Šta je novo?

Sky Star 2

To sam i ja skapirao. Prvobitno odusevljenje je splasnulo kad sam video o kojim se filmovima radi. Mesecno ce biti 2-3 koje vredi snimiti, a ostalo je tezak prosek. Razmazio me je Sky Italia.

A sto se antene tice ako smo se dobro razumeli to znaci da tvoja antena pri rotaciji od 42 stepena istocno do 30 stepeni zapadno pravi luk koji ne odstupa po vertikali od putanje satelita vise od milimetra. Tesko mi je da u to poverujem, pogotovo ako je ofset antena u pitanju. No Boze moj, mozda i nije nemoguce, kako kazes.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Da, tako to radi. Sa pokretnom antenom, kada se lepo podesi, imas sve od 68,5 istocno do 43 zapadno, bez naravno ikakve alatke osim daljinskog upravljaca :)

:wave:
 
merlin je napisao(la):
Hispasat se bez problema hvata sa antenom od 1,2 metra signal je 80%.
tacno u Beogradu sam, antena 1.2m signal sa Hispe je super, gledam je godinama u nazad :wave:
 
Da li neko ima link ka tutorialu za ubacivanje titla na filmove ili ako moze da ukratko objasni.Cini mi se da se program koji to radi zove Project IGI.I da li ima neki kanal na Astri ili HB koji ima srpski titl kao na kablovskoj ili mozda postoji najava da bi to neki kanali mogli uskoro ubaciti.
 
Da bi skinuo prjec igi ukucaj u google-u:
srebrenik.network
 
OK a ima li negde dnevni pregled filmova na satelitu kako bih znao koje titlove da skinem i tako to?
 
opet u goole kucaj tps multivision , pa onda trazi na sajtu guides des programmes, to ti je za satelit hot bird
 
Cini mi se da su Viva i Viva+ presli u kodirane kanale,ali nisam 100% siguran a Cartoon Network imas na Hotbirdu u Globecast paketu
 
MCM imas u TPS paketu na Hotbirdu,Discovery na hispasatu u Cabo paketu ako imas pokretni sistem...
 
delija_sever031 je napisao(la):
Cini mi se da su Viva i Viva+ presli u kodirane kanale,ali nisam 100% siguran a Cartoon Network imas na Hotbirdu u Globecast paketu


Viva,Viva plus nisu kodirani,promenjena samo frekvencija.Skeniraj
11973 MHz V SR 27500 i bice sve kao pre (cak za nijansu jaci signal)
 
E ljudi jel moze neko da mi posalje na mail ili link gde da skinem frisko listu kanala???
Ajde pa da probam mislim da mi je lista malo matora!
Hvala jos jednom :D
 
Iz mog iskustva najbolje da sam preskeniras satelite.Bedacis se sat dva ali tako je najbolje.
 
probaj ovu listu meni sve radi..Pozdrav
 

Prilozi

  • ProgDVB Channels 18 satellites.rar
    226.4 KB · Pregleda: 174
orckristeg je napisao(la):
E ljudi jel moze neko da mi posalje na mail ili link gde da skinem frisko listu kanala???
Ajde pa da probam mislim da mi je lista malo matora!
Hvala jos jednom :D


Skini je sa www.dvbskystar.com
 
Poslednja izmena:
uglavnom niko ne odgovara na pitanja koja se nonstop ponavljaju... ;)
www.satelitskiforum.net
www.elitesecurity.org
pa pregledaj i tamo stare poruke...

discovery ces tesko gledati slobodan, mislim da ga mozes uhvatiti samo na Hispasatu, a i tamo je verovatno da je sinhronizovan na portugalskom :(
 
Šta ste se ućutali?

Na netu odnedavno postoji odlična strana sa tutorijalima za početnike(na srpskom ili hrvatskom):
dvbpocetnik.byethost2.com

...podešavanje ProgDVB-a,AltDVB-a...


