Šta je novo?

[MTS] Postpaid - (ne)Mogucnost provere stanja

E sad vec ludim:mad::mad::mad:
Da nisam pod ugovorom oterao bih u 3 lepe :mad:
Ako servis ne proradi sutra zovem ih da im kazem sta stignem da olaksam dusu... :alo:
 
Ja sam zvao danas da proverim stanje. Kaze jao gospodine vi ste totalni idojot sa sve J, jer ne znate da je presek od prvog do sedmog. Ne tim recima, ali poenta je ista.

Rekoh, majke ti jel 1.-7. bio celi prosli mesec?

Znate, mi uvodimo nove tehnologije, nove usluge... Strpite se malo... Nema problema...

Ja kada budem dobio racun, kazacu znate, strpite se malo dok ja to ne platim, znate kupujem novi telefon...
Jasem vam se s'majkom...

De Bili!
 
Bilo bi ok da daju kompenzaciju od 20-30% jer nismo mogli da proverimo koliko smo potrosili, a ne ovako seljacki da nas pre*ebu... Daj Boze da proradi uskoro...
 
Danas je vrhunac!:mad:
Zbog tih istih ili vetj kojih radova ja sam celog dana NEDOSTUPAN!:mad:
Ja mogu da pozovem i posaljem poruku ,ali kad neko proba da me pozove ili posalje sms -nedostupan :zgran:
Zvao sam danas poslovnicu u mom gradu ,kazem im situaciju,i odmah mi se izvinishe uz obrazlozenje da imaju radove na mrezi i da ce sve u toku dana da se sredi,i ujedno ih pitam za proveru stanja a operaterka se po tom pitanju takodje pozvala na radove... To je bilo oko 14h ,(a nedostupan sam od sinotj) a sada je oko 22.30 a ja sam i dalje za sve nedostupan! ( telefon je ok,proverio sam njega prvo!)...Znachi ne mogu da verujem!

Pa J***M im i mrezu i radove i sve.... Srbijooo,Srbijoooo...:vomit::vomit::vomit:
 
Isti slucaj, devojka je od sinoc od oko 21h do jutros u 7h bila nedostupna, ona moze da zove, ali ne stizu joj poruke i nedostupna je. Prvo sam mislio da je u pitanju problem sa predajnikom (ona zivi na bezaniji) ali drugi 064 broj na istoj lokaciji je bio dostupan (jedino ako se on zakacio na drugi predajnik). S obzirom na to mislio sam da se telefon zaglupeo, dobro je da je do mtsa...
 
6.11 servis i dalje nije dostupan...

bezobrazni arogantni seljacki lopovi...

ne postoji niko ziv na MTS postpaid-u ko se u zadnje vreme i to od "POJEFTINJENJA" od 35% nije zalio da mu dolazi enormno veci racun za istu kolicinu razgovorai SMS-a...
 
Ja sam potpuno impresioniran da mi se ovakva slična priča dešava čega god sam se dohvatio stvarno ozbiljnog u ovoj Srbiji u poslednje vreme - oficijalni servisi u firmi, dostavljač kancelarijskog materijala, internet, auto saobraćaj, semafori.... E, mogu da pohvalim Post Express.

Ne znam, sve se uvrnulo, mnogo ljudi je zagrizlo krupan kolač i sad ne može da ga proguta. Čini mi se da je glavni problem u lošem menadžmentu i apsolutno užasavajućoj nestručnosti na svakom koraku.

Valjda će nešto dobro da se desi, ovde stvarno retko ko radi pos'o kako treba. Već sam i prestao da se nerviram oko MTS-a i što pojma nemam šta mi se dešava sa telefonskim računom već skoro jedan i po mesec.
 
Provera stanja je proradila, sad sam proverio. Paket mix 500.

Poz
 
da, da, proradila, ali ne pokazuje realno stanje...
refresh je uradjen pre par dana, najverovatnije.
a racun za prosli mesec!!!
nemam reci. 4300,a ranije nije prelazio 3500 nikako.
 
