvarno su vise poceli da smaraju sa proverom preostalog stanja. :mad::smash: Srecom pa sam ovog meseca presao na MIX paket, resetovao brojac na telefonu i u principu me boli uvo. :smoke:
 
Ne znam kako vama, ali meni radi provera stanja. Čeka se jedno 10-tak minuta, ali stigne.
 
Nazad
Vrh Dno