Btw,nedavno sam dvojici novajlija instalirao Alt-DVB i primetio sam da ljudi uglavnom "drže" Elecard Mpeg2 kodek koji dolazi uz ProgDVB,a koji je po svom kvalitetu bezvredan osim za feed-ove u formatu 4:2:2.Dakle pre instalacije bilo kojeg DVB programa treba instalirati "Mpeg2 decoders" koji u svojih 4-4,5 Mb sadrži Cyberlink,Intervideo,NVidia,Sonic video dekodere,kao i Moonlight Odio audio dekoder(ubedljivo najlepši zvuk)...Ovaj skup dekodera možete Dloadovati sa dvbdream.org(ne znam bolju adresu;odavde svakako vredi dloadovati jer je fajl O.K.).

poz



P.S.
Eventualne pohvale ili kritike možete "uplatiti" na žiro-račun broj *&%$¤[...

:d :d :d

P.S.2
Ne znam šta mi je od jutros :bottle: :p :cigar:
 
Odričan je tutorijal sve je objašnjeno u dve reči Invalid page. :D
Što se tiče kodeka možeš li mi reći zašto je Elecard bezvredan i treba instalirati pet novih?
 
Poslednja izmena:
@merlin
http://dvbpocetnik.byethost2.com/news.php
Kod mene normalno otvara ovu stranicu.

...ne moraš instalirati svih 5.A što se tiče razlike između Elecard-a i Cyberlink-a ili NVidia najlakše ćeš je primetiti kod sportskih prenosa(fudbal,a posebno hokej) ili kod
brzih akcija gde je slika mnogo "tečnija".
...naravno,malo sam preterao kad sam napisao da je Elecard bezvredan.Izvinjavam se zbog toga.

@pop69
Ukoliko si instalirao PowerDVD ili WinDVD pre instalacije DVB programa trebao bi da imaš te kodeke.
 
http://dvbpocetnik.byethost2.com/page.php?30 - Invalid page
To što kažeš za kodek može da bude a i nemora. Kod mene elecard radi bolje a i dosta ljudi ima slična iskustva. Slažem se sa tobom da u nekim slučajevima Nvidia kodek daje bolje rezultate, ali nije baš tolika razlika.
 
Hvala na odgovoru, sve je proradilo kako treba
Inace bez pomeranja tanjira (spojio sam karticu na postojeci risiver)
hvatam astru,hotbird,sirius i Nilesat..
E sad kako ovo radi nemam pojma
Ali nahvatao sam stotine kanala i vrlo je mukotrpan posao pronaci sta valja
Tako da ako neko ima favorites listu najboljih kanala narucito na engleskom bilo bi lepo da je postuje
Pozdrav!!!
 
mpeg decoders

Pozdrav svima!!!

Zna li neko dobar dekoder za ProgDVB!!!
Imam "mpeg2_decoders.v2.02" ovaj dekoder instaliran ali mi on ne kompresuje
sliku dovoljno dobro (mislim na velicinu u Mb-tima) a problem je sto nemogu ni da ga konfigurisem!!! :trust:

Ima'l nesto sto bolje odradjuje posao, i sto mogu ako treba da uvucem u VirtualDub da mogu da obredjujem film... :whip: stostam snimio sa satelita!!!

Ako zna neko.... nek napise adresu odakle mogu da se skinu!!!

Unapred zahvalan!!! :wave:
 
Ne znam kako je ovaj thread promakao modovima, ali bilo kakva pricha o otkljuchavanju i programima za nelegalno gledanje satelitskih programa je zabranjena.

Molio bih novije korisnike kojih ovde ima gomila, da prochitaju pravila i ponashaju se u skladu sa tim...
 
@driver kako... pa svi oni imaju original kartice i samo ih interesuje kako to izgleda uz pomoc ss2.. nista lose u tome.. samo se malo igraju :p
 
da, mi to samo ocemo u kucnoj upotrebi i samo radi experimenta a nikako javno da prikazujemo, a to je dozvoljeno :)
 
Od veceras na BBC Prime krecu neke emisije titlovane na srpski.Moze li mi ko objasniti kako da podesim da gledam stranicu teleteksta da bude providna kako bi se video titl a ne da ceo ekran bude crn sa titlom?
 
Ja znam jedino za ono: Channel property --> Subtitles, pa odaberes sta hoces, pa OK. Pri tome u OSD settings treba da je ukljucena opcija subtitles.

:trust:
 
Nazad
Vrh Dno