Šta je novo?

Sky Star 2

MPEG2 problem

Posto odavno imam SS2, i koristim je za snimanje spotova i filmova, ali sad od kad sam presao na A64 od SS2 sam dosad video samo plavi ekran na kom mi WinXP kaze da proverim hardwer i tako to (svi znamo tu poruku). Koliko sam ja uspeo da skontam ovo se desava i sa WinAmp-om kad preko njega pustim mpeg2, ali sa BS playerom sve radi OK bez mpeg2 kodeka, a winamp i dalje neradi. Interesuje me dali je neko imao ovakvih problema, posto mi je ovo hitno.
 
Lappy je napisao(la):
Ja znam jedino za ono: Channel property --> Subtitles, pa odaberes sta hoces, pa OK. Pri tome u OSD settings treba da je ukljucena opcija subtitles.

:trust:

Meni tako nista ne prikazuje.Jedino preko teleteksta.Jel tebi ide titl na taj nacin?Bez teleteksta?
 
Evo bas sam probao, ne radi tako, samo neki kvadratici i zarezi :)
 
Upravo na BBC prime ide neka serija ili je film ne znam vec i ide srpski prevod na 890 strani teleteksta.E sad problem je kako da je ucinim providnom
 
Koji codec je najbolji za kompresovanje filma u ProgDVB-u?
Koji se moze podesavati, mislim na kvalitet odnos velicina????
 
_/Neo\_ je napisao(la):
Posto odavno imam SS2, i koristim je za snimanje spotova i filmova, ali sad od kad sam presao na A64 od SS2 sam dosad video samo plavi ekran na kom mi WinXP kaze da proverim hardwer i tako to (svi znamo tu poruku).

- Probaj da prebaciš SS2 u neki drugi PCI slot (pogledaj posle toga u Device Manager-u da li kartica ima svoj IRQ, bilo bi poželjno da ima IRQ samo za sebe, i da ga ne deli sa drugim komponentama).

- Ako ovo ne pomogne, deinstaliraj drajvere i sve prateće programe za karticu, i skini i instaliraj najnovije drajvere

- Poskidaj sve patcheve i updates za Windows XP

arpix je napisao(la):
Koji codec je najbolji za kompresovanje filma u ProgDVB-u?

Ne treba da juriš codec koji će ti maksimalno kompresovati zapis, već neki codec koji daje najbolji prikaz slike (ja koristim nVidia decoder, mada je i Elecard koji stiže u paketu sa ProgDVB dobar), kompresovanje radiš kasnije (preporuka za Auto Gordian Knot - maksimalna jednostavnost uz dobar kvalitet).
 
ovo je strasno vise vremena provedem trazeci odgovor na pitanja u vezi podesavnja raznih plugin-ova da se prosto upitam da li uopste i gledam program, a onda prva pa druga pa treca kopija progdvb a u njima opsta papazjanija ne znam vise koja sta ima i za cega sta sluzi.cak i daljinski radi ali vise ne znam u kojoj kopiji je setings, nego slika je dobra.Nesto sam hteo da priupitam, ali me je delija sa ovim crnim titlom stavio u nedomicu vredi li uopste, imao sam multivision uz redovni updejt sad ga nemam.Da hteo sam da pitam u vezi Yankse vredi li to kako se podesava koje klj. koristi, sta moze da otvori zatim winlirc ne radi nikako a u dvbviweru radi pa sam uvezao Girdera on radi ali samo osnovno ne mogu mu nista, tj ne znam ili na primer Fenrir koristi li se to jos
 
svi koji koriste ss2 u edukativne svrhe imaju poklon za bozic, valjda ce potrajati do srpske Nove godine :D

tip: obici poznate sajtove za vise informacija ;)
 
sky star 2 i motor

Pozdrav,
evo ja sam nov ovde :type:
Tek sam skoro provalio za ovaj forum, no da predejemo na stvar.
Imam SkyStar2 i koristim PROGDVB za gledanje kanala. Zanima me da li postoji mogucnost da ugradim motor na satelit jer trenutno imam rucni pozicioner i malo mi je nezgodno da se pentram kada mi treba neki drugi satelit jer stoji na 3 metara visine :wall: Znaci imam PC i SKY STAR2 nemam risiver.
Kakva je uposte mogucnost ugradnje motora na antenu, kakav motor treba, kolika je cena, gde se moze nabaviti i td...mislim da sam bio jasan pa ko moze da mi odgovori bio bih mu jako zahvalan :banana:
 
