Šta je novo?

Sky Star 2

zacool

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2005
Poruke
103
Poena
319
Dobar dan, prvo da vas pozdravim sve i da vas pitam za misljenje o kupovini Sky Star 2 kartice... Interesujuci se za ovu karticu dosao sam do toga da mnogi korisnici smatraju da je to mozda najbolja investicija za racunar dok neki pak nisu bas zadovoljni...
Elem sve u svemu, kupio bih tu karticu iz vise razloga prvo i osnovno sto mi treba za kladjenje u smislu pracenja sto vise sportskih dogadjaja.
Pokusao sam da se interesujem oko cene za ovu spravicu i posto ja nemam nikakav satelitski sistem, cena citavog kompleta (kartica, tanjir, motor i sve ostalo) je oko 320-330 eura. Pa je pitanje dal je to previse ili ne?
Sto se tice moje konfiguracije, to je Barton 2.6 Box, 512 RAM-a, ATI Radeon 5200 (ako se ne varam)...
Imao bih jos par pitanja, a to je dal je neko mozda od vas koji imate karticu iz novog sada i mogao bi da mi preporuci gde i kako da se obratim.
Nadam se da ce te mi pomoci jer ja nisam bas veliki poznavalac kompjutera i svega ostalog....
Eto tako...
Hvala unapred.


**** Ja sam se takodje registrovao na my city pa da ne bude zabune... zeleo bih da cujem tj. procitam sto vise misljenja...
 
Sama kartica ss2 kosta nesto vise od 6000 din. Kartica je odlicna!
Nisi napisao velicinu i od cega je tanjir da li je od Al ili Fe.
Primer: cena za Fe od 1.1-1.3m je oko 20-30e,
ako je Al onda cena, zavisno od kvaliteta, je od prilike 4x vise,
jer je kvalitetniji po svim opcijama
( ne rdja,veca trajanost, laksi,s motorom bolje radi, veci % primamnje signala itd ).
Kvalitetno socivo od npr 0.3, kosta oko 20e ima i jeftinije.
Dobar motor oko 90e.
Mislim da ipak si gore napisao veliku cenu ako je to cena samo za hardware,
sem ako je vec ukljuceno i troskovi za ugradnju (majstor).
Potrazi vise u vezi ss2 ovde: http://www.elitesecurity.org/forum/101
Da bi video zahteva uclanjenje prvo.
 
Sad pricah sa covekom jednim i ja mu rekoh da mi treba motor on kaze ide i rucni pozicioner i onda ja valjda od dole namestam sliku ili sta je u pitanju... ja sam mislio da ako se ima motor da je onda to automatski se prebacuje kako ja menjam kanale a on rece da se iz racunara ne moze upravljati motorom... :trust:
 
ja imam ss2 sa daljincem i sto se tice da li imati ili ne... ja sam za imati.... ima mnooogo suludih kanala 3000turskih uzbekistanskih i sl, ali recimo muzicki kanali su bas do J, kvalitet zvuka odlican, nije se skrtarilo :)
Fiksiran tanjir, mrzi me da se bakcem polugama i motorom :)
Znaci kartica je oko 75e, tanjir 1.2m 20e, konvertor tipa 10e i koaksijalni kabl 200-400din
Sve u svemu gledanje ce ti se svesti na 5-10 kanala
 
Taj rucni pozicioner nije motor to je jeftino alternativno resenje, to je dobro ako ti je tanjir blizu, ako nije :wall:. Motor radi posao sam bez tvoje pomoci ;) , sto znaci kako promenis kanala (satelit) pomera se i motor. Mora kabal prvo da prodje kroz njega pa onda na socivo (zavisi od modela oni ozimaju struju od istog kabla koji ide signal na SS2 ali postoje i motori koji zahtevaju poseban kabal za struju jer traze vise od 12 Volt ali su oni za vece i teze tanjire).
Postoji i mogucnost sa 2 sociva, sa njima mocices da gledas 2 satelita npr Astra i Hotbrid a nece ti biti potreban za pocetak motor jer su oni najpopularniji sateliti imaces 1500 kanala. Prvo provali kako sve to radi, ako ti dosadi onda kasnije stavi i motor. Dobar pocetak bi ti bilo da kupis casopis Satelit jer mozes da vidis koji su kanali gde, koji je program itd. :type:
 
