Šta je novo?

[MTS] Postpaid - (ne)Mogucnost provere stanja

ja sam prekjuce dobio racun dakle 19. platio ga juce, vidim da su promenili banku, a danas mi stize poruka da je rok za uplatu 29.05 :)
 
Ni meni nije stigao :) a da im idem na noge ne pada mi na pamet.
 
I meni danas stigla poruka sa obavestenjem koliki mi je racun za april..Sve bi bilo ok da meni nije stigla poruka do sada,ali ja sam jedan od onih koji je obavestenje dobio jos pocetkom maja..A najveca je fora sto se iznos u racunu tada i sada razlikuje,a ja sam onaj prethodni vec platio..Plus je iznos koji sam dobio tadz realan,a ovaj blage veze nema(manji je od prethodnog ali nerealan)..I sta sad?Operatera ne mogu da dobijem,u poslovnici, pitanje je da li mogu da pomognu..E moj MTS..
 
Ja sam tek DANAS dobio racun za april :S: a juce po drugi put dobio onaj SMS sa izvestajem zaduzenju... Posteno, pomerili rok za placanje do 29.05.
 
sad vise ni provera stanja *797# ne radi koja je BTW bila netacna, MTS je show ovog meseca...
 
stigla je poruka da je produzen rok za placanje a rachun (ni u obliku poruke ni poshtom) nije stigao (ni u tom trenutku) niti josh uvek (barem meni)

pa ok al uvek je tako (bar meni), poruka stigne oko 8.-10. a račun oko 12.-14. recimo.
 
ma da taj rachun-poruka koji je bio standardan uvek stize tako par dana pre papirnatog al ja sam mislio na ovo vanredno obaveshtenje.. nismo se razumeli :)
 
Stigao papirni racun. Mix 250 pise da je mesecna pretplata 310 din ?!? Imam minute u mrezi mts i van mreze mts i sve tarifirano tj. naplaceno. Koliko znam u mix tarifi je ista cena i u mrezi i van mreze. Svi razgovori naplaceni kao da nisam imao 60 minuta u mix 250. Jednom recju katastrofa, cini mi se da cu da predjem kod telenora, jer je ovakav odos mts-a prema korisnicimia blago receno sramotan.
 
Upravo tako.

A najvise iritira odnos MTSa prema korisnicima.. Ne salju obavestenja, ne ukljucuju kartice po 10-15 dana.

Jednom recju bezobrazno i bahato.


I tako.. U steku imam 069 broj a ovaj MTSov ceka MNP pa ce se razmotriti situacija :)
 
Provera stanja kao da ne postoji... Ako stvarno uvode novi softver jesu ikad čuli za testiranje softvera?? Ili je jednostavnije da korisnici testiraju u real-time-u...

Ako se ovo produži još mesec...odo ja u Telenor...
 
Meni stigli racuni u petak za kontrolu i premium, jel vama uplacen kredit na kontroli?
 
jel'te a gde je na sajtu sistem za proveru racuna...tj. za skidanje listinga za prethodni mesec???

Nisam skoro to koristio...a sada mi je racun nesto cudan, pa rekoh da proverim listing...kad na sajtu ni traga ni glasa od provere racuna???
 
Nema toga vishe, ukinuli su. Razlog ne znam ali reshenje je da trazish da ti shalju listing uz svaki rachun
 
Nazad
Vrh Dno