@gorang
Imaš pivo za dobru vest.Sad nam ni ADSL ne treba.

@bit
Probaj da ne postavljaš javno takva pitanja,malo su moderatori alergični na to.Proveri PM.

@Andalus
postoje relativno jeftini Diseqc motori baš za SS2.Ne treba ti risiver;nisu savršeni ali rade posao.Najbolje kontaktiraj neki servis sat opreme jer za početnika nije baš preporučljivo sam da montira motor.
 
_/Neo\_ je napisao(la):
Posto odavno imam SS2, i koristim je za snimanje spotova i filmova, ali sad od kad sam presao na A64 od SS2 sam dosad video samo plavi ekran na kom mi WinXP kaze da proverim hardwer i tako to (svi znamo tu poruku). Koliko sam ja uspeo da skontam ovo se desava i sa WinAmp-om kad preko njega pustim mpeg2, ali sa BS playerom sve radi OK bez mpeg2 kodeka, a winamp i dalje neradi. Interesuje me dali je neko imao ovakvih problema, posto mi je ovo hitno.

Ne znam da li si skinuo nove drivere sa technotrendovog sajta koji navodno resavaju problem koji ti imas tj. problem PCI-E graficke... bar bi trebalo da je to u pitanju... nisam siguran. :)
Jedino sto kazu da je sa ovim driverima zauzece procesora nekoliko puta vece. Anyway skini pa probaj:
http://technotrend-online.com/download/software/219/tt-premium_219_pcie.zip
 
Accuphase je napisao(la):
- Probaj da prebaciš SS2 u neki drugi PCI slot (pogledaj posle toga u Device Manager-u da li kartica ima svoj IRQ, bilo bi poželjno da ima IRQ samo za sebe, i da ga ne deli sa drugim komponentama).
To sam i isprobavao, a posto imam 3 slota (2 su upotrebljiva) isprobao sam u oba. IRQ je 16 i SS2 je sama na njemu.

Accuphase je napisao(la):
- Ako ovo ne pomogne, deinstaliraj drajvere i sve prateće programe za karticu, i skini i instaliraj najnovije drajvere
Probao i to i ne pomaze
Accuphase je napisao(la):
- Poskidaj sve patcheve i updates za Windows XP
Imam sve skinute.
 
ako imas noviju karticu pogledaj da prespojis onaj dzamper sto se na njoj nalazi, to valjda resava pitanja nekih nekompatibilnosti...

takodje je bilo reci da se kartica bas ne slaze sa SB Live-om, izvadi je, deinstaliraj njene drajvere, pa onda prvo ubodi ss2 instaliraj ponovo, pa onda ubodi Live...

ako i to nije, onda probaj da iskljucis ACPI u biosu, pa instaliraj/update-uj windows sa StandardPC drajverom za computer, prethodno uradi ghost sistema jer ako menjas Computer drajver tu svasta moze da podje naopako, pa za svaki slucaj...
 
A joj marsvac kakve si mi ovo drajvere dao. Nisam ih jos stavio, ali mislim da ovo nema nikakve veze sa SS2 posto unutar nema SkyNet.ini fajla, koji je koliko ja kontam u stvari drajver.
 
Nema ovde nikoga.Verovatno su svi "na Astri" ,he he.
 
Aj sad cu njih da probam, pa javljam.

A sa se otvorilo novo na Astri?
 