Definitivno veci racun nego inace, a trebalo bi da bude manji... Nije strasno, par stotina dinara, ali sam siguran da ja to nisam napravio. Inace, do sada nikada nisam sumnjao u tacnost racuna
 
Da stanje radi, ali uopste nije tacno prikazivanje preostalih minuta i poruka (bar kod mene).
 
Proradilo i meni i suprugi. Racun ocekivan (oko 1000 din kao i uvek), znaci nista nisu "krali", prikazuje besplatne minute u mrezi, van mreze i sms, posto znamo da nismo potrosili iz proslog meseca, vidim da su minuti preneti... jedino sto bi bilo zgodno da pise koliko je prenetih, mada moze da se oduzmu minuti i sms iz paketa pa saznas koliko je preneto... (ja sam bel 200, supruga bel 150).
 
Sta ja tek da kazem,nedostupan sam od nedelje vece:mad: a kada sam pricao sa gospodjicom iz korisnickog servisa ona mi je predlozila da promenim telefon i mozda postanem dostupan:zgran:
 
Meni racun ko i obicno ali nesta mnogo minuta imam, ispade da sam proslog meseca potrosio 12 min. i 75 poruka (poruka i jesam od prilike potrosio toliko ali minuta sigurno vise), mix paket.

Poz
 
evo meni nije...

Drago mi je da je tako. Kod mene jeste, i jos kod par mojih kolega. Da se razumemo nesto, ovde pricam o ozbiljnim odraslim ljudima (inzinjeri/programeri) koji ne lupaju stvari tako olako....

Pre mesec dana sam sedeo u jednom nishkom kaficu i cura za stolom pored mene kaze: "ej, presla sam na bel100 pa da vidim koliki ce sada racun da mi bude!" i zali se drugaici kako je odjednom poceo mnogo veci racun nego uobicajeno da joj dolazi....

Potpuno isto mi se prijavio jos jedan drug, i on je isto presao sa bel50 na bel100 da vidi kakva ce situacija da bude... Covek mi se sam pozalio i nista ga nisam pitao pre toga u vezi racuna za mobilni...

I ja sam presao sa Bel50 na Mix500 da vidim kakav ce sada racun dam i bude!

EDIT: i evo veselja! Proradila mi je provera stanja preko SMS-a. Naravno dobio sam pogresno stanje, (jelte, ko jos u 21. veku da ocekuje tacno stanje u sekundu, vec ovako od oka.. ) i odmah imam stanje (ne zaduzenje) od 12.3 dinara??? KAKO BRE? Pa imam jos oko 100 minuta za razgovor i oko 100 poruka! Na sta su mogla da odu ona 12.3 dinara. GPRS je 0 i njga ne koristim, MMS ne saljem i nikakve dodatne usluge!
 
Moji utisci o "modernizovanom" servisu: prvo racun za prosli mesec mi je ocekivan. drugo, presao sam na mix, i sada se minuti prikazuju zbirno (tekuci mesec + preneti minuti) pod stavkom "van mreze". sve u svemu nista nisu modernizovali, vec su samo dodali mogucnost da sistem sabira minute koji se prenose i one za tekuci mesec, isto vazi i za sms. i dalje je sistem nedostupan prvih 5-10 dana u mesecu. sveu svemu "seci usi krpi du**".

mozda neki korisnik telenor postpaid-a da nam kaze kako to funkcionise na telenoru...
 
I meni pokazuje u mrezi nula, van mreze 370 minuta, mix1000. Ne svidja mi se sto ne pokazuje prenete minute/poruke niti tarifne dodatke
Meni prikazuje nekih 200+ minuta van mreze i 190 poruka, a mix 500.
Minuti i nekako, ali da sam preneo 70 poruka (bio na bel100)... nema sanse.
Ovo stanje je ionako budzevina na postojeci sistem, to se tek sad vidi.