on je meni rekao da cu imati motor ali i taj pozicioner dole sa kojim cu motati motor jer valjda kartica ne moze sama da upravlja motorom. Tj. moze ali sa nekim disec ili kako vise a taj majstor mi rece da su oni prilicno nezgodni jerr su osetiljivi na vremenske prilike i neprilike. A meni ce verovatno antena na krov zgrade :) pa onda nebi valjalo da se nesto iskliza...
E sad on meni rece da sa tim motorm mogu imati oko 15 satelita a meni su kljucni ponavljam kljucni sportski kanali...
Znam da Arapi imaju nekoliko sportskih kanala koji su Free to Air a sad dal bi njih mogoa gledati ako stavim da gledam dva satelita (Astru i Hot Bird)
 
Diseqc jesu osetlivi ali ne previse, najbolje je da stavis manji tanjir npr AL(od 90cm)+motor nego Fe (1.1cm)+motor.
S Fe ces imati problema, jer je tezi i nije lako da se okrene, narucito kad duva.
Nemoj da se uplasis jer AL+diseqc je dobra kombinacija za tebe jedino sto je tanjir skuplji i treba da ga stavis na jaku i stabilnu sipku.
 
imam jedno pitanje.. posedujem neki stari tanjir velicine 1 metra i socivo [neko Nokia haha, ko zna koliko je to staro a mozda i nije..]. E sada, uz tu antenu imam jedan deo meni veoma cudnog kabla [odsecenog kada je to skinuto]. Naime, kabl je koaksialni, ima zicu po sredini kao i svaki drugi a oko te zice se ne nalazi ona mreza od tankih zica [ne znam kako se vec zove] kao obichno vec dve tanje zice obavijene gumom?!?!?koje idu u poseban deo sociva a posebno ide "sredishnji" kabl.. Ja to prvi put vidim[mislim takav kabl]... Ne znam cemu sluzi.. Jel zna neko? Nadam se da sam razumljivo objasnio, trudio sam se ali se ne razumem u sat. antene i te termine..

PS: auuu, kako izgleda ovaj post, bruka... :)
PSS: e, da, hteo pih da pazarim SS2 pa me zanima da li ova oprema moze da posluzi ili da kupujem novu..
 
Poslednja izmena:
Evo i mene interesuje, sta bih ja u mom slucaju trebao da kupim. Naime imam satelitsku analognu, nisam risiver palio ko zna otkad. Kupio bih ss2 karticu, koju verziju, vidim ima 2.3, 2.6c,d,??? Sta uzeti, video sam ponudu za ss2 2.6d+dalinski za 5800din... Sta treba jos da zamenim, treba li LNB da zemenim buduci da mi je analogna antena??? Ako trebam, sta znaci npr. Quad univerzalni digitalni lnb koji je 46,00eura i Twin unv. dig. lnb koji je 29,00eura??? Vidim da jedan ima 4 izlaza a drugi 2? Koji je meni potreban i koja je razlika izmedju ova 2? Ostaje li mi kabal od ove stare antene ili i on mora da se menja? On mi je sad povezan na analogni risiver, jesu li isti dzekovi za prikljucivanje, risivera i ss2 kartice? Kao sto vidite pojma nemam, pa bio bih zahvalan ako bi mi neko pojasnio....
 