Poslednja izmena od urednika:
e pa dragi moji zelim vam sretnu novu 2006 i da vam se svi kanali otvore.
:guitar: :guitar: :guitar: :,,:
 
Joj ljudi i dalje nemog da nateram ovu moju kantu da radi. U jednom trenutku mi je radio ProgDVB (davao sliku), ali MyTheatre ne, ali pritom nisam uspeo da skeniram transpordere. Ovo sam postigao sa kombinacijom SS2 A64 drajvera i software-a sa 4.3.2 drajvera. Sve posle toga sam opet dobijao plavi ekran. Stvarno vise neznam sta da radim.
Procitao sam da SS2 nece da radi sa nekim NF4 plocama, ali nikako nemogu da dodjem do tog spiska tih ploca.

Izgleda sam skontao sta je u pitanju, ali neznam kako to da resim. Kada se bootuje komp, pa u onom kvatdratu pre nego sto pocne Win da se dize, tamo gde imam spisak svih kontrolera itd, e tu imam na IRQ #5 i 11 2 Network kontrolera, a na istim tim IRQ-ovima imam USB kontroler i jos nesto. E sad me interesuje kako da promenim IRQ za karticu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Zašto misliš da je u tome problem. Ako je problem sa IRQ, windows bi to prijavio, ali možeš i sam da proveriš u control panelu desni klik na karticu pa properties pa resources i videćeš koji je IRQ i da li ima konflikta.
Kažeš da ti je u jednom trenutku davao sliku, šta si radio pa je sad nema.
 
driver je napisao(la):
Ne znam kako je ovaj thread promakao modovima, ali bilo kakva pricha o otkljuchavanju i programima za nelegalno gledanje satelitskih programa je zabranjena.

Molio bih novije korisnike kojih ovde ima gomila, da prochitaju pravila i ponashaju se u skladu sa tim...



E, moj Driver-u, svi ste se odjednom profinili, a sam zaboravljas kako si dok nisi postao moderator, pricao o doniranju zona i offline downloadu dok je Europe online bio ziv. Sve sam ja tvoje postove tada pratio, i hvalisanja sta ti je sve frisko stizalo. A o licnoj manufakturi za rezanje svega i svacega za koju su te zezali u raznim threadov-ima i forama kako izgleda tvoja soba prepuna CD i DVD-a sa..(khm..) CRC error-ima...Toga se sad ne secas, je li?
Ni najmanje mi nije krivo sto si obrisao moje postove, kao sto ces mozda i sa ovim, ne zanima me, samo potvdjujes ovo sto govorim.
U nasoj zemlji, nazalost, ne postoji nista sto se zove tranzicija ili reforma a da to ne dobije neku svoju bolesnu ili izopacenu formu, kao sto je i ova vasa hajka po forumu na sve sto mislite da je piraterija, a o kulturi izrazavanja u diskusijama najmanje vodite racuna.
Sto se mene tice, da imam ovde platu kao sto ima moj kolega na zapadu ili da postoji nesto sto sto se zove posten trgovac i prodavnica u kojoj moze da se kupi original video igra po normalnoj ceni naravno da bih i platio i kupio.
Kome god treba nesto a misli da mogu da mu pomognem, neka mi se javi na private. Sve sto imam od linkova i od saveta podelicu sa clanovim foruma, i to ne radim da bih nesto zaradio, vec da bih pomogao ljudima da iz ove ucmale barustine na Balkanu osete makar deo onoga sto sav normalan svet odavno uziva kao blagodeti moderne tehnologije, pa makar to bila i satelitska televizija. Ako to zoves piraterijom, ne moras ni da me brises, nego me odmah banuj.
Ucesce u takvom forumu me ne zanima.
 