Drago mi je da je tako. Kod mene jeste, i jos kod par mojih kolega. Da se razumemo nesto, ovde pricam o ozbiljnim odraslim ljudima (inzinjeri/programeri) koji ne lupaju stvari tako olako....
Nisam nikoga optuzio da lupa, ali nema sanse da procenis ni trajanje jednog razgovora, a kamoli 30 dana * x razgovora, pa da kazes "pricam isto kao inace, a racun veci". Ako je racun veci, vise si i pricao. Kako zamisljas da izvedu tu kradju? Sta kazu listinzi svih tih ljudi kojima su racuni neobjasnjivo skocili?

EDIT: i evo veselja! Proradila mi je provera stanja preko SMS-a. Naravno dobio sam pogresno stanje, (jelte, ko jos u 21. veku da ocekuje tacno stanje u sekundu, vec ovako od oka.. ) i odmah imam stanje (ne zaduzenje) od 12.3 dinara??? KAKO BRE? Pa imam jos oko 100 minuta za razgovor i oko 100 poruka! Na sta su mogla da odu ona 12.3 dinara. GPRS je 0 i njga ne koristim, MMS ne saljem i nikakve dodatne usluge!
Daj, nije valjda da ti se to prvi put desava? :) Mislim da nije prosao mesec a da mi se to nije desilo... Ali ne brini, sve dodje na mesto u finalnom racunu (a nekad i pre njega).
 
Poslednja izmena:
I meni je jedno 2x veći račun od očekivanog, mora da je neka greška u pitanju (sa Bel 100 prešao na Mix500 prošlog meseca). A besplatni minuti i SMS su van kontrole :)
 
hmmm, znaci da ipak postoji neka sumnja da su racuni otisli gore... meni racuni variraju, ali nakon drasticnog smanjenja saobracaja i zelje da proverim koliko koristim telefon, dosao sam do zakljucka da mi je racun veci za jedno 30%. dolazimo na onu foru da ne mozemo potpisati da smo obavili svaki poziv koji je na specifikaciji, ali da postoje fantomska zaduzenja, postoje. evo ja imam 72 din, a 6. je u mesecu... KAKO??? ne koristim gprs, ne pripam/saljem mms, ne placam posebne sms usluge... sta je u pitnaju?
 
Šta god da je čekam listing, a teško da po njemu može da se zaključi 2x veći saobraćaj od plaćenog.
 
...takodje i kod mene nelogicno:
Koristim Bel 100 i po mojoj racunici (svakog 1. u mesecu resetujem brojcanik) nema sanse da sam presao preko 1100 din. Minutazu u okviru pretplate nisam probio, u to sam siguran 100%. U obzir dolazi samo SMS (oko 100 (200 din)) i GPRS (oko 3,5 MB (170 din)), sto ukupno izadje 370 din + 650 din pretplata = 1020 din. Izvestaj kaze 1475 din. Zanimljivo!
Sto se tice SMS stanja, primetno da je da se refresh radi svaka 2-3 dana. Kod mene jos uvek stoji: u mrezi 80 min, van mreze 32 min, sms 100... Znaci u mom slucaju uradjen je prenos minuta samo van mreze.
Toliko od mene...
 
Poslednja izmena:
Haha, izgleda da sam ja jedan od retkih koji je dobio "pozitivan pogresan racun" :D
Na BEL100 sam, pretplata + omiljeni broj + 10ak min iz roaminga u Bosni + 10ak poruka u inostranstvo + GPRS = 650+150+70+70+50= preko 1K; a meni racun 800din :D

A da ne pricam kako imam jos 108poruka, i 47min van mreze (nema sanse da ih imam toliko) + 101min u mrezi... cekam da dodje racun "na papiru", u ovo nista ne verujem :s
 
Meni na bel 50 racun 1300 din sto je do sada nezapamceno... kome se zaliti posto je ovo cista kradja???
 
Nazad
Vrh Dno