Poslednja izmena:
sasa022 je napisao(la):
E kako bi bilo lepo da vi procitate malo starije teme...
( A velika je steta i sto vas nemogu uputiti na ES forum jer je prestao sa radom )

Posetite
www.satelitskiforum.net/wbb2
www.montsat.cg.yu
Hvala za linkove, ima dosta materijala i informacija.
Saznao sam sta sam hteo, u sustini treba mi twin lnb, jedan kraj cu povezati na ss2 karticu a drugi sa digitalnim risiverom naravno kad ga budem uzeo.
Samo jos jedna stvar, ima li boljih i losijih lnb-ova? Vidim da se negde pominje cifra 0.3db, negde 0.6db, sta je bolje i sta ovo znaci??? Jel ok 2.6d verzija ss2 kartice???
 
1. Manji broj znaci da ima manji sum, npr 0.3 je bolji od 0.6.
2. Da
 
Da razjasnim u vezi gornjeg pitanja za motor i SS2. :)

Moze da radi sve automatski, uz DiSEqC 1.2 pozicioner.

DiSEqC motori koji se napajaju iz PCI slota (dakle pomera antenu tim naponom) sto je u startu glupa ideja, pa plus nisu predvidjeni za teske antene, pa dobiju prazan hod, uz to nekada uniste samu karticu kada povuku previse napona.. znaci zaboravite to ako hocete nesto pouzdano.

DiSEqC 1.2 pozicioner ima sopstveno napajanje, povezuje se: kartica - pozicioner (to je u sobi) - konvertor + kablovi od pozicionera do motora koji pokrece antenu i radi na 36V i dovoljno je jak da vuce antenu od 3m. U toj konfiguraciji racunar komanduje pozicionerom koji pokrece motor i sve je potpuno automatski, kada se klikne na kanal sa druge satelitske pozicije antena ide tamo. Naravno prvo se sve to podesi.. i nema vise sta da se dira . do reinstalacije :p

Ovo je malo skuplja varijanta nego neke jeftinije :d , ali neuporedivo pouzdanija i komfornija.

Jos nesto sto je pomenuto gore:

Kablovi naravno ne moraju da se menjaju pri prelasku sa analogne opreme na digitalnu, kao ni tanjir. Ali konvertori ako nisu relativno noviji 1998+ verovatno trebaju da se zamene, zato sto ne primaju ceo opseg, koji tada nije bio bitan, ali digitalni kanali su ga ~popunili.

Kabl koji ima pored koaksijalnog i dve zice, je deo bas ultra starog sistema, dodatne zice sluze za polarotor, koji je sluzio za promenu polarizacije. Sada se to radi naponom 13/18V. A prelazak u visi opseg impulsom od 22kHz. Ali bottom line- moze da se koristi i taj kabl, samo ima dve zice viska.

Sto se tice cena, kao i kod sve tehnike, ima razlicitih cena a u skaldu sa time je i kvalitet. Jedino je SS kartica ista u svakom slucaju. Razlike medju revizijama su relativno beznacajne, jedino se 2.6 kartice dosta manje greju od 2.3 Konvertora ima raznih, vladaju kineski, ali ima i kvalitetnijih, sumni broj znaci nesto samo ako i firma znaci nesto.. Jedino sto valja, a da ima kod nas, su Invacom, Digital Gold, Sharp, Echostar, Inverto. Ostali Kopernikus, kugf-fu, bla.. nije bitno sta pise.
Motori/pozicioneri: SuperJack, Moteck, Strong.. to je O.K. Ne stedite na tome, to su kljucne komponente za pokretnu antenu. Dzaba sve, ako motor promasuje pozicije..

Sistem sa motorom od 330 je svakako sa dobrim komponentama, pomenutim automatskim DiSEqC pozicionerom, aluminijumskom antenom i ugradnjom. Nekako mi se cini da znam gde si to video :d
Pozdrav iz Stare Pazove.
 
:d :d

da da

crko onaj forum pa sam morao da se snalazim...

Pazi to mene buni, citao sam jos na nekim mestima da je potrebno napajanje kod tih motora iz racunara (300W) a iskren da budem ne znam jel toliko u mom racunaru...