Poslednja izmena:
:zgran: ALIBABA majstore.
ti si moj BRUS LI. a sto se drivera tice da ga sram i stid bude.i mene je brisao,
ali boze moj, svi mi imamo ponekad neke bolesne nagone.....
sto se mene tice,dobro je mijenjati iskustva sa nekim meshtrom kao sto si ti.
nismo bash svi VOZACHI....... :bottle:
 
Osim dobrih C+ deporte 1,2,3,Sportmanna,Barca,Real Madrid i ostalih sportskih kanala
sa razbijenog spanskog D+ paketa od juce nekodirani Sport i iz Italije.Odlican kanal Sport Italia (Si) nekodirano u paketu Sky Italia.Srecna Nova godina svim piratima koji su nam omogucili pracenje ovih kanala ili bolje Happy New Year.Za one bez SS2 kartice,vazna informacija,Nacionalna televizija pustila odnedavno digitalni paket sa 10-tak kanala visokog kvaliteta (AC3,DVB,MPEG2) koji kosta 300 dinara i naplacuju ga preko racuna za struju.
 
noki je napisao(la):
Za one bez SS2 kartice,vazna informacija,Nacionalna televizija pustila odnedavno digitalni paket sa 10-tak kanala visokog kvaliteta (AC3,DVB,MPEG2) koji kosta 300 dinara i naplacuju ga preko racuna za struju.


Da da, bas zbog Ac3 i MPEG2 naplacuju tih 300din... inace ne bi...


Mikeli
 
noki je napisao(la):
Za one bez SS2 kartice,vazna informacija,Nacionalna televizija pustila odnedavno digitalni paket sa 10-tak kanala visokog kvaliteta (AC3,DVB,MPEG2) koji kosta 300 dinara i naplacuju ga preko racuna za struju.

Ček, ček, ...

Koliko je meni poznato ide samo RTS1/2/3, a četvrti program je eksperimentalni i na njemu je navodno bio snimak Bočelijevog koncerta. To za AC3/DVB/MPEG2 bi trebalo da bude istina, ali prema jednoj pokrenutoj temi ovdje na forumu (ne mogu da se sjetim naslova) ne postoji studio u zemlji koji je u stanju da emituje ni STEREO program, a kamoli 5.1 AC3. Ovo tvrde ljudi koji su radili i/ili rade u RTS i PINK-u i koji se u ovu tematiku razumiju na nivou profesionalaca... Barem se takav utisak stiče iz njihovih postova.

Bilo bi lijepo da je to tako, ali... Pravu istinu ćemo saznati nadam se uskoro.

Imam i ja par pitanja. :d

Prvo pitanje je da kažem možda malo blesavo, ali... Da li je moguće koristiti DVB karticu, a koja nije SkyStar2 za prijem umjesto iste? Koliko ja misim, moguće je, jedini nedostatak je internet, koji i ne mora da bude toliki nedostatak ako ga nećeš koristiti...

Drugo pitanje je malo komplikovanije. Da li je moguće napraviti satelitski sistem (pokretni/fiksni) za komšiluk? Dakle, skrpimo se nas 10ak, podijelimo troškove i gledamo svi satelitsku tv... I na koji način bi to bilo izvodljivo?

Naravno, koliko ja kontam (u svom mom neznanju i nepoznavanju SatTV tehnologije) ako se ide na pokretni sistem - onda smo svi u datom momentu ograničeni na određeni satelit (ili satelite ako se mogu iskoristiti dva LNB-a)... I ovo korišćenje dva LNB-a je naravno diskutabilno...

Pozdrav svima.

PS: I hvala na odgovorima na moje sulude ideje... :D
 
Ovo oko RTS-a je potpuno nebitno jer je program loš, tako da nije bitan kvalitet zvuka.
Za gledanje sat Tv možeš koristiti i druge kartice. Moraš da vidiš koje kartice podržava tvoj program. Na primer za najpopularniji ProgDVB odeš na Settings/DeviceList. Mislim da su ljudi ovde koristili i Pinnacle kartice.
Na tvoje drugo pitanje je odgovor NE. Jedino možeš napraviti sistem da ono što ti gledaš gledaju i komšije. U zavisnosti da li gledaš programe na horizontali ili vertikali tvoja kartica šalje u antenu različit napon.
 
Nazad
Vrh Dno