Znaci ova varijanta sto ti pises takodje je automatska, odnosno kako se menjaju kanali na racunaru tako se i antena okrece
 
Moze li neko da mi kaze gde mogu to u Beogradu da nabavim, interesuju me ovi konvertori ali da ne budu kineski i ostala oprema... Nisam iz Beograda pa mi je informacija potrebna. Hvala... Kolike su cene tih boljih konvertora i tih motora sto si naveo?
 
@ zacool

Da sve je isto automatski, samo sto ovde motor ima sopstveno napajanje, tako da nema nikakve veze sa napajanjem racunara, znaci radi uvek ,)

Mi smo jednostavno te motore sto se napajaju iz PCI slota izbacili iz ponude, pravili su probleme konstantno.

@Srdjan

U Beogradu mozes da uzmes na primer u ZDE, 27. marta (broj?) ne znam sada tacno, ali ako je bitno napisacu posle.. Motor + pozicioner 30ak + 70, 80 eura...

:wave:
 
Poslednja izmena:
Bitno je, jer idem za bg svakih dvadesetak dana pa da znam gde ima proverena roba da se uzme, pa ako ti nije problem da mi saznas, eventualno neki drugi... Pozdrav
 
Evo broj telefona ZDE 011/3222542, zovi pa pitaj za broj :) Stvarno ne znam, 27. marta je ulica, malo posle masinskog fakulteta kada se ide od vuka.
Znam gde je pa ne gledam brojeve, a sada ne mogu da nadjem vizit kartu ili nesto..
Imaju Sharp konvertore, ili DigitalGold 0.3 dB, ali to ti nije bitno ako nemas pokretnu antenu, pa eventualno za neke slabije satelite.. imaju i motore superJack, strong, pozicionere..
Nije da ih reklamiram, ali mi ne pada na pamet nista drugo. Imas i na sred zelenog venca Kopernikus prodavnicu, na uglu Brankove i Carice Milice, ali imaju, logicno, samo kopernikus.
Imam i ja satelitsku opremu, ali necu da se reklamiram ,)
 
Lappy je napisao(la):
Imaju Sharp konvertore, ili DigitalGold 0.3 dB, ali to ti nije bitno ako nemas pokretnu antenu, pa eventualno za neke slabije satelite.. imaju i motore superJack, strong, pozicionere...

Ovo te nisam razumeo. Koji bi mi preporucio? Sad mi je antena na rucicu koju sam pomeram, ali mozda cu uzeti motor kasnije pa sta mi predlazes da uzmem?
 
Ja imam vec neko vreme diseqC motor marke Moteck SG-2100A koji radi zajedno sa SS2 karticom i 1.30m Celicnim tanjirom.To je izgleda jedan od najboljih ako ne i jedini
koji radi bez problema sa SS2 karticom i celicnim tanjirima.Prednost ovakvog sistema
je u tome sto se stedi stvarno puno.Kao prvo kosta manje (platio sam ga 85 evra) i ima jednostavno uputstvo kako da sve namestis sam (veoma lako).U slucaju aktuatora
(klasicni motor) potreban ti je i majstor koji ce to sve to sastavi i da instalira (komplikovano za nepoznavaoce) planiraj minimum 60 evra njegovih,plus minimum 60 evra razlike za ostalo, to je manje vise 120 evra.Nemas potrebe za LNB-om jako niskog faktora suma,jer sateliti koji imaju sportski sadrzaj pokrivaju savrseno centar evrope
(Srbiju).Arape imas na Arabsatu (26.0E) i na Nilesatu (7.0W).Na primer ortak sa prastarim 0.8 dB Lnb-om hvata pomenute satelite sa odlicnim signalom.Ako ces da trosis pare onda kupi najbolji moguci koax. kabl (ne onaj od 13 din. sa Buvljaka,nikako!!!)jos ako ti treba mnogo kabla,ima smisla kupiti najboljeg kvaliteta,odnosno sto deblji koaksialac(1.2 mm) sa gustom okolnom mrezicom.
Cena za 1.30m celicni tanjir nije 20 nego 25 evra.Kopernikus nudi neki za manje od 25 ali drzi se dalje ako oces da sklopis iole ozbiljan sat sistem.Dual feed je takodje odlicna ideja i mnogo isplatljivija za pocetak,recimo mozes da hvatas Arabsat i Astru sa 2 LNB-a i DiseqC 1.1 switchem (kosta oko 20evra).ZDE ti je iza Postanske Stedionice kod Omladine Jazas-a.Isto tako imas Rosesat na NBG-u kod Bezanije.Imam i ja neku opremu tako da ako ti treba nesto povoljnije pm-uj me.
 
E pa ovako da izvestim situaciju i imam jedno pitanje! Jutros mi je stigla SkyStar2 kartica 2.6d naravno full komplet, instalirao sam drajvere, programe... Povezao sam na staru antenu sa starim konvertorom, pokrenuo DVBViewer i na moje iznenadjenje dobio sam sliku. Antena je okrenuta prema Astri 19,2E... Slika je perfektna, ispalo je bolje nego sto sam mislio i sto je najbolje nisam morao da menjam ni konvertor ni kabal, nista, samo sam kabal izvukao iz analognog risivera i zabo u skystar i radi ko munja...
E sad, imam mali problemcic. Nece da mi pusti odredjene kanale, javlja sledecu gresku:
Cannot locate b2c2 mpeg2 filter audio/video ctrl. interface, error....itd. Sta je ovo i kako da resim dati problem???
 
Prvo, zaboravi DVB Viewer i instaliraj Prog DVB. www.progdvb.com Taj program se koristi u 99% slucajeva.
 
Poslednja izmena od urednika:
Posto vidim da smo aktivni u vezi ove teme aj da postavim i ovo pitanje, sta je to offline download?
ali osnovno i ukratko
 
Sta mislite da li da uzimam polovnu sky star 2 karticu ili je ipak bolje uzeti novu
 
zacool je napisao(la):
Posto vidim da smo aktivni u vezi ove teme aj da postavim i ovo pitanje, sta je to offline download?
ali osnovno i ukratko
Kratko i jasno, ti ne moras da budes konektovan na internet,
a fajlovi ti stizu preko satelita. :)
 
Vredi li se baktati sa tim??? Neki film ili igra da se skine?
 
Poslednja izmena:
vredi ako ces da platis 200e godisnje, da se odreknes svojih 1GB mesecno za offline download, da to ustupis odredjenim osobama, a da za uzvrat kod sebe instaliras 2-3 programa i umesto 1GB mesecno po tvom izboru primas par stotina GB po njihovom izboru od cega je 99% apsolutno novo i prihvatljivo za svakoga...

skupi dva tri prijatelja u komsiluku, podelite troskove, instalirajte jedan jeftin racunar sa skystar karticom koji ce da radi 24/7 samo za taj download (nema televizije), umrezite to sve, itd...
 
Gorang je u pravu, sve je to super, ali ima i druga strana medalje.

Zapostavices skolu tj fakultet, moraces da se slikas i podelis svoju sliku familiji/prijateljima/devojci jer par stotina GB downloada mesecno zna da
okupira coveka, pucices neverovatnu lovu za komp, tj vise rama,
vece diskoce, dvd rezace, za stotine/hiljade cd/dvd medije.

Imao sam sat.net ~15 meseci, stvarno se mnogo dobija ali se i mnogo gubi,
a kad se sve sabere i oduzme, vise sam izgubio. :(

Imao sam utisak da meni u nedelji fale bar 2-3 dana da bih sve postigao.

Ovo ne verujem da bih napisao pre godinu-dve,
tad sam jos bio pod utiskom brzine sat.neta
ali sad kad sam se opametio/ohladio mogu. :